Французькі коньяки-назви та найкращі марки, рейтинг напоїв

Французький коньяк — алкогольний продукт, який виробляють в Департаменті Шаранта регіону Нова Аквітанія. Алкоголь виготовляють за старовинною технологією з винограду, що росте тільки на території цієї зони.

французский коньяк

Знамените спиртне набувають не тільки справжні знавці, які прагнуть поповнити свої колекції, міцний напій часто підносять в подарунок з урочистої нагоди. Який французький коньяк краще вибрати-розповімо в добірці, присвяченій найвідомішим екземплярам благородного алкоголю.

Технологія виробництва французького коньяку

Стандарти виробництва французького напою суворо регламентовані. Контроль за дотриманням норм веде спеціальна організація — Національне Міжпрофесійне Бюро коньяків.

Алкогольний продукт виготовляють з виростає на території Шаранти винограду 3-х сортів: Фоль Бланш, Уні Блан і Шарантський Коломбар.

У складі можуть бути присутніми і інші види:

  • Селект;
  • Семільйон;
  • Журансон Блан;
  • Совіньйон;
  • Blanc Rame.

Французькі коньяки виробляють за традиційною технологією, яка протягом століть залишається практично незмінною.

Процес складається з декількох етапів:

  • Вибір якісної сировини.
  • Виготовлення винного спирту, який проходить подвійну дистиляцію в перегінних кубах з міді.
  • Настоювання основи протягом 24 місяців в бочках з дуба.
  • Купажування з використанням коньячних спиртів різного віку.
  • Фінальна витримка протягом декількох років.

Для виготовлення ємностей використовують «стародавні» дерева, вік яких становить мінімум 150 років.

Під час витримки в коньячний спирт з деревини проникають пігменти, поліфеноли і таніни. Завдяки цим речовинам рідина набуває світло-золотистий відтінок, виражений аромат, смак з ванільними і деревними нотками. Пізніше колір коньяку змінюється, стає більш темним, а смако-ароматичні характеристики доповнюються фруктовими, квітковими і пряними нюансами. Двадцятирічне спиртне набуває глибокий бурштиновий колір, оксамитовий смак і насичений аромат.

Коньяк настоюється від 2-х років в виготовлених вручну дубових бочках. Мінімальний період визначено французьким законодавством, максимальний - не обмежений. Тривалість витримки може становити 70 років і більше, проте експерти стверджують, що надто тривалий процес перестає впливати на смако-ароматичні якості і не сприяє їх поліпшенню.

Міцність алкогольних продуктів французького виробництва становить 40%. Це встановлений законом стандарт, який ніколи не порушується.

Види французького коньяку

Коньяки з Франції класифікуються відповідно до віку, який залежить від часу витримки.

V.S. (Very Special)

Наймолодший французький міцний напій, витриманий протягом 24 місяців. Відрізняється легким приємним смаковим букетом, складеним солодкуватими відтінками меду і квітів. У послевкусии проявляються горіхові нюанси.

У купажі коньяків виду V. S. можуть бути використані дистиляти віком до 10 років.

Superior

Коньяк французького виробництва 3-річної витримки характеризується м'яким горіховим смаком з цитрусовими включеннями. В ароматі присутні деревні, фруктові і ванільні нюанси. Коньяки з маркуванням Superior володіють красивим золотим відтінком з рожевими або червонувато-бордовими тонами.

Купаж включає основи з витримкою від 3-х до 8-ми років.

V.S.O.P. (Very Superior Old Pale)

Французьке благородне спиртне 4-річної витримки відрізняється шоколадною солодкістю з пряними і ванільними включеннями. Ароматична картина складена вишуканими фруктовими і квітковими відтінками.


Для французького продукту виду V. S. O. P. характерний світлий золотисто-бурштиновий колір, який може набувати більш темні, бронзові тони. На показник впливають різновид дуба, з якого зроблена бочка, а також ступінь випалу деревини.

V.V.S.O.P. (Very Very Superior Old Pale)

5-річні коньяки з позначенням V. V. S. O. P. привертають фруктової насиченістю з яскраво вираженими нюансами чорносливу, доповненими деревними, мигдальними і пряними включеннями. Розкішний образ завершує багатогранний яскравий аромат.

Коньяк золотистого кольору з бурштиновими і червоними відблисками виготовлений з використанням основ витримкою до 12 років, хоча в купажі також можуть бути присутніми і більш «дорослі» спирти.

X.O. (Extra Old)

Алкоголь французького походження, витриманий протягом мінімум 10 років. Смакові якості приваблюють знавців цікавими фруктовими нотками з домінуванням цитрусових, а також з домішкою пряних і лакричних тонів. В ароматичному букеті відчуваються тютюнові та деревні відтінки, доповнені солодкістю меду і оригінальністю французького трюфеля.

Маркуванням X. O. до 2018 р р позначали коньяки мінімум 6-річної витримки.

Кращі марки французького коньяку

В даний час на території Франції виробництвом коньяку займається кілька великих компаній. У число відомих виробників входять:

  • Martell;
  • Hennessy;
  • Rémy Martin;
  • Camus;
  • Geodet;
  • Courvoisier.

Багато продуктів отримали назву від імені своїх виробників. Представляємо найпопулярніші марки французьких коньяків, які отримали всесвітнє визнання і завоювали любов цінителів високоякісних витриманих напоїв.

Hennessy Richard (Хеннессі Річард)

Коньяки знаменитого французького виробника Hennessy вважаються кращими не тільки в Європі, але і в усьому світі. Заснований в XVIII столітті бренд виробляє велику лінійку елітного міцного алкоголю, в якій не останнє місце займає Hennessy Richard.

Напій, що випускається з 1996 р, виділяється м'яким «шовковистим» смакоароматичним букетом, в якому переважають деревні мотиви, доповнені нотами квітів. Завершують образ фруктові і карамельні включення. Післясмак довгий, медово-пряне.

Hennessy X. O (Хеннессі)

Ще один французький шедевр — витриманий коньяк вищої категорії. Пізнаваний по насиченому бурштиновому кольору, яскравому багатогранному смаку і благородному аромату.

У букеті легко відчути шоколадні і пряні нюанси, що поєднуються з відтінками сухофруктів. У послевкусии помітні фруктові і горіхові тони. Солодкуватий запах вдало доповнює смакову картину і підкорює вишуканістю.

Baron Otard Extra (Барон Отард Екстра)

Напій вищого класу виготовляють з винограду, що росте у французькому окрузі Гран Шампань. У купажі-спиртові основи віком 15-35 років.

Елітний зразок виділяється фруктово-горіховим присмаком з медовими включеннями. Після першого ковтка залишається тривалий апельсинове післясмак, в якому цитрусові нюанси сусідять з тютюновими. Цю багатогранність підкреслює благородне ароматичне супровід. Колір напою-переливається, янтарно-бронзовий.

Martell Cordon Blue (Мартель Кордон Блю)

Французький Елітний алкогольний напій, який став класикою знаменитого Будинку Martell. Випуск ведеться з 1910-х рр.

Коньяк, в купажі якого присутні 30-річні спирти, цінують за багатство і яскравість смакової палітри, складеної деревними і фруктовими гранями. Гармонійне доповнення-пряні включення з присмаком екзотичних спецій. Деревно-фруктовий аромат вдало поєднується зі смаковою картиною. Колір напою-насичений мідний.

З чим і як правильно пити коньяк — прості правила від фахівця →

Rémy Martin Superior (Ремі Мартен)

Коньяк категорії Superior входить в число найбільш популярний і продаваних спиртних напоїв французького розливу. Мінімальний період "дорослішання" –4 роки, в купаж входять спирти з 10-річний витримкою.

Славиться фруктовою вишуканістю з дубовими включеннями. Підбадьорливий ароматичний букет притягує солодкуватими яблучними, липовими і грушевими нотками.

Bisquit V. S. O. P. (Бісквіт)

Французький коньячний будинок Renault-Bisqiut, заснований в першій половині XIX століття, випускає цілу лінійку міцних спиртних напоїв, з яких знавці виділяють 4-річний Bisquit V. S. O. P.

Золотисто-бурштиновий коньяк славиться фруктово-ягідної м'якістю., у букеті домінують яблучні, вишневі, виноградні, сливові та суничні нюанси. Картину доповнюють пряні включення, що складаються з ванілі, гвоздики і кориці.

Camus V. S. O. P. Borderies (Камю Бордері)

Французький бренд Камю з'явився в 60-х рр.XIX століття. Випускає елітні коньяки, які цінуються у всьому світі. Коньячний будинок щорічно виробляє на експорт більше 4 млн.примірників, які поставляються в 150 країн.

Продукт цього французького гіганта відрізняється багатогранним смаковим букетом, в якому переважають солодкі медові і квіткові ноти, доповнені рослинними і апельсиновими тонами. Коньяк сонячно-бурштинового кольору притягує незвичайним ароматом квітів і мигдалю.

Chabasse X. O. (Шабасс)

Коньяк знаменитого французького виробника, компанії Chabasse, по праву входить в рейтинг кращих міцних напоїв. Цінується за вишуканість, благородство і відмінні дегустаційні якості.

Алкоголь з багатогранним фруктовим смаком, доповненим пряними і деревними включеннями, привертає яскравістю і насиченістю. У горіхово-фруктовому ароматичному букеті присутні квіткові ірисові нотки, яким вторять відтінки меду і тютюну.

Courvoisier V. S. O. P. (Курвуазьє)

Заснований в 1860-х рр.будинок Courvoisier виробляє елітні коньяки, що займають лідируючі позиції на французькому і світовому ринках алкогольної продукції. Витриманий від 4 — х років Courvoisier V. S. O. P.-одне з підтверджень високої якості.

Напій володіє інтенсивним кольором бурштину, в рідині помітні світло-золотисті і червонуваті відблиски. Смакові якості розкриваються нотками фруктів, горіхів і дуба. Цій композиції вторить яскравий запах квітів з переважанням жасминових мотивів.

Chateau De Montifaud V. S. O. P. (Шато де Монтіфо)

Французький високоякісний коньяк приваблює цінителів складними і цікавими смако-ароматичними якостями. Така багатогранність виходить завдяки особливостям виробничого процесу і унікальному способу дистиляції.

Збалансований смаковий букет складений фруктовими і деревними мотивами. У міру розкриття проявляється грушево-Виноградне післясмак. Головні смакові ноти повторюються в солодкуватому з легкою кислинкою ароматі, який запам'ятовується м'якістю і бархатистістю.

Коктейлі з коньяком: 15 рецептів для домашнього виготовлення →

Рейтинг дорогих французьких коньяків

Виробники міцного алкоголю представляють на ринку колекційні зразки, ціна яких досить висока. Вартість доходить до декількох десятків і навіть сотень доларів. Представляємо 5 найдорожчих французьких коньяків, за якими полюють колекціонери всього світу.

Henry IV Dudognon Heritage Cognac Grand Champagne (Анрі IV Дюдоньон Еритаж Коньяк Гран Шампань)

Найдорожчий коньяк, названий на честь французького правителя Генріха IV. Рецептура розроблена в 1770-х рр., А виробництвом і зараз займаються нащадки самого монарха. Ціна одного примірника перевищує 1,5 млн. доларів.

Шедевр розлитий в покриті золотом і платиною, прикрашені діамантами пляшки з кришталю.

Hennessy Beauté Du Siécle Cognac (Хеннессі Боте Дю Сіекль Коньяк)

На другому місці в рейтингу — твір майстрів коньячного будинку Hennessy. Назва напою в перекладі означає»Краса століття". Випущено всього 100 пляшок.

При виготовленні використовувалися спирти 45-річної і більше витримки. Напій розлитий в красиві пляшки, поміщені в коробки-ящики, виконані з дерева. В упаковці - 4 прикрашених золотими візерунками келиха.

Rémy Martin Cognac Black Pearl Louis XIII (Ремі Мартен Коньяк Блек Перл Луї XIII)

Ще один дорогий напій, що носить ім'я французького монарха. Виготовлений з витриманих більше 40 років спиртів. Розлитий в кришталеві посудини ручної роботи.

Виділяється пряним корично-імбирним ароматом з фруктовими і тютюновими включеннями. У смаковому букеті відчуваються фруктово-квіткові мотиви.

Hennessy Ellipse (Хеннессі Еліпс)

Лімітований зразок, представлений брендом Hennessy. Тираж становить 3 тис.примірників.

Смак і аромат напою по-справжньому Французькі: гармонійні, витончені, вишукані, з фруктово-квітковими нотами, в яких переважають нюанси троянди. Продукт розливається в красиві дизайнерські пляшки і упаковується в елегантні коробки.

Frapin Cuvée (Фрапен Кюве)

Колекційний міцний алкоголь для справжніх гурманів володіє міцністю і терпкістю, що переходить в насичене квіткове і медово-ванільне післясмак. Сила смаку підкреслена відповідним яскравим ароматом.

Алкоголь випущений в графинах з кришталю лаконічного англійського дизайну і подарунковій упаковці. Пробка інкрустована 24-каратним золотом.

Рейтинг гідних коньяків Україні за якістю і марці →

Правила вибору французького коньяку

Ринок алкогольної продукції переповнений підробками, які не мають ніякого відношення до елітного французького оригіналу. Уникнути ризику придбання фальсифікату допоможуть нескладні правила.

  1. Пляшка справжнього коньяку гладка, нанесені на ній візерунки не опуклі, відколів і пошкоджень немає.
  2. У списку компонентів, зазначеному на етикетці, відсутні хімічні речовини.
  3. Рідина без сторонніх домішок, осад може бути присутнім тільки в витриманих продуктах вищої категорії.
  4. Наявність акцизної марки і пробки з дерева, натурального або пресованого.

Навіть дворічний оригінал не може коштує дешево.

Французькі коньяки — елітна продукція з винятковими дегустаційними характеристиками, і кожна марка володіє унікальними особливостями. Серед розмаїття пропонованого виробниками алкоголю цінителі легко підберуть напій за смаком, а, дотримуючись правил вибору, можна з упевненістю придбати оригінал і перетворити дегустацію в справжню насолоду.

Автор: Анна
спеціально для byhaem.in.ua

Відео огляд: чим французький коньяк відрізняється від вітчизняного

ЧЕМ ФРАНЦУЗСКИЙ КОНЬЯК ОТЛИЧАЕТСЯ від вітчизняного ? ЧИМ ФРАНЦУЗЬКИЙ КОНЬЯК ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ від вітчизняного ?