кавовий лікер: як зробити в домашніх умовах

Кавові лікери належать до найпопулярніших солодких алкогольних напоїв. Найбільш відомий з них-Калуа, вироблений однойменною Мексиканською компанією вже майже протягом століття. Склад напою досить простий і дозволяє власноруч приготувати кавовий лікер в домашніх умовах.

Варто зауважити, що при домашньому виготовленні ви не обмежені в міцності і можете вибирати її на свій розсуд. Вам сильно позаздрять, наприклад, жителі США, на більшій території яких цей показник регулюється законом.

Міцність

Оригінальний Калуа переважно 20 градусів. Лише два різновиди цього напою випускаються у версії 21,5%, і тільки одна досягає 35% міцності. Вітчизняна промисловість випускала в різні роки під маркою кавовий лікер напої, що містили аж до 40% спирту.

за бажанням ви можете перерахувати співвідношення інгредієнтів в пропонованих нижче рецептах для отримання більш міцних напоїв. Врахуйте лише, що в чистому вигляді вони, на жаль, не володіють особливо хорошим смаком. Зате такі склади гарні для складних коктейлів і, особливо, для додавання в десерти і різноманітну випічку.

Як приготувати кавовий лікер в домашніх умовах

Найдоступніший за складом, але цілком прийнятного смаку напій готується наступним чином.

Кавовий лікер на горілці

Вам знадобиться:

  • Цукор, буряковий - 600 гр.;
  • 480 мл чистої води;
  • 2 ложки ванільного екстракту;
  • 120 грам гранульованої розчинної кави;
  • Чиста горілка-700 мл.

Як готувати:

  1. Половину норми цукру змішуємо з водою і розігріваємо до закипання. Далі вводимо другу половину цукру і помішувати до розчинення при помірному нагріванні.
  2. Зменшивши температуру, всипаємо і так само розчиняємо в сиропі кави. Відставляємо масу для охолодження, потім заливаємо горілкою і додаємо ваніль.
  3. Кавовий лікер в домашніх умовах на горілці настоюється не менше тижня в темному і досить прохолодному місці.
  4. Готовий напій злийте з осаду, за бажанням відфільтруйте. Використовуйте лікер в чистому вигляді, він порівняно неміцний.

Якщо легкий десертний напій ми готували на горілці, цілком логічним виявиться, що більш міцний буде включати до свого складу спирт.

Кавовий лікер на спирту

На цей раз вам знадобиться наступний набір інгредієнтів:

  • Стручок ванілі;
  • 700 г білого цукру;
  • 250 мл води, відфільтрованої;
  • 750 мл, розведеного до 50-відсоткової міцності, питного спирту;
  • 2 великі ложки розчинної кави.

Рецепт кавового лікеру в домашніх умовах на спирту:

  1. Цукор рівномірно перемішуємо з кавою в масивній металевій посудині. Включаємо під нею повільний нагрів і доводимо суміш до розчинення всіх крупинок.
  2. Сироп охолоджуємо і змішуємо з уже розведеним спиртом в 2-літрової скляної бутлі. Опускаємо в неї цілком ваніль і прибираємо на місяць в темне місце.
  3. Щодня трохи збовтуйте лікер, обов'язково пропустіть його після закінчення настоювання через тонкий винний фільтр.

Кавовий лікер на самогоні

Раз мова йде про домашніх напоях, не можна не згадати про те, що нерідко готують лікер кавовий з самогону. Специфічний присмак використовуваного алкоголю прекрасно гаситься використанням меленої кави.

Вам знадобиться:

  • Літр чистого 55-градусного самогону;
  • 30 мл ванільного екстракту;
  • 850 мл води;
  • 12 ложечок хорошої свіжомеленої кави;
  • 700 г коричневого цукру.


Наведена нижче технологія практично повністю описує рецепт Калуа в домашніх умовах. У вас вийде в результаті близько 2 л лікеру чудовою міцності.

Як готуємо:

  1. Кава заварюємо в зазначеній кількості води, даємо йому повільно охолонути і настоятися. Проціджуємо, знову розігріваємо і розчиняємо в ньому цукор.
  2. Сироп проварюємо при мінімальній температурі до півгодини. Витримуємо добу в герметичній посуді, потім змішуємо з екстрактом ванілі і самогоном.
  3. Наполягаємо домашній кавовий лікер до трьох діб в холоді, фільтруємо і розливаємо в пляшки.

Кавовий смак чудово комбінується з іншими яскравими інгредієнтами і спеціями. Це помітили професійні бармени, а ми скористаємося їх досвідом.

Рецепти кавових лікерів зі смаковими добавками

Мабуть, найпопулярнішим поєднанням смаків буде кава з вершками. Кавовий лікер в домашніх умовах зі згущеним молоком – прекрасне тому підтвердження.

Кавовий лікер зі згущеним молоком

Для приготування такого лікеру візьміть:

  • По 300 мл горілки і води;
  • Половину банки згущеного молока;
  • 1 г ваніліну;
  • 4 ложечки порошку натуральної кави;
  • Щіпка кориці та парасолька сухої гвоздики;
  • Рівно 100 г цукру.

Як готувати:

  1. На 1/3 води заваріть каву. Решту воду змішайте в казанку з цукром і ваніліном, прогрійте до закипання і через пару хвилин зніміть з вогню, залиште остуджувати.
  2. Кава, разом з гущею, сироп і горілку зливаємо в літрову банку, кладемо спеції і закупорюють. Рецепт кавового лікеру розрахований на витримку протягом доби в теплі, без світла.
  3. Далі лікер пропускаємо через шар ватних дисків, змішуємо зі згущеним молоком і ще добу наполягаємо в холодильнику.

Настільки ж високою популярністю користуються лікери, що поєднують в собі смаки і аромати кави і апельсинів. Крім цих достоїнств, напої ще й готуються гранично просто.

Кавовий лікер з апельсинами

Візьміть пару великих апельсинів і, зробивши в їх шкірці неглибокі проколи, помістіть по дюжині обсмажених кавових зерен в кожен плід. Не поглиблюйте сильно, зернятка повинні трохи виглядати.

заливши апельсини літром горілки, і додавши 500 г цукру, лікер до 6 тижнів витримують в темряві, щодня збовтуючи. Потім апельсини подрібнюють і віджимають в загальну ємність, а вийшла рідина фільтрують.

Кавовий лікер з коньяком

Непоганим вийде напій і якщо зробити кавовий лікер в домашніх умовах на коньяку. Для цього на півтора склянках води заварюють 50 грамів натуральної кави. У такому ж обсязі води варять сироп з 2,5 склянками цукру.

Обидві рідини добу витримують для настоювання, потім фільтрують, змішують, вливають до них 3 склянки коньяку і вичавлюють сік з 1/4 невеликого лимона. Лікер з кави на коньяку буде готовий після півторанижневої витримки.

Запропоновані вище рецепти розповідають, як приготувати напій, схожий на кавовий лікер Калуа, в домашніх умовах. Можна користуватися спеціальним спиртоміром для точного визначення міцності, але, як правило, для власного вживання досить орієнтуватися на смак.