Коньяк з горілки – відмінний варіант для цінителів смачного і якісного домашнього алкоголю. Історія цього напою почалася ще 150 років тому. Саме тоді з'явилися перші записи рецептів імітації благородного французького алкоголю в куховарських книгах.
Справжній французький напій готується довго. Технологія передбачає використання виноградного дистиляту і тривале настоювання його в дубових бочках. Імітація з горілки-спрощений варіант якісного алкоголю, що нагадує справжній бренді.
Характеристики домашнього коньяку
Коньяк з горілки в домашніх умовах за зовнішнім виглядом, кольором, смаковими характеристиками і ароматом схожий на оригінальний напій, який виробляється в промислових умовах.
У домашнього напою колір бурштиновий або коричневий, прозорий і без осаду. Аромат яскраво виражений, частіше пряний з нотками деревини (якщо для настоювання використовується кора дуба) і може відрізнятися в залежності від компонентів.
Домашній коньяк з горілки, зроблений на власній кухні, правильніше називати бренді або настоянкою. Адже дотримати всі нюанси виробництва справжнього французького напою вдома неможливо.
Вибір та підготовка інгредієнтів
Щоб коньяк з горілки в домашніх умовах був смачним і максимально схожим на оригінальний алкоголь французького походження, потрібно правильно вибрати і підготувати продукти:
- Алкоголь . Для виготовлення домашнього коньяку потрібно хороша якісна горілка.
- Дубові чіпси, тріска або кора . Перевагу варто віддати деревній стружці, але допустимо використовувати для настоювання напою і подрібнену кору дуба з аптеки. Сировина слід замочити в окропі, промити і дати йому обсохнути. Таким способом з кори виходить частина дубильних речовин. У надлишку вони тільки зіпсують смак імітації, зробивши її гіркою.
- Чай або кава використовуються в деяких рецептах замість дубової кори . Краще вибирати крупнолистовий чай. А кава тільки натуральний і свіжозмелений.
- Підсолоджувач . Для цих цілей беруть звичайний цукор або мед. Якості останнього продукту потрібно приділити особливу увагу. Підійде натуральний квітковий мед. Зацукрований продукт слід попередньо розтопити на водяній бані.
- Трави та спеції . Їх наявність залежить від конкретного рецепта.
Велике значення в приготуванні імітації грає час витримки. Не варто квапити події і завчасно відкорковувати настоянку. Для швидкого результату краще використовувати рецепти швидкого приготування бренді.
Рецепти коньяку на горілці
Достаток рецептів домашнього коньяку з горілки представлено простими і складними варіантами. Вивчивши технологію один раз, винороб з легкістю може імпровізувати при виготовленні напою, створюючи новий смаковий букет алкоголю.
Традиційний
В ідеалі для цього рецепта знадобляться сушені гілки молодого дуба. Як альтернативу допускається використовувати і дубову кору. Домогтися бурштинового відтінку в цьому рецепті допоможе палений цукор.
Склад :
- 1 л горілки;
- 1 ст. л. цукру;
- 1 ст. л. дубової кори;
- 1 г ваніліну.
Технологія виготовлення домашнього коньяку:
- Горілку залити в скляну тару з герметичною кришкою.
- Розплавити цукор. Це можна зробити прямо в залізній ложці, потримавши її над відкритим вогнем. Як тільки цукор стане коричневим, додати його в ємність з алкоголем.
- Ретельно збовтати тару з горілкою і паленим цукром.
- Всипати ванілін і дубову кору.
- Тару закрити і ще раз гарненько збовтати.
- Витримати в темному місці при кімнатній температурі мінімум 14 днів.
- Перед вживанням процідити.
Час настоювання коньяку своїми руками з горілки за традиційним рецептом краще подвоїти. Від цього напій виграє як за смаковими, так і за ароматичними властивостями.
Якщо коньяк виходить занадто міцним, його допустимо розбавити чистою водою.
З чорносливом
Приготувати коньяк з горілки в домашніх умовах з автентичним смаком і ароматом просто, якщо наполягати його на сухофруктах. Відтінок напою також відрізняється від оригіналу.
Склад:
- 1 л горілки;
- 30 г чорносливу;
- 2 ч. л. крупнолистового чорного чаю (або 2 пакетики);
- 2 ч. л. цукрового піску;
- 5 бутонів гвоздики;
- 1 пачка ваніліну;
- 1/2 ч. л. кориці;
- 1/2 ч.л. кмину.
Технологія виготовлення домашнього коньяку:
- Алкоголь залити в скляну ємність.
- Чорнослив сполоснути і кинути цілком в тару з горілкою.
- Додати підготовлені спеції в ємність з основними компонентами.
- Гарненько перемішати всі продукти.
- В останню чергу засипати чорний чай. Якщо використовується пакетований, то ниточки слід залишити зовні, зафіксувавши кришкою.
- Ще раз все збовтати.
- Наполягати напій 3-е діб.
- Перед вживанням процідити.
Цей рецепт дозволяє швидко зробити коньяк з горілки. Вживати його можна вже через добу.
З імбиром
Цей варіант – швидкий рецепт домашнього коньяку з горілки. Готується він буквально 12 годин. Після чого імітацію можна фасувати по пляшках і дегустувати.
Склад:
- 2 л горілки;
- 160 г кореня імбиру;
- 12 бутонів гвоздики;
- 160 г коричневого цукру;
- 2 ч. л. чорного чаю (листового);
- 10 горошин запашного перцю.
Технологія виготовлення домашнього коньяку:
- Очистити від шкірки імбирний корінь. Натерти його в каструлю.
- Додати гвоздику і горошини перцю.
- Пряні компоненти залити алкогольної основою.
- Поставити ємність з майбутнім настоєм на плиту, включивши самий мінімальний нагрів.
- Насипати в каструлю цукор і ретельно перемішати всі компоненти, щоб кристали розчинилися.
- Чай всипати в кухоль і залити окропом (6 ст.л.).
- Як тільки горілка з іншими компонентами нагріється приблизно до 35°C, відключити плиту. Додати в відвар, заварений чай, не проціджуючи його.
- Ємність закрити. Дати вмісту повністю охолонути.
- Остиглий настій прибрати в прохолодне місце годин на 8.
- Приготований коньяк в домашніх умовах з горілки процідити, розфасувати по пляшках.
Як пити коньяк на горілці
Коньяк з горілки, зроблений в домашніх умовах, перед подачею не охолоджують. Оптимальна температура для вживання саморобного напою приблизно 20-25°C. подавати імітаційний напій допускається як в спеціальних «коньячних» великих келихах з завужені верхом, так і в звичайних чарках. У першому випадку напоєм наповнюють чверть посуду, у другому – 2/3.
Пити коньяк потрібно не поспішаючи. Тільки так можна відчути всю гаму смаку.
Саморобний коньяк з горілки, виготовлений в домашніх умовах за різними рецептами, як і французький напій, закушувати не прийнято. Однак імітація нерідко стає головним алкогольним напоєм на урочистостях.
В якості закуски до домашнього коньяку в цьому випадку допустимо запропонувати:
- Нежирне м'ясо (свинина, птиця) ;
- Овочі та фрукти в нарізці;
- Сир твердий з нейтральним смаком;
- Оливки та маслини;
- Тарталетки з ніжними паштетами (в ідеалі з курячої печінки);
- Морепродукти;
- Десерти (шарлотка, тірамісу, горіхове суфле);
- Гіркий шоколад.
Зробити домашній коньяк з горілки, як і з іншої алкогольної основи, нескладно. Головний секрет вдалої настоянки-імітації-дотримання пропорцій продуктів і вибір якісної сировини для приготування домашнього алкоголю.
У помірних кількостях коньяк принесе користь організму. Допоможе позбутися від безсоння або прискорить одужання при ГРЗ. Але переборщувати з міцним алкоголем, навіть власного виготовлення, не варто. Відмовитися від алкоголю потрібно людям з хворим серцем, травною системою, вагітним і годуючим жінкам.