Арманьяк Делор (Delord) - основна і вінтажна колекції VSOP і XO, їх особливості

Арманьяк Делор (Delord) – міцний спиртний напій з майже 150-річною історією. Відрізняється унікальною технологією виробництва на кожному етапі від збору винограду до витримки. Для виготовлення застосовують тільки білі сорти, які ростуть на території Франції.

Арманьяк Делор (Delord)

Сьогодні сімейний бренд Delord — один з найбільших у Франції. Виробник чи не єдиний, хто використовує у виробництві два методи дистиляції: подвійний і безперервний. Це дозволяє отримувати алкоголь преміум-класу, серед якого є колекція витриманих вінтажів, розлитих в антикварні бутлі.

Історія бренду

Арманьяк Делор розпочав свою історію наприкінці XIX століття. У 1875 один з майстрів-дистиляторів Проспер Делор заснував винний дім. Він зайнявся вирощуванням винограду і виробництвом якісного арманьяка, вклавши в цю справу весь капітал. І як показало майбутнє, не дарма. У наші дні бренд Delord відомий по всьому світу.

Згодом справа перейшла до синів пана Делора-Гастона і Жоржа. Багато років по тому, вже в 1932 вони вирішили заснувати власний будинок класичного арманьяка.

Компанією протягом усіх років існування керують брати Делор. Після Гастона і Жоржа керівництво перейшло Жаку і П'єру. Останні роки біля «керма» стоять Сільвен і Жером. Тому на деяких етикетках в назві можна побачити фразу "Freres«, що в перекладі з французької означає»Брати".

Ефективне управління та розподіл завдань дозволили братам досягти великих успіхів. Так, Сільвен контролює якість напою і дотримання технології приготування, а Жером займається маркетингом – просуває бренд на ринках різних країн.

Сьогодні арманьяк Делор поставляється в 80 країн на п'яти континентах. Реалізується в дерев'яній тарі, вінтажних пляшках та інших упаковках. Набувають такий напій як для себе, так і в якості подарунка — ємності дійсно красиві.

Склад і особливості виробництва

Armagnac Delord виробляють з 4 сортів білого винограду. Вони ростуть на території, яка належить власникам будинку «Делор» Сільвену і Жерому. Загальна площа посадок становить 42 га.

Технологія виробництва арманьяка багато в чому нагадує отримання коньяку. Спочатку відбирають виноград, співвідношення сортів може бути різним, від цього залежить аромат кінцевого продукту. Ягоди пресують і піддають винификации. Довго їх не витримують, оскільки в проміжному продукті (вині) вміст алкоголю має бути невисоким.

Далі приступають до дегустації. Для виробництва арманьяка Делор використовують тільки ароматне вино з делікатною кислинкою. Ще одна вимога-відсутність нав'язливого спиртуозного запаху. Потім переходять до перегонки (дистиляції). Зазвичай цей етап планують на середину Зими. Для отримання спирту міцністю 40о застосовують спеціальний апарат – мідний аламбік.

Використовується обладнання двох типів:

  1. «Sier» – побудований ще в 1900, оснащений спеціальною парою пластин. Застосовується для виготовлення арманьяка Делор тривалої витримки.
  2. Установка для подвійної перегонки – використовується для приготування молодих, більш легких варіантів напою.

Після перегонки дистилят витримують в бочках з чорного дуба. Деревину для них заготовляють в період, коли дозріває виноград. Дощечки укладають недалеко від плодоносних кущів, щоб вони «бачили» дозрівання плодів. Збирають ємності у власній майстерні.

Витримка дистиляту займає кілька років і проходить в погребі, який знаходиться по сусідству з виноробнею. В ході дозрівання спирт для арманьяку набуває золотистий колір і аромат деревини, наповнюється нотками сухофруктів і ванілі. Після цього напій розливають по скляних бутлях і закупорюють.

Для розливу використовується Тара декількох типів:

  1. Ariane – класичні довгасті пляшки витонченої форми ємністю 250 мл.
  2. Basquaise – пляшки з широкою нижньою частиною, нагадують амфору, горлечко довге і вузьке.
  3. Pot Gascon — довгасті ємності об'ємом 150 мл.
  4. Старі вінтажні сорти Делор розливають в скляні ємності Bonbonnes.

Крім того, будинок Делор пропонує покупцям картонні і дерев'яні подарункові упаковки.

Термін витримки арманьяка Delord становить від 3 до 30 років. Етикетка на кожній пляшці має автограф Жака Делора, який є одним із співвласників.

Дегустаційні особливості

Арманьяк Делор неодноразово проходив дегустації на професійному та аматорському рівні. Основні характеристики його запаху, кольору і смаку залежать від конкретного різновиду, проте є і загальні особливості:

  • Колір повністю схожий на Коньячний. Переважають тони помаранчевої гами з відтінками золотистого, бурштинового і мідного. Арманьяк Делор ідеально прозорий;
  • В ароматі відчуваються фруктові, квіткові, легкі деревні тони. Нерідко зустрічається Делор з запахом спецій, ванілі, печених яблук і навіть тютюну;
  • Смак бархатистий і м'який, згладжений, без різких відтінків.

Міцність арманьяка Делор 40%.

Асортимент

Колекцію арманьяків Делор в залежності від терміну витримки ділять на основну і вінтажну. До першої відносяться поширені зразки невеликого терміну дозрівання:

  • Delord VSOP – колір Бурштиновий, аромат багатий, фруктовий, квітковий, помітні деревні тони. Смак яскравий, насичений. Пити краще в чистому вигляді, можна додати лід;
  • Delord XO в дерев'яній коробці – янтарно-каштановий напій із золотистим відтінком, смак солодкуватий, обволікаючий, аромат фруктовий з нотками кедрових горішків. Є візитною карткою будинку;
  • Fine Armagnac Delord – алкоголь з фруктовим ароматом, багатим смаком, яблучними і виноградними нотками. Вживається в чистому вигляді, часто використовується в кулінарних цілях;
  • Delord Freres XO – бренді світло-золотистого відтінку з різкуватим присмаком яблука. В ароматі присутні ваніль, курага і родзинки.

У вінтажну колекцію Делор входять рідкісні і дорогі екземпляри з витримкою 30 років і більше:

  • Bas-Armagnac 1994 року – янтарно-Помаранчевий арманьяк з фруктовими, ванільними і вершковими нотками. Смак яскравий, що віддає ваніллю і сухофруктами, в послевкусии простежуються нотки печеного яблука;
  • Bas-Armagnac 1984 року – бренді з виразним ароматом фруктів, ванілі і легкими квітково-деревними нотками. Смак насичений фруктовими, пряними і квітковими мотивами;
  • Bas-Armagnac 1974 року – яскравий напій золотистого кольору з ароматом тютюну і горіхів. У смаку відчувається апельсин, в послевкусии простежуються відтінки дуба, тютюну, прянощів.
  • Eau-de-vie 1964 року – напій зі складним ароматом, в якому відчуваються нотки грибів, прілої землі, прянощів. Дуже незвичайний і привабливий сорт;
  • L’Authentique – купажований арманьяк із суміші старих спиртів, володіє багатим смаком і ароматом з відтінками цитрусових, мигдалю, винограду і груші.

Як відрізнити оригінал від фальсифікату

Делор – бренд дорогих арманьяків, тому його можуть підробляти. Щоб відрізнити оригінальний склад, потрібно звернути увагу на кілька моментів:

  1. Справжні пляшки Delor мають ідеальну форму та поверхню. Відсутні найменші відколи, патьоки клею та інші дефекти. Можна помітити рельєфне тиснення-герб виробничого будинку Делор;
  2. Рідина по консистенції трохи в'язка, тому при збовтуванні по скляній поверхні повільно стікають краплі;
  3. Акцизна марка, наклеєна на пляшку – обов'язковий елемент. Це офіційний документ, виконаний з щільного паперу високої якості;
  4. Купувати арманьяк Делор краще в спеціалізованих магазинах і великих супермаркетах. У разі сумніву можна запросити у продавця сертифікат та інші документи.

Правила вживання

Делор, як і коньяки, розливають в повнотіла келих "сніфтер" або спеціальні коньячні чарки об'ємом 100-150 мл.попередньо напій охолоджують до температури 18-20 °C, хоча тут можна експериментувати, орієнтуючись на свій смак. Дегустувати починають через 15-20 хвилин після розливу в келихи.

Зазвичай Делор подають як аперитив, перед основною стравою для стимулювання апетиту. Поєднувати його можна з різними закусками, особливо вишуканими компаньйонами будуть:

  • Копчений лосось;
  • Фуа-гра;
  • Фламбе.

Доречно комбінувати Делор з тістечками, пирогами з яблуками, цукерками з нугою. Дуже цікаво закушувати арманьяк випічкою з мигдалем.

Власники будинку Delord рекомендують використовувати молодий арманьяк для створення коктейлів, а також випічки і різних десертів. Витримані сорти краще пити в чистому вигляді, в якості гастрономічного супроводу вибирати гіркий шоколад, легкі десерти або подавати алкоголь з кавою і сигарою.

Делор – напій для справжніх цінителів. Це вишуканий арманьяк, який виробляється за технологіями, перевіреними часом. Його відрізняє не тільки м'який смак, але і багатий аромат, який поєднується з вишуканими закусками.

Автор: Юрій
спеціально для byhaem.in.ua

Відео огляд арманьяка Делор на прикладі Delord Freres X. O.