Солодка горілчана настоянка найбільш популярний напій і готується майже з будь-яких продуктів, придатних для настоювання. Восени найбільш популярні такі ягоди як сливи. Настоянка на сливі і її кісточках? традиційний напій.
Особливості приготування
- В хід йдуть тільки стиглі ягоди. Не допускається використання переспілих плодів. Можна брати будь-який сорт, в тому числі і дику ? терен.
- Потрібно добре перебрати сливи, позбутися від тріснутих, переспілих або недоспевшіх плодів, підгнилих. Якщо така ягода потрапить в горілку, то швидше за все залишиться твердою і зіпсує смак напою.
- Для настоянки зі слив можна використовувати будь-який відповідний сорт алкоголю: горілку, коньяк, спирт, розведений до 40% фортеці, або інший.
- Якщо будуть використовуватися кісточки, їх необхідно трохи прожарити на вогні або в духовці, щоб надати їм особливий аромат.
Користь напою
Сливи містять велику кількість вітамінів, мікроелементів, органічних кислот, а також пектин. Це робить позитивну дію на весь організм людини при вживанні цих ягід. У сливі присутній клітковина у великому обсязі, що стимулює роботу перистальтики кишечника і допомагає в профілактиці раку цього органу.
В сливах присутні елементи, які допомагають прискорити відтік жовчі і активувати рясне виділення сечі, дозволяє очистити організм, вивести токсини і алергени. У кісточках сливи міститься жирне масло, фермент емульсин, глікозид і інші корисні мікроелементи. У народних рецептах згадується, що за допомогою сливових кісточок можна вилікувати аскаридоз.
Рецепти настоянок зі слив з кісточками
Рецепт приготування простої настоянки
Інгредієнти:
Візьміть сливи з кісточками і помістіть їх в бутель не приминаючи, щоб не пошкодити ягоди. Залийте горілку і відправте настоюватися в темне місце при кімнатній температурі. Витримайте напій протягом 1,5 місяців. Після чого злити настойку в іншу ємність, а ягоди залишити. До них додати цукор або цукровий сироп 400 гр на 500 мл води. Цю суміш також необхідно настояти ще 1 місяць. Після закінчення цього часу профільтрувати і додати до першої частини настоянки. Напій можна пити відразу після змішування, але рекомендується настояти його ще протягом 6 місяців в погребі.
Несолодка з слив з кісточками
Інгредієнти:
- 1 кг слив;
- 2 літри горілки.
Підготуйте ягоди: помийте, переберіть від переспілих і зіпсованих, трохи надріжте. Помістіть в банку щільно, але не пошкоджуючи сливи. Влийте горілку, закупорте щільною кришкою і залиште настоюватися. Через 1,5 місяці злити і профільтрувати напій, після чого його можна вживати.
Настоянка на спирту
Щоб вийшов більш міцний напій, настоянку можна приготувати на спирту.
Інгредієнти
Вимийте і просушіть сливи, розріжте ягоди навпіл і витягніть кісточки, м'якоть розімніть в пюре, пропустіть через сито або марлю, щоб видалити шкурки. Додайте спирт. Ємність закупорте, струшуванням перемішайте інгредієнти. Залишити в темному місці на місяць, після чого необхідно процідити через вату і перелити в пляшки. Кісточки можна не викидати, а використовувати для приготування іншого напою.
Детальніше про те, як приготувати настоянку з сливи на спирту →
Лікерна сливянка
Інгредієнти:
- 1 кг слив;
- 150 гр цукру;
- 500 мл горілки.
Вимийте ягоди, розріжте їх навпіл не виймаючи кісточки і помістіть в бутель шарами, просипаючи кожен цукром. Накрийте щільною кришкою і залиште настоятися 2 дні, після появи соку залийте горілку і відправте настоюватися на 1,5 місяці. Періодично струшуйте ємність.
Готову настойку профільтрувати спочатку через марлю, а потім через вату. Після цього напій готовий до вживання.
Тернівка
Настоянка, виготовлена з дикої сливи, є лікарським засобом. Використовується як засіб підвищення імунітету, заспокійливого і позитивно впливає на нирки та інші органи сечовиділення.
- 1,5 кг цукру;
- 4 кг ягід;
- 4 л горілки;
- Візьміть переспілі ягоди, напій з таких плодів вийде смачніше і корисніше для організму. Помістіть їх в бутель разом з цукром, гарненько струсіть, накрийте горлечко марлею або іншою тканиною, яка буде пропускати повітря. Помістіть в темне місце на 1,5 місяці.
- Додайте до настою 500 мл горілки і настоюйте 2 місяці.
- Після закінчення цього часу в отриманий напій додайте інші 3,5 літра горілки і перелийте все в каструлю. Надішліть її на плиту. Доведіть рідину до такого стану, коли вона вже готова закипіти і зніміть з вогню.
- Отриманий напій остудіть і помістіть в пляшки. Для повної готовності пиття необхідно почекати ще 2-3 місяці.
Лікер із сливових кісточок
Просушені сливові кісточки необхідно вимити і ще раз просушити. Розколоти їх на дрібні шматочки і відправити в ємність, залити горілкою в кількості 1 літра і настоювати протягом місяця. Одержаний настій профільтруйте і подсластите цукровим сиропом. Його отримують з 1 кг цукру і 0,5 літра води. Сироп необхідно приготувати досить густий. Його акуратно вливають в настоянку і отриманий лікер розливають по пляшках для зберігання.