з Грузії з любов'ю: історія унікального смаку вина Кіндзмараулі

Кіндзмараулі (იი .ა .აიი) — це червоне напівсолодке вино, вироблене в Грузії з винограду Сапераві. Напій володіє чудовими органолептичними показниками і є справжньою гордістю країни. Продукт відомий далеко за межами батьківщини і давно завоював любов цінителів якісного алкоголю.

киндзмараули

Розповімо про історію, склад і технології виготовлення вина Кіндзмараулі, перерахуємо кращих виробників і розкриємо секрети правильного вживання знаменитого напою.

Історія вина

Грузія — країна з м'яким кліматом, на благодатному грунті якої в достатку росте виноград. Ще в давнину місцеві жителі, які володіли секретами виноробства, з успіхом застосовували ці знання для виготовлення домашнього алкоголю. Протягом багатьох століть в Грузії робили вино, змішуючи виноградні плоди різних видів.

Кіндзмараулі з червоних ягід одного сорту з'явилося в XVI столітті, проте випускали його невеликими партіями. Промислове виробництво почалося в 1940-х рр.Алкоголь швидко став популярним, його оцінили як рядові споживачі, так і займали керівні пости особи. Найвідомішим шанувальником червоного напівсолодкого був і.в. Сталін.

Зараз напій випускають великими партіями на заводах Грузії, розташованих в Кахетії. Указом уряду країни з 2010 р зона виготовлення спиртного строго обмежена. Справжнім вином Кіндзмараулі може називатися тільки продукт, виготовлений на території Алазанської долини.

На український ринок щороку надходить 60 тис. примірників алкогольного напою.

Склад і особливості виробництва

Грузинське вино Кіндзмараулі виготовляють з добірного винограду Сапераві, відноситься до моносортових напоїв. Урожай збирають у вересні, після досягнення плодами цукристості мінімум 22%. Угіддя розташовані в Кахетії, в околицях С.Кіндзмараулі.

Сапераві — це один з найстаріших сортів винограду в світі, його історія налічує понад 8000 років. Назва "Сапераві «походить від грузинського слова, що означає» барвник", що цілком доречно, оскільки у ягід забарвлена не тільки шкірка, але і м'якоть. Відповідно, плоди дають Темний сік.

Сорт Сапераві також відомий своєю високою кислотністю та дубильними речовинами, які надають йому сміливого, насиченого характеру. З нього часто роблять червоні сухі вина, але з нього також роблять напівсолодкі вина, такі як Кіндзмараулі.


Для приготування Кіндзмараулі виноград збирають вручну, потім подрібнюють і ферментують у великих глиняних посудинах, званих квеврі. Після вино витримують протягом декількох місяців в дубових бочках.

На сучасних виноробних заводах процес виробництва складається з наступних етапів:

  1. Ретельно відбирають найякісніші ягоди.
  2. Пресують, сік від мезги не відокремлюють.
  3. Отриману суміш залишають в керамічних ємностях для бродіння при температурі 25-30 °С.
  4. Шляхом переливання соку насичують заготовку киснем, що сприяє більш активному росту бактерій і посилення ферментації.
  5. Після досягнення необхідних показників цукру процес бродіння зупиняють.
  6. Продукт фільтрують і залишають для витримки в деревині мінімум на 24 місяці.
  7. Готове вино розливають і постачають у продаж.

Виробництво вина Кіндзмараулі — це тривалий і трудомісткий процес, який вимагає майстерності і досвіду винороба, а також дотримання традиційних технологій виробництва.

Дегустаційні особливості, міцність і калорійність напою

Знамените вино з Грузії відрізняється яскравим рубіновим або глибоким рожевим відтінком, красивим і насиченим. Багате вітамінами групи В, РР і Е.містить в складі і мінерали, серед яких: натрій, кальцій, залізо, магній, фосфор, калій.

Смак червоного Кіндзмараулі — терпкий фруктовий, складений вишневими, гранатовими і чорносмородиновими тонами. Родзинка гастрономічної композиції-в цікавому і підкорює з першого ковтка поєднанні легкої кислинки і м'якою солодощі. Післясмак приємний, тривалий, з ожиновими і сливовими відтінками.

Ароматичний супровід — яскраве, фруктово-ягідне. Домінують нотки стиглої вишні і сливи.

Кіндзмараулі — червоне напівсолодке вино з вмістом цукру 30-40 г/дм3. Енергетична цінність 100 мл напою-172 ккал. У продукті - 0,5 г білків і 20 г вуглеводів. Міцність напою становить 11-13%. Показник залежить від бренду.

Виробники

Територія випуску продукту строго обмежена, проте на ній зосереджено безліч підприємств, що займаються виготовленням червоного напівсолодкого. Якщо ви хочете спробувати дійсно якісне Kindzmarauli, рекомендуємо звернути увагу на продукцію компанії «Корпорація Кіндзмараулі». Це один з кращих виробників Кіндзмараулі, який не перший рік утримують першість у конкурентній боротьбі.

Є в алазанській долині і інші бренди, що випускають справжнє моносортове вино.

Khareba (Хареба)

Хареба — компанія, яка володіє сотнями гектарів землі. На великих угіддях вирощують виноград різних сортів, в тому числі і Сапераві.

Червоне напівсолодке цього бренду виділяється бархатистою збалансованістю, в якій гармонійно сплелися нотки стиглих фруктів. Ароматичний букет складений тонами сливи і чорної смородини, доповненими ледь вловимими пряними включеннями.

Вміст алкоголю в продукті — 11.5%.

Askaneli Brothers (Асканелі Бразерс)

Кіндзмараулі виробництва компанії Асканелі заслужило кілька нагород на міжнародних конкурсах. Одне з головних досягнень — отримана в 2010 р золота медаль.

Бархатиста гастрономічна композиція представлена м'якою фруктовою солодкістю, що залишає приємний післясмак. Образ підкреслять вишуканим ароматом, в якому відчутні ожинові, тутові, сливові і черешневі мотиви.

Міцність напою — 12%.

Shumi( Шумі)

Шумі — один з найстаріших виробників алкоголю в Грузії. Продукція славиться високою якістю і відмінними характеристиками.

Смаковий букет Кіндзмараулі від Shumi підкорює м'якістю і багатогранністю. У яскравій композиції переплелися фруктово-квіткові ноти, доповнені ніжним смородиновим ароматом.

Фортеця спиртного — 11%.

Marani (Марані)

Марані представляє великий асортимент винної продукції, в якому лідируючі позиції займає знамените червоне напівсолодке.

Напій володіє чудовим смаком, в якому переплелися смородинові і ожинові ноти, доповнені соковитими відтінками стиглої черешні. Завершують композицію легкі коричні і перцеві нюанси, що надають букету пікантність. Ароматичний супровід-яскраве, ягідне.

Вміст спирту в продукті — 12%.

Badagoni (Бадагоні)

Бадагоні — велика компанія, виробляє Кіндзмараулі на новітньому обладнанні. Процес виготовлення протікає під ретельним контролем, а продукція має сертифікат відповідності ISO.

Спиртне відрізняється елегантним смаком з яскраво вираженими нотами смородини, винограду і ожини. Ароматичний букет захоплює сливової і вишневої насиченістю.

Вміст алкоголю в напої — 12%.

Alaverdi (Алаверди)

Алаверди — невелика грузинська алкогольна компанія. Виробництво Кіндзмараулі проходить під суворим контролем, з дотриманням всіх правил. Завдяки відмінній якості бренд займає одне з перших місць серед конкурентів.

Напій підкорює солодкої фруктової насиченістю і тривалим м'яким післясмаком. В ароматі переважають яскраві ожинові і вишневі тони.

Концентрація спирту — 13%.

Tavadze (Тавадзе)

Тавадзе — молода компанія, що з'явилася на рубежі XX і XXI століть. Володіє власними виноградниками, а виробництво Кіндзмараулі веде за самостійно розробленим рецептом.

Смаковий букет відрізняється гармонійною бархатистістю, що підкорює соковитими фруктовими нотами. Ароматичний супровід-яскравий, з вишневими та смородиновими мотивами.

Вміст етилового спирту у вині — 11,5%.

Вартість вина

У продажу можна знайти Грузинський алкоголь за різною ціною. Вартість багато в чому залежить від компанії-виробника.

Ціна стандартної пляшки об'ємом 0,75 л — мінімум 310 грн. деякі бренди виставляють спиртне за 710-800 грн.

Купувати товар рекомендується в спеціалізованих магазинах або великих торгових мережах. Деякі продавці влаштовують акції, і споживачі отримують можливість зробити вигідну покупку.

Як відрізнити оригінал від фальсифікату

Популярне в Україні винну продукцію часто підробляють, і фальсифікати відкрито з'являються у продажу. Відрізнити справжнє вино Кіндзмараулі від фейку можна по ряду ознак:

  • Маркування на пляшці чітка, без помилок, напис "Кіндзмараулі" написана грузинською мовою;
  • На етикетці вказано рік збору винограду і виробництва вина;
  • Справжнє вино Кіндзмараулі має захищене географічне зазначення (ЗГУ), яке підтверджує його походження з певного регіону;
  • Подивіться на колір вина — він повинен бути насиченим червоним з фіолетовими відтінками. Аромат-свіжим, фруктовим і ягідним;
  • Смак солодкий, з легкою кислинкою і гармонійним післясмаком;
  • Пробка пляшки має маркування виробника і не виглядає дешевою.
  • Пляшка запечатана пломбою.

На етикетці не повинно бути напису: «виготовлено за рецептом», яка характерна для підроблених примірників.

Купуйте вино у перевірених продавців або виноробів, які мають хорошу репутацію. Звертайте увагу на ціну — вона не може бути занадто низькою навіть зі знижками. Неадекватна цифра прямо вказує на підробку.

На сучасному ринку з'явилося багато брендів, які називають свою продукцію вином Кіндзмараулі, проте ці напої не вироблені в алазанській долині. Відповідно до закону, алкоголь з інших місць не може так іменуватися, і при покупці варто звернути увагу на місце випуску.

Правила вживання

Кіндзмараулі — яскраве і насичене вино. Підкреслити його пишність допоможе правильна дегустація, при підготовці якої слід приділяти увагу кожній деталі.

Подають спиртне у винних келихах. Заповнювати ємності краще на третину, так смакоароматичні якості розкриються в повній мірі. Дегустувати алкоголь належить охолодженим до температури 15-17 °С.Перед вживанням Кіндзмараулі слід дати йому «подихати» в пляшці кілька хвилин, щоб повністю розкрився аромат і смак. При дегустації слід звернути увагу на багатий і довгий післясмак.

П'ють Кіндзмараулі в поєднанні зі стравами грузинської кухні, такими як хачапурі, шашлик, суп харчо, Грузинські сири і м'ясні страви. Також в якості гастрономічного дуету підходять:

  • Холодні м'ясні закуски;
  • Овочі на грилі;
  • Сирна нарізка;
  • Горіхи, сухофрукти та шоколад;
  • Стиглі фрукти;
  • Легкі десерти.

Морепродукти і риба — не найкраща компанія для насиченого грузинського алкоголю.

Кіндзмараулі найкраще зберігати в прохолодному, темному місці при температурі 12-14 градусів Цельсія. Відкриту пляшку слід випити протягом декількох днів. Вино має високу концентрацію цукру, тому його слід вживати в помірних кількостях. Рекомендується не більше одного келиха за раз.

Грузинське червоне вино Кіндзмараулі відрізняється високою якістю і чудовими дегустаційними характеристиками. Випуском спиртного займається кілька компаній, кожна пропонує продукти з унікальними, але завжди чудовими якостями. У поєднанні з відповідною закускою напій розкриє всі грані смакоароматичного букета, і дегустація доставить справжню насолоду.

Автор: Анна
спеціально для byhaem.in.ua

Відео огляд: грузинське вино Кіндзмараулі, в чому його особливість і як пити, щоб отримати задоволення

поширені запитання
яке Кіндзмараулі краще вибрати?
Винні експерти радять звернути увагу на продукцію компаній Khareba і Shumi. Також варто спробувати вина знаменитої корпорації "Кіндзмараулі", яка була заснована на базі однойменного виноробного заводу. Великою популярністю користуються вина марок Бадагоні, Галаван " і Тетрі.
чим відрізняється Кіндзмараулі від Хванчкари?
різниця у смаку та ароматі. Хванчкара виготовляється з сортів винограду Александроулі, в той час як напівсолодке грузинське Кіндзмараулі робиться з сорту Сапераві.
чи є якісь переваги для здоров'я, пов'язані з вживанням вина Кіндзмараулі, і якщо так, то які вони?
деякі дослідження показують, що помірне споживання червоного вина, включаючи Кіндзмараулі, може бути корисним для здоров'я, наприклад, знижуючи ризик серцевих захворювань і покращуючи когнітивні функції.
який вміст алкоголю у вині Кіндзмараулі?
вміст алкоголю у вині Кіндзмараулі зазвичай становить 10-12%, що нижче, ніж у багатьох інших червоних винах.
чи може Кіндзмараулі вироблятися сучасними способами?
Так, для виробництва Кіндзмараулі можна використовувати сучасні технології виноробства, такі як резервуари з нержавіючої сталі і ферментацію з контрольованою температурою.
які ще грузинські вина схожі на Кіндзмараулі?
інші Грузинські червоні вина, схожі на Кіндзмараулі, включають Мукузані, Ахашені та Хванчкару, які також виготовляються з винограду Сапераві та мають напівсолодкий смак.

&#nbsp;