Як поставити самогон на грушах в домашніх умовах-3 рецепта приготування

Самогон на грушах – міцний спиртний напій з яскравим фруктовим ароматом і натуральним смаком. Він легко п'ється, не викликає важкого похмілля. Виготовлений за всіма канонами домашнього самогоноваріння, алкоголь може стати справжньою окрасою святкового столу.

самогон на грушах

Існує два основних рецепта браги на грушах. У першому варіанті використовують цукор і дріжджі — це дає максимальний вихід самогону. У другому випадку обходяться без них. У кожного способу є свої плюси і мінуси, поговоримо про них.

Вибір та підготовка сировини

Процес приготування самогону з груш не можна назвати складним, проте знання деяких нюансів і точне дотримання рецептами необхідно. В першу чергу необхідно підготувати сировину. Щоб алкоголь вийшов якісним і смачним, груші повинні бути стиглими. Потрібно брати соковиті, солодкі сорти-самогону з них вийде більше.

Підгнилі ділянки фруктів ретельно вичищають до здорових тканин, червиві викидають. Падалицю також використовують в справу, прибравши сильно пошкоджені плоди. Підготовлені груші миють або обтирають тканиною, очищають від серцевини з насінням, подрібнюють.

Порада: для самогону можна використовувати грушевий компот або варення. Алкоголь з них не поступається за якістю спирту, вигнаному зі свіжих фруктів.

Незважаючи на те, що брага виходить з будь-якого сорту груш, для самогону рекомендується брати плоди осіннього терміну дозрівання: Бартлетт, Дюшес, лимонна, Бергамот. Вони щільні, досить солодкі, містять багато соку.

Цукор в сусло кладуть строго за рецептом. Якщо насипати більше, брага вийде цукрова , в не фруктова, смак і аромат груш зникне. При недостатній кількості бродіння сповільниться, не буде харчування дріжджів, вихід самогону знизиться.

Дріжджі для браги беруть спиртові , винні, турбодрожжі або сидрові. У них, крім самих грибків, є речовини, що прискорюють бродіння продукту, знижують піноутворення, що не дають дріжджового запаху і смаку в продукті.

Швидкий рецепт з цукром і дріжджами

Найпростіший рецепт самогону з груш для виготовлення в домашніх умовах. Присутність цукру і дріжджів збільшує вихід дистиляту і скорочує період бродіння. В результаті виходить смачний і ароматний продукт трохи мутнуватого кольору.

плоди груші 10 кг
цукровий пісок 4 кг
чиста вода 20 л
дріжджі 100 г сухих


Рецепт:

  1. Плоди груші промити, нарізати, видалити насіння, подрібнити будь-яким підходящим способом до отримання пюре.
  2. Засипати кашку в бутель для бродіння, залити половиною обсягу води кімнатної температури.
  3. Другу частину рідини зігріти до 30 °C, додати цукор, отриманий сироп долити до груш.
  4. Дріжджі активувати згідно інструкції, яка вказана на етикетці, додати до сусла, добре перемішати.
  5. Поставте гідрозатвор і залиште ємність у темному місці при температурі близько 25 °C, помішуючи кожну добу.
  6. Після закінчення виділення газу і випадання опади (5-10 днів) брагу потрібно акуратно злити з осаду і приступати до перегонки.

З наведеного в рецепті кількості інгредієнтів вийде 6-7 літрів спирту міцністю 40%. Якщо самогон виявився мутнуватим, потрібно зробити другу перегонку.

Кращий рецепт браги без цукру і дріжджів


Щоб зробити більш м'який продукт з чудовим ароматом фруктів, доведеться поставити брагу з груш без дріжджів і цукру. Цей варіант складніше і довше, вихід готового самогону нижче, зате вийде справжня Грушівка, якою можна пишатися перед друзями і знайомими.

свіжа груша 10 кг
чиста вода 10 л

Рецепт:

  1. Зірвану або опале грушу обтерти серветкою (не мити), прибрати серцевинки і подрібнити в м'ясорубці або за допомогою дриля з будівельною насадкою.
  2. Кашку перекласти в ємність з широкою горловиною, накрити марлею і залишити в теплому місці на 2-3 дні, перемішуючи двічі на добу.
  3. Після спінювання перелити сусло в посуд для бродіння, додати води і встановити гідрозатвор.
  4. Тримайте брагу в темному місці при температурі 25-30 °C, не вище. Бродіння триває до 40 діб.
  5. Після освітлення сусла і випадання осаду брагу злити з осаду і відправити на перегонку.

Цей рецепт дає до 1,5–2 л ароматного міцного самогону, який виразно віддає дюшесом.

Брага для самогону з диких груш

Зробити брагу для самогону можна не тільки з садових, але і з диких груш. Вони менш солодкі, ніж домашні, зате мають більший відсоток диких дріжджів, що потрібно враховувати при підборі інгредієнтів:

плоди дикої груші 6 кг
цукровий пісок 2 кг
чиста вода 8 л
дріжджі сухі 50 г

Рецепт:

  1. Плоди підготувати і подрібнити будь-яким підходящим способом. Головне — отримати з них пюре.
  2. Зігріти 5 л води, розпустити в ній цукор, долити залишок і з'єднати з грушевої кашкою.
  3. Розвести в підігрітій воді дріжджі за інструкцією, додати столову ложку цукру. Закваска активується протягом півгодини, утворивши піну. Вилити її в сусло.
  4. Суміш помістити в бродильний посуд, надіти гумову рукавичку і залишити бродити в приміщенні з постійною температурою.
  5. Після освітлення і припинення виділення газу бражку з диких груш відфільтрувати і можна переганяти.

Повторна перегонка браги з груші

Повторна перегонка допоможе позбутися від сивушних масел і ефірів, яких збирається особливо багато, якщо грушу для самогону пюрировали. Первинна дистиляція проводиться без відбору голів і хвостів, тому всі шкідливі домішки залишаються в спирті. Виходить сирець, в якому аромат груші перебивається іншими запахами, характерними для цього напою.

Технологія повторної перегонки по кроках:

  1. Розбавити спирт-сирець водою до міцності 18-20 %. Очищати дистилят перед другим перегоном не потрібно, щоб не втратити характерний фруктовий аромат.
  2. Перегонку починати на слабкій потужності. Спочатку відокремити голови-5-7% від загальної кількості спирту. Потім нагрів збільшити і зібрати тіло до фортеці в струмені 30-40градусов. Після чого температуру СС знову знизити і відокремити хвости. Їх можна залишити для наступного перегону або вилити.

Калькулятор другої перегонки самогону (відбору голів і хвостів) →

Отриманий самогон потрібно розвести до питного фортеці 40-45%, дати настоятися 3 дні і розлити по пляшках. Якщо є час, можна витримати напій в холодному підвалі ще 2-3 місяці — смак і аромат будуть яскравіше.

Як бачите, зробити самогонку з груш дуже просто. Не пошкодуйте часу, приготуйте фруктовий напій для себе і гостей. При помірному вживанні він дуже корисний: покращує травлення, зміцнює імунну систему, підвищує тонус і настрій.

Автор: Дмитро
спеціально для byhaem.in.ua