- Температура бродіння і перегонки в процесі виробництва самогону
- Температурні показники: важливість дотримання технологічних процесів
- Як« поквапити » брагу? Прискорюємо бродіння
- Термометр і терморегулятор. Особливості експлуатації в перегонці
- Важливість температурного режиму
- Температура перегонки або варіння
Температура бродіння і перегонки в процесі виробництва самогону
Багато готують спиртне будинку. Приготування браги — важлива справа, що вимагає пильності, уважності і скрупульозності. Ви витратите працю і час, але придбаєте досвід, захоплююче заняття і готовий якісний домашній продукт. Важливо дотримати тонкощі: температуру бродіння і рецептуру. Результат не змусить себе чекати.
Дріжджі — це мікроорганізми, якщо точніше, гриби. Вони живуть у воді і їдять цукор. При цьому вони в процесі розмноження виділяють тепло, вуглекислий газ і спирт. З їх допомогою домашні умільці готують самогон.
Температурні показники: важливість дотримання технологічних процесів
Температурний режим бродіння — це той показник, якому потрібно слідувати з усією строгістю. За усередненими мірками норма становить 24-30°С.але в цьому випадку не можна скидати з рахунків потреби дріжджів в майбутньому самогоні. Потрібно відзначити, при якій температурі вони почнуть бродити. Виключно в цьому випадку вони виділять жар. А це — визначальний фактор в приготуванні браги.
Як тільки дріжджі почнуть працювати, брага сама буде себе гріти. Перегрів — неприпустима помилка, яка поставить під загрозу всю операцію. Важливо, щоб при бродінні, на градуснику не було показника вище 40°С.як тільки температура досягне небезпечної позначки, дріжджі помруть. Самогон не з чого буде переганяти і все доведеться починати заново.
Як «поквапити» брагу? Прискорюємо бродіння
- Щоб брага швидше бродила, нам потрібно згадати важливу тонкість. дріжджі за своєю суттю — живі організми. Щоб процес їх бродіння став активніше, потрібно надати їм привабливі умови для розмноження. Наприклад можна підкислити брагу. Для цього додайте в ємність шматочок лимона.
- Користуйтеся виключно свіжими дріжджами. Звертайте увагу на терміни придатності при покупці. Якщо помітили, що брага не хоче бродити, основна причина — це старі дріжджі. Фахівці рекомендують купувати селекційні дріжджі. Їх можна потім не виливати, а застосувати в якості закваски.
- Слідкуйте за температурою. У тарі повинно бути тепло, але не жарко. Не забувайте про це.
- Швидкість бродіння безпосередньо залежить від кількості дріжджів. Чим їх більше, тим швидше.
- Внесіть в брагу азотисті матеріали. Досить десяти крапель нашатирного спирту на літр.
- Додайте в тару розпарене зерно або горох.
Термометр і терморегулятор. Особливості експлуатації в перегонці
В процесі бродіння потрібно підготувати необхідні технологічні атрибути, які допоможуть перегнати брагу в самогон. На даному етапі температурний режим — найважливіший показник, який не можна ігнорувати. Щоб його підтримати, потрібно термометр.
Термометр вимірює температуру всередині куба самогонного апарату. Потрібен ртутний агрегат, у якого шкала до 120 0 С.як правило, мова йде про скляному приладі, з яким потрібно дотримуватися граничної обережності.
Якщо є матеріально-технічна можливість, можна монтувати біметалічний термометр. Також для наших цілей підійде мультиметр. Дані девайси можна використовувати, щоб визначити точну температуру на етапі перегонки самогону. Вони дають можливість виявити точний час збору високоякісного продукту.
Під терморегулятором потрібно розуміти агрегат, що дозволяє підтримати стабільну температуру в ємності з Брагою. Потужність цього пристрою безпосередньо залежить від обсягу посудини з Брагою. У разі, якщо в бочці до 50 літрів, купуйте агрегат, потужністю не менше 100 Вт. Робота даного агрегату циклічна, тому він не вимагає багато електрики.
Врахуйте, що вихідна сировина здебільшого гріється саме зверху. Щоб температурний режим був рівномірний по всьому об'єму, брагу потрібно час від часу розмішувати.
Монтувати терморегулятор просто. Щоб його кріпити, не потрібно робити отвори. Перегніть провід через край таким чином, щоб корпус приладу занурився в брагу. На поверхні повинен бути виключно датчик, щоб можна було стежити за температурою. Притисніть провід агрегату кришкою, але робіть це гранично акуратно, щоб не пошкодити провід. Важливо не перекручувати провід, щоб уникнути його надломів.
Важливість температурного режиму
Кожен самогон має абсолютно унікальний смак. Таємниця цієї неповторності криється в оригінальній рецептурі кожної окремої браги.
У класичному розумінні брагу готують за наступними канонами.
- Спочатку готують дріжджі. Щоб їх підготувати, потрібно півлітра теплої води. Температура води від 30° з до 40°С.у воду слід додати 100 г цукру. У суміш втручаються дріжджі. Спосіб застосування рекомендується прочитати на заводській упаковці.
- Майбутню брагу залишають на дві години в теплому місці. Потрібно, щоб температура в цьому приміщенні була не менше 30°С.час від часу вміст ємності розмішують.
- Слід підготувати сусло. У чотирьох літрах води розчиняють кілограм цукру-піску. Це роблять при кімнатній температурі (або трохи вище кімнатної).
- Потім дріжджі вливають у сусло. В ідеалі, температура дріжджової суміші і сусла повинна бути однаковою. Максимально допустима відмінність — 1-2 ° С.
- Після того, як дріжджовий розчин влили в сусло, потрібно все ретельно перемішати і залишити бродити. Як вже було сказано раніше, оптимальна температура бродіння — 24-30°C, але не більше 40°C.
Температура перегонки або варіння
Коли брага досягає температури 65°C, відбувається випаровування легких шкідливих фракцій. Отриманий самогон називають« первак ». Фахівці стверджують, що первак — це небезпечна отрута. Його потрібно зібрати в окрему посудину і утилізувати або скористатися для технічних потреб.
Поки температура не дійшла до 63°C, майбутній самогон нагрівають і варять на найбільшому вогні. Потім різко прибирають швидкість нагріву, щоб повільно дійти до 65-68°C. якщо цього не зробити, гаряча брага втече в холодильну частину агрегату. Напій за кольором буде сивушним. Якість знизиться. Поліпшити ситуацію можна тільки шляхом повторної перегонки.
Поступово температура вигонки браги буде підвищуватися, а інтенсивність, з якою женуть самогон, — падати. Збір самогону припиняють, коли суміш нагрівається до 85°С.З цього моменту починають випаровуватися сивушні масла, роблячи самогон каламутним і погіршуючи його якість.
Коли «первак» вийде, слід підставити ємність для збору самогону. Поступово збільшити силу нагрівача. Це потрібно, щоб брага досягла нового температурного режиму — 78°C. Через час почнеться вихід основного продукту.
Як тільки температура досягла 85°C, дистилят збирають в нову посудину. Так звані «хвости » додають в нову порцію браги, щоб збільшити міцність.