Більшість чоловіків віддають перевагу міцному алкоголю. І все ж жоден з них не відмовиться спробувати домашню настоянку на самогоні або горілці. Жінки, які віддають перевагу вишукані напої, здивуються, наскільки смачною може бути домашня настоянка на горілці. З жовтих слив, наприклад, виходить, в буквальному сенсі слова, Сонячний напій, що пахне влітку. Якщо порівняти її за основними характеристиками з дорогим, благородним алкоголем, ще не відомо, чому присудять першість.
Крім магазинної горілки і домашнього самогону для приготування настоянок зі слив можна використовувати коньяк, бренді. З алкоголем, міцність якого перевищує 55-60 градусів, і нерозбавленим спиртом слива погано поєднується. Через високу спиртуозности рідини взаємодія з фруктовим сировиною відбувається незначне, тому напої виходять несмачними.
Відбір і підготовка жовтої сливи для виготовлення настоянок
Для настоювання на горілці використовують не тільки жовті, але і рожеві, зелені, сині, червоні сливи. Чудові настоянки виходять навіть з диких слив — терну. Кращими сортами для домашнього виноробства вважаються такі сорти, як яєчна, Ренклод, Канадська, Угорка (Угорка), Мірабель.
Плоди повинні бути стиглими, соковитими, але не переспілі.
В одних рецептах сливи потрібно розділити на дві частини і дістати кісточку, в інших — подрібнити плоди або зробити з них пюре. Є також багато спиртних настоянок, які роблять з цілих слив. Незалежно від технології приготування, плоди піддають попередній обробці. Їх ретельно перебирають, видаляючи« шлюб », листя, гілочки, хвостики. Миють в теплій воді і обсушують.
Настоянка зі слив з кісточками без цукру
Самий «натуральний» напій, в якому немає нічого зайвого, тільки алкоголь і сливи. Проте смак у нього чудовий, колір насичений, а аромат просто чудовий. Щоб зробити класичну несолодку настоянку зі слив, потрібно підготувати 1 кг плодів і 2 літри алкогольної основи (горілка, самогон, 45% спирт).
Надрізати м'якоть плодів і діставати кісточки не потрібно. Коли сливи залишаються цілими, настоянка виходить прозорою і її не потрібно додатково фільтрувати. На смакових якостях напою це ніяк не позначається. Фрукти висипають в банку, заливають горілкою, щоб рідина покрила їх на 2-3 см.закривають кришкою і відносять в комору (шафа). Витримують протягом 40-45 днів при температурі 16-25°C.
Готову до вживання настоянку без цукру з цілих жовтих слив фільтрують і розливають по пляшках. Міцність напою близько 30 градусів. Можна відразу пити або зберігати протягом 3 років в герметичній тарі. Використані сливи не потрібно викидати. Їх можна задіяти в кулінарії або використовувати як закуску з дуже незвичайним смаком.
Детальніше про те, як приготувати настоянку на кісточках сливи →
Сливянка, настояна на горілці
- Цукор — 300 г.
- Горілка — 0,5 л.
Нарізані дрібно плоди складають в банку, заливають горілкою. Ємність щільно закривають, вміст струшують. Наполягають в коморі місяць. Отриманий спиртовий розчин обережно зливають, намагаючись не м'яти сливи. Фільтрують через марлю.
В залишилася фруктову масу вводять цукор, закривають банку кришкою. Збовтують гарненько і залишають на тиждень настоюватися в прохолодному темному місці. За цей відрізок часу цукор розчиниться, і в результаті вийде смачний сироп. Його проціджують, м'якоть слив віджимають за допомогою полотняного мішечка. Отриманий сироп з'єднують зі спиртовою настоянкою, перемішують і витримують в погребі 30 днів.
Лікерна настоянка на сливі
Склад інгредієнтів такий же, як в попередньому рецепті: слива, цукор, горілка. Пропорції базового сировини і алкоголю збережені — 1 кг слив на 0,5 л горілки — цукор беруть в кількості 150-200 грамів.
Миті плоди розрізають на дві половинки. Кісточки викидають. Викладають шарами в банку, пересипаючи цукром. Банку закривають кришкою і ставлять на сонці, щоб з слив виділився сік. 2-3 днів буде достатньо. Щоб плоди вбирали цукор рівномірно, раз на добу вміст банки потрібно струшувати.
Далі, солодку фруктову масу заливають горілкою (2-3 см над поверхнею), закривають і відносять в підвал настоюватися на 30-40 днів. Кожні 7 днів настоянку потрібно збовтувати. Готовий напій фільтрують, розливають по
Настоянка на жовтих сливах« асорті »
Зовсім необов'язково робити настоянку на горілці з одних тільки слив. Соковиті м'які плоди прекрасно поєднуються садовими ягодами, фруктами. Сливову настоянку « асорті » можна готувати з додаванням кизилу, вишні, малини, полуниці, абрикосів, смородини та іншої сезонної ягоди.
Пропорції компонентів однакові, наприклад, по 200 г.поєднання можна складати будь-які — смак настойки від цього тільки виграє. Головне, на загальну вагу ягід 1 кг взяти 1 кг цукру. Алкогольна основа — 500 мл горілки і 1 л спирту. Вибрані ягоди і плоди потрібно помити, обсушити, висипати в скляну ємність відповідного обсягу. Залити горілкою і спиртом. Наполягати в темному теплому місці 1,5 місяці.
Рідку складову настойки через покладений термін зливають, а фруктову масу засипають цукром. Банку закривають капроновою кришкою, гарненько струшують і ставлять на підвіконня. На сонці склад потрібно витримати 21 день. Кожні 3-5 днів банку струшують, для кращого змішування смаків.
Отриманий сироп проціджують через марлю. Вливають в нього спиртовий настій. Закривають і наполягають в темряві ще 1 тиждень. Розливають по пляшках, закупорюють щільно і відносять в льох. До вживання Сливова настоянка« асорті » буде готова після піврічної витримки.
