Кращий коньяк-рейтинг гідних коньяків України за якістю і маркою

Кращий коньяк — не завжди французького виробництва. Відмінний алкоголь може бути виготовлений і в Україні, але біда в тому, що думка про вітчизняний коньяк часто упереджена. Прийнято вважати, що виробники не мають власних виноградників, а значить, не можуть виготовити гідний продукт. Це не так. Українські коньяки демонструють багатство і різноманітність регіонів, в яких вони виробляються. Завдяки їх неповторному складу, приємному смаку і багаторічному віку займають топ-позиції серед алкогольних напоїв.

лучший коньяк

Заводи Нової Каховки, Одеси, Дніпро, Ужгорода виробляють алкоголь, який нічим не поступається закордонним аналогам, з власної сировини. Щоб не бути голослівними, розглянемо кращі коньяки українського виробництва, розберемо технологію його приготування і правила вибору.

Технологія приготування коньяку

Виробництво коньяку – складний і нешвидкий процес. Для його приготування потрібні певні сорти червоного, рожевого або білого винограду. Отримати якісний виноград можна з ягід з кислотністю не менше 5 г / дм 3 і кількістю цукру 15%, з нейтральним або легким квітково-фруктовим ароматом.

Технологія приготування коньяку складається з наступних етапів:

  1. Вирощування винограду спеціальних сортів. Щоб ягоди було легше обробляти, їх висаджують на відстані 3 м рядами. Коньячні будинку до збору винограду приступають в жовтні.
  2. Отримання соку. Кращий виноград відправляють в прес, де його лише злегка розчавлюють.
  3. Бродіння. Отриманий сік поміщають в спеціальні ємності. На цьому етапі не використовують цукор. В результаті виходить сухе, нефільтроване вино з вмістом цукру 1 г/л і спирту 8%.
  4. Дистиляція. На першому етапі відбувається перегонка вина для отримання максимально можливого відсотка спирту — 32%. На другому етапі дистиляції утворюються коньячні спирти. Перегонка закінчується, коли напій набирає 60%.
  5. Витримка. Процес триває близько 30 місяців у дубових бочках, зібраних без клею та металевих предметів. В кінці кожного року відзначається випаровування приблизно 0,5% спирту. Міцність коньяку знижується до 46%, напій набуває неповторний аромат.
  6. Купажування, змішування кращих дистилятів різного терміну дозрівання. Таким чином виходить коньяк, який готовий до вступу на магазинні прилавки.
  7. Додавання інших компонентів. Стабілізація смаку карамеллю, дубовою стружкою, регулювання міцності дистильованою водою.
  8. Розлив у пляшки та наклеювання етикеток.

Стандартний коньяк виготовляють з винограду сортів Сільванер, Ціцка, Цолікаурі, Плавай, Ркацителі, кращі зразки виробляють з сорту Ugni Blanc.

Як вибрати якісний коньяк

Для вибору якісного коньяку рекомендується звернути увагу на наступні моменти:

  • Місце виробництва . Батьківщиною коньяку є Франція, де продаються оригінальні напої. В Україні найкращий коньяк виробляють у Новій Каховці, в Одесі, в Ужгороді;
  • Час витримки. від 2 років виходить коньяк з переважанням фруктової і квіткової ароматики, від 4 років – з тоном сухофруктів, деревних і горіхових ноток, від 10 років – складний аромат з грибними, димними запахами. Старший коньяк має найбільш цікавий і складний смак;
  • Клас . Якість коньяку прийнято позначати зірочками: 3 зірки свідчать про напій з витримкою в 3 роки, S – 2 роки, V. S. – від 2,5 років, V. S. O. P. - 4 роки, V. V. S. O. P - 5 років, Х. о. - 6 років і вище;
  • Зовнішній вигляд. якісний продукт випускають в прозорих пляшках, з рівно наклеєною етикеткою, чіткою печаткою, прилеглою до пробки;
  • Ціна . Висока вартість є свідченням більш дорослого коньяку. Але це справа смаку. Нерідко молодий напій подобається більше витриманого;
  • Текстура . Якісний продукт маслянистий, щільний. Його краплі повільно стікають по келиху.

Ще одне свідчення оригінальності коньяку: після того, як перевернули пляшку — з'являються великі бульбашки, потім дрібні. Потім розходяться маслянисті розлучення і в кінці з дна падає одна велика крапля.

Рейтинг кращих коньяків в Україні 2021 рік

До українських коньяків ставлення часто зневажливе, багато хто вважає, що вони негідні уваги. Це не так. Наші заводи за якістю алкогольної продукції не поступаються французьким будинкам.


Розглянемо топ-10 коньяків в Україні.

  1. Колекційний коньяк Tavria Херсон XO 15 років витримки 0.7 л 42%

    Цей напій однозначно найкращий коньяк-бренді з усіх, що я пробував за все своє життя, ну напевно це не зовсім об'єктивно, тому що виступаю більше по віскі, але тим не менш, дуже насичений і різноманітний, та й що там говорити, Ти просто нюхаєш і розумієш наскільки це класний, дорослий, повноцінний напій, просто супер топ.

  2. Коньяк УЖГОРОД марочний 10 років 0.5 л

    Дорогий за ціною, ну ми зараз не про це. Дуже різноманітний, дуже різноплановий напій. Тут і пасікою, і деревом і медом і фруктами і пахне і в смаку, прямо хочеться сидіти, пробувати, розбиратися все більше і більше

  3. Коньяк Tavria XO 9 років витримки 0.5 л 40% у подарунковій упаковці

    Все є, як і в п'ятирічному аналогу, ну ще більш насиченим, м'яко п'ється, абсолютно різнобічний такий Коньячний смак, просто здорово.

  4. Коньяк Одеса 11 років витримки

    Ось ніби все з цим напоєм круто, класна подарункова упаковка з щільного картону: яскрава, соковита, пляшка незвичайна, ароматика, оксамитовий такий, тривимірний насичений аромат, нюхаєш і думаєш: ось це зараз буде КС бомбический, але в смаку, який же все-таки він пекучий, як його важко пити, він постояв, трохи заспокоївся, ну всерівно і води пробував додавати і різні посуду, як би класний напій, ну від одинадцять річного КС чекаєш все-таки побільше.

  5. Коньяк КАРПАТИ марочний 8 років

    напій для неспішного кайфу, оригінальний смак, аромат приємний для нюху, "сльозить" по стінках у великому коньячному келиху, все як годиться для напоїв класу люкс. ну а якщо хтось бажає вишукувань - спробуйте "французів" втридорога.

    Переваги: добротний коньяк, відповідає смаку, аромату, міцності і ціною.

    Недоліки: можливо осучаснити посудину, саму тару, аж надто проста пляшка, і ще обсяг щоб був 0,7 л

  6. Коньяк Tavria Oriana 8 років витримки 0.5 л 40%

    В цілому, коньяк чудовий і в смаку і в ароматі. У смаку вже немає печіння і ще більше ноток сухофруктів, ніж у попередньої семерочки і ще більше якихось таких деревно-горіхових ноток, порівнював його в минулих оглядах з отливантом "Карпат" 8річний реліз від Ужгородського коньячного заводу і даний варіант на деякий час сподобався більше. Ну коли все-таки підводив підсумок і готувався до текстового огляду дегустації, порівняв ще раз з "Карпатами" і все-таки "Карпати" справили на мене більш яскраве враження.

  7. Коньяк Tavria XO 7 років витримки 0.5 л 40%

    В ароматиці дуже сухофруктовий, дуже цікавий, деякого роду топчик, ну в смаку все-таки трішечки підкачав, так як пекучий і трохи порожній

  8. Коньяк Одеський Коньячний Завод Ювілейний 10 років витримки 0.5 л

    За ідеї повинен був забратися вище в рейтингу, з одного боку все в ньому здорово, незвичайна і красива пляшка, подарункова упаковка, десять років, підвищена міцність і в ароматі він приємний, але в смаку дуже пекучий, і дуже бляклий і до категорії КС ще все-таки не дотягує

  9. Коньяк Tavria VSOP 5 років реліз

    Коньяк зі смаком коньяку. Все в ньому є: і сухофрукти, і виноград, і дерево, і ваніль. Приємний, солодкий, добре п'ється. Тобто ось така справжня пятерочка, яку сміливо можна порекомендувати. Так, всі перераховані нюанси, звичайно, не супер насичені, не кричущі, ну все в ньому є, прям здорово.

  10. Коньяк Renuage (Ренуаж)

    Коньяк, який нереально роздихався, постоявши у вже відкоркованій пляшці, в ньому з'явилася якась величезна кількість фруктово-дюшесних і яблучних тонів . Якась мінеральність, легкість. Це буквально якийсь The Glen Morris на мінімалках.

    Дуже чекаю, щоб виробник викотив який-небудь 10-12 річний реліз, думаю, це буде дуже цікаво для цінителів якісного продукту.


Розглянемо також за народними категоріями коньяків в Україні (після топ-10, наступні 12 позицій)

  • шмурдяки
  • пити можна, але не варто
  • шашличний варіант

Слід блок-це напої, які мають вже визнач. аромат, навіть можна назвати коньячним ароматом. Ну все ж ще слабенькі в смаку, щоб пити їх в чистому вигляді, ну при цьому їх можна пити в якості або складової коктейлю або під якусь закусочку, шашлики або святковий стіл

11. Коньяк Тиса П'ять зірочок 5 років витримки 0.5 л 42%

Вже відчуває серце, днк Distillery, яка присутня і 8 і 10 літніх версіях, гідно роздихалася, приємно, плюс підвищена міцність.

12. Довбуш Карпатський 5 річний

Тут вже родзинки і виноград, все вже відчувається, вже схоже на справжню пятерочку. Зайняв би місце вище, якби не одне але. Є в ньому такий певний аромат, який досягається якимось збоченством определнного кутом нахилу носа по відношенню до спеціальної дегустаційної посуді, ну ви розумієте про що я. і вилазить з нього суміш якоїсь молочної солодощі, як "Дитяче харчування" з нотами маку, воску і нотами меду. Щось таке нереальне і якби це було не просто якийсь моментик, який іноді з певної посуду відчувається, а в інших випадках немає, якщо це був постійний аромат, то однозначно він зайняв місце вище. Ну на поточному моменті, ось так.

Два коньяку, які дуже схожі за профілем, поєднують в собі одночасно і солодкість, таку карамельно-цукеркову і при цьому пряну складову кухонну, що йде в бік приправ хмелі-сунелі і готування шашлику. Особливо Aznauri в цьому плані прямо здивував, незвичайні напої, цілком собі заслужено.

13. Aznauri V.V.S.O.P. 5 річний з додаванням нібито більш вікових спиртів

14. Koblevo 5*

15. Шабо 5*

Трохи обійшов 16 позицію, ароматика більш насичена, набагато відчутніше, але вся ароматика вибудувана навколо, знаєте, такого насиченого запаху тільки що відкритої пачки з чорним чаєм, таким ось цейлонським чи що, настільки цей аромат відчутний, що навіть починають терзати смутні сумніви яким саме чином він був досягнутий. Ок, не буду фантазувати з цього приводу, щоб не засмучуватися і не псувати кому-небудь настрій.

16. Shustoff 5 річний реліз

, пряний, ванільний, солодкий, ну все-таки ще пекучий, хоча в ароматиці цілком собі хороший.

Що відрізняє від 19-22 за списком, тут в ароматі вже хоча б відчувається такий певний шлейф вина, винограду, сухофруктів. Тобто, коли ми пробуємо, ми вже розуміємо, що по всій видимості вміст цих пляшок колись було виноградом або якась його частина.

17. Tavria V.S.

18. 3х річний Довбуш

Шмурдяки:

Ці напої не можу рекомендувати не пити, ну рекомендую не купувати. Ці напої по суті нема за що сильно лаяти, але також абсолютно їх нема за що хвалити:

19. Болград XO 7 років

20. Коньяк Дорошенко 5*

У красивій чудовій пляшці. Ну який повний 0 в смаку і в ароматі, нейтральний такий алкоголь, який складно назвати коньяком.

Напої, які не рекомендував вживати, а тим більше купувати за свої гроші бо особливо приємного або взагалі когось позитивного враження вони не справили. Окремо зупинятися на цих напоях сенсу не бачу. Абсолютно нічим вони не порадували:

21. Шустов 3*

22. Шабо 3*

Відео рейтинг кращих коньяків за якістю після дегустації топ-10

Кращі коньяки України закритої дегустації виноробної продукції 2019 року

За результатами закритої дегустації виноробної продукції, закупленої комісійно на споживчих ринках Києва та Херсона, яка відбулася 24 жовтня 2019 року на базі ПрАТ «Дім марочних коньяків «Таврія», «Укрвинпром»

  • Коньяк України марочний групи «ДС» колекційний «Золотий Дюк» (виробник ПрАТ «Одеський коньячний завод»)
  • Коньяк України марочний групи «КС» колекційний «Дніпро» (виробник ПрАТ «Дім марочних коньяків «Таврія»)
  • Коньяк України марочний групи «КС» «Ужгород» (виробник ОП Ужгородський коньячний завод)
  • Коньяк України марочний групи «КВВЯ» «Карпати» (виробник ОП Ужгородський коньячний завод)
  • Коньяк України марочний групи «КВ» «Чайка» (виробник ПрАТ «Одеський коньячний завод»)
  • Коньяк України марочний групи «КВ» «Таврія класік» (виробник ПрАТ «Дім марочних коньяків «Таврія»)
  • Коньяк України «п’ять зірочок» «Таїрово» (виробник ТОВ «ВинАгро»)
  • Коньяк України «чотири зірочки» «Алекс Его» (виробник ПрАТ «Дім марочних коньяків «Таврія»)
  • Коньяк України «три зірочки» Таврія V.S (виробник ПрАТ «Дім марочних коньяків «Таврія»)

Кращі бренді

  • Бренді виноградний марочний «Коблево Резерв» (виробник ТОВ «Миколаївський коньячний завод»)
  • Бренді виноградний витриманий «Француз V.S» (виробник ТОВ «Миколаївський коньячний завод»)
  • Бренді виноградний ординарний «Борисфен селект» (виробник ПрАТ «Дім марочних коньяків «Таврія»)
  • Бренді плодовий «Кальвадос «Прикарпатський» (виробник ПрАТ «Галіція дистилері»)

Інші найкращі напої

  • Напій алкогольний міцний «Грапа Таврійська Легенда» (виробник Агрофірма-радгосп «Білозерський»)
  • Напій алкогольний міцний «Грінвіч мед з корицею» (виробник ПрАТ «Галіція дистилері»)

У засіданні взяли участь висококваліфіковані спеціалісти виноробної галузі, представники центральних органів виконавчої влади, провідних наукових та освітніх установ. Кращі зразки будуть нагороджені в рамках П’ятого Національного Виноробного Форуму, який збере фахівців галузі восени цього року.

Кращі коньяки України закритої дегустації виноробної продукції 2013 року від фахівців столичного Інституту споживчих експертиз

Відомий виробник — не завжди показник першосортності алкоголю. В столичному Інституту Споживчих Експертиз провели своє дослідження і виявили кращі марки коньяку. В експерименті брали участь десятки брендів, але ми розповімо про найдостойніших з доступних. Позначки виставлялися за десятибальною шкалою.

Покупці вже досить давно звикли до якості міцних алкогольних напоїв, які виробляються в Україні. Але ця теза повністю справедлива тільки для горілки, а ось про недорогі коньяках, які в середньому всього на третину дорожче «біленької», в «народі» ще присутні стереотипи. Мовляв, українські коньяки, особливо нижчого цінового сегмента, виробляються зі звичайного спирту, з порушеннями технології. Разом з тим, в Україні темпи виробництва і продажів бурштинового напою постійно зростають і розливають його підприємства з солідною історією і репутацією. Щоб розібратися в питанні, експерти відправили на дослідження шість найпопулярніших марок вітчизняних ординарних коньяків з витримкою не менше трьох років.

Про "воду життя" і вік

Вибір недорогих коньяків "три зірки" на ринку досить широкий, відповідно, охопити все не представляється можливим. Тому в лабораторію вирушили найвідоміші марки-Шустов, Шабський, Борисфен, Ай-Петрі, Жан-Жак і Грінвіч. У профільному ДСТУ зазначено, що коньяки не повинні містити барвників і ароматизаторів, але в них можуть додаватися спеціально пом'якшена вода (для зниження міцності, адже в бочки заливають 70 градусний спирт), цукровий сироп (пом'якшення смаку) і цукровий колер (для додання благородного бурштинового кольору). На маркуванні всіх зразків чітко були вказані інгредієнти, порушень виявлено не було.

Далі були проведені складні дослідження фізико-хімічних параметрів для визначення, з якого спирту зроблені піддослідні напої. Справа в тому, що коньяк, на відміну від горілки, повинен проводитися виключно з коньячного спирту, який переганяється з білих сухих виноградних вин, з подальшою витримкою в дубових бочках. До того ж повинна в повній мірі дотримується класична технологія і відхилення від неї чреваті серйозним погіршенням якості напою. Провівши ряд досліджень на визначення масової концентрації вищих спиртів, ефірів, альдегідів і метилового спирту, фахівці дали однозначний висновок – все тестовані коньяки дійсно зроблені з «правильного» сировини, або, як називають коньячний спирт майстра своєї справи – «води життя».

Ще одним важливим фактором для будь-якого бурштинового напою є його витримка, тобто кількість часу, який коньяк провів в бочках, набираючи аромат і смак. Щоб визначити, чи справді коньяки відповідають своєму віку, проводяться дослідження щодо летких компонентів. Аналіз показав - тестовані коньяки дійсно трирічні, перевірку на витримку витримали всі.

Піднімемо келихи

Найцікавішим елементом дослідження спиртних напоїв є дегустація, або, висловлюючись науковою мовою, визначення органолептичних показників (смак і букет, колір, прозорість). Коньяки пробували учасники професійної дегустаційної комісії, а також пробанди з числа звичайних споживачів. І тут результати виявилися не такими райдужними. Половина зразків отримала від дегустаторів "червоні картки" - дуже низькі оцінки за смак і букет. Але про все по порядку. Взагалі, коньяк повинен мати м'який гармонійний смак, бути прозорим, янтарно-золотистого кольору. Букет може бути з присмаком ванілі, можливо легкими смолистими відтінками або тонами стиглих фруктів. Хороші результати показали Шабський і Шустов, 7,5 і 7,75 балів відповідно. На жаль, дегустатори знизили оцінки трьом з шести коньяків. Ці три ТМ мали яскраво виражений спиртово-сивушний аромат, різкий і пекучий смак. У підсумку-отримані бали виявилися нижче нормативного 7,4.

Лідером виявився коньяк Борисфен від будинку марочних коньяків "Таврія", який відзначився оцінкою в 8 балів. "Народні" дегустатори оцінили напої вище, при цьому у визначенні лідера думки збіглися – вищий бал знову отримав Борисфен. Каховські коньячних справ майстри не дарма шановані споживачами-висока культура виробництва і суворе дотримання рецептурою, плюс власні виноградники дають свої плоди.

Післясмак

Судячи за підсумками дослідження, можна припустити, що навіть в сегменті недорогих коньяків є своєрідний поділ на «звичайний» і «елітний». Причому це обумовлюється скоріше технологією і традиціями виробництва, але аж ніяк не ціною. Інакше як можна пояснити, що переможець тесту коньяк Борисфен виявився одним з найбільш недорогих за вартістю? Пляшка, вироблена в будинку марочних коньяків "Таврія", коштує в роздробі 38,92 грн., тоді як її візаві, які не отримали високих оцінок, на 10-15% дорожчі. Але, як би там не було, головний висновок полягає в тому, що доступні коньяки є напоями справжніми і безпечними. Потрібно тільки купувати в нормальних магазинах і вибирати виробників з багаторічною репутацією.

Бренд Назва Виробник, адреса Місткість (об'єм) Вміст спирту Дата розливу Гарантійний термін зберігання Склад НД
Shabo Коньяк України ординарний три зірочки "Шабський" ТОВ "ПТК Шабо" 0,5 л 40 % об. 21.11.2013 2 роки Імпортний та вітчизняний коньячний спирт, витриманий не менше 3 років, пом'якшена вода, цукровий сироп, цукровий колер ДСТУ 4700:2006
Ай-Петри Коньяк України ординарний три зірочки "Ай-Петри" ТОВ "Сімферопольський винно-коньячний завод" 0,5 л 40 % об. 25.12.2013 2 роки Коньячні спирти, витримані не менше 3 років, пом'якшена вода, цукор ДСТУ 4700:2006
Борисфен Коньяк України ординарний три зірочки "Борисфен" ПАТ "Дім марочних коньяків "Таврія" 0,5 л 40 % об. 05.11.2013 2 роки Коньячні спирти, витримані не менше 3 років, пом'якшена вода, цукровий сироп, цукровий колер ДСТУ 4700:2006
Шустов Коньяк України ординарний три зірочки "Шустов 3 зірочки" ПрАТ "Одеський коньячний завод" 0,5 л 40 % об. 04.10.2013 2 роки Коньячні спирти, витримані не менше 3 років, вода питна підготовлена, цукровий сироп, цукровий колер ДСТУ 4700:2006
Жан-Жак Коньяк України ординарний три зірочки "Жан-Жак Класік" ТОВ "Алеф-Виналь-Крим" 0,5 л 40 % об. 11.09.2013 2 роки Коньячний спирт, витримані не менше 3 років, пом'якшена питна вода, цукровий сироп та колір ДСТУ 4700:2006
Грінвіч Коньяк України ординарний три зірочки "Грінвіч" ПрАТ "Галіція дистилері" 0,5 л 40 % об. 09.09.2013 2 роки Коньячний спирт, витриманий у дубовій тарі не менше 3 років, пом'якшена вода, цукор ДСТУ 4700:2006

Тест: коньяки 5*

У період високого сезону попит на міцні напої істотно зростає. Разом з тим, почастішали повідомлення про неякісний алкоголь, зокрема про низьку якість вітчизняних коньяків.

Щоб розібратися в питанні, що чекає споживача на полицях в торгових мережах напередодні зимових свят, фахівці столичного Інституту споживчих експертиз вирішили перевірити якість алкоголю, який сьогодні найбільш широко представлений в роздробі.

У дослідженні взяли участь ординарні коньяки 4-х найвідоміших вітчизняних марок

  • «Shustoff»
  • «Шабо»
  • «Коблево»
  • «Таврія»

з витримкою до п'яти років, з розкидом розливу до трьох місяців.

У лабораторії.

Зразки були піддані складним дослідженням фізико-хімічних параметрів для визначення, з якого спирту зроблені піддослідні напої. Справа в тому, що коньяк, на відміну від горілки, повинен проводитися виключно з коньячного спирту, який переганяється з білих сухих виноградних вин, з подальшою витримкою в дубових бочках. До того ж повинна в повній мірі дотримується класична технологія і відхилення від неї чреваті серйозним погіршенням якості напою. Експерти провели ряд досліджень на визначення масової концентрації вищих спиртів, ефірів, альдегідів і метилового спирту, висновок – всі зразки зроблені в суворій відповідності ДСТУ, на жаль, «Коблево» вклався в норматив на рівні граничних показників.

Дегустація.

Найцікавішим елементом дослідження спиртних напоїв є дегустація, тобто визначення органолептичних показників (смак і букет, квітни прозорість). Коньяк пробували учасники професійної дегустаційної комісії, а також про банди з числа звичайних споживачів.

Дегустації проводили дві незалежні авторитетні лабораторії - "Укрметртестстандарт" і "Укрндіспіртбіопрод". Було проведено три комісії-дві професійні та одна зі звичайних споживачів.

І в цілому, коньяки України не підвели. Результати виявилися хорошими. Лише один зразок отримав від дегустаторів низьку оцінку за смак і букет - «Коблево», напій різкуватий і пекучий. Можливо, в цьому напої використовується не зовсім якісний спирт, так як в ароматі чути сторонній різкий штучний запах не властивий коньяку.

Взагалі, коньяк повинен мати м'який гармонійний смак, бути прозорим, янтарно-золотистого кольору. Букет може бути з присмаком ванілі, можливо легкими смолистими відтінками або тонами стиглих фруктів. Перше місце за сукупністю оцінок зайняв коньяк "Shustoff", останнє – "Коблево", причому низьку оцінку напій отримав і у професіоналів, і у пробандів.

Показники першої лабораторії.

Коньяк, «Таврия»

Органолептичні показники*

Найменування показникiв Вимоги НД Характеристика зразка
Прозорiсть Прозорий, з блиском, без стороннiх включень Прозорий, з блиском, без стороннiх включень
Колiр Ординарнi - вiд свiтло-золотистого до свiтло-коричневого з золотистим вiдтiнком. Марочнi i колекцiйнi - вiд золотистого до темно-янтарного. Бурштиновий
Смак i букет Характернi для коньякiв України конкретної назви, без стороннiх тонiв. Легкий спиртово-сивушний аромат, смак екстрактивний.
Бальна оцінка Не нижче 7,4 бала 6.8 бала
Коньяк, «Шабо»Органолептичні показники*
Найменування показникiв Вимоги НД Характеристика зразка
Прозорiсть Прозорий, з блиском, без стороннiх включень Прозорий, з блиском, без стороннiх включень
Колiр Ординарнi - вiд свiтло-золотистого до свiтло-коричневого з золотистим вiдтiнком. Марочнi i колекцiйнi - вiд золотистого до темно-янтарного. Свiтло-коричневий
Смак i букет Характернi для коньякiв України конкретної назви, без стороннiх тонiв. Виражений ванiльно-карамельний аромат.
Бальна оцінка Не нижче 7,4 бала6.86.8 балiв

Коньяк, «Коблево»Органолептичні показники*

Найменування показникiв Вимоги НД Характеристика зразка
Прозорiсть Прозорий, з блиском, без стороннiх включень Прозорий, з блиском, без стороннiх включень
Колiр Ординарнi - вiд свiтло-золотистого до свiтло-коричневого з золотистим вiдтiнком. Марочнi i колекцiйнi - вiд золотистого до темно-янтарного. Коричневий
Смак i букет Характернi для коньякiв України конкретної назви, без стороннiх тонiв. Виражений ванiльно-карамельний аромат, смак різкий, пекучий.
Бальна оцінка Не нижче 7,4 бала 5 балiв

Коньяк, «Shustoff»Органолептичні показники*
Найменування показникiв Вимоги НД Характеристика зразка
Прозорiсть Прозорий, з блиском, без стороннiх включень Прозорий, з блиском, без стороннiх включень
Колiр Ординарнi - вiд свiтло-золотистого до свiтло-коричневого з золотистим вiдтiнком. Марочнi i колекцiйнi - вiд золотистого до темно-янтарного. Свiтло-коричневий
Смак i букет Характернi для коньякiв України конкретної назви, без стороннiх тонiв. Cмак екстрактивний, мужнiй, без стороннiх тонiв, аромат з легким смолистим вiдтiнком.
Бальна оцінка Не нижче 7,4 бала 7,75 бала

* Вимоги НД наведені згідно ДСТУ 4700:2006 "Коньяки України. Технiчнi умови".


Показники іншої лабораторії.
Номер зразка Колір, прозорість, типовість

«Шустов 5 зірочок» («SHUSTOFF»)

Світло-бурштиновий

«КОБЛЕВО» («KOBLEVO»)

Світло-золотистий

«TAVRIA»

Темно-бурштиновий

«Шабо» («SHABO»)

Темно-бурштиновий

Номер зразка Аромат, букет

«Шустов 5 зірочок» («SHUSTOFF»)

Складний, з легкими квітково-плодовими тонами

«КОБЛЕВО» («KOBLEVO»)

З легким відтінком дуба

«TAVRIA»

Злагоджений, з тонами витримки, з ванільним відтінком

«Шабо» («SHABO»)

Злагоджений, з плодовими відтінками

Номер зразка Смак

«Шустов 5 зірочок» («SHUSTOFF»)

Повний, гармонійний, насичений, з шоколадними тонами

«КОБЛЕВО» («KOBLEVO»)

Гармонійний, помірно пекучий, з плодовими тонами

«TAVRIA»

Повний, гармонійний, м’який, з тонами ізюму

«Шабо» («SHABO»)

Повний, гармонійний, м’який

Правила вживання коньяку

Знання правил вживання коньяку дозволить насолодитися цим продуктом, повністю розпізнати його смак:

  • Розкриттю смакової гами сприяють класичні широкі коньячні келихи або завужені у верхній частині-тюльпаноподібні;
  • Температура подачі напою - не менше 20 ° з;
  • Коньяк п'ють невеликими ковтками, затримуючи на пару секунд у роті, щоб краще відчути букет;
  • У Франції коньяк не прийнято закушувати. Його подають з кавою і сигарою. Українські традиції не такі суворі — міцний алкоголь поєднують з м'ясом нежирних сортів, морепродуктами, твердим сиром і лимонами.

Детальніше про те, з чим і як правильно пити коньяк — прості правила від фахівця →

Вибираючи коньяк, не варто керуватися принципом — Чим дорожче, тим краще. Часто смак і аромат продукту залежать від наявності або відсутності ароматизаторів. Правильніше орієнтуватися на сорт винограду і тривалість витримки алкоголю. Однак, слід бути обережними і уважними, так як існує небезпека потрапити на підробки. Важливо знати характерні ознаки справжнього коньяку, щоб уникнути недоліків і розчарування.

Автор: Дегустатор,
спеціально для Byhaem.in.ua

Відео огляд: рейтинг кращих коньяків в Україні