Алкогольна настоянка на гострому перці і меді, крім пекучого приємного смаку і гарантованого відмінного настрою для галасливої компанії, здавна славиться і хорошими лікувальними властивостями. Такими властивостями володіє тільки самостійно приготована в домашніх умовах перцівка з натуральної сировини. У магазині не знайти такої настоянки, а все, що пропонується — спиртовмісний напій на основі ароматизатора і перець, плаваючий в пляшці. Але в нашому випадку треба набратися терпіння, рецепт передбачає час настоювання близько місяця і більше. Готовий продукт не підлягає тривалому зберіганню, варто вчасно визначитися з датою застілля і кількістю гостей, але його якість завжди гарантовано.
Вибір інгредієнтів для медово-перцевої настоянки
Головним компонентом настоянки є хороша Горілка, у кожної людини це поняття індивідуальне, можна придбати якісний продукт в магазині або приготувати її в домашніх умовах з хорошою очищенням. Важливо, щоб не соромно було пригостити друзів, та й з ранку не боліла голова. Простіше кажучи, неякісний самогон практично повністю позбавить настоянку приємного аромату і смаку меду. При виборі меду треба віддати перевагу таким сортам, які не випадають в осад і володіють хорошими смаковими (пом'якшуючими) якостями. Наприклад, цілком підійде гречаний або квітковий мед. Рецепт з червоним перцем чилі має сильний пряний аромат і пекучий пряний смак.
Приготування медово-перцевої настоянки
Для приготування одного літра настоянки під назвою « медова з перцем » необхідно:
- Взяти суху стерилізовану скляну ємність (банку їх зеленого скла ? найкращий варіант).
- Влити в неї літр горілки або самогону високого очищення без запаху сивушних масел.
- Перець чилі (1-2 шт.) помити і висушити. Гострим ножем зробити два неглибоких надрізу у гострого кінчика перцю для виходу соку і покласти перець в горілку.
- Додайте до горілки 2-3 гвоздики, 4-6 горошин чорного перцю і щіпку кмину.
- Для додання настоянці приємного відтінку треба додати 10-15 шт.перегородок волоського горіха.
- Перемішати вміст банки, закрити її і поставити на 2 тижні в темне місце.
- Через два тижні додати в настоянку 1-2 ложки меду, він осяде на дно, тому через 5-6 днів ще раз ретельно перемішати вміст банки.
- Витримати настоянку ще 2 тижні в темному місці і профільтрувати її. Хоча, чим довше перцівка настоюється, тим більш насиченим аромат і смак.
- Налити настоянку в графин або в прозору пляшку, для гостроти моменту і естетичної насолоди від свого твору обов'язково додати в посудину перчинку, на якій настоювалася перцівка.
Процес приготування перцівки тривалий, мінімум місяць. Але якщо дуже потрібно, можна і прискорити термін дозрівання настоянки до 6-9 днів. Рецепт простий, для цього бутель з настоянкою витримують при підвищеній температурі (45-55 градусів).
Такий напій в корені відрізняється від того, що продають в магазинах під назвою «горілка медова з перцем», хоча це вже і не горілка.
Детальніше про те, як приготувати медову настоянку →
Простіший і швидший рецепт настоянки меду з перцем
Рецепт приготування такої настоянки наступний:
- Взяти 0,5 л спирту 96% фортеці або меншою, але в підсумку потрібно довести його до 40% фортеці і вилити його в 2 літрову ємність.
- Розбавляємо спирт 0,5 л фільтрованої відстояною кришталево чистою водою для отримання літра водно-спиртового розчину, попередньо розчинивши в ній ложку меду. Мед повинен бути свіжий, ароматний, наприклад, з акації або вересу.
- Надрізати неглибоко перець чилі (2-3 шт.) і відправити його теж в банку.
- Туди ж помістити столову ложку сушеної паприки, десяток горошин чорного перцю, цедру лимона площею 2-3 кв. см., щіпку прополісу, ванільний цукор на кінчику ножа і паличку кориці довжиною 1 см.
- Поставити настоянку в темне місце на тиждень, щодня інтенсивно її перемішуючи.
- Через тиждень зняти настойку з осаду і профільтрувати.
Наполягати перець можна і довше, рецепт цього не передбачає, але пити її треба акуратно, продукт може вийти «термоядерний» і не буде задоволення від його вживання.
Як правильно пити перцівку
Хоча МОЗ і попереджає, але не варто забувати, що сама по собі перцівка дуже гостра, це стосується людей з хронічними захворюваннями печінки і шлунково-кишкового тракту. Горілку традиційно п'ють охолодженої, але у нас напій з багатим букетом ароматів, тому щоб посилити його неповторний смак, пити його слід кімнатної температури невеликими порціями. Перша чарка завжди сама гірка, злегка обпалює, але наступні п'ються з великим задоволенням. Особливо за смаком вона взимку і під смажену картоплю. Робіть висновки, вибирайте рецепт, експериментуйте!
Лікувальні властивості перцівки
Лікувальні властивості настоянки перцю з медом проявляються при вживанні в малих медичних дозах під час грипу, простудних захворюваннях. Досить тільки 40-50 грам настоянки, розтягнуті на добу, щоб протягом декількох днів позбутися від вірусної інфекції. Пекучий перець допоможе розслабитися і одужати.
Крім внутрішнього вживання, добре зарекомендували себе компреси і розтирання з медово-перцевої настоянки. А маска для голови з перцевої настоянки рятує не одне покоління від лупи, випадання волосся. Для цього 2 рази в тиждень буде потрібно:
- Додати в настоянку трохи сметани або кефіру, розмішати склад, нагріти його до температури тіла.
- Взяти зубну щітку, ретельно втерти отриману суміш в шкіру голови.
- Надіти Банну шапочку, зверху теплу шапку або хустку, тримати голову в такому «вбранні» 30 хвилин.
- Через пів години ретельно, акуратно промити голову теплою водою, щоб перець не потрапив в очі.
Результат не змусить себе довго чекати, буквально через місяць волосся стане швидше відростати, перестануть випадати, будуть гущі.
До того ж горілка з перцем і медом чудово зігріває в холодну пору, прекрасно збуджує апетит, тому подають таку настоянку як аперитив. Рецепт цей можна урізноманітнити, додавши ще трохи прянощів (м'яти, імбиру, меліси). Такий напій на святковому столі стане справжнім відкриттям для гостей і близьких. М'який мед і пекучий перець зачарують навіть тих, хто не любить горілку і подібні напої.