Джин Біфітер (Beefeater) - напій справжніх чоловіків

Джин Біфітер (Beefeater) – Англійський алкогольний напій преміум-класу. Йому належить 3 місце в США за популярністю. Виробляється однойменною компанією, яка не змінювала рецептуру з XIX століття.

джин бифитер

Beefeater відноситься до групи London Dry Gin (сухий Лондонський джин) і вважається еталоном стилю. З 1975 року виробляється у Франції, де розливається холдингом Pernod Ricard, яка і є власником бренду.

Історія бренду та нагороди

Творцем джина Beefeater став колишній фармацевта Джеймс Барроу. У 1863 році він придбав будівлю спиртзаводу в Південному районі Лондона. Спочатку він зайнявся виробництвом звичайних спиртних напоїв, але справа йшла погано — ринок був перенасичений лікерами і віскі. Тоді Барроу став експериментувати і нарешті в 1876 році представив публіці новий джин Біфітер. Він швидко став популярним і зайняв лідируючі позиції в компанії.

Високий попит на джин зажадав збільшення обороту продукції, були потрібні нові потужності. У 1908 р в Ламбеті відкрився ще один спиртзавод. Через 50 років він переїхав в Кеннінгтон, де знаходиться до цих пір.

З середини ХХ століття англійський джин стали поставляти в США, з 1976 р – до Франції. Сьогодні Біфітер відомий в 100 країнах, його обсяги продажів перевищують 20 млн літрів на рік.

Напій довів свою унікальність на міжнародних конкурсах в Сан-Франциско і отримав заслужені нагороди:

  • Золота медаль у 2006 році;
  • Золота медаль у 2007 році;
  • Срібна медаль у 2008 році;
  • Бронзова медаль у 2009 році;
  • Золота медаль у 2010 році;
  • Срібна медаль у 2011 році;
  • Срібна медаль у 2012 році

Склад і особливості виробництва

Джин Біфітер все ще готується за рецептом, створеним Джеймсом Берроу. В основі напою зерновий дистилят з ячменю і пшениці. У ньому вимочують лимонну цедру, ялівець, мигдаль, насіння коріандру, севільські апельсини, корінь дягелю, німецького ірису і солодку.

Особливості виробництва:

  1. Після вимочування прянощів протягом 7-8 годин проводять дистиляцію, повільно випаровуючи етанол. Завдяки неспішній перегонці джин зберігає максимум ефірних масел в складі.
  2. Дистилят розбавляють чистою водою, що пройшла кілька ступенів очищення. Для Англії та інших країн — до 40%, для США — до 44%.
  3. Далі напій у відкритих чанах ставлять на витримку.
  4. Після чого виробляють розлив по пляшках.

Компоненти для виробництва джина Біфітер підбирають дуже ретельно. Ялівець постачають з Італії, солодку – з Піднебесної, коріандр – з України і Білорусії, дягель – з Бельгії, апельсини – з Іспанії.

Дегустаційні особливості, калорійність і міцність напою

Джин Біфітер відрізняється властивим тільки йому смаком і ароматом ялівцю в поєднанні з прянощами і спеціями. Нюанси букета залежать від виду напою. Але у всіх різновидів алкоголю є і спільні риси:

  • Колір . Біфітер кристально чистий, з маслянистою основою;
  • Смак . У напої чітко простежуються підбадьорливі мотиви цитрусових і спецій. У післясмаку відчувається терпкий коріандр;
  • Аромат . Добре відчутні хвойні, перцеві і горіхові нотки, приправлені цитрусовим холодком.
  • Вміст цукру близький до нуля . Beefeater повинен бути тільки сухим.

Калорійність джина Біфітер звичайна для міцних алкогольних напоїв — 235 ккал/100 мл. міцність варіюється від 37 до 47% в залежності від сорту.

Різновиди

У лінійці Beefeater представлено кілька видів джина. Кожен володіє своїм характером і неповторним смаком.

Beefeater Limited Edition, 47%


Класичний London Dry Gin. В ароматі поєднання квіткових і трав'янистих ноток. Смак яскравий з ніжним відтінком ялівцю. У післясмаку відчувається довгий лимонний шлейф.

Джин Beefeater Limited Edition випускається лімітовано, в оригінальній тарі із зображенням лондонця.

Beefeater London Dry Gin, 47%

Біфітер Лондон Драй Джин — найпопулярніший з лінійки. Стиль витриманий, смак освіжаючий, з нотками цитрусових і хвойних лапок. Присутня деяка солодкість в поєднанні з ялівцем і фіалкою. У нерозбавленому алкоголі помітний коріандр.

Beefeater London Pink, 37,5%

Джин Beefeater Pink з'явився на ринку не так давно. Він створений за класичним рецептом з додаванням екстракту полуниці, тому в смаку простежуються ягідні мотиви в поєднанні з сосновими і лакричними нотками. Колір алкоголю ніжно-рожевий, аромат свіжий, солодкуватий, як полуничне варення.

Beefeater 24, 45%

В його чистому і сухуватому смаку домінують нотки хвої в поєднанні з цедрою грейпфрута і листям зеленого чаю. Відчуваються вкраплення лаванди, приправлені сосновою смолою. Дивовижний і неповторний смак.

Beefeater Summer Edition, 40%

Цей вид Джину відрізняється освіжаючими і ніжними нотками. Смак виразний, з виразними мотивами ялівцю, чорної смородини і квітів гібіскуса. У післясмаку залишається шлейф цитрусових.

Beefeater Blood Orange, 37,5%

Джин Біфітер Блад Оранж насиченого оранжевого кольору. Смак освіжаючий, з гіркувато-солодкими тонами апельсина, трав і ялівцю. В ароматі присутні цитрусові.

Як відрізнити оригінал від фальсифікату

Купуючи джин Біфітер, потрібно проявляти обережність — кількість фальсифікату на ринку з кожним роком збільшується. Щоб не розчаруватися в покупці, рекомендуємо звернути увагу на наступні моменти:

  • Купувати алкоголь у великих алкомаркетах, які можуть показати всю необхідну документацію на першу вимогу і готові дати професійну консультацію;
  • Фірмовий Біфітер не має осаду і помутніння. Він бездоганний, не відрізняється великою пузирчатостью;
  • Пробка виконана акуратно, з насічками. На її верхній і бічній частині напис: "JamesBurroughLondonEngland»;
  • На територію України поставляється джин Біфітер міцністю 47%. Якщо перед вами напій міцністю 40% - це фальсифікат;
  • Фірмова Тара прямокутної форми, на плічках розміщений логотип заводу. Пляшка повинна бути ідеально рівною, без слідів клею і відколів, асиметрії.

Важливо! Перед покупкою збовтайте пляшку Біфітера. Якщо утворюються великі бульбашки — це ознака сильно розведеного алкоголю.

Правила вживання

Питань, з чим пити джин Біфітер, як правило, не виникає. Через високу міцність його зазвичай вживають в складі  коктейлів з тоніком, содою або імбирним елем. Найбільш знаменитим прийнято вважати мікс Джин-тонік.

Деякі сміливці п'ють Beefeater в чистому вигляді. Щоб алкоголь не викликав різкого сп'яніння і повністю розкрився, варто прислухатися до нескладних рекомендацій:

  • Насолодитися унікальним смаком допоможуть спеціальні келихи для джина. При їх відсутності підійдуть коньячні фужери;
  • Джин п'ють дрібними ковтками, постійно вивчаючи його аромат;
  • Біфітер подають в охолодженому до 4-7 ° з вигляді;
  • При вживанні алкоголю в чистому вигляді в келих можна додати кубики льоду. Він буде танути і зробить рідину менш міцною.

Джин Beefeater вимагає щільної та ситної закуски. До напою подають гарячі і холодні м'ясні страви, жирну рибу, салати. Як доповнення використовують маслини, лимон, маринована цибуля.

З чим п'ють джин-найправильніші способи і найкраща закуска →

Джин Біфітер вважається еталонним продуктом. Він вразить будь-якого дегустаційними особливостями і незвичайною чистотою без додавання барвників, ароматизаторів, цукру і гліцерину. Напій ідеально підходить для створення коктейлів, відкриваючи шлях до самовираження в барному творчості.

Автор: Світлана
спеціально для byhaem.in.ua

Відео: порівняння джинів Біфітер і Бомбей Сапфір-який краще