соджу-горілка на корейський лад

Соджу (.,.) – оригінальний спиртний напій, який часто називають корейською горілкою. Зростаюча популярність культури Південної Кореї стала причиною підвищеного інтересу до даного виду алкоголю. Однією з його особливостей є фасування в характерні зелені пляшки, що робить азіатську горілку ще більш впізнаваною.

соджу

Сьогодні корейський алкогольний напій Соджу можна без проблем придбати в спеціалізованих магазинах, Інтернеті, він все частіше продається в звичайних супермаркетах. Його вживають в чистому вигляді або використовують в якості інгредієнта для різноманітних коктейлів з приємними екзотичними смаками.

Що таке соджу? 

Соджу – корейська горілка. Так її позиціонують багато фахівців, оскільки напій виходить шляхом дистиляції заграв сусла. Але називати соджу горілкою не зовсім правильно, ці два види алкоголю мають різні властивості і характеристики.

Сировиною для виробництва Соджу є солодка картопля і різні види зерна: ячмінь, пшениця, рис. Після зброджування і перегонки виходить дистилят міцністю від 13 до 45 %, але найбільш популярним є варіант з 20% вмістом етилового спирту.

У порівнянні з класичною горілкою Соджу має більш м'який смак, в якому набагато менше відчувається спирт. У кожному ковтку відчувається характерна солодкість, якої практично не буває у інших алкогольних напоїв. В даний час Соджу визнано культурною спадщиною Кореї і є одними з найпопулярніших напоїв.

Склад і особливості виробництва 

Традиційний склад Соджу включає в себе суміш злакових зерен – рису, пшениці і ячменю. У важкі для Кореї воєнні часи середини ХХ століття, побоюючись голоду, уряд тимчасово заборонив використовувати Зернові для виробництва спиртних напоїв. Але винороби знайшли вихід і в якості сировини почали застосовувати картоплю і батат, в результаті вийшов новий сорт Соджу. Продукт виявився настільки вдалим, що деякі бренди стали рекламувати Соджу як Корейську горілку з картоплі.

В даний час заборона на використання злакової сировини знятий, тому на ринку можна зустріти різні сорти Соджу. Деякі з них не мають нічого спільного з оригінальним варіантом напою. Близько третини виробників беруть готовий спирт, додають ароматизатори, після чого розводять рідину до потрібної міцності. Такий алкоголь не можна вважати справжнім корейським.

Виробляють Соджу за певною технологією, яка відточувалася століттями. Це робиться в кілька етапів:

  1. Злаки або картопляні бульби ретельно подрібнюють і віджимають, отримуючи концентрат.
  2. В отриману суміш додають воду і залишають на зброджування, при цьому до складу вводять нурук – унікальну суху закваску з дріжджами.
  3. Сусло залишають в традиційних судинах, де відбувається процес переробки крохмалю і цукрів в етиловий спирт.
  4. Після закінчення процесу зброджування рідина направляють в перегінний куб, де виділяють дистилят у вигляді спирту-сирцю.
  5. Отриманий СС додатково очищають шляхом перегонки через фільтри, що містять деревне вугілля з бамбука.

Отриману основу залишають як є, отримуючи міцні сорти Соджу або розводять чистою водою до потрібної міцності.

Для оригінального напою ароматизатори не застосовуються, але деякі виробники негласно додають приємні фруктові аромати, щоб поліпшити якість спиртного.

Дегустаційні особливості, калорійність і міцність напою

Соджу, як і будь-яка інша горілка, п'ється заради отримання ефекту, а смакові якості відходять на другий план. Але навіть міцні сорти цього напою відрізняються м'якістю і не мають такої спиртуозности, як класична горілка. У цьому сильно допомагає характерний солодкуватий присмак.

Дегустувати Соджу прийнято у великій компанії за загальним столом і закушувати традиційної корейської їжею. Це дозволяє отримати максимальне задоволення від напою, не ризикуючи вранці прокинутися з важким похмільним синдромом. Розливати напій належить в горілчані чарки, але випивати залпом тільки першу, інші – дрібними ковтками, але до дна.

Міцність Соджу – величина довільна. Зустрічаються сорти з вмістом спирту в 13 і 45%, але найбільш популярні варіанти міцностю 20 градусів. Останнім виробники масово занижують частку етанолу до 18%, запевняючи, що менша кількість спирту завдає менше шкоди споживачам.

Як і будь — які міцні спиртні напої, Соджу має високу енергетичну цінність-20% сорти містять 118 ккал на 100 мл.тому людям, що страждають від надмірної ваги, вживати напій потрібно з обережністю, особливо з урахуванням того, що він традиційно закушується широким спектром страв.

Різновиди 

На нашому ринку найчастіше можна зустріти Соджу, випущене під брендом Jinro, який сьогодні користується великою популярністю. Напої цього виробника створюються за сучасними технологіями, але з дотриманням традицій, що дозволяє отримати непоганий результат.

Найчастіше в алкомаркетах можна побачити наступні різновиди Соджу бренду Jinro:

  • 24 soju – горілка, зроблена за класичними рецептами, на що вказує фірмова жовта етикетка. Вона має чистий смак і міцність 24 %, що вище стандарту. Її можна вживати самостійно або використовувати в якості інгредієнта численних коктейлів;
  • Chamisul Classic Soju – напій робиться за оригінальною рецептурою, в різні види Соджу можуть додаватися прянощі або ароматні трави. Завдяки міцності в 20 % вважається оптимальним варіантом, легко і приємно п'ється, крім того, може додаватися в коктейлі з Соджу;
  • Chamisul Fresh Sju — цей різновид виготовляється з ячменю, тому в смаку можуть бути легкі нотки віскі або традиційних горілок. Цей напій сподобається цінителям, які хочуть відкрити для себе нові відтінки Соджу. Міцність в 17 % дозволяє вживати напій в чистому вигляді, розкриваючи смак і аромат;
  • Plum Soju, Strawberry Soju, Green Grape Soju, Grapefruit Soju — легкі напої зі смаком фруктів і міцністю 13 %. Дуже добре підходять для вживання в чистому нерозбавленому вигляді, особливо в спекотний літній день.

Як відрізнити оригінальну Корейську горілку від фальсифікату 

Потрібно відзначити, що на нашому ринку підроблений Соджу зустрічається рідко, але повністю виключити цей варіант не можна. Щоб не купити фальсифікат, краще знати на що звертати увагу і отоварюватися в спеціалізованих магазинах, що відповідають за оригінальність представленої продукції.

Додатково упевнитися, що перед вами оригінал, можна за кількома ознаками: 

  • Напій реалізується в пляшках характерного зеленого кольору.
  • Пробка з закруткою.
  • Поліграфія на етикетці чітка, без патьоків, на ній немає помилок (мова йде про англійських написах, читати по-корейськи мало хто вміє).
  • Етикетка наклеєна рівно, без залишків клею за її межами.
  • Міцність Соджу не нижче 13% і не вище 45 %.
  • Напій прозорий, без осаду.
  • Смак горілки – солодкуватий, без зайвого спиртового аромату.

Правила вживання, коктейлі з Соджу

Незважаючи на те, що цей напій позиціонується одним з підвидів горілки, його вживання відрізняється від класичних канонів.

Пити Соджу належить з невеликих чарок-шотів при температурі 15-20 °З, хоча є цінителі, які віддають перевагу крижаний алкоголь, але тоді не розкривається його смак. Стопку можна перекидати залпом, але корейці це вважають неправильним. П'ють дрібними ковтками, що дозволяє насолодитися смаком і ароматом. Є стародавні Корейські традиції, наприклад, молоді люди, випиваючи, відвертаються від старших, але нас це не стосується.

Закуска до Соджу може бути найрізноманітнішою. Це будь-яке м'ясо, птиця або риба, підійде сирна і овочева нарізка. Через солодкуватого присмаку напою його не рекомендують закушувати фруктами і солодощами. Відмінно підійдуть страви корейської кухні, такі як смажена свинина, кімчі, млинці з морепродуктами і зеленою цибулею.

Також Соджу можна вживати в коктейлях. Найпопулярніший з них-Понтакджу. Для нього береться келих пива, туди опускається стопка з горілкою. Виходить аналог вітчизняного Йоржа.

Крім Понтакджу, існує ще пара цікавих рецептів, які варто спробувати.

Молочне задоволення

М'який і приємний коктейль, який подобається дівчатам.

Соджу 70 мл
свіже молоко 30 мл
Тонік 70 мл
лимонний або апельсиновий сік 70 мл

Рецепт:

  1. Всі компоненти перемішати і розлити по келихах.
  2. Прикрасьте скибочками фруктів.

Динний рай

Дуже ароматний, густий коктейль. Справжній десерт.

Соджу 60 мл
М'якоть дині 50 г
свіжий огірок 1 шт.
Тонік 100 мл

Рецепт:

  1. Огірок розрізати на тонкі стрічки, викласти в стакан.
  2. Диню порізати на дрібні кубики, перемішати з колотим льодом, висипати до огірка.
  3. Налити Соджу, потім тонік.

Соджу – національний корейський напій, який поступово завойовує світ. Вже сьогодні обсяг його виробництва перевищує такий у віскі і це далеко не межа. Причина-приємний смак, демократична ціна, наявність різних варіантів міцності. Багато любителів відзначають ще один плюс – при помірному споживанні, він практично не викликає похмілля. Проте, саме через невисокий градус потрібно бути обережним, щоб не пропустити момент втрати контролю над собою.

Автор: Дмитро
спеціально для byhaem.in.ua

Відео огляд: що таке Соджу і чи можна напій вважати корейської горілкою

поширені запитання
який фруктовий смак соджу найсмачніший?
у всіх смакові пристрасті різні, але за відгуками можна сказати, що найсмачніший вид — персиковий, яблучний і чорничний соджу.
які азіатські страви підійдуть до соджу?
пряна локшина, гострий суп, рис, смажене м'ясо зі спеціями.
можна пити соджу з льодом?
пити можна, але лід зазвичай не додають. Міцність напою і так невисока.
скільки і де зберігати соджу?
закриту пляшку зберігають як звичайну горілку — в темному місці при кімнатній температурі, в приміщенні без сторонніх запахів. Відкриту ємність потрібно вжити протягом місяця.
чим пахне соджу?
запах корейської горілки яскравий, гучний, як у чистого спирту. Якщо додані ароматизатори, то відчувається аромат фруктів.
як правильно відкривати соджу?
перш ніж відкрити, вміст пляшки потрібно добре збовтати або струсити. Потім вдарити кілька разів долонею по дну і зняти кришку.
Соджу-це горілка чи ні?
скоріше, це солодкий лікер.