Багато садівники, вирощуючи гарбуз, і не здогадуються наскільки багатий вибір кулінарних рецептів, головним інгредієнтом яких є цей чудовий і корисний овоч. З гарбуза роблять: каші, пироги і запіканки, варення, компоти, десерти, додають в різносоли, а з соку гарбуза роблять домашнє вино. Саме про приготування гарбузового вина в домашніх умовах ми хочемо вам розповісти.
Вино з гарбуза володіє терпким смаком і ніжним ароматом свіжих плодів, при цьому воно зберігає всі корисні властивості і вітаміни щойно зібраного врожаю: макро - і мікроелементи (залізо, калій, кальцій, магній), вітаміни групи A, B, C, D. E, F, T; також гарбузовий сік володіє хорошими антиоксидантними властивостями. Гурмани і винороби, одного разу спробувавши таке вино, практично завжди віддають перевагу саме цьому напою, часом їздять в інші міста для придбання даного сорту вина, адже на прилавках звичних магазинів воно практично не зустрічається, а про способи його приготування в домашніх умовах знає далеко не кожен. Нижче представлені кілька рецептів, щоб ви легко змогли приготувати вино з гарбуза у себе вдома.
Гарбузове домашнє вино на« швидку руку »
Цей рецепт дозволяє прискорити процес бродіння спочатку приготовленої винної основи, шляхом нагрівання.
- Помити і очистити гарбуз середнього розміру від насіння.
- Нарізати невеликими шматочками і скласти в підходящу за обсягом каструлю.
- Долити води до закінчення рівня отриманої маси і поставити варити на дрібний вогонь до тих пір, поки гарбуз не стане більш м'якою, при цьому не можна доводити її до кипіння.
- Потім перемістити отриману гущу в великий скляний балон (або дерев'яний бочонок).
- Додати ячмінний солод, дріжджі (1-2 ст.ложки на 5 літрів отриманої суміші) і цукор (за смаком), перемішати і залити гарячою водою.
- Після того, як суміш охолоне, накрити щільною кришкою і поставити гідрозатвор (або «водяну пробку»).
- Залишити для бродіння на 3-4 тижні в теплому, захищеному від сонячних променів, місці.
Коли бродіння закінчиться, процідити і розлити по пляшках.
Підвісний спосіб приготування гарбузового вина
Для даного рецепта нам знадобиться плід, вагою понад 10 кг округлої форми.
- Зрізаємо верхню частину гарбуза і очищаємо її від насіння.
- Вирізаємо трохи м'якоті, щоб вийшов «резервуар» для приготування самого вина.
- В отриманий отвір насипаємо цукор (5 кг цукру на 10 кг ваги плоду), 1-2 столових ложки сухих дріжджів і повністю наповнюємо гарбуз водою.
- Повертаємо зрізану частину, вона буде нашою «кришкою».
- Закриваємо щілини, використовуючи скотч або липку стрічку.
- Накриваємо гарбуз попередньо підібраним пакетом таким чином, щоб він повністю закрив плід, і повністю блокуємо доступ кисню, щільно перев'язавши його.
- Підвішуємо пакет в теплому приміщенні на невеликій відстані від підлоги, поставивши під нього чистий таз, на 1-2 тижні. За цей термін, за рахунок бродіння всередині, гарбуз стає м'якою.
- Потім необхідно проколоти гарбуз через пакет, щоб вино стікало в підставлений таз.
- Після того, як вино перестає стікати, отриманий напій переливаємо у Великий балон і ставимо для повного доброджування.
- Коли бродіння припиниться, вино добре проціджуємо і розливаємо по пляшках для подальшого зберігання.
Метод швидкого бродіння
Процес приготування.
- Кілька плодів гарбуза середніх розмірів очищаємо від шкірки і насіння.
- Нарізаємо на невеликі шматочки і пропускаємо через м'ясорубку (або подрібнюємо на тертці), щоб вийшло овочеве пюре.
- Додаємо кількість води, рівну кількості отриманої гарбузової суміші, потім перемішуємо.
- Переміщаємо все в скляний балон або каструлю, накриваємо щільною тканиною і ставимо в тепле місце. Після цього починається стрімке бродіння. Через 5-6 днів ми отримуємо готову закваску для приготування гарбузового вина.
- Після цього необхідно відокремити рідину від овочевої суміші. Проціджувати.
- Додаємо цукор (200-400 грам на 1 літр гарбузового соку).
- Знову залишаємо в теплому місці для подальшого бродіння, попередньо закривши посудину водяним затвором, на термін 1,5-2 місяці.
- Після закінчення бродіння, вино проціджують і розливають для зберігання.
Вибравши цей рецепт приготування, необхідно ретельно стежити за процесом, періодично помішуючи вино.
За рахунок бродіння, цукор, доданий в процесі приготування домашніх вин, частково «переробляється» і надає вину певну кислинку, так що якщо вам здасться, що кількість цукру, зазначене в рецептах, занадто велике, слід це враховувати, в незалежності від того, який рецепт приготування ви вибрали. Смак і запах напою, також, змінюється. Не варто забувати про те, що колір отриманого вина буде відрізнятися від кольору, придбаного на початку процесу приготування, він буде більш блідим. Якщо отриманий в результаті колір вас не влаштує, можна скористатися харчовими (натуральними!) барвник.
Бажаємо удачі у всіх починаннях домашнього виноробства!
Https://www.youtube.com/watch?v=4IUCbTTToLg
nbsp;