обладнання для домашнього виноробства

Для виноробства в домашніх умовах завжди використовується спеціальне обладнання. Купувати його не обов'язково, деякі елементи можна виготовити самостійно. Спробувавши одного разу якісне вино, приготоване в домашніх умовах, навряд чи хтось погодиться платити гроші в магазиніоборудование для вина лікеро-горілчаних виробів за алкоголь сумнівної якості.

Перед початком процесу потрібно приготувати все необхідне обладнання і тару. Мідні, алюмінієві і сталеві ємності для цього не підходять. Також не рекомендується використовувати для виноробства посуд, в якій були приготовлені соління. Емальовані ємності, дубові барила і скляні бутлі чудово підходять для цієї справи. Щоб у вині не були присутні сторонні запахи, вся тара попередньо промивається окропом з содою. При покупці нових дубових бочок необхідно залити їх водою на 3 тижні. Так можна посприяти виходу всіх дубильних речовин, що накопичилися всередині в процесі виробництва. Воду при цьому слід замінювати через кожні 3-5 днів.

Попередньо необхідно підготувати Додаткове обладнання:

  • Пристрій для подрібнення плодів;
  • Прес або дерев'яні толкушки;
  • Соковижималку.

Підготовка сировини для виноробства

В процесі виготовлення будь-якого алкогольного напою одним з найважливіших є етап підготовки сировини. Від сорту винограду буде залежати якість готового продукту. Якщо розраховувати на невеликі партії, відповідне сировину можна закуповувати у продавців оптом. Якщо виноробство являє собою виробництво великих обсягів алкоголю, слід задуматися про самостійне вирощування. В такому випадку доведеться докупити Додаткове обладнання для догляду за рослинами.

Дроблення винограду

До стадії дроблення можна приступати після збору і попереднього очищення сировини. Для цього розроблено відповідне обладнання і невеликі технічні пристосування. На ринку сучасним виноробам доступні ручні інструменти та електрична техніка для можливості прискореної обробки. Більш дороге обладнання може навіть відокремлювати ягоди винограду від макухи. Іноді використовуються всі частини рослини для того, щоб надавати винам більшої терпкості. Природно, ця можливість залежить від конкретного сорту рослини. Коли використовуються більші фрукти, наприклад, яблука або груші, потрібно попередньо подрібнити їх звичайним ножем. Після переробки необхідно додати трохи води з розрахунком 200-300 мл на 1 кг.

Пресування сировини

Після попередньої обробки сировини можна приступати до самого пресування, щоб витягти необхідний сік з приготованого винограду. Даний етап повинен виконуватися обов'язково. Для цього теж розробляється саме різне обладнання. Звичайним ручним пресом можна назвати кошик з проробленими отворами. Автоматичні пристрої комплектуються додатковою мембраною, яка наповнюється повітрям або водою, збільшуючись в розмірах.

Бродіння

Даний етап є ключовим в процесі виноробства. Слід зазначити, що бродіння починається земкости для брожения вина моменту дроблення сировини. Головне обладнання на даному етапі ? це скляні бутлі з завужені шийкою. Як кришки для ємності потрібно використовувати спеціальні гідрозатвори призначені для вільного виходу вуглекислого газу. Для бродіння знадобиться вода, спеціальні дріжджі, активатор і цукор. Залежно від доданих фруктів і необхідної якості напою перераховані інгредієнти, а також їх кількість, можуть змінюватися в процесі виноробства.

Використання водяних затворів у виноробстві

У процесі виноробства в домашніх умовах дуже важливим інструментом є водяний затвор, використання якого значно покращує якість продукту. Таке обладнання можна придбати або зробити самостійно. Для цього знадобиться герметична пробка з просвердленим отвором, через яке протягується, наприклад, трубка від крапельниці. Один кінець опускається в бутель з бродячим суслом, а інший ? в якусь ємність з водою. В процесі бродіння виділяється вуглекислий газ, а кисень не надходить у вино. Щоб домогтися такого ефекту, можна не застосовувати спеціально виготовлене обладнання. Часто використовується набагато простіша технологія. На шийку ємності з суслом надівається рукавичка і проколюється голкою в декількох місцях.

Очищення вина

Відпрацьовані дріжджі в процесі виноробства завжди залишаються на стінках ємності. Якщо не прибирати їх, якість напою буде погіршуватися. Щоб переливати вміст в іншу тару, разом з насосами завжди використовуються спеціальні очисні фільтри, що виключають потрапляння в напій каламуті і різних забруднень. Колір кінцевого продукту при цьому очищається.

Обладнання для облагороджування

Для молодого вина даний етап не буде актуальним і може не виконуватися. Щоб напій дозрів,винный погреб потрібно витримувати його в бочках. Відповідне обладнання для виноробства ? це ємності з французького або американського дуба. Така деревина наповнить вино дубильними речовинами, а також посприяє насиченню смаку.
[ads-pc-4]

Зберігання вина

Для того, щоб у вина був хороший смак і запах, потрібно стежити за температурою в тому місці, де напій буде зберігатися. Для цього підходить сухе приміщення, в якому термометр не покаже більше 6-8°.

Якщо немає відповідного місця для довготривалого зберігання, тару з вином завжди можна закопати на глибині 1,5 м.для ями підійде тільки сухе місце. На дно вистилається солома, укладається ряд бутлів, а зверху насипається 8 см сухого піску. За таким же принципом наверх можна укладати до 4 рядів тари з вином. Напій буде добре збережений, але потрібно пам'ятати, що розміщувати пляшки в ямі потрібно в горизонтальному положенні, інакше пересохнуть пробки, і відбудеться розгерметизація.

Домашнее виноделие. Как работает терка и пресс для сока Домашнє виноробство. Як працює терка і прес для соку