Домашнє шампанське з вина-кращі рецепти приготування

Домашнє шампанське чудово поєднується зі святами. Чи хочете ви продемонструвати свої навички виноробства на майбутньому весіллі або зібралися відзначити ювілей, ігристе здивує і порадує смакові рецептори гостей. Можливо, воно буде поступатися алкоголю, який виробляють в провінції Шампань, зате точно виявиться краще того, що продають в магазинах.

домашнее шампанское

Існує безліч рецептів, як як зробити ігристе вино в домашніх умовах. Розглянемо найцікавіші, розберемося з ремюажем і поговоримо про правила зберігання шампанського.

Вибір та підготовка інгредієнтів

Шампанське в домашніх умовах можна виготовити з покупного або власноруч приготованого виноматеріалу. Останній спосіб краще, продукт точно буде натуральним. Досвідчені винороби радять в якості сировини брати виноград типу Шардоне, але допустимо використовувати рожевий або червоний і навіть ягоди — смородину, агрус, малину.

Важливо! Якщо в якості сировини для виготовлення домашнього ігристого йде суміш різних сортів винограду, їх повинно бути не більше трьох.

Для початку необхідно зробити вино: виноградне, малинове або зі смородини. Воно повинно закінчити стадію активного бродіння, але ще трохи булькати. Тоді для приготування шаманського знадобиться тільки холодний підвал і міцні пляшки з товстим дном. При можливості краще брати тару з-під ігристих вин.

Особливу увагу потрібно приділити підбору пробок. Краще використовувати нові шампанські пробки з дротом (мюзле). Якщо таких немає, згодяться б/у або, в крайньому випадку, звичайні винні.

Технологія виготовлення домашнього шампанського

Існує безліч способів приготування ігристого вина в домашніх умовах, але загальна технологія залишається незмінною. Вона включає в себе наступні етапи:

  1. Приготування вина.
  2. Розлив виноматеріалу по пляшках. Перед закупорюванням в кожну ємність додають 1 ст.л. цукру і 2-3 родзинки.
  3. Зберігання. Майбутнє шампанське залишають на два - три місяці в холодному підвалі. Пляшки тримають горизонтально або під кутом 30 градусів, щоб рідина стикалася з пробкою. В останні два тижні їх перевертають шийкою вниз і щодня обертають за годинниковою стрілкою. Це своєрідний процес ремюажу.
  4. Дегоржування. На цьому етапі потрібно видалити з пляшок дріжджовий осад, який скупчився близько пробки. Для цього ємність, не перевертаючи, необхідно відкрити, швидко злити осад, затиснути шийку пальцями, перевернути, долити свіжим вином, відразу закупорити і натягнути дріт.
  5. Дозрівання. Пляшки з ігристим відправити в підвал на зберігання при температурі 10-12 °з на термін не менше 3 місяців.
  6. Після закінчення цього часу шампанське можна пробувати.

Три місяці вважається мінімальним терміном витримки. Чим довше триватиме дозрівання, тим якісніше вийде Домашнє ігристе вино.

Цікаво: вперше процес дегоржірованія був проведений у французькому шампанському будинку «Вдова Кліко».

Ремюаж шампанського

Ремюаж (remuage) — частина технологічного процесу виготовлення шампанського, заснована на позбавленні від осаду. Цей спосіб був винайдений француженкою Ніколь Кліко і став класичним.

Опис технології:

  1. Тару з готовим шампанським встановити в осередку шийкою вниз, в домашніх умовах можна використовувати пісок. Рекомендований кут нахилу — 45°.
  2. Кожен день пляшки акуратно повертати. Осад буде поступово відставати від стінок і переміщатися до пробки.
  3. Виконувати процедуру 2-3 місяці.

В домашніх умовах ремюаж можна спростити:

  1. Встановити пляшки шийкою вгору.
  2. Кожен день активно обертати тару або легко постукувати по стінках молоточком з щільної гуми, щоб дріжджі опустилися на дно.
  3. Як тільки виноматеріал стане прозорим, ремюаж припинити.

Швидкий ремюаж має ряд недоліків. Шампанське майже завжди виходить мутнуватим і гіркуватим через дозрівання на осаді, схильне псування і захворювань. Напій виходить сухим, а бутлі нерідко вибухають. Але всі ці мінуси перекриває швидкість виготовлення.

Шампанське з домашнього вина


Найлегший і швидкий спосіб отримати якісне шампанське — приготувати напій з домашнього вина. Ігристе вийде з яскравим, насиченим смаком і тонким ароматом.

Вино 0,75 л
цукор 1 ст. л.
немиті родзинки 3-4 штуки

Рецепт приготування:

  1. Перебродивший виноматеріал розлити в пляшки з-під шампанського. Щільно закрити. Нові пробки попередньо замочити в окропі, що були у вживанні підрізати в самій товстій частині.
  2. Укласти в домашній льох на 1-2 місяці при температурі 15-18 °C.
  3. За два тижні до закінчення терміну перевернути пляшки шийкою вниз для класичної технології або поставити на дно, якщо буде використовуватися прискорений метод.
  4. Щодня повертати пляшки.
  5. Видалити продукти бродіння з пробки або злити шампанське з осаду в іншу ємність і прибрати на витримку.

Шампанське з магазинного вина

Можна приготувати домашнє ігристе з покупного вина. Але оскільки воно вже перебродило, буде потрібно запуск цього процесу за допомогою цукру і дріжджів. Міцність вихідного продукту не повинна перевищувати 10-12%. Дріжджі використовують тільки винні.

Вино 0,7 л
цукор 18 г
дріжджі 0,3 г

Рецепт приготування:

  1. Розлити виноматеріал по пляшках, додати цукровий пісок і активовані дріжджі. Закрити серветкою і залишити на 2-3 дні в кімнаті.
  2. При появі перших бульбашок вуглекислого газу пляшки закупорити шампанськими пробками і прибрати в холод на 60-90 днів.
  3. Далі діяти за класичною або прискореної технології.

Важливо! Процес активації дріжджів запускається при їх розчиненні в теплій воді з цукром.

Шампанське з листя винограду

Шампанське в домашніх умовах часто роблять з листя і пагонів виноградної лози. Напій мало нагадує ігристе вино, готувати його легко і швидко.

свіже листя 50 г
Вода 3 л
цукор 600г
дріжджі 1 ст. л.

Рецепт приготування:

  1. Листя і пагони скласти в п'ятилітрову ємність, засипати цукром і залити теплою водою.
  2. Додайте активовані дріжджі.
  3. Заграло сусло поставити під гідрозатвор і прибрати в тепле приміщення або поставити на сонці, обернувши коричневої папером.
  4. Через тиждень домашній напій процідити, листя віджати. Ємність з шампанським помістити на нижню полицю холодильника для дозрівання.
  5. Дегустувати можна через місяць.

Шампанське з листя винограду не можна довго зберігати, тому не варто заготовлювати алкоголь великими партіями.

Домашнє шампанське з чорносмородинового листя

Домашнє ігристе з листя чорної смородини готують на воді. Замість смородини можна взяти листя малини, вишні, берези або зробити суміш з них.

вода кип'ячена 3 л
цукор 200г
сухі дріжджі 1 ч. л.
свіже листя смородини 40 г
Лимон 1 шт.

Рецепт приготування:

  1. Свіже листя промити, обсушити на повітрі в тіні.
  2. Підготуйте лимон. Для шампанського не можна використовувати внутрішню білу частину шкірки, вона зробить вино гірким. Потрібно використовувати тільки цедру і очищені часточки.
  3. Залити листя і лимон теплою водою, додати цукровий пісок. Накрити посуд серветкою і поставити на три дні в тепло, періодично помішувати.
  4. Потім активувати і додати в майбутнє шампанське дріжджі. Після появи піни натягнути на горлечко рукавичку з проколотим пальцем.
  5. Після закінчення бродіння виноматеріал процідити і прибрати в холодильник, дочекатися появи осаду.
  6. Ще раз процідити і можна пригощати гостей.

Напій, приготований за таким рецептом, виходить з відтінком фруктів. Він більше нагадує квас, ніж вино і погано зберігається.

Порада: для приготування солодкого домашнього шампанського потрібно 700 г цукру на ½ літра вина, напівсолодкого – 600 г цукру на 550 мл, напівсухого – 500 г цукру на 650 мл рідини.

Правила зберігання домашнього шампанського

Щоб ігристе добре зберігалося в домашніх умовах, потрібно виконати кілька умов:

  • Шампанське повинно лежати горизонтально на полицях. Це допоможе залишатися пробці вологою і не розкришитися;
  • Зберігати пляшки потрібно в темному місці з вологістю 80%;
  • Підтримувати в приміщенні температуру не вище 10-12 °з;
  • Відкритий домашній напій тримати в холодильнику, щільно закривши пробкою. Бажано випити його протягом 1-2 днів.

Шампанське-вчимося подавати і закушувати ігристе вино →

Приготування домашнього шампанського – справа клопітка. Але при точному дотриманні рецепта можна здивувати знайомих і рідних пляшкою ігристого вина власного виготовлення.

Автор: Світлана
спеціально для byhaem.in.ua

Відео огляд: як зробити шампанське вино в домашніх умовах

Как сделать Шампанское вино як зробити шампанське вино