з яких інгредієнтів роблять пиво

Яким чином виробляється сучасне пиво? Як, а, головне, з чого роблять цей напій? Натуральний він чи ні — ці та інші питання часто хвилюють пивних гурманів.

Компоненти, що використовуються у виробництві пива

За класичними рецептами цей напій готують на основі води з додаванням солоду і хмелю. Звичайно, при виробництві додаються і спеціальні ферментні препарати. Проте, в засобах масової інформації неодноразово звучали новини і про те, що виробництво сучасного пива відбувається не за традиційним способом, а з використанням спеціального порошку або концентрату, створеного в Азії.

Звичайно, реакція любителів напою на таку новину булапиво в бокале и шишки хмеля негативною. Природно, сучасні заводи не перестали робити пиво за традиційними рецептами з класичних інгредієнтів, а використання у виробництві такого концентрату зробило б вартість готового продукту досить високою.

Тільки невеликі пивоварні можуть використовувати при виготовленні цього напою сусло. У той же час великі заводи не роблять пиво з порошку. У виробництві напою за перевіреною десятиліттями технології беруть участь тільки класичні інгредієнти:

  • Солод ячмінний є основою пива. Буває різного кольору — від світлого до темного. Сорт напою залежить від його якості і кількості в тому чи іншому рецепті пива. До складу напою відповідного всім стандартам може входити несоложений ячмінь, рисова січка або пшениця.
  • Найдорожча сировина, що використовується в пивоварінні з споконвіку ? хмелю. Завдяки цій рослині пиво отримує особливий приємний аромат, набуває гіркуватий смак. Застосування хмелю у виробництві напою покращує стійкість піни. Крім цього, він має потужні антисептичні властивості.
  • Також при виготовленні пива використовуються спеціальні ферментні препарати, що істотно покращує якості сусла. Для скорочення процесу виробництва відбувається застосування спеціального пивного концентрату. Простими словами ? це таке ж сусло, що відрізняється лише тим, що з нього випарували зайву вологу.

Найвідоміші міфи про пивоваріння

  1. При виробництві пива додають спирт.
    найпоширеніший міф про цей напій. З огляду на особливу популярність міцних сортів пива в нашій країні це зовсім не дивно. Дійсно, деякий запах спирту у них є. Але ось чи варто пивоварам спеціально додавати в напій спирт, якщо при природному бродінні він і так може досягати 13% алкоголю. В першу чергу ? це невигідно з економічного боку. З іншого ж ? заборонений. Будь-які добавки в пиво, понад 0,5% повинні бути вказані на упаковці.
  2. Від вживання пива можна погладшати.
    звичайно, деяка правда в цьому міфі є. Але основна причина зайвих кілограмів зовсім не пиво, а закуски і пиво в баре інша їжа, споживана разом з ним. Цей напій добре впливає на апетит, викликає бажання чогось з'їсти. Вживання калорійної і жирної їжі веде до повноти.
  3. ?Живе? пиво найкорисніше.
    такий термін з'явився завдяки маркетинговому ходу. Ця виверт з гучною назвою не тільки спрямована на заробіток, а й претендує на унікальність товару, що просувається, а реклама свідчить про неймовірну корисність напою.
    що ж таке справжнє ?живе? пиво, де воно продається? Зустріти його можна тільки лише в невеликих пивоварнях. Відрізняється воно тим, що в уже готовому продукті знаходяться ?живі? дріжджі, які продовжують працювати і виробляти спирт. До речі, термін придатності становить всього один місяць. Природно, великі виробничі обсяги не можуть дозволити собі робити пиво з таким коротким терміном зберігання. Тому всі напої проходять пастеризацію, а при нагріванні до температури близько 70° C живі дріжджові клітини гинуть. Важливо і те, що у людей з проблемами травлення справжнє ?живе? може викликати певні проблеми зі здоров'ям.
  4. Має бути багато піни.
    ця помилка виникла через акції та дегустації пива. Навіть продукт низької якості можна налити в келих так, що піни буде набагато більше, ніж самого напою. Якість пива можна визначити по її консистенції. Так, бульбашки повинні бути не великими, а дрібними, при цьому піна залишається на краях склянки у вигляді дуже тонких кілець.
  5. Найміцніше пиво — Темний .
    не можна сказати, що в нашій країні пиво темних сортів користується особливою популярністю. Те, наскільки напій міцний визначає не його колір, а дріжджі, що виробляють спирт під час бродіння. На колір же впливає тип солоду, який використовується під час виготовлення продукту. Він може бути як світлого, так і дуже темного кольору. Також у виробництві можуть використовуватися і пиво с рыбкой спеціальні натуральні барвники з солоду. Вони зручні, але досить дорогі, що позначається на ціні готового напою.
  6. Пиво найкраще пити холодним.
    з цього приводу є різні думки. Але ось чого точно не потрібно робити ? так це ставити пиво в морозильну камеру. При температурі мінус 5, напій замерзає і стає льодом, втрачає свої смакові якості. А скляна пляшка може взагалі лопнути. Крім цього при вживанні дуже холодного пива неможливо розкуштувати його справжній смак. Найвдаліша температура для дегустації ? близько 12° C, саме при ній можна сповна насолодитися цим хмільним напоєм.
  7. Солона риба ? найкраща закуска.
    у кожного свої смаки, але справжні цінителі пива вважають за краще вживати його або без закуски взагалі, або зі спеціальним прісним печивом. Саме так можна відчути справжній і якісний напій. А разом з рибою або солоними горішками істинного аромату і смаку пива не зрозуміти.
  8. Пиво-це не жіночий напій.
    і чоловіки, і жінки вживають пиво. Не можна сказати, що представниці прекрасної статі не люблять його.
  9. У пиві високий вміст жіночих гормонів.
    ще один міф про те, що чоловіки, які люблять пиво стають імпотентами, а з часом набувають жіночі риси. Таку байку про зміст в хмелі гормонів навіть придумати складно. Але, на жаль, деякі люди вірять, що рослина якимось чудесним чином містить жіночі гормони. Так, у хмелі є фітоестрогени. Але вони також є в сої, гранатах, пшениці, рисі, яблуках та інших продуктах. До того ж відмовлятися від їх вживання ніхто не збирається.

Процес пивоваріння

Можна виділити основні етапи при виробництві пива, використовувані зараз. Якщо говорити про процесполучение пивного сусла коротко, для початку готують солод з ячменю, подрібнюють його. З подрібненого солоду роблять сусло. Після цього відбувається процес по зброджуванню напою. Далі його витримують, спеціально обробляють термічно (пастеризують) і розливають.


Під час варіння цукор природним чином переходить із солоду у воду. Саме він визначає якість бродіння напою. Смак пива визначається наявністю хмелю, що додається в самому кінці.

Після необхідно охолодити проварене сусло і додати в нього дріжджі. Тільки після цього можна відправити отриману суміш для бродіння, що триває тиждень при зниженій температурі (такі умови не дають продукту скиснути або перебродити). Після цього відбувається відділення сусла і дріжджів, а також насичення вуглекислим газом.

Цієї суміші необхідно вистоятися ще 3 місяці. Також дозрівання пива може відбуватися і прямо в пляшках. На цьому закінчується процес виготовлення ?живого пива?. Для отримання напою з більш тривалим терміном зберігання, виробники додатково фільтрують і пастеризують його, після чого розливають.

Технологія правильного розливу пива

Цікавий і процес надходження пива з кеги, наприклад, в келих або пляшку. Перебуваючи в закладі, мало хто цікавиться, як саме це відбувається. Тільки при дотриманні всіх санітарних вимог і правил безпеки, пиво з кеги надійде на стіл до відвідувача охолодженим і свіжим.

Яким чином влаштована система правильного розливу з такої металевої ємності? З чого вона складається?

В її складі:

  • Пивні крани (можна зустріти їх назву як?пивна вежа?) ? знаходяться на стійці бару;
  • Газовий балон;
  • розлив пиваХолодильник;
  • Кеги з напоєм.

Така система з'єднується спеціальними трубками. За ним напій з кеги, завдяки тиску, проходячи через холодильник, надходить до пивному крану. Бармену необхідно дотримуватися всіх вимог при роботі з таким обладнанням. Особливо при включенні кеги в мережу. Для цього необхідно перекрити газ, а з'єднує штуцер відключити. Необхідно і виконання санітарних норм співробітником, які працюють з розливом пива з кеги. Так, робиться обов'язкова часта промивка водою системи, що забезпечує її чистоту.

Тільки в разі правильного розливу барменом пива з кеги, а також хорошого охолодження келиха, відвідувач зможе насолодитися справжнім смаком і ароматом цього напою.

Самостійні способи приготування пива

Зараз багато хто вважає, що зробити пиво в домашніх умовах практично неможливо. Адже технологія виробництва досить складна. На практиці приготування пива в домашніх умовах можуть виникнути питання тільки з тим, де взяти хмелю і солоду. Якщо вдасться знайти їх, приготувати смачний напій можна навіть самостійно.

ДО РЕЧІ, питання придбання хмелю і солоду можна вирішити при покупці в Інтернеті. Саме там є безліч сайтів, що пропонують цей товар. В ідеалі, звичайно, купити і невелику пивоварню, призначену для приготування пива саме в домашніх умовах. На жаль, її вартість досить висока і далеко не кожен зможе дозволити собі такі витрати. Запропоновані далі рецепти пива з використанням хмелю доступні кожному. Для такого приготування ніяке додаткове обладнання не потрібно. Природно, такі напої, зроблені в домашніх умовах, тільки нагадують за смаком пиво.

Рецепт приготування напою з хмелю і солоду

друзья пьют пивоДля приготування такого домашнього пива будуть потрібні наступні інгредієнти:

  • Солод ячмінний ? 2,5 кг;
  • Вода ? 10 л;
  • Хміль ? 3 склянки;
  • Дріжджі пивні ? 25 г;
  • Цукор ? 75 г;
  • Сіль ? 0,5 ст. ложки.

Рецепт:

  1. Розчиніть солод ячмінний у воді. Залиште настоюватися рівно на добу.
  2. Наливати в іншу ємність таку суміш необхідно вже на наступний день, додавши при цьому необхідну кількість солі.
  3. Протягом двох годин кип'ятити розчинений солод.
  4. Після закінчення зазначеного часу додати необхідну кількість хмелю в суміш, варити 20 хвилин.
  5. Отриману рідину процідити, сусло остудити до температури навколишнього середовища.
  6. В охолоджене сусло додати дріжджі пивні і цукор, ретельно перемішати, настоювати 10?12 годин.
  7. Отриманий напій необхідно наливати в пляшки. Ще через 12-14 годин домашнє пиво буде готове до вживання.

Використовуючи цей рецепт можна отримати натуральний продукт домашнього виготовлення. Його приготування максимально наближене до класичної технології приготування пива. А наявність в рецепті хмелю і солоду і відсутність будь-якого концентрату робить його ароматним і смачним. Для першого разу можна приготувати менший обсяг напою, скоротивши пропорції інгредієнтів, або більший ? якщо в цьому є необхідність. Як тари можна використовувати, наприклад, велику каструлю, її зручно носити за ручки, ставити на вогонь, наливати в неї рідини і в необхідний час охолоджувати. Деякі пивовари в домашніх умовах користуються навіть звичайними відрами.

Ще 6 рецептів зварити пиво в домашніх умовах для новачків і досвідчених →

Рецепт домашнього пива без додавання дріжджів

Будуть потрібні наступні інгредієнти:

  • Дуже стигла полуниця ? 1 кг;
  • пиво в бокалеМед ? 2-2, 5 кг;
  • Вода ? 70% від обсягу використовуваної ємності.

Рецепт:

  1. Необхідно наливати в призначену для приготування ємність 2,5 л води (вона повинна бути теплою).
  2. Додати до неї мед, добре перемішати (мед повинен повністю розчинитися).
  3. Додайте полуницю (цей рецепт пропонує використовувати її як закваску).
  4. Настоювати в теплому місці 6-7 днів (суміш повинна бродити)
  5. До 70% від ємності наливати ще теплої води, після чого накрити кришкою і залишити настоюватися ще на 35-40 днів. Зрозуміти, що процес бродіння закінчився можна по опустилися на дно ягодам полуниці. В цей час суміш потрібно щодня перемішувати.
  6. Через два тижні варто спробувати отриманий напій. Якщо він недостатньо солодкий, потрібно додати ще 0,5 кг меду, що відновить процес бродіння.
  7. Ще через 6-7 днів потрібно процідити сусло і наливати отриману рідину в банки. 8. Поставити їх в прохолодне місце приблизно на 1 місяць (на дні з'явиться натуральний осад).

З плином часу, обережно наливати отримане ?пиво? у пляшки, стежити за тим, щоб не потрапив осад. Зберігати пляшки з готовим напоєм в погребі.

Який би рецепт не був обраний, з чого б не було приготовлено домашнє пиво, завжди цікаво експериментувати і відкривати для себе щось нове. Так чому б не зайнятися пивоварінням? Нехай обраний рецепт виправдає очікування, а отриманий напій радує, незалежно з чого він був виготовлений.

Пиво. Паб. Как варят Гиннесс Пиво. Паб. Як варять Гіннес