Як очистити самогон молоком від запаху і сивушних масел-докладна інструкція

Очищення самогону молоком – відмінний спосіб позбутися від неприємного смаку і запаху, який залишається після дистиляції. Досвід показує, що речовини, що містяться в натуральному молоці, пов'язують важкі домішки, не поступаючись в цьому активованому вугіллю і іншим абсорбентам. Головне-вибрати правильну методику і дотримати пропорції.

очистка самогона молоком

Існує два способи очищення: простий, без перегонки і складніше, з подальшою дистиляцією. Розповімо, який з них краще і як правильно облагородити самогон молоком в домашніх умовах.

Плюси і мінуси очищення самогону молоком

Білки коров'ячого молока містять казеїн і альбумін, які на молекулярному рівні зв'язуються з сивушними маслами і осаджують їх на дно. Після фільтрації виходить чистий напій з приємним нерізким смаком.

Головні перевагами такого способу очищення — в його доступності та ефективності. Осадження домішок молоком легко провести в домашніх умовах, для цього не потрібно володіти спеціальними знаннями і запасатися обладнанням. Досить налити в Сирець або дистилят молочний продукт, почекати, процідити — і можна дегустувати. Процес доступний навіть новачкові, технологія очищення надійна і безпечна.

До недоліків методики відносять невелику втрату самогону — частина його зливається разом з осадом. Для кого-то мінусом стануть тимчасові витрати: на очищення молоком піде 5-7 діб. Якщо неправильно вибрати абсорбент, спирт помутніє. Причина-у великій кількості жирів. На смак вони не позначаються, але зовнішній вигляд напою псують. Тому для очищення краще брати знежирене молоко.

Увага: іноді самогон в результаті обробки молоком навіть після Другої дистиляції пахне сірководнем. В цьому випадку алкоголь доведеться ароматизувати , щоб приховати неприємний запах. Детальніше про те, що додати в самогон для смаку і запаху →

Правила очищення самогону молоком

Очистити самогон молоком нескладно, досить дотримуватися деяких правил:

  • Фортеця спирту повинна знаходитися в интеравале від 45 до 60%, інакше якість абсорбції помітно знизиться;
  • Молоко краще брати знежирене пастеризоване з жирністю 0,5%, але не порошкове;
  • Класичне співвідношення алкоголю і молока для простого очищення — 100:1. При подвійній перегонки пропорції продуктів змінюють-на 10 літрів спирту беруть 1 літр молока;
  • Якщо очищається питний спирт — використовують молоко з малою часткою жирності. При облагороджуванні сирцю жирність ролі не грає, при перегонці самогон очиститься.


Молоко повинно бути свіжим, допустимо обробити дистилят заздалегідь розведеним сухим . Підійде обрат.

Порада: Молоко для очищення самогону краще брати Сільське, з-під корови. Магазинне в пляшках і тетрапаку може не згорнутися.

Як очистити самогон молоком без перегонки (легкий спосіб)

Цей метод здавна застосовували для облагороджування спирту-сирцю. Він абсолютно безпечний, оскільки абсорбент — натуральний продукт і сумісний з іншими способами абсорбції. Детальніше про способи очищення самогону в домашніх умовах →

Технологія крок за кроком:

  1. Молоко змішати з самогоном у співвідношенні 1:100. Тобто, на 10 л спирту потрібно взяти 100 мл молока. Якщо запах і смак дистиляту занадто жорсткі, кількість абсорбенту можна збільшити до 150 мл.
  2. Суміш ретельно перемішати і прибрати в темне приміщення з температурою 18-23 °С.перші 4 дні періодично збовтувати, потім дати спокійно відстоятися.
  3. Через тиждень зняти самогон з опади за допомогою силіконової трубочки і додатково процідити через кілька шарів марлі або вату.

Іноді навіть в знежиреному молоці залишається невеликий відсоток жиру, через якого очищений спирт стає мутнуватим. Щоб отримати прозору рідину, потрібно ще раз відфільтрувати  самогон через активоване Березове або кокосове вугілля.

Порада: якщо молоко не згортається, можна додати лимонний сік або лимонну кислоту в порошку.

Очищення самогону молоком з перегонкою

Домогтися кращої якості готового продукту можна, якщо з'єднати очищення з перегонкою. Зазвичай таким способом облагороджують спирт-сирець, отриманий після первинної дистиляції браги. Для методики підходить будь-яке свіже молоко.

Поетапний процес:

  1. У самогон додати молоко в пропорції 1:10. Тобто, на 10 л СС міцністю 45-55% знадобиться 1 л натурального молока.
  2. Суміш перемішати і прибрати в тепле приміщення. Перші 2-3 дні активно збовтувати.
  3. Через тиждень відокремити прозорий самогон від осаду, розвести водою до фортеці 20%.
  4. Відправити на повторну перегонку з відсіканням голів, хвостів і тіла.

В результаті очищення молоком з перегонкою вийде прозорий самогон з приємним м'яким смаком, який при помірному споживанні не завдасть шкоди здоров'ю і стане відмінною основою для лікувальних настоянок.

Увага: обробку самогону молоком можна застосовувати і після другий перегонки . Це найбільш правильний підхід, але фортеця знизиться на 2-3 градуси. Процес очищення нічим не відрізняється від звичайної технології.

Чи можна очистити самогон сухим молоком

Сьогодні набирає популярність очищення самогону сухим молоком. Порошковий продукт цілком може замінити натуральний, якість готового дистиляту не постраждає. Для простої методики потрібно взяти маложирне молоко, під перегонку підійде будь-який.

Алгоритм очищення в домашніх умовах:

  1. Розвести дистилят або взяти спирт-сирець міцністю 40-50 %.
  2. Сухе молоко залити теплою водою з розрахунку 6 г порошку на 1 л самогону. Стандартний варіант - 25 г абсорбенту на 200 мл води.
  3. Отриману суміш влити в дистилят, добре перемішати і залишити на 3-4 години в кімнаті.
  4. Після відстоювання самогон злити з осаду, відфільтрувати через паперовий фільтр, а потім пропустити через вугільно-ватяну воронку.

Очищений продукт відстоюється 2-3 дні, після чого можна дегустувати. Для подальшої перегонки самогон  розбавляють водою до 20 градусів фортеці і відправляють в дистилятор.

Який спосіб очищення молоком вибрати

Досвід показує, що будь-який варіант очищення самогону молоком є ефективним і не приносить кінцевому продукту ніякої шкоди. Якщо час підтискає чи ні бажання возитися з повторною перегонкою — вибирайте маложирне молоко, обрат. При дробової дистиляції відсоток жиру ролі не грає.

Якщо в будинку немає натурального молока або дістати його не виходить, а магазинне в тетрапаку брати не хочеться, використовуйте сухе.

Його білкова структура ідентична рідкому продукту, при цьому має більш точні параметри, що дозволяє очікувати стабільний результат. Застосування порошку забезпечує високий рівень очищення, відсутність небажаних домішок і отримання придатного до вживання самогону вже через кілька годин, а не Днів, як у випадку з рідким молоком.

У методиці облагороджування самогону молоком практично немає недоліків, тому вона набула широкого поширення і застосовується сотні років. В процесі використовується натуральний продукт, який не залишає після себе хімічні сліди і екологічно безпечний. Молочний білок під впливом спирту коагулюється, тому навіть у людей з харчовою алергією і непереносимістю лактози не виникає проблем при споживанні очищеного таким способом самогону.

Автор: Дмитро
спеціально для byhaem.in.ua

Відео огляд: очищення самогону молоком в домашніх умовах