Рейтинг Вірменських коньяків - 13 найкращих, які варто спробувати

Вірменський коньяк — алкогольний напій міцністю 40-57%, що випускається на заводах Вірменії. Процес виготовлення, який проходить більш ніж на 15 великих підприємствах, ведеться за традиційними технологіями.

армянский коньяк

Коньячна продукція Вірменії знаменита на весь світ, а самі жителі країни вважають її національним надбанням. В даний час випускаються десятки марок, які заслужили загальне визнання і не раз ставали призерами міжнародних конкурсів. Всі продукти якісні і підкорюють цінителів міцного алкоголю відмінними смако-ароматичними характеристиками

Особливості виготовлення вірменського коньяку

Вірменія славиться виноробними традиціями, які розвиваються з XV століття. Коньячне виробництво в країні почалося в 1887 р, коли меценат і торговець Нерсес Таїрян відкрив в Єревані перше підприємство з виробництва міцного спиртного. Продукція випускалася за старовинною французькою технологією, яка застосовується і в наші дні.

Вірменські коньяки виробляють з вирощуваного на території країни винограду. В якості основи використовуються найкращі сорти: Кахеті, Чілар, Воскеат, Кангун, Мехалі, Бананц.

У 2010 р.вірменським урядом видано указ, згідно з яким за міцним алкоголем, що випускається в країні, закріпилося слово «Арбун», яке в буквальному перекладі означає «п'янкий». Рішення було прийнято, щоб уникнути непорозумінь і правових конфліктів, так як коньяком може іменуватися тільки продукція, вироблена у Франції, в Департаменті Шаранта провінції Нова Аквітанія.

Процес виготовлення проходить в кілька етапів.

  1. Ретельний вибір винограду.
  2. Бродіння сировини протягом 1-1,5 тижнів.
  3. Дистиляція отриманої суміші.
  4. Витримка винного спирту при 15°C в дубових бочках.
  5. Перевірка готового продукту на відповідність стандартам якості.

Для виробництва кожного виду коньяку використовується тільки один сорт винограду, змішування не допускається.

Види Вірменських коньяків

В залежності тривалості витримки розрізняють вірменські коньяки трьох видів.

Ординарний

Виготовлення ведеться з коньячного спирту 3-, 4 - або 5-річної витримки. Залежно від цього напій підрозділяється на підвиди, а на етикетці вказується кількість зірок, Рівне терміну. Це коньяки:

  • 3 зірки, або трирічні;
  • 4 зірки, або чотирирічні;
  • 5 зірок, або п'ятирічні.

Марочний

Виробництво вірменського марочного коньяку ведеться на основі, витриманої більше 6 років. Для кожного підвиду використовується коньячний спирт певного, встановленого нормативами, віку.

Колекційний

Для виробництва використовуються Марочні види, які піддаються додатковій витримці. Термін дозрівання збільшується ще на 3 роки, в результаті чого Вірменський алкоголь набуває яскравий насичений аромат і багатогранний смак.

Кращі вірменські коньяки під НЗ

Представляємо рейтинг найпопулярніших міцних напоїв вірменського виробництва. Всі зразки відрізняються чудовою якістю і чудовими дегустаційними характеристиками, підходять для вживання в чистому вигляді і приготування коктейлів .

Арарат

Список кращих Вірменських коньяків очолює знаменитий «Арарат» 3-річної витримки Єреванського коньячного заводу. Напій золотисто-бурштинового кольору з красивими відблисками славиться насиченим оксамитовим, трохи сухуватим смаком з пряними, олійними і деревними нотками. Ароматичний букет складений солодкими шоколадно-фруктовими відтінками, доповненими ванільними нюансами.


В якості гастрономічного акомпанементу підходять солодощі та фрукти.

ЦАР Тигран

Крім «Арарату» заслуженою любов'ю споживачів користується 3-річний «ЦАР Тигран». Алкоголь має м'який приємний смак з нотками сухофруктів і каштанів, доповненими пряними відтінками. Ароматичний букет підкорює мускатно-фруктовою солодкістю з легкими тютюновими нюансами.

Вживають в чистому вигляді після обіду, а також поєднують з молочним шоколадом і десертами.

ЦАР Тигран витримується від 3 до 30 років. Найбільш цінуються 30-річні екземпляри, звані подарунковими. Після розливу в пляшки такі продукти упаковуються в ефектні, виконані з дерева, коробки.

Ной Араспел

«візитна картка» 3-річного коньяку — насичений бурштиновий колір з переливаються золотом відблисками. За смаком досить м'який, з солодкими відтінками меду і шоколаду. З таким букетом гармонійно поєднується і аромат — солодкуватий, злегка пряний, з виразними нотками чорносливу.

«Ной» п'ють як самостійний напій, а також додають в чай, каву або поєднують з солодкими стравами.

Арвест

Коньяк «3 зірки» пізнаваний по яскравому вогненному відтінку рідини. Підкорює легкістю і багатогранним незабутнім смаком, в якому домінують нотки горіха, що супроводжуються відтінками свіжості. Доповнює картину квітково-пряний аромат.

Вірменський Арвест вважається відмінним варіантом для дижестива.

Айк

Міцний 5-зірковий коньяк випускається з 2001 р при виробництві використовується винний спирт, вік якого досягає 25-28 років. Дистилят розбавляють найчистішою водою з артезіанських джерел, за рахунок чого досягається м'якість, підкорює цінителів.

Айк славиться витонченим смаковим букетом, складеним ванільно-коричними, фруктовими і шоколадними нотками. Аромат цікавий, деревно-дубовий, з відтінком бджолиного воску.

Коньяк вірменського походження відмінно справляється з роллю дижестива. При виборі гастрономічної "пари" варто придивитися до фруктових десертів і сирних нарізок.

Шалахо

Витриманий протягом 5 років Шалахо знаменитий міцністю і багатогранністю смакового букета, в якому переважають пряні нотки. Темно-бурштиновий напій захоплює складним горіхово-деревним ароматом з ягідними нюансами.

У продаж надходять не тільки 5-зіркові екземпляри. На заводах виготовляють продукти 7-і 10-річної витримки.

Айвазовський

5-річний вірменський коньяк, що носить ім'я знаменитого живописця, приваблює цінителів збалансованим фруктовим смаком з пряними включеннями, в якому чітко відчуваються горіхові і карамельні ноти. Букет доповнений багатогранним ароматом, складеним з відтінків фундука, кураги і айви, доповнених кедровими і пряними нюансами.

Айвазовський хороший в ролі аперитиву. Його також можна вживати під час обіду, закушуючи солодкими десертами, сирами, м'ясом або рибою.

Ані

Шести - або семирічний ані виділяється насиченою солодкістю, доповненої апельсиново-мигдальним ароматом з легкими ванільними нюансами.

Вживають спиртне вірменського походження як в якості аперитиву, так і в дуеті з солодощами.

Арадіс

Темно-бурштиновий напій «7 зірок» підкорює пряною солодкістю з фруктово-деревними нюансами, що залишає довгий теплий післясмак. Аромат запам'ятовується яскравою багатогранністю, складеної поєднанням різних прянощів.

Вживати рекомендується в чистому вигляді або додаючи в каву.

Мане

Восьмирічний вірменський коньяк приваблює кавово-шоколадної м'якістю, доповненої коричними відтінками. В ароматі легко розпізнати ванільно-фруктові відтінки.

Пити рекомендується після ситного обіду або в компанії з безалкогольними гарячими напоями.

Прадід

Вірменський спиртний напій 8-річної витримки має солодкий фруктовий присмак з нюансами сливи і шоколадними включеннями. В ароматичному букеті повторюються такі ж ноти, що робить дегустаційну картину ідеально гармонійною.

Бурштиновий з мідними відблисками прадід радять подавати з фруктовими і шоколадними десертами, а також вживати після прийому їжі.

Детальніше про те, з чим і як правильно пити коньяк — прості правила від фахівця →

Двін

Колекційний екземпляр, витриманий протягом 10 років, володіє багатим і м'яким деревним смаком з ванільними відтінками і нюансами горіхів. Розкриваючись, букет стає ще більш насиченим, залишаючи довгий приємний післясмак. Відмінні смакові показники доповнюються солодкуватим ароматом, в якому відчуваються фруктові, горіхові і гвоздичні ноти.

Міцність вірменського Двіна — 50 градусів. Найбільш повно дегустаційні якості розкриваються при вживанні в чистому вигляді.

Чаренц

Десятирічний Вірменський алкоголь зроблений з витриманою протягом такого ж періоду часу коньячної основи. Характеризується терпкою насиченістю і квітково-фруктовим ароматичним букетом з пряними включеннями.

Чудовим гастрономічним супроводом послужать легкі закуски, фрукти і солодкі десерти. Можна вживати як самостійний напій або додавати в каву.

Чаренц піддається 10-, 20 - або 30-річній витримці.

Правила вибору вірменського коньяку

Виробники міцного алкоголю гарантують якість своєї продукції і намагаються максимально захистити від підробок. Проте на ринку багато фальсифікату, і кожен споживач повинен проявляти пильність.

Справжній вірменський коньяк відрізняється:

  • Чистотою і прозорістю, відсутністю в пляшці сторонніх домішок;
  • Янтарно-медовим відтінком рідини, яка також може набувати темні коричневі тони;
  • Вмістом цукру, рівним 1,0 г на 1 дм 3 ;
  • Міцністю мінімум 40 градусів.

Оригінальний коньяк вірменського виробництва має густу консистенцію. Щоб це перевірити, досить струсити пляшку, збовтавши рідина.

При покупці необхідно уважно оглянути тару. Вона повинна бути цілою, без сколів і подряпин, з якісно виконаними і акуратно наклеєними етикетками. Наявність акцизних марок обов'язково.

Вироблені в Вірменії коньяки славляться високою якістю і винятковими дегустаційними характеристиками. Міцний алкоголь прекрасно підходить на роль дижестива, при бажанні його можна вживати з гарячими напоями або підібрати відповідну закуску.

Випускається на Вірменських коньячних підприємствах спиртне надходить у продаж в красивих пляшках, багато з яких упаковані в елегантні коробки. Такий екземпляр стане прекрасним подарунком, відповідним для будь-якого урочистого випадку.

Автор: Анна
спеціально для byhaem.in.ua

Відео огляд: вірменський коньяк, історія, види і правила вибору