Як поставити вино на сухофруктах

У домашньому виноробстві для приготування вина часто використовуються садові плоди і ягоди. Але сезон заготовок короткий, а у виноробстві немає кордонів. Цікавим інгредієнтом для створення незвичайного напою в зимовий період можуть стати сухофрукти. Вино із сухофруктів володіє незвичайним солодкуватим смаком, а його нотки і колір багато в чому залежать від переважання тих чи інших інгредієнтів. Вино виходить легке, солодкувате і, безсумнівно, смачне. Унікальність цього напою в тому, що раз від разу смак і аромат будуть неповторні.

Вибираємо сухофрукти

Інгредієнти для приготування вина можна як купити на ринку, так і підготувати самим. Купуючи суміш фруктів на вино, ви можете придбати їх як в рівних пропорціях, так і з переважанням того чи іншого виду. Удосконалювати і регулювати насиченість тих чи інших тонів в напої можна нескінченно. Для приготування вина в домашніх умовах підійдуть всі види сухофруктів: родзинки, курага, чорнослив,сухофрукты фініки, в'ялені персики, сушені яблука, груші, інжир, різні сушені ягоди, ананаси. Задіяти можна навіть сушені банани.

Візьміть курагу або персики з жовтим родзинками, бананами і грушами? ви відчуєте персикові тони. Колір вина буде сяяти рожевими відтінками.

Поєднання таких фруктів, як чорнослив, чорний родзинки і фініки дасть насичене сливовими ароматами десертне вино.

Якщо душа вимагає експериментів, спробуйте поєднувати інжир з ягодами чорниці, вас здивує трохи екзотичний смак.

Фруктів не буває багато, чим більше ви візьмете засушених компонентів, тим багатшим буде аромат у вина. Майте на увазі, що в сухофруктах сконцентровані природні цукру, а значить кількість звичайного цукру вноситься трохи менше, ніж при приготуванні напою зі свіжих ягід.

Домашнє вино із сухофруктів

Інгредієнти на приготування вина в тарі об'ємом 10 літрів:

  • 4 ? 5 кг сухофруктів (чим більше, тим більш насичений смак)
  • 1,5 кг цукру,
  • Вода.
  • У деяких варіантах рецепта беруться винні дріжджі. Їх можна купити, взяти від бродіння іншого вина або настояти на родзинках.

Активовані на родзинках дріжджі називаються дикими. Приготувати їх можна наступним способом:

Родзинки в кількості 100-200 г помийте, злегка обсушити, подрібніть за допомогою блендера або м'ясорубки і покладіть в банку. Залийте його водою температурою 20 0 з і додайте цукор 1-2 ст.ложки. Ретельно перемішайте. Нещільно прикрийте банку і вино на сухофруктах приберіть на три доби. Коли родзинки починає активно бродити, закваска готова.

*є версія, що сухофрукти найбільш повно віддають свій смак вину тільки після того, як розваряться.

Компот із сухофруктів повинен вийшов насиченим. Для його приготування вимиті фрукти залийте гарячою водою, температурою не більше 80 0 з, закрийте кришкою і залиште до охолодження. При приготуванні вина цим способом, можна задіяти і будь-який скислий компот.

Приготування.

  1. Сухофрукти добре вимийте теплою водою, підсушіть, а після прокрутіть на м'ясорубці.
  2. Протерте пюре складіть в чисту суху ємність, додайте цукор і перемішайте.
  3. Воду краще приготувати заздалегідь. Її необхідно закип'ятити і остудити до 20 0 С.дуже важливо наливати теплу воду, так як гаряча може вбити винні бактерії, а в холодній воді вони не почнуть працювати. Зверніть увагу на рівень рідини, так як для бродіння треба залишити місце. На цьому ж етапі додаються винні дріжджі.
  4. Суміш з фруктів, цукру і води ретельно перемішайте і щільно закрийте кришкою.
  5. Ємність з компотом поставте в темне тепле місце на три дні. У цей період має початися бродіння.
  6. Через три дні сусло повинно почати вирувати і утворюватися бульбашки. Добре перемішайте його і перелийте в чисту ємність. Залиште ще на кілька днів, протягом яких періодично помішуйте вируюче сусло. Макуха від сухофруктів повинен підніматися у вигляді щільної шапки. Після 7-10 днів знову перелийте сусло в чисту ємність, цей прийом насичує напій киснем і покращує його смак.
  7. У цей момент винні дріжджі слід підгодувати, додавши по 1 ложці цукрового піску на кожен літр компоту. Також дріжджі можна і підгодувати. Для цього підійде звичайний нашатирний спирт. На кожен літр вина досить 2 крапель.
  8. Ще через тиждень бурління стає тихіше, а макухавино в бутылях с гидрозатвором повністю підніметься. Вино знову перемішайте і перелийте його в чисту тару, процідивши через друшляк. Макуха слід ретельно вичавити, а сік від фруктів злити весь, до останньої краплі. Для подальшої стадії відро вже не підійде. Підберіть відповідного обсягу пластикову каністру або бутель зі скла.
  9. Надіньте стерильну гумову рукавичку, яку необхідно проткнути голкою на одному з пальців, для того, щоб вона не лопнула. Рукавичку щільно примотайте до шийки. Залиште ємність в темному місці до закінчення бродіння. Це легко побачити, так як в активній стадії бродіння Рукавичка надується, а потім опаде. Спробуйте вино, воно буде смачним. Залишиться тільки відфільтрувати і розлити по пляшках.

Вино із сухофруктів, як і більшість вин, смачніше і насиченіше тільки після того, як постоїть. Стримайте свої пориви випити напій відразу по приготуванні, і відкладіть пару пляшок на більш тривале зберігання. Ви відчуєте, як зміниться і збагатиться смак.

Вино із родзинок

Цей варіант вина легкий і дурманний, приємний на смак і ненав'язливий в своєму ароматі.


Необхідно приготувати закваску, щоб отримати дикі винні дріжджі. Так ви ще й перевірите в домашніх умовах якість родзинок, так як деякі виробники обприскують ягоди препаратами, після яких вбиваються всі бродильні речовини.

Інгредієнти:

  • Ізюм ? 1-1, 5 кг,
  • Цукор ? 2 кг,
  • Вода ? 7 л температурою 20-22 0 з,
  • Винні дріжджі.

Особливості

  1. изюмЗмішайте всі інгредієнти до розчинення цукру і тільки потім додайте закваску.
  2. Перелийте суміш у каністру або пляшку. Підберіть обсяг ємності так, щоб у вас залишилося місце для бродіння ягід. Одягніть на шийку стерильну рукавичку з невеликою дірочкою на одному з пальців і додатково добре її зафіксуйте.
  3. Ємність приберіть в темне і тепле місце. Через 2-3 дні перевірте, чи почалося бродіння. По стінках ємності почнуть пробігати маленькі бульбашки, Рукавичка надується, а ягоди будуть грайливо підстрибувати, поступово піднімаючись.
  4. Через місяць бродіння почне стихати, Рукавичка може впасти зовсім або обмякнуть. На цій стадії напій необхідно відфільтрувати в чисту тару. Можна додати по 1 ложці цукру на кожен літр вина і по 2 краплі нашатирного спирту, перемішати і залишити ще на пару місяців. Протягом цього часу не полінуйтеся і повторіть фільтрування 2-3 рази. Так вино збагатиться киснем, забереться каламутність і осад. Бродіння триватиме, але воно буде вже тихим. У вині з'являться градуси, а кислинка наповниться солодкістю і переливами ароматів сухого винограду.
  5. Через 2 місяці вино можна розлити по пляшках і прибрати в прохолодне місце відпочити. Звичайно, можна випити нектар і відразу, але чим довше напій буде настоюватися, тим цікавіше і багатше буде його смак.

Якщо вам сподобається цей вид вина, то поекспериментуйте і внесіть в нього свіжі нотки, замінивши цукор на мед, або додайте спецій, наприклад, імбир або кардамон.