Самогон з кукурудзи

Останні роки сучасної історії дозволили нашим співвітчизникам продегустувати всю світову палітру міцних61746719_c288f67cfab33817de181e664e743135_800 алкогольних напоїв. Коньяк, віскі, бренді, кальвадос і бурбон перестали бути дивовижною рідкістю на святкових столах. Після закінчення першого ознайомчого періоду настав час порівняння з традиційними місцевими домашніми виробами. Прогулявшись по просторах інтернету, багато хто виявив витоки зарубіжних благородних брендів в простому самогоні. З'явилося безліч рецептів виготовлення вітчизняних бренді, віскі і кальвадосів, відзначився і доморощений бурбон — самогон з кукурудзи. У нашій країні він здобув особливу популярність через велике поширення вихідної сировини.

Вибір оригінальних інгредієнтів

Існує багато рецептів складу початкових сумішей, щоб зробити кукурудзяний самогон. Традиційний вміст кукурудзи в зерновій суміші має бути не менше 51%, інші складові: жито, ячмінь, пшениця і солод. Останнього інгредієнта необхідно додавати не менше 25% для успішного переброджування. Кукурудзяна сировина буває декількох видів:

  • Кукурудза на качані

Такий вид вихідного продукту найменш кращий, так як в свіжозібраної кукурудзі тривають процеси дозрівання, і вона не годиться для моментальної переробки. Зерно повинно висохнути, відлежатися 2-3 місяці.

  • Подрібнене зерно

Перероблена на крупорушціi Кукурудза більше підходить на корм тваринам. У ній зберігаються залишки оболонки і фракція занадто велика. Самогон з такої сировини вийде неякісний і вихід буде мінімальним.

  • Кукурудзяна крупа та борошно

Найбільш прийнятний вид вихідної сировини. Популярні рецепти припускають варіння затору саме з цих продуктів. Перевагою володіє борошно, що є найдрібнішою за складом

Солодом називають пророщені зерна ячменю, пшениці або жита. Для приготування самогону з кукурудзи краще використовувати світлий сухий пивоварний солод, імпортні або вітчизняні. Можна самостійно приготувати свіжий« зелений солод » із зазначеного сировини, його в рецепті самогону використовують 15-20% від загальної маси.

Інші інгредієнти також застосовуються в розмеленому стані, бажано у вигляді крупи або борошна. Кількісні пропорції залежать від особистих пристрастей і визначаються досвідченим шляхом.

Приготування затору

Для отримання перегінної браги готується затор — каша з суміші зернових складових. Метою приготування цього варива є
kukuruznye-zerna-dlya-prigotovleniya-samogona вивільнення з кукурудзи спиртоутворюючої речовини — крохмалю. Вміщені в солоді ферменти збагачують крохмаль до виникнення цукрів, а додавання дріжджів завершує процес утворення етилового спирту.

Для приготування затору необхідні вода, Зернова суміш і солод. Кількість рідини визначається з розрахунку 4 частин води до 1 частини сумарної маси зерна і солоду. Загальний обсяг виготовляється браги залежить від можливостей використовуваного обладнання для перегонки.

Постановка затору проводиться декількома способами:

  • Прямий нагрів ємності з зерновою брагою на різних джерелах вогню,
  • Використання водяної бані або парової сорочки,
  • Безпосередній нагрів затору перегрітою парою.

У першому варіанті потрібне постійне помішування зернової каші для запобігання злипання і пригорання. Другий — найбільш використовуваний домашніми любителями-винокурами, які не мають спеціального оснащення. Найлегшим і швидким вважається третій варіант, застосовуваний в професійному виробництві бурбона.

Основні етапи приготування зернового затору:

  1. У нагріту воду засипається Зернова суміш, доводиться до кипіння іsmeshat-kukuruznuyu-krupu-s-goryachej-vodoj вариться протягом 3-4 годин.
  2. Розварену кашу необхідно охолодити до температури 63-65°C для можливості застосування солодової атаки. Перемелений солод перемішується з затором і розщеплює зерновий крохмаль. Температуру процесу потрібно дотримуватися мінімум протягом 2-х годин.
  3. Далі суміш охолоджується до 30°C для додавання та початку роботи дріжджів. У класичних рецептах виготовлення кукурудзяного самогону якість цього наповнювача не є визначальним.
  4. Отримана брага вистоюється в теплому приміщенні кілька днів для остаточного вибражіванія. Про завершення процесу можна судити по припиненню виділення вуглекислого газу.

Температурні параметри важливо витримати в точності для нормального протікання реакцій при виготовленні зернового затору. Недбалість при виробництві браги обернеться поганою якістю одержуваного напою.

Перегонка браги в самогон

Після завершення процесу бродіння настає час перетворення браги в самогон. Рецептом бурбона передбачена подвійна перегонка. При першій операції виходить спирт-сирець міцністю не більше 30%, після Другої — досягається вихід 60-70%-го дистиляту. Особливістьsamogon-iz-kukuruznoj-muki виробництва самогону із зернових нефільтрованих заторів є необхідність ретельної першої перегонки для випарювання максимальної кількості сирцю.


Отриманий кінцевий продукт потрібно очистити та відфільтрувати. Будь-який початковий спирт містить гіркі сивушні масла. В якості абсорбуючих компонентів застосовуються перманганат калію (в народі — марганцівка) або активоване вугілля. Після виділення осаду самогон переливається в чисту ємність через фільтруючі матеріали.

Кількість виробленого самогону в 4 рази менше заготовленої браги. Це стандартне винокурне співвідношення. Слід заздалегідь розрахувати обсяг затору для нормального протікання перегінного процесу.

Основні рецепти

  1. Традиційним способом приготування кукурудзяного самогону є377513 приготування зернового затору з 51% кукурудзи, 12% жита, 13% ячменю і 25% солоду. Виготовлення проводиться у вищевказаному порядку. Різниця в застосуванні кукурудзяної муки або крупи полягає лише в дешевизні останньої. Варіння зернового затору при додаванні борошна протікає швидше.
  2. У рецепті кукурудзяного самогону без дріжджів роль каталізатора виконує горох. При цьому способі Зернова суміш замочується з невеликою кількістю цукру, після додаються розмелені Горохові зерна. Брага настоюється без варіння необхідне для вибражіванія час, проціджують і переганяється.
  3. У класичних варіантах приготування бурбона обов'язкова присутність дріжджових грибків. Застосовувані ентузіастами самогоноваріння оригінальні рецепти виробництва напою дозволяють опустити процес виготовлення вареного затору, замінюючи його289110 простими брагами. Зустрічаються версії з цукром і дріжджами, з медом, з штучними підсолоджувачами. Фантазія народу безмежна.

Для завершального етапу перетворення самогону з кукурудзяної сировини в благородний бурбон потрібно настоювання отриманого дистиляту в дубових бочках. Причому, на маленький обсяг ємності потрібно менший час витримки. Зразковий період становить 3-8 місяців. Пробуючи продукт в різні часові проміжки, ви визначите свій улюблений термін вистоювання напою. Бажаємо, щоб смак приготованого вами бурбона зачарував всіх своїм благородством і витонченістю.

Самогон из кукурузы, основа для бурбона Самогон з кукурудзи, основа для бурбону