Бак для браги з гідрозатворів

Отримати якісну брагу без використання гідрозатворів чи інших пристосувань практично неможливо. Для запобігання початку процесу переробки спирту в оцет потрібен гідрозатвор, який можна виготовити самостійно або придбати в спеціалізованому магазині. При наявності060d99aab156b9ae9b3f2ddd07eb22b7 різноманітних форм принцип їх залишається один для всіх ? не допустити потрапляння кисню, що міститься в повітрі, до продуктів бродіння.

Сучасні виробники пропонують покупцям спеціальні баки для бродіння з вбудованими, або підключаються гідрозатворами. Перед початком процесу бродіння слід ознайомитися з доданою інструкцією, щоб не допустити помилок в процесі бродіння. У разі якщо бак для бродіння не передбачає заводського зворотного клапана, то його без особливих зусиль можна зробити самостійно з підручних матеріалів. Найпростішими з них є гумова рукавичка, надіта на горловину ємності, або капронова трубочка, опущена в ємність з водою.

Для чого потрібен гідрозатвор

При бродінні цукор розкладається дріжджами на воду, спирт і вуглекислий газ, який виходить в досить великій кількості (4 м? при отриманні 1 л спирту). Накопичення газу в ємності призводить до утворення підвищеного тиску, від якого слід позбавлятися. Вуглекислий газ слід видаляти, але так, щоб до продуктів бродіння не потрапив кисень. На спиртзаводах відводиться газ збирають і за допомогою підвищення тиску перетворюють на вуглекислоту. У домашніх умовах газ відводять в повітря або скидний пристрій, що підключається до каналізації. Для запобігання від попадання повітря використовуються спеціальні пристрої звані гідрозатворами.

Про необхідність застосування зворотних клапанів йде давня суперечка. Частина виноробів вважає, що брага повинна дихати. При активній фазі бродіння виділяється вуглекислий газ не дає повітрю стикатися з Брагою і процесу окислення спирту в оцет не відбувається. Слід зазначити, що виділяється газ значно важче повітря і завжди опускається вниз. Але як тільки починається фаза доброджування, процес виділення газу зменшується і в ємності без гідрозатвори брага отримує доступ до кисню, внаслідок чого починається процес переробки спирту в оцет. В результаті переробки окисленої браги самогон отримає неприємний запах і смак, при цьому вихід спиртовмісної рідини значно зменшиться. Тому початківцям виробникам домашніх напоїв слід використовувати пристосування оберігають контакт продуктів переробки з киснів, залишивши експерименти з дихаючої брагою більш досвідченим фахівцям.

Який гідрозатвор вибрати

Вибір гідрозатвори слід проводити з урахуванням конкретних умов. Використовувати на бродильних ємностях можна клапани як промислового виробництва, так і зроблені своїми руками. Найбільш оптимальними для виробництва браги є ємності з уже вбудованими клапанами, що закривають доступ кисню. Слід зазначити, що правильно зробити саморобні пристрої досить просто, при цьому справляються з поставленим завданням вони не гірше заводських аналогів.

Промислові гідрозатвори

Виготовляються різними виробниками пристрої за ціною доступні для більшостіup56394-apparat3 виробників якісного самогону. Тому якщо з їх придбанням не виникає особливих проблем, то свій вибір краще зупинити на них. Виробник продукції забезпечує їх необхідними атрибутами прокладками і хомутами, що забезпечують гарантоване запобігання від пропускання повітря. При необхідності більш складні пристрої можуть комплектуватися пристосуваннями для їх очищення.

Якісні гідрозатвори, що оберігають брагу або інше сусло від попадання повітря, мають наступні переваги:

  • Стійкість до впливу середовища;
  • Захист від механічних пошкоджень;
  • Тривалий експлуатаційний період виробу;
  • Надійність і зручність при використанні.

Промислові гідрозатвори зазвичай виготовляються з лабораторного скла стійкого до ударів, але в той же час дозволяє здійснювати візуальний контроль за процесом переробки цукру в спирт. Нейтральні матеріали вироби, ні за яких умов, не можуть змінити смакові властивості напою. Закріплюється промисловий гідрозатвор на стінці або кришці ємності для бродіння, а в заводських баках ? на спеціально передбаченому місці. Всі переваги гідрозатвори промислового виробництва можна оцінити тільки при правильному його монтажі та експлуатації. Досягається це досить простими методами: герметичною складанням і заповненням пристрою необхідною кількістю води відповідно до інструкції.

Гідрозатвор, вбудований в ємність

Така конструкція дозволяє значно спростити процес виготовлення браги і полегшити контроль за бродінням. Посудина, на який встановлений гідрозатвор, вже має герметичний люк, а затвор встановлений в зручному місці. Вбудований в бак для бродіння затвор має ряд переваг:

  • Багаторазовість застосування;
  • Зручне розташування;
  • Надійність;
  • Безпека;
  • Практичність.

Баки для приготування браги укомплектовуються всім необхідним виробником і сталиacbedd2b1b8c1b1561d145b640b6f459-710x710 популярними у людей займаються приготуванням домашніх спиртних напоїв, в тому числі і для приготування самогону. У промислово вироблених баків для бродіння виключається викид браги в зв'язку зі створенням надлишкового тиску в ємності. У комплекті з баком поставляються всі пристосування і ущільнювачі, необхідні для забезпечення приготування якісної продукції.

Промислово виготовлені бродильні баки мають різні обсяг і форму, покупцеві слід тільки визначитися з вибором потрібного виробу. Слід зазначити, що в якості матеріалів для виготовлення бродильного бака застосовуються хімічно нейтральні матеріали, такі як нержавіюча сталь, харчовий алюміній, скло і спеціальний пластик. Придбати потрібні апарати, оснащені всім необхідним, можна у великих містах в спеціалізованих магазинах або замовити через Інтернет.

Саморобні гідрозатвори

При відсутності можливості придбання промислових гідрозатворів, подібний пристрій можна зробити самостійно або використовувати інші захисні пристосування. Найпростішим пристроєм, що оберігає брагу від взаємодії з киснем, є гумова рукавичка, надіта на ємність. Спосіб досить простий: на бутель або банку надівається гумова (може використовуватися хірургічна) Рукавичка, попередньо проколота голкою. Для запобігання підсмоктування повітря її закріплюють на шийці судини за допомогою мотузки або ізоляційної стрічки.

Принцип досить простий, під дією газу Рукавичка роздувається, а зайвий тиск скидається через прокол. Після того як рукавичка здувається, вважається що процес бродіння завершено. Перевагою даного методу є простота і доступність, рукавички можна придбати в будь-якому господарському магазині або аптеці. Недоліки більш великі. Рукавичку можна надіти не на всі бродильні ємності, зазвичай їх надягають на склотару з діаметром шийки не більше 10 см.нерідкі випадки, коли Рукавичка злітала з ємності під надлишковим тиском утвореного газу або її розривало на частини. За допомогою такого пристосування неможливо точно відстежити завершення процесу бродіння. У більшості випадків після застосування Рукавичка викидається, так як навіть після невеликого зберігання вона злипається всередині.

Другим, досить популярним гідрозатворів, який можна зробити своїми руками, є капронова або гумова трубочка, поміщена в посудину з водою. Для цього в кришці ємності для бродіння робиться отвір необхідного діаметра, вставляється трубка і герметизується за допомогою8705559_24121 пластиліну або іншої мастики, а другий кінець поміщається в банку з водою. Процес бродіння контролюється по виходять в банку бульбашок. Недоліком такого пристрою є ненадійність конструкції. Тому в кришку ємності для бродіння впаюють, вворачивают або приварюють штуцер, на який за допомогою хомутів закріплюється трубка.

За допомогою даного пристрою можна досить точно відстежити припинення бродіння, але весь вуглекислий газ, як і у випадку з рукавичкою надходить в приміщення. При вдосконаленні даного пристрою можна позбутися від характерного запаху. Для цього потрібен U-подібний манометр. На один кінець, якого надівається трубка відводить гази від бродильного бака, другий кінець пристрою, за допомогою гнучкого шланга, можна з'єднати з каналізацією або вивести на вулицю. При відсутності U-образного манометра для цього можна використовувати звичайну скляну банку, заповнену на ? вода. При цьому відповідна трубка повинна бути у воді, а відводить вище рівня рідини. Слід зазначити, що трубки повинні бути діаметром не менше 7-10 мм, в іншому випадку їх може забити піною.

В якості затвора може використовуватися ватний затвор або інший пористий матеріал. Цей спосіб може використовуватися в ємностях з вузькою шийкою. Недоліки способу досить істотні, починаючи від того що ватний клубок може впасти в посудину при установці і дістати його буде практично неможливо. Ватяну пробку може вибити тиском газу або піднялася піною. Відстежити припинення бродіння дуже складно, а забезпечити надійний захист можна тільки в судинах з високим і вузьким горлечком. Як затворів оберігають брагу від кисню можуть використовуватися Зворотні або пружинні клапани, врізані в кришку бродильної ємності.

Який бак вибрати для бродіння

Сучасні виробники тари пропонують великий вибір ємностей, які можна використовувати як бродильні баки. Пропонують навіть готові пристрої, в яких можна виробляти брагу, а після її11317468 дозрівання відразу переганяти в міцні спиртовмісні напої. Такі ємності обладнуються виробниками гідрозатворами, термометрами, зливними кранами і вбудованими нагрівальними тенами. При виборі ємності слід виходити від обсягу виробленої продукції. Якщо потрібно приготувати 10 л браги, то немає сенсу купувати бак з об'ємом в 50 л і більше. Слід враховувати, що бак повинен наповнюватися не більше ніж на ? від його обсягу, в іншому випадку при бурхливому бродінні можливий викид продукту.

Для бродіння краще вибирати ємності, виготовлені з дерева, скла, нержавіючої сталі. Широко застосовується в домашньому приготуванні самогону молочна фляга, яку можна використовувати також як перегінний куб.можна зупинити свій вибір і на баках, виконаних з пластика, але в цьому випадку матеріал повинен бути хімічно нейтральним. При виборі бродильної ємності заводського виготовлення слід звернути увагу на кількість вхідних в комплект атрибутів. Чим їх більше, тим простіше організувати виробництво домашніх спиртовмісних напоїв.

Гидрозатвор для брожения браги гідрозатвор для бродіння браги