Чи можна розбавляти водою вино

Чи варто розбавляти домашнє вино водою?

При виготовленні домашніх вин, початківці винороби стикаються з такими проблемами як:вино и вода запліснявіння напою, помутніння, збільшення міцності з перетворенням в бражку, виділення оцтової кислоти, а також втрата смаку. Все це говорить про те, що в процесі приготування були допущені помилки: Додано занадто багато (або, навпаки, мало) цукру, не закінчилося бродіння, некоректно проведена герметизація напою, змінений рецепт за кількістю і обсягом використовуваних продуктів і т. д. основною помилкою домашніх виноробів є неправильно підібрані пропорції (скільки додано мезги, цукру, дріжджів на кількість використовуваних ягід, фруктів і т. д), що суттєво впливає на кінцевий результат.

У багатьох випадках, основним рішенням, щоб врятувати свій «шедевр», буде розведення водою, чого більшість виноробів, в даний час, побоюються. Однак, цього не варто боятися, а скоріше, навпаки, треба додати води стільки, скільки цього буде потрібно для поліпшення смакових якостей. При розведенні вин змінюється співвідношення надмірно доданих інгредієнтів, приводячи їх в норму, тим самим можна поліпшити смак і аромат отриманого напою. Головне і тут не перестаратися.

Міцність залежить від того, скільки тривала стадія бродіння, а спирт, отриманий в процесі, значно пригнічує аромат ягід, використовуваних при приготуванні. Якщо воно не добродило і було розлито і відставлено для подальшого зберігання, відбувається «нескінченне бродіння», а вміст спирту постійно збільшується. Через це бутель, в якому зберігається вино, «вибухає», або стає непридатним для вживання. Щоб зменшити кількість вмісту алкоголю, треба розбавити вино водою, тоді ягідний аромат посилиться, надаючи вишуканий, приємний аромат. У жарку пору року можна додати кілька шматочків льоду в келих, що зробить напій прохолодним, а вживання домашнього вина – набагато приємніше. Цей рецепт не знижує всіх корисних властивостей цього напою.

Звідки взялася традиція розведення водою?

Додавати воду в домашнє вино — Стара грецька традиція, що пройшла не одне століття. Раніше, вкрасное и белое вино Стародавньої Греції, при виготовленні вин використовували тільки природні дріжджі, тому вміст алкоголю було мінімальним. Такі сорти довго не зберігалися і швидко псувалися, тому що починали виділяти оцет. Щоб збільшити термін зберігання вин, додавали велику кількість виноградного цукру і очищений спирт. Але перед вживанням все одно доводилося розбавляти напій водою, через надмірну фортеці і нудотного смаку. Також греки використовували рецепт приготування винного напою з додаванням різних трав і спецій. Кип'ячену морську воду використовували для збільшення кислотності вин.

В даний час процес приготування домашніх вин і його зберігання не настільки проблематично. До того ж багатий вибір врожаю дозволяє створювати свої сорти і різновиди. Винороби часто використовують популярний, на сьогоднішній день, рецепт: додають газовану воду в різні сорти вин, тим самим отримують ігристе, без будь-яких витрат часу. Такий напій відмінно втамовує спрагу в спекотні літні дні.

В яких випадках можна додавати воду?

Православ'я. Ще з давніх часів в православних церквах і монастирях прийнято давати кагор людям, які прийшли на обряд причастя. Православні вважають, що вживши чарку кагору їх душа очищається від гріхів і відкривається для спілкування з Богом, а сам «священний напій» приймають за «Божу кров». Кагор, який дають в церкві обов'язково розбавляють водою, так як воно вважається одним з найміцніших сортів. Для цієї мети використовують такий рецепт: кагор розбавляється в пропорціях 1: 3 і добрекагор перемішується. Настояти розведений напій потрібно не менше доби.

Народна медицина. Давно відомо, що в народній медицині червоне вино використовують для лікування кашлю і простудних захворювань, а також для збільшення гемоглобіну в крові. Червоне сорти мають протимікробними і антисептичними діями, що значно покращує стан пацієнта при багатьох хворобах. При вживанні вин в медичних цілях використовують старовинний народний рецепт: на 1 літр вина додають воду 200 мл, 5-6 гілочок гвоздики і 3-4 столові ложки меду. Також для смаку і аромату можна додати мускатний горіх або корицю. Напій нагрівають на дрібному вогні, не доводячи до кипіння. Вживають в гарячому вигляді по 200-300 мл 2 рази на день.


Зміна смаку і зниження міцності. Нерідко домашнє вино містить занадто багато алкоголю і надлишок цукру, внаслідок чого воно виходить міцним, а його смак — нудотним. Пити його в чистому вигляді не представляється можливим. Щоб зменшити надмірну солодкість і зменшити вміст спирту, можна додати воду. У таких випадках напій необхідно розбавляти водою тільки перед вживанням, інакше воно може зіпсуватися.

Перевірка якості приготованого напою. За допомогою розведення водою винороби часто перевіряють якість виготовлених вин. Гарний колір і приємний запах, на перший погляд, ще не говорять про те, що це продукт високої категорії. Для перевірки куплених або самостійно приготованих сортів використовується такий рецепт: одна частина обсягу вина розбавляється з двома частинами обсягу води і добре перемішується. Після цього напою потрібно дати настоятися близько 30 хвилин. Якісне вино зберігає свій колір і смак, а неприємний запах і помутніння після такої процедури, говорить про те, що продукт не придатний для подальшого зберігання.

Основні правила розведення домашніх вин

бокал белого винаДля того, щоб не зіпсувати вино при розведенні водою, слід враховувати кілька простих правил:

  • При розведенні вин використовують пропорції 1: 3
  • Червоні сорти потрібно розбавляти гарячою водою
  • Білі сорти потрібно розбавляти холодною водою
  • Для розведення використовувати тільки дистильовану або кип'ячену воду
  • Воду треба наливати безпосередньо в вино, а не навпаки
  • Об'єм води повинен бути більшим за об'єм вина, що розбавляється
  • Кріплені сорти не можна розбавляти водою, інакше вони втрачають свій смак

Дотримуючись усіх правил ви отримаєте відмінний напій, який оцінить не один гурман. Вибираючи рецепт приготування, всі інгредієнти готуйте заздалегідь. Правильно підібрані пропорції, які залежать від того, скільки винного матеріалу у вас є, додадуть вишуканий і витончений смак вашому вину!