Вибираємо і п'ємо червоний абсент-склад, виробники, правила вживання

Червоний абсент (Absinth Red) оточений увагою з моменту своєї появи на ринку. Його колір суперечить всім правилам, але так і було задумано. Напій спочатку створювали для молоді та любителів всього незвичайного.

Красный абсент (Absinth Red)

Пікантний рубіновий відтінок абсенту надає екстракт граната. Не обходиться і без барвників. Сумлінні виробники використовують натуральні добавки, компанії з другої категорії вводять до складу синтетичні добавки. Однією з кращих компаній з виробництва Absinth Red визнаний завод L'oe special drinks, розташований в Чехії.

Історія бренду

Чеський бренд L'oe special drinks (Л'ор спешл дрінкс) був заснований в 1994 році бізнесменами Павлом Варгою і іржі Черни. Перші 16 років вся продукція вироблялася на околиці міста Непомук в умовах маленького цеху. У 2014 році співвласники розширили виробництво, придбавши маленьку винокурню в районі Пльзеня. Саме там з'явилася перша партія Absinth Red. Яскраво-червоні витончені пляшки виглядали дуже ефектно і швидко розкуповувалися.

Побачити справжню «абсентову церемонію» можна в барі-музеї абсенту, який відкрився в 2010 році стараннями Павла Варга.

Підприємець постарався довести, що в приписуваних алкогольному напою бідах винні людська непомірність і нестриманість, а не присутність туйона.

У барі можна продегустувати і придбати фірмовий червоний абсент, прикупити спеціальні ложечки, форми для льоду, елегантні пляшки.

Склад і особливості виробництва

Технологія виготовлення Absinth Red мало відрізняється від класичного варіанту: дистилят наполягають на трав'яному сировину з полину і анісу, після чого фільтрують. Традиційним вважається використання різних прянощів і спецій.

До складу червоного абсенту в тій чи іншій мірі можуть входити:

  • Фенхель;
  • М'ята;
  • Коріандр;
  • Лакриця;
  • Меліса;
  • Аїр.

Характерний червоний колір напою з'являється після додавання в екстракт полину гранатового соку.

Дегустаційні особливості та Absinth Red ABV

Міцність чеського Absinth Red не перевищує 60%. Це трохи нижче стандарту, але все згладжує натуральність продукту. До складу червоного абсенту входять полин, аніс, перцева м'ята, імбир, лакриця, екстракт граната. Смак напою м'який, теплий, з кислувато-солодким присмаком. В ароматі чітко чути нотки анісу і полину.

Деякі марки замість гранатового соку вводять до складу Absinth Red полуничний сік. Так, наприклад, робить компанія Tunel для своєї лінійки червоних абсентів міцністю 80%. В такому алкоголі гіркий смак полину утворює дивовижне поєднання з солодкими ягодами.

Інші виробники червоного абсенту

Крім бренду L'or Special Drinks, на ринку присутня чимало інших брендів, які виробляють червоний абсент.

У список найпопулярніших входять:

  • Tunel - іспанський бренд, який з'явився в 1898 році. Його засновник Антоніо Мутанеру довгий час пробув на Кубі, де вивчав особливості виготовлення алкогольних напоїв. З 1986 року компанія належить родині морів Гаро, яка продовжує випускати високоякісний червоний абсент за старою рецептурою;
  • Jacques Senaux - іспанський бренд, який славиться не тільки якістю Absinth Red, але і яскравим дизайном етикетки: складно не помітити в центрі пляшки грайливу фею. Випускає червоний абсент міцністю 70%;
  • Metelka - чеський виробник міцного алкоголю. Випускає червоний абсент міцністю 70° з тривалим післясмаком м'яти і коріандру. Ціна і якість продукту ідеально збалансовані, до дрібниць продуманий дизайн пляшки;
  • Granette &#amp; Starorezna Distilleries - найбільший чеський виробник, що випускає червоний абсент преміум класу. Вміст туйону низький-1,5-10 мг\л, міцність 70%. Смак трохи гіркуватий і терпкий;
  • Fruko Schulz - ще один відомий чеський бренд. Виробляє напої, в яких трав'яні складові гармонійно поєднуються з ягідними і пряними відтінками. Під керівництвом цієї компанії випускається червоний абсент за оновленою технологією, що відповідає світовим стандартам. Його вважає одним з найбільш м'яких варіантів Absinth Red;
  • Dabel - динамічний, швидко розвивається чеський бренд, лідер у виробництві абсентів. Випускає червону версію з нотками трав і спецій. У послевкусии переважає лакриця;
  • Corsair — один з найбільш інноваційних винокурних заводів в Сполучених Штатах. Виробляє червоний абсент з пряним, перцевим післясмаком, квітковими і цитрусовими нотками в ароматі;
  • Palirna U Zeleneho Stromu - один з найстаріших і найвідоміших виробників Absinth Red. Компанія була заснована в 1518 році, розташовується на сході Чехії. Червоний колір в абсенті досягається додаванням соку граната.

Крім цих компаній існують інші виробники, які випускають не тільки червоний, але і зелений , Чорний, жовтий, блакитний абсент. При бажанні можна зібрати веселку з яскравих кольорів цього міцного напою.

Правила вживання Absinth Red

Незважаючи на значну міцність, багато цінителів червоного абсенту п'ють його в чистому вигляді. Однак для першого разу найкраще дотримуватися правил подачі, що пом'якшують його різкий смак:

  1. Чарку заповнюють алкоголем на чверть
  2. На обідок кладуть спеціальну ложечку з невеликими отворами.
  3. На неї встановлюють шматочок рафінаду, і направляють на нього цівку охолодженої води. Абсент повинен помутніти.

Ідеальним вважається поєднання абсенту і підсолодженої води в співвідношенні 5 до 1.

Такий спосіб подачі називається французьким. З його допомогою можна послабити дію входить до складу червоного абсенту туйона і зменшити міцність.

Італійський спосіб передбачає розведення Absinth Red крижаною водою. На 1 порцію абсенту потрібно 3 шматочки льоду і 2 ч.л. мараскіна. Американці змішують абсент, воду, лід і цукор у шейкері. Найпростіше ставляться до вживання полинової настоянки німці. Вони розбавляють порцію абсенту водою як душа забажає.

Absinth Red часто використовують для приготування коктейлів. Він добре поєднується з червоним вермутом , шампанським, віскі, лікерами. Тим, хто не любить міцні напої, сподобаються суміші червоного абсенту з холодною газованою водою або мінеральною водою.  Детальніше про коктейлі з абсентом-Топ-15 простих рецептів для приготування вдома →

Якщо хочеться відчути первозданний смак напою, варто вжити його наступним чином: охолодити абсент до +2 градусів і подати у вузькій стопці, заповненої до країв. Випити залпом і відразу закусити. До абсенту добре підійдуть свіжі фруктові нарізки, шоколад, сир, зелені оливки, мариновані гриби або консервовані овочі.

Absinth Red — не зовсім звичний напій, в натуральності якого найчастіше сумніваються. Щоб не купити підробку, потрібно вибирати сумлінних виробників. Серед заслуговують довіри відзначимо L'oe special drinks, Fruko Schulz і Tunel. Червоний абсент цих брендів має гранатові нотки в смаку.

Автор: Олег Веніамінов,
спеціально для byhaem.in.ua

Корисне відео: Як правильно пити абсент в домашніх умовах