Рецепт приготування вина

Якісне вино все складніше знайти на прилавках магазинів. Якщо є можливості, багато хто намагається готувати його в домашніх умовах. Приготування червоного і білого вина вдома не така складна задача, як може здатися на перший погляд. Дотримання нескладних умов і послідовність дій забезпечать позитивний результат.

Збирання та переробка врожаю

Вдома вино можна готувати практично з будь-яких фруктів і ягід, так як в них міститься велика кількість цукру. Є навіть рецепт, як приготувати вино з пелюсток чайної троянди. Найбільш48e209322ae971325a16fb759be4af66 популярним матеріалом є виноград. Він рекордсмен за вмістом дріжджів на поверхні ягід.

Для приготування вина підходять тільки стиглі ягоди. Недозрілий виноград додасть вину кислоту і гіркоту. Грона знімають в сонячну суху погоду. Бажано, щоб перед збором врожаю не було дощу 2-3 дні і важливо встигнути це зробити до перших морозів. Це обумовлено тим, що дощ може змити, а мороз вбити природні дріжджі, які у великій кількості містяться на ягодах.

Зібраний виноград слід відразу перебрати. Видалити підгнилі, пересушені ягоди, гілки. Ні в якому разі ягоди не мити. Довго зберігати зірваний виноград не можна, максимум добу.

Отримання чистого соку

Спосіб отримання виноградного соку вдома дуже простий. Ягоди досить розім'яти руками. Робити це, звичайно, слід в гумових рукавичках, так як сік сильно забарвлює. Можна скористатися товкачем, але обов'язково дерев'яною. Зіткнення соку з металом небажано. Користуватися соковижималками також не рекомендується. Вони можуть роздрібнити насіння винограду, а це, в свою чергу, додасть гіркоту соку.

Рецепт отримання чистого соку:

  1. Найпростіший спосіб ? віджати розім'яті ягоди через марлю, згорнуту в кілька шарів і отримати готовий до зброджування сік.
  2. Помістити розім'ятий виноград в ємність (скляну, харчовий пластик, але обов'язково чисту і суху), накрити марлею і залишити на 2-3 дні. У перший же день утворюється пінна шапка з спливли верх виноградних шкурок, яка буде тихо вирувати і пузиритися. Це слід врахувати і заповнити ємність тільки на 2/3. Піну рекомендується перемішувати 2-3 рази на день. Це дасть приплив кисню до соку. Через три дні сік відокремлюють від мезги, проціджуючи через марлю. Нічим не зашкодить провину, додавання невеликої кількості теплої кип'яченої води в мезгу. Її віджимають ще раз, а отриманий розведений сік змішують з основною масою.

Встановлення водяного затвора

Готовий сік переливають в посудину, де він і буде перетворюватися в вино. Для цього ідеально підійде скляна бутель з вузьким горлом. При невеликій кількості соку цілком згодяться банки, зараз вони0 продаються різного обсягу. Сік повинен зайняти не все місце в бутлі, залишивши простір для піни від бродіння.

При бродінні виділяється вуглекислий газ, який необхідно випустити з посудини і в той же час не можна допустити потрапляння кисню до соку. З цією метою на горлечко бутлі кріпиться гідрозатвор. У продажу є гідрозатвори промислового виробництва, але не складе ніяких труднощів зробити його будинку. Для цього знадобитися тонкий шланг з діаметром 5-8 мм також цілком підійде трубопровід від апарату для внутрішньовенного вливання більше відомий як ?крапельниця?.

Горло пляшки затикається пробкою, в якій робиться отвір (якщо використовується банку, то проколюється кришка) і пропускається один кінець шланга. Для герметичності пробку замотують ізоляційною стрічкою або закладають замазкою. Другий кінець шланга опускається в банку з водою. За бульбашок у воді можна буде дізнатися йде процес бродіння в бутлі чи ні.

Є ще один не менш ефективний спосіб виготовлення гідрозатвори. Досить на горлечко пляшки надіти медичну рукавичку і для більш міцного з'єднання обмотати горло скотчем. Виділяється газ надує рукавичку. Вона буде зберігати форму до закінчення бродіння. Щоб її не розірвало, швейною голкою роблять дірочку на одному пальці рукавички. Поникла Рукавичка дає зрозуміти, що бродіння закінчилося.

Початкове (активне) бродіння

Виноград на відміну від інших плодових культур містить велику кількість цукру і дріжджів. При температурі 18-25° (ідеальна температура для бродіння) дріжджі починають переробляти цукор в спирт. Йде процес активного бродіння. Він може тривати від 3 до 7 днів. Вино не любить перепадів температури. Неприпустимо її зниження будинку менше 10°, так як дріжджі перестають бути активними, понад 28° гинуть.


Якщо раптом вино перестало бродити в перші 2 дні, йому треба допомогти. Для цього в вино додають жменю родзинок. Процес бродіння відновлюється.

Внесення цукру

food-sugar-salt-metal-spoon-pour-spoonful-black-background-1280x800Залежно від того, яке вино краще (сухе або напівсолодке) і який рецепт обраний, в нього додається цукор. Для приготування сухого вина цілком достатньо цукру, що міститься в самих ягодах. Вдома складно правильно визначити вміст цукру в соку. Тут більше покладаються на смак. Цукор додає міцність вину. При бажанні отримати кріплене вино, цукру додають більше. Перший раз вносити цукор краще з розрахунку 50 гр. на 1 літр. Для цього з бутлі відливають трохи соку і розчиняють в ньому цукор. Рецепт прискорення процесу ? підігріти трохи соку з цукром на плиті, але не доводити до кипіння. Одержаний сироп вилити в бутель.

Внесення цукру може здійснюватися в кілька прийомів. Це буде вже залежати від уподобань винороба.

Зняття вина з осаду

Після завершення бродіння на дні бутлі утворюється винний осад бежевого кольору. Так осідають дріжджі, які закінчили свою роботу. Своєю присутністю вони додадуть напою гіркоту і неприємний присмак. Не можна перетримувати вино на осаді більше тижня. Для зняття з осаду знадобиться гумовий шланг з діаметром близько сантиметра і довжиною в 1,5 метра. Бутель попередньо ставлять на стілець і дають час, щоб устоялося. Опустити шланг в посудину треба так, щоб його кінець був на 2-3 сантиметри вище осаду. Ротом втягнути в себе повітря зі шланга, щоб пішов рух вина, і злити його акуратно в іншу ємність, що стоїть на підлозі. Такий спосіб зняття вина з осаду застосовується не один раз. Процедуру доведеться повторювати 3-4 рази за перший місяць дозрівання вина.

Контроль цукристості

hydrometer-reading-8Цукор надає міцність вину. Рецепт вина міцністю в 10-11° виключає додавання цукрового піску.

Якщо вдома немає спеціального приладу ареометра, правильно визначити цукристість неможливо. В такому випадку покладаються тільки на смак. Є розроблені таблиці, із зазначенням вмісту цукру і кислоти в ягодах і фруктах, але такий спосіб визначення вважається умовним.

Цукор слід додавати в процесі бродіння. Тільки тоді дріжджі перероблять його в спирт. Якщо вино відбродило, додавання цукру додасть тільки солодкість, але градус вже не підвищиться.
[ads-pc-4]

Тихе бродіння (дозрівання)

Про те, що процес активного бродіння закінчився, дізнаються по сдувшейся рукавичці або по відсутності бульбашок в гідрозатворі. Після цього вино ставлять в льох для дозрівання. Ідеальна температура для цього 10-15°.

Бутель закривається щільною кришкою або пробкою з гідрозатворів. Тихе бродіння триває 2-3 місяці у білого вина і близько 1,5 місяця зріє червоне. Після закінчення цих термінів молоде вино готове.

Штучне освітлення (обклеювання)

Тільки після повного закінчення бродіння приступають до освітлення (обклеювання) вина. У промисловому виробництві вино проходить множинні етапи фільтрації. Будинки непросто домогтися повного освітлення і позбавлення від каламуті. З великою обережністю слід використовувати рецепт обклеювання білого вина, так як складно розрахувати порцію вводиться речовини. Може статися переоклейка.

Для освітлення будинку найчастіше практикується спосіб з використанням:

  • Желатину;
  • Яєчного білка;
  • Таніна.

Речовини вступають в з'єднання з залишками дріжджів у вині, дубильними компонентами. В результаті утворюються пластівці, що осідають на дно. За рахунок цього вино освітлюється.

Червоне вино освітлюється желатином. Рецепт досить простий: 1 ст.л. желатину заливають склянкою води і залишають на ніч. На наступний день його повністю розчиняють в склянці теплого вина і виливають в бутель. Через два тижні напій знімають з утворився осаду.

Яєчний білок дуже швидко вступає в з'єднання з дубильними речовинами, якими так багате червоне вино. На обсяг до 50 літрів досить білка одного курячого яйця. Його дуже добре збивають, додають в напій і вистоюють два тижні, потім знімають з осаду.

domaine-chandon-etoile-rose-champagne-and-sparklingРецепт освітлення білого вина має на увазі застосування порошку таніну, який знаходиться у вільному продажу в аптеках. Для того щоб правильно визначити скільки знадобиться порошку використовують наступний спосіб:

  1. Розчиняють 1 ч.л. таніну в літрі води.
  2. Готують 3-4 склянки білого вина.
  3. У кожну склянку додають різну кількість розведеного порошку.
  4. Кращий рецепт беруть за основу і, вираховуючи пропорції, освітлюють все вино.

Слід врахувати той факт, що освітлення вина не впливає на його смак.
[ads-pc-5]

Розлив та зберігання

Після того як вино готове його розливають по пляшках, щільно закривши пробками. Зберігати напій краще в погребі будинку. Якщо такої можливості немає, слід постаратися дотримати температурний режим в 6-10° і тримати пляшки в темряві. Більше року зберігати домашнє вино не рекомендують.

СЕКРЕТА НЕТ ИЛИ ПРИГОТОВЛЕНИЯ ВИНА В ДОМАШНИХ УСЛОВИЯХ.Видео №1.День первый. СЕКРЕТУ НЕМАЄ АБО ПРИГОТУВАННЯ ВИНА В ДОМАШНІХ УМОВАХ.Відео №1.День перший.