Своєї популярності виноград Лідія зобов'язаний широкому ареалу поширення, морозостійкості, невибагливості у догляді. Вирощування даного сорту на присадибній ділянці або дачі дає подвійну вигоду ? створення пергол і декорування садових альтанок, отримання стабільно високого врожаю. З смачних корисних ягід в домашніх умовах можна зробити безліч різної смакоти, включаючи варення, желе, компоти, маринади, соки. Вино з Лідії теж виходить дуже навіть непогане, якщо знати, як правильно його приготувати.
Чому таке застереження? Справа в тому, що для виготовлення домашнього вина підходять далеко не всі сорти винограду. Недолік одних ? малий вихід кінцевого продукту, з інших вино виходить несмачним, треті, до яких відноситься Лідія, можуть завдати шкоди організму людини. Як слово ?шкода? може співвідноситися з якостями окультуреного виду винограду і що потрібно зробити, щоб винний напій з Лідії не був небезпечний для здоров'я, розглянемо докладно.
Особливості приготування вина з сорту винограду Лідія
Сезон збору врожаю винограду сорту Лідія випадає на середину осені. Знімати грона ягід з лози потрібно
Для приготування якісного домашнього вина підходять тільки стиглі соковиті ягоди. Тому перед обробкою виноград ретельно перебирають, відразу викидаючи зіпсовані, гнилі, зеленуваті, зсохлі плоди. Відсортоване сировину тиснуть будь-яким зручним способом: руками, товкачем для картопляного пюре, пресом і т. д.
Тиснути можна як разом з гребенями, так і тільки з ягоди. У першому випадку вино вийде злегка терпким на смак, у другому вийде більш м'яким, ніжним. Оскільки з Лідії зазвичай готують рожеве вино, мезга для бродіння не потрібна. Її відразу ж відокремлюють, намагаючись вичавити з ягідної маси якомога більше соку.
Важливий момент! Концентрація цукрів в плодах винограду Лідія недостатньо висока, щоб забезпечити досить високу спиртуозность винного напою. Цей же фактор підвищує ризик зараження сусла пліснявим грибком. Тому сусло зазвичай підсолоджують.
Норма для сухого вина ? 200 г цукру, для десертних ? від 300 г на 1 л рідкої складової сусла. Винне сусло без додавання цукру після бродіння перетворюється в натуральне сухе вино з мінімальною міцністю.
Бродіння повинно проходить в умовах стабільної температури (18-27?Со). Щоб кількість осаду на дні було меншим, а напій на виході вийшов прозорим, світло не повинен потрапляти на ємність з майбутнім вином.
Пити вино з Лідії рекомендується не раніше ніж через півроку з моменту закінчення бродіння сусла. У молодому, з малим терміном витримки напої багато міститься багато сторонніх домішок, які можуть завдати шкоди організму. До того ж вистоялося вино з цього винограду володіє оригінальним сунично-малиновим смаком і тонким ароматом.
Класичний рецепт вина з Лідії
- Ягоди ? 8 кг.
- Цукор ? 2 кг.
Рецепт приготування:
- Виноград розчавити руками або дерев'яним товкачем.
- Мезгу разом з соком вилити в чистий скляний бутель з широким горлом.
- Додати трохи цукрового піску, перемішати. Накрити ємність марлею, поставити на 2-3 дні в тепло, щоб запустити процес бродіння.
- Коли мезга підніметься на поверхню і з'являться характерні ознаки бродіння, сусло необхідно процідити.
- Чистий виноградний сік перелити в бродильну ємність, встановити гідрозатвор. Перенести в тепле приміщення, захистить сусло від контакту з джерелами світла.
- Цукор розділити на 3 рівні частини. Ввести в винне сусло в три прийоми з проміжком в 5 днів. Кожен раз розчин перемішувати.
- Дочекатися закінчення активного бродіння, декантувати напій за допомогою сифона в чисту пляшку. Залишити для тихого бродіння в тих же умовах на 2-3 місяці.
Молоде домашнє вино з Лідії злити з осаду ще раз, процідити через марлю (2-4 шари) 2-3 рази. Розлити по пляшках з темного скла, щільно закупорити корковими пробками. Перенести на дозрівання в підвал або льох.
Якщо цукристість отриманого напою здасться недостатньою, можна трохи підсолодити його. Дегустувати вино без шкоди для здоров'я рекомендується не раніше, ніж через 2 місяці.
Десертне вино з сухого винограду
Сухі ягоди, які залишаються на лозі після збору основного врожаю, можна обірвати і зробити з них
- Сухі ягоди Лідії ? 0,5 кг.
- Цукор ? 1 кг.
- Вода ? 3,5 л.
Для закваски:
- Ізюм ? 0,5 ст.
- Цукор ? 1 ст. л.
- Вода кип'ячена тепла ? 125 мл.
Родзинки перекручують на м'ясорубці або ріжуть на кілька частин кожну ягоду. Змішують з цукром і заливають водою. Закваску добре перемішують і залишають в теплі на кілька днів, поки розчин не заграє.
Сухий виноград перебирають і змішують з цукром. Засипають в бродильно ємність. Заливають сировину теплою водою, додають закваску. Перемішувати.
На горлечко бутлі натягують гумову рукавичку або встановлюють водяний затвор. Переносять сусло в темне приміщення зі стабільно рівною кімнатною температурою для бродіння. Приблизно через місяць сусло відбродить. Його потрібно буде акуратно злити з осаду за допомогою сифона, процідити через марлю і розлити в чисті пляшки.
Молоде домашнє вино з сухих ягід Лідії закупорюють пробками, переносять в прохолодне темне приміщення для визрівання. Через 2 місяці можна буде пробувати. Але краще залишити його визрівати ще на 4-6 місяців ? чим довше напій буде залишатися недоторканим, тим смачніше і ароматні вийде.
Небезпека вина з Лідії ? міф чи реальність?
Під час процесу бродіння у виноградному суслі утворюється метиловий спирт. Це характерно для всіх різновидів винограду, однак, при бродінні гібридних сортів, до яких відноситься Лідія,
У зв'язку з підвищеним вмістом метанолу, винні напої з гібридних сортів винограду були заборонені до виробництва в декількох європейських країнах і США. Але чи так велика шкода, що наноситься вином з Лідії?
Звичайно, якщо пити приготоване в домашніх умовах вино без міри, підірвати здоров'я можна дуже швидко. Але те ж саме можна сказати і про зловживання іншими алкогольними напоями. В обмежених обсягах виноградне вино ніякої шкоди здоров'ю не заподіє.
Проявити обережність при вживанні вина з Лідії або Ізабелли рекомендується людям, що страждають діабетом, ожирінням, захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Не рекомендується пити подібний алкоголь при діареї. Крім того, в молодому вині багато небезпечних домішок, тому вживати його небажано взагалі. В іншому ніяких заборон немає.
