Шкода викидати зіпсувалися зимові заготовки, в які було вкладено чимало праці. Вихід ? переробити їх, перетворити в інший продукт. Наприклад, з заграв компоту зробити брагу і далі вигнати самогон. Процес абсолютно не трудомісткий, варіацій на тему ?брага з фруктового (ягідного) компоту? безліч, самогон з такого нестандартного сировини виходить не гірше, ніж з сусла, приготованого традиційним методом.
Як правильно поставити компотну брагу? Які додаткові інгредієнти використовувати в рецепті? Як вигнати якісний самогон з продукту вторинної переробки? Про все по порядку.
Класичний рецепт браги з компоту, що зіпсувався
В якості основи майбутнього сусла можна використовувати абсолютно будь-який компот. Неважливо чи буде це зварений недавно напій або ж кислий з яких-небудь причин консервований компот з ягід. З яких саме ягід або фруктів був приготований напій, не має значення. Єдине ?але?, ставити брагу на узварі (компот із сухофруктів і трав) небажано. Крім того, не можна вдруге переробити
Щоб зробити сусло, знадобляться наступні інгредієнти:
- Будь-який компот (без цвілі!) ? 5 л.
- Вода очищена ? 2 л.
- Дріжджі ? 60 г порошкових, 300 г живих пресованих.
Цукор ? окрема тема. Хтось любить дуже солодкі компоти, хтось взагалі не підсолоджує ягідно-фруктові напої. Тому скільки потрібно буде внести в сусло цукру, в кожному конкретному випадку визначають за смаком. Головне, щоб сусло не було занадто солодким. Правильні пропорції ? 1 кг цукру (з урахуванням вже наявного в компоті) на 4 л рідини (вода + напій).
Рецепт приготування:
- Розвести в теплій воді дріжджі за інструкцією на упаковці.
- Компот перелити в ємність для бродіння, відцідивши ягідну (фруктову) масу через марлю (дрібне сито).
- Додати воду, цукор (при необхідності). Ввести дріжджі. Перемішавши.
- Горлечко бродильної ємності герметично закрити, встановити водяний затвор або надіти медичну рукавичку з дірочкою на пальці.
- Перенести в темне тепле приміщення (t? 20-25?Со). Залишити в спокої на 2 доби. Якщо протягом 48 годин бродіння не почнеться, потрібно трохи підсолодити сусло або, навпаки, додати води.
Дозріває сусло протягом 5-8 днів. Визначити готовність продукту до подальшої переробки можна за такими ознаками: з гідрозатвори перестав виходити вуглекислий газ (Рукавичка здулася), брага стала прозорою і посвітлішала, дріжджі осіли на дно ємності, смак сусла став кисло-гірким, абсолютно не солодким, з'явився характерний спиртовий запах.
Готовий продукт фільтрують, виливають в перегінний куб.дистилюють, розділяючи вихід на фракції. Закінчують перегонку, коли фортеця дистиляту впаде до 38 градусів.
Компотна брага з пивом
Оригінальний рецепт браги на компоті з додаванням темного пива можна використовувати як для отримання домашнього самогону, так і для виготовлення слабоалкогольного прохолодного напою. Компот для цього рецепта краще брати густий, з яскраво вираженим смаком. Підійде вишневий, яблучний, смородиновий, сливовий напій.
Необхідні інгредієнти:
- Компот ? 5,5 л.
- Цукор ? 250 г.
- Ячмінне пиво (темне) ? 1 ст.
Компот фільтрують, трохи підігрівають (30-35?), переливають в бродильну ємність. Туди ж вливають пиво. Перемішувати.
Банку накривають марлею, переносять в тепле темне приміщення. Бродіння триває приблизно 10 днів. Якщо напій не призначається для подальшої переробки, пити його можна буде вже через тиждень. Перед вживанням напій потрібно буде злити з осаду і профільтрувати через кілька шарів марлі.
Перш ніж почати перегонку, перебродила компотную брагу зливають з осаду, проціджують через марлю. Дистилюють двічі, відокремлюючи головні і хвостові фракції. Перед Другою перегонкою самогон обов'язково сортують.
Рецепт браги з яблучного компоту
Якщо в першому рецепті для запуску процесу бродіння використовувалися дріжджі, а в другому ячмінне пиво, то зробити брагу з яблучного компоту пропонується за допомогою родзинок. На 3 л напою знадобиться кілька родзинок. Цукор в сусло додають в пропорціях, зазначених в першому рецепті.
Яблучний компот перед заливкою в бродильну ємність водою не розбавляють. Всі компоненти з'єднують, ретельно перемішують, розчин виливають в посуд для бродіння. На шийку надягають кришку з гідрозатворів або натягують медичну рукавичку.
Ємність залишають в темному теплому приміщенні на кілька тижнів. Коли бродіння припиниться (Рукавичка здується, з гідрозатвори перестане виходити вуглекислий газ), брагу проціджують через кілька шарів марлі.
Готове вино розливають по чистих пляшках, закривають щільними пробками і переносять в прохолодне місце (підвал, льох). У такому вигляді вино потрібно витримати 2-3 місяці. Після можна відкривати пляшки і насолоджуватися легким алкогольним напоєм.
