Міжнародний день пива-цікаві факти, значення, історія, як відзначають в різних країнах

День пива – веселе свято цінителів пінного і просто людей, небайдужих до напою. Відзначається з 2007 року у всіх пабах, барах і пивоварнях світу.

день пива

Спочатку був організований з комерційною метою власником питного закладу з США Джессі Авшаломовим. Його ідею підтримали любителі випити і бари.

Історія Міжнародного дня пива

Перший день пива відбувся в невеликому містечку Санта-Круз штату Каліфорнія, де Джессі Авшаломов в серпні 2007 року з кількома друзями насолоджувався бесідою і пивом на пляжній вечірці. Але вже до 2011 року свято набуло міжнародного значення, ідея захопила 23 країни і понад 130 міст.

Перші п'ять років подія відзначалася 5 серпня, але потім святкування було перенесено на 1-у п'ятницю серпня.

Причина проста. Багато хто відчуває себе п'яними на ранок після алкогольної вечірки. І в найближчі вихідні у них буде достатньо часу, щоб відновити сили.

Традиції свята

Основна мета цього дня — посидіти з друзями в хорошій компанії, насолодитися смаком пива і подякувати людям, які беруть участь в приготуванні такого гідного напою.

Незважаючи на невелику історію, Міжнародний день пива встиг обзавестися власними традиціями і ритуалами. Ми розповімо, як правильно відзначити цю подію:

  1. Привітайте людей, так чи інакше пов'язаних з пінним — барменів, пивоварів та інших співробітників, що забезпечують нас величезною різноманітністю доступних сортів пива.
  2. Зберіть побільше друзів і щедро пригостіть їх смачним напоєм, поєднуючи дегустацію з приємною бесідою.
  3. Обов'язково спробуйте в цей день пиво, зварене за рецептами чужих культур, насолодитеся новими і рідкісними сортами. На них зазвичай протягом усього вечора надається велика знижка.
  4. Веселіться, проводьте конкурси та олімпіади, ігри в пиво-понг. Розділіться на дві команди і спробуйте потрапити м'ячиком для настільного тенісу в кухоль з пивом, яка стоїть на іншому кінці столу. При попаданні команда, якій належить стакан, повинна випити пиво з нього. Хто швидше спустошить таким способом гуртки, той і переміг.
  5. Подаруйте хмільне своїм друзям, вимовивши традиційні слова «я приношу вам в дар пиво». Якщо ви подаруєте напій і отримаєте подарунок у відповідь, пиво для всіх стане набагато смачнішим.

Будьте доброзичливі і доброзичливі, заводите нові знайомства. Скандали в день свята неприпустимі.

День пива в різних країнах

З 2012 року Міжнародний день пива відзначається в 50 країнах на п'яти континентах. Особливо широко його святкують в Німеччині та Чехії, супроводжуючи численними ритуалами. Є свої особливості і в інших країнах.

Україна

В Україні день пива відзначається не так широко. Виробники пінного намагаються популяризувати подію, щоб підвищити авторитет вітчизняних напоїв, привернути увагу споживачів до місцевих марок і брендів, прищепити населенню культуру споживання напою.

Думається, що у українських любителів пива все попереду і незабаром цим днем зацікавляться бари і пивоварні, які зможуть організувати свято на європейському рівні.

Німеччина

Пиво для німців — це не просто напій. Це культ, історія і данина традиціям. Тому пінне вшановують з розмахом: крім міжнародного свята в серпні, широко відзначають Національний день пива 23 квітня, а в другій половині вересня в Мюнхені починається народне гуляння Октоберфест.


День німецького пива збирає до 6 млн.учасників, в середньому кожен з них випиває по 1 л пива. З'їдають гості близько 500 тис.курей. Гості традиційно збираються у великих наметах, де знаходиться безліч столів простої конструкції і дерев'яних лавок.

Святкування Міжнародного дня пива багате своїми традиціями. Питні заклади не закриваються до ранку. Німці гуляють всю ніч безперервно і зустрічають схід на вулиці, вітаючи перші промені сонця пляшкою улюбленого пива в компанії близьких друзів.

США

У США свято проходить спочатку 7 квітня (національне свято), а потім ще раз зустрічають beer day з рештою світу. Подвійна дата пов'язана з тим, що саме 7 квітня 1933 року було скасовано «сухий закон», після чого можна було легально купувати пінне. Буквально в той же день біля барів і пивоварень зібралися величезні черги – відвідувачі випили за добу близько 1,5 млн.бочок.

Звичаї свята стандартні — вітати барменів і пивоварів, збиратися дружніми компаніями і пити улюблений сорт пива. Адже саме США є батьківщиною цих традицій.

Чехія

У Чехії пиво вважається національним напоєм, тому Міжнародний день відзначається особливо широко. Замовляють тільки розливне пінне, брати хміль в жерстяних банках і пляшках вважається непристойним. До пива ні в якому разі не просять сухарики, снеки і сушену рибу, тільки ковбаски або сосиски. А часто п'ють в чистому вигляді.

Крім міжнародного свята чехи проводять щорічний Чеський пивний фестиваль. Конкретного числа немає, зазвичай це друга половина вересня.

Ісландія

В Ісландії національне свято пива відзначають 1 березня. Саме в цей день в 1989 році скасували «сухий закон», дія якого тривала з 1914 року.

Захід проводять з великим розмахом. Один з головних закликів – пити стільки напою, скільки можна вмістити в себе. Найактивнішими учасниками є студенти-вони збираються в столичних барах і засиджуються за столом аж до самого ранку.

З не меншим апломбом відзначається в Ісландії Міжнародний день пива. Пивні і шинки працюють до ранку, між ними всю ніч ходять любителі пінного, п'ють, наскільки вистачає здоров'я і пригощають друзів. Незважаючи на свято, ціни на пінне не знижуються, як в інших країнах.

Цікаві факти про пиво

Одним із завдань свята є об'єднання всіх любителів пива, вживання і привернення уваги до культури розпивання пінного. У цьому допомагає популяризація напою за допомогою цікавих фактів, яких за всю історію накопичилося досить багато:

  • Міжнародний день охоплює представників різних культур – його відзначають не тільки в Європі і Північній Америці, але також в Африці, Азії в Австралії. Складніше йде справа в арабських країнах, де алкоголь заборонений;
  • У Великобританії проводять справжній пивний забіг. Учасники повинні пробігти 8 км, а по дорозі заходити в кожен бар (всього їх 14) і випивати по пінті пива;
  • Хміль, що використовується для пивоваріння, є близьким родичем конопель;
  • Сортів пива існує близько 1000. Вони відрізняються не тільки за кольором, запахом і смаком, але і по фортеці. Найслабші напої містять 3,5% алкоголю, найбільш міцні – 67,5% (в них додають спирт);
  • Найстарішій рекламі хмільних напоїв 6000 років. Її знайшли в Сирії. На глиняній табличці зуміли прочитати: "пийте пиво Ебла – пиво з серцем Лева!»;
  • Шумери звільняли пивоварів від військової служби.

Святкування Дня пива в останні роки охоплює все більше регіонів. Подія дійсно набуває міжнародного охоплення, оскільки учасники прагнуть створити дружню атмосферу та скуштувати пиво різних країн. Можливо, в майбутньому це свято буде широко відзначатися в Україні.

Автор: Юрій
спеціально для byhaem.in.ua

Відео: Міжнародний день пива, традиції та прикмети