Що може бути краще: в морозний зимовий день відкоркувати пляшку вина з пелюсток троянди і наповнити будинок атмосферою квітучого саду. У цього легкого ароматного напою багато шанувальників. Ними випробувано безліч рецептів приготування незвичайного вина.
Більшість інгредієнтів і технологічних нюансів повторюється з рецепта в рецепт, однак, можна виділити два основні методи:
- Виготовлення рожевого вина без кріплення;
- Кріплення горілкою або спиртом, для примусової зупинки бродіння.
Вибір троянд для домашнього виноробства
Для приготування вина потрібна значна кількість пелюсток. Відразу слід обумовити, що категорично не можна використовувати для кулінарних цілей квіти, придбані в магазині. Вони можуть бути оброблені різноманітними хімікатами, аж до отруйних інсектицидів.
Найбільш придатними для вина є різновиди троянди, що володіють сильним приємним ароматом. Важлива забарвлення квітів:
- Білі троянди надають напою солом'яний, світло-жовтий колір;
- Рожевий ? ніжний золотисто-рожевий відтінок;
- Темно-бордовий ? забарвлюють вино в світло-червоні тони.
Насичений, гідний для виготовлення домашнього вина з пелюсток аромат мають багато сортів, що представляють різні види троянд:
- Чайно-гібридні;
- Поліантові;
- Кучеряве;
- Флорибунда;
- Паркові;
- Шипшини.
Напій з квіток шипшини, зібраного на лісовій галявині або запашної паркової троянди, що мешкає в сільському палісаднику не гірше, ніж вино з пелюсток чайної троянди.
Підготовка пелюсток до бродіння
Квіти, призначені для вина, збирають вранці. Годяться і напіврозкриті бутони і суцвіття в повному розпуску. Рецепт дозволяє використовувати навіть злегка в'януть, але ще не засохлі квітки. Якщо за один збір не можна набрати необхідну кількість пелюсток, перші партії для збереження подвяливают в затіненому провітрюваному місці.
Не слід збирати троянди під час рясного випадання роси, і відразу після дощу. Квіти не миють, лише видаляють сміття, гниль, пошкодження від комах. Відрізають білу частину, якою пелюстка кріпиться до квітколожа.
Бродіння рожевого сусла
Відміряти дві літрові банки підготовлених пелюсток і всипати їх в 5-літрову пляшку. Закип'ятити 1,5 кг цукру в 3,5 л води і остудити до теплого стану. Вилити сироп в бутель до пелюсток, додати 1 ст. л. лимонної кислоти і 1 ст.л. немитого родзинок. У цьому рецепті краще використовувати жовті сорти родзинок, тому що чорний може вплинути на колір готового вина. Диких дріжджів, що мешкають на поверхні плодів винограду і пелюсток троянд досить, щоб дати старт активному бродінню. Рідина потрібно ретельно перемішати і поставити гідрозатвор, щоб обмежити контакт сусла з киснем і не спровокувати розвиток оцтово-кислих бактерій. До країв бутлі має залишитися вільний простір, щоб бродить вино не вихлюпується.
Зараз гідрозатвори в асортименті з'являються у продажу, але його легко зробити самому з трубочки від крапельниці. Один кінець пропускають через пробку бутлі, а інший занурюють в ємність з водою. Отвір в пробці навколо трубочки ретельно ізолюють будь-яким силіконовим герметиком. Замість гідрозатвори можна скористатися гумовою або латексної рукавичкою. Для стравлювання вуглекислого газу в одному пальці зробити отвір голкою.
Близько місяця вино повинно бродити разом з пелюстками. За цей час воно розділяється на дві фракції: рослинна сировина спливає до поверхні і утворює щільний шар, а внизу, під його захистом, залишається прозора фракція молодого вина. Коли бродіння перейде в тиху фазу, шар пелюсток акуратно протикають, вводять під нього силіконову трубочку і декантируют, тобто зливають рідину, намагаючись не зачепити осад. Злите вино додатково проціджують через ватяні диски і знову відправляють під гідрозатвор на доброджування. Після закінчення 1-1, 5 місяців воно буде готове до вживання.
Зупинка бродіння, закріплення і витримка рожевого вина
Як правило, молоде вино з пелюсток, приготоване в домашніх умовах має легку ігристість. Для усунення бульбашок вуглекислого газу його нагрівають при інтенсивному розмішуванні до 65?С. вже на цьому етапі напій приємний на смак і може подаватися до столу. Значно покращує смак рожевого вина одно-Дворічна витримка.
Щоб зробити тривале зберігання надійним, уникнути псування благородного напою від прокисання, в до нього додається спирт або горілка. На 3 літри молодого вина досить 200 гр. горілки або 100 гр. спирт. Цей прийом зупиняє бродіння, вбиваючи дріжджі, за висловом виноробів ?закріплює? напій. Неперебродивший цукор залишається в напої. Тому, регулярно знімаючи пробу, підбирають відповідний момент для закріплення з необхідною солодкістю. Кріплене вино розливають по пляшках, запечатують і зберігають в умовах звичайних приміщень.
Прихильники природного завершення процесу бродіння, без застосування спирту, можуть зробити інакше. Відіграло вино потрібно відфільтрувати, розлити по пляшках і помістити на витримку в холодильник при t?2с.пляшки при цьому розташовуються шийками донизу. Кілька разів їх відкорковують, видаляють накопичився у пробки осад, знову закривають і повертають в холод.
У деяких рецептах вина з рожевих пелюсток присутні додаткові смакові і ароматичні добавки:
- Апельсини;
- Лимони;
- Листя смородини;
- Листя винограду;
- Ягоди шипшини та інше.
Екзотичні нотки додадуть прянощі: імбир, мускатний горіх, запашний перець, кориця, кардамон.
Якщо зробити вино з пелюсток без кріплення спиртом, воно буде містити невеликий відсоток алкоголю і зажадає ретельного дотримання умов холодного зберігання. Ніжний легкий напій, приготований за цим рецептом, принесе задоволення і радість і не розчарує результатами витрачених зусиль. Таке вино прийнято подавати до сирів, десертів, фруктів.