Чорничне вино у виноробстві зайняло гідне місце — з плодів цього чагарнику в домашніх умовах виходять прекрасні напої, смак яких чимось нагадує виноградні. Темно-фіолетового кольору, трохи в'язкі, мають приємний терпкий смак.
Чорничне вино може бути тільки сухим, десертне не вийде через низьку кислотності. Серйозний мінус плодів в тому, що вони досить погано піддаються зброджуванню. Тому рецептуру необхідно дотримуватися в точності, щоб не зіпсувати результат своєї праці.
Підготовка сировини
Для отримання якісного продукту беруть виключно стиглі, соковиті і свіжі плоди, що пролежали зірваними не більше доби. Їх переробка в самий найближчий час після збору забезпечать майбутньому
Для отримання мезги підготовлений виноматеріал потрібно розчавити. Робити це можна і руками, і за допомогою дерев'яної толкушки, а можна використовувати соковижималку, головне – дотримати стерильність. Всю тару, яку використовують у виноробстві, перед застосуванням миють із застосуванням харчової соди, обполіскують і просушують, щоб позбутися від сторонніх запахів. Після підготовки сировини можна зробити чорничне вино в домашніх умовах згідно з одним з представлених способів, не забуваючи про те, що бродильний процес активізується за допомогою винних дріжджів або закваски. Про них далі не згадується, але для всіх є одне правило: на 10 л додається близько 250 г закваски.
Рецепт № 1
Інгредієнти:
- Ягоди-4 кг;
- Цукровий пісок - 1 кг;
Опис приготування:
Сировину змішують з цукром в каструлі невеликого обсягу, поміщають на 5-7 днів в місце з однаковою добовою температурою. Періодично тару необхідно струшувати для поліпшення бродильних процесів.
Перебродившую масу перекладають в 10-літрову пляшку, заливають кип'яченою водою. Горловину закривають багатошаровою марлею і ставлять ще на 30 днів в тепле місце.
Готовий продукт обережно, щоб не підняти з дна каламуть, знімають з осаду. На кілька днів його залишають постояти в загальній посуді, після чого розливають на зберігання. Перш, ніж відправити на витримку,
Рецепт № 2
Інгредієнти:
- Ягоди - 6 кг;
- Цукровий пісок-3 кг;
- Мед (будь-який, тільки не гречаний – - 300 г;
Опис приготування:
Мезгу чорниці поміщають в ємність і додають 5 л трохи підігрітої води. Горловину ємності заривають марлею, поміщають в тепле місце на 7 днів. Через цей час рідина відокремлюють від ягідного макухи шляхом фільтрування. Надалі буде потрібно тільки сік. Його переливають в окремий посуд.
Далі готують сироп: змішують цукор, мед і 1 л води. Складові ретельно перемішують і додають в сік. Отриману суміш ставлять бродити на 30-40 днів. Протягом всього часу потрібно постійно спостерігати за тим, як протікає процес, перевіряти герметичність гідрозатвори.
Наступна дія — зняття з осаду. Його можна проводити кілька разів, домагаючись максимального освітлення. Потім відправляють в прохолодне місце на доброджування. Тара Як і раніше повинна бути закрита гідрозатворів. Доброджування триватиме близько 60 днів. Через цей час, переконавшись в тому, що бродіння припинилося, вино знову знімають і розливають на зберігання по пляшках.
Рецепт № 3
- Ягоди-4 кг;
- Зелень м'яти-2 пучки;
- Цукровий пісок-3 кг;
- Терта цедра 1-го великого лимона.
Опис приготування:
Цукор повністю розчинити в окропі. Додати до нього вимиті і нарізані м'ятні листя і лимонну цедру. Все перемішати і дочекатися повного охолодження.
Мезгу помістити в бутель, додати м'ятний сироп. Перемішати і залити водою. Закривши щільно бродильним затвором, ємність з суслом залишають на тиждень в теплому місці. Під час активного бродіння слід помішувати вміст посуду кілька разів на добу і стежити, щоб сусло не піддавалося різких температурних перепадів.
Після завершення бродіння молоде чорничне вино акуратно зливають в чисту пляшку і, знову закривши гідрозатворів, залишають ще на 2 тижні. Перебродивший напій знімають акуратно з осаду, розливають в пляшки, відправляють в підвал або льох, або інше прохолодне місце на 3-5 місяців.
