солодкі лимонні наливки на горілці

Всі цитрусові по-своєму хороші. Але лідерство щодо корисних речовин належить лимону. Аскорбінової кислоти в цьому кислому плоді з яскраво-жовтою шкіркою стільки, що з ним мало хто може змагатися. Це найперший засіб в боротьбі з ГРЗ і відмінна профілактика сезонних застуд. Дітям корисно пити гарячий чай з лимоном або ж їсти потроху сире лимонне варення. А ось дорослим напевно припаде до смаку наливка з цедри лимона на горілці. До речі, такий напій можна пити не тільки як ліки, але і як звичайний десертний алкоголь.

Користь лимонного алкоголю

Якщо детально перераховувати корисні властивості лимона, часу на це піде чимало. Тому перерахуємо лише основні цілющі здібності цього унікального Південного плоду.

Завдяки неймовірно високій концентрації вітаміну з свіжі лимони і лікарські настоянки на їхводка с лимонной цедрой допомагають організму людини швидко справлятися з нездужанням, викликаним застудою. Крім того, аскорбінова кислота сприяє зміцненню кісткових тканин, кровоносних судин. Лимонні наливки корисно пити в помірних дозах в якості профілактики авітамінозу.

Регулярне вживання цитрусових допомагає поліпшити захисні сили організму. Благотворний вплив проявляється не тільки щодо простудних, а й інших захворювань. У лимонах багато корисних мінералів, мікроелементів, ферментів, які перешкоджають проникненню в організм хвороботворних мікробів, бактерій, вільних радикалів, шкідливих речовин.

Є в цьому дивовижному плоді і особливі компоненти, які перешкоджають утворенню в кровоносних судинах холестеринових бляшок. Отже, цей цитрус корисно вживати в їжу для профілактики судинних захворювань, атеросклерозу, хвороб серця.

Крім м'якоті, корисними властивостями володіє і цедра лимона. У ній містяться флавоноїди, що підвищують еластичність кровоносних судин, ефірні масла, що допомагають при респіраторних захворюваннях, органічні кислоти і біоактивні речовини, благотворно впливають на стан шкірного покриву, волосся, нігтів.

При наполяганні на горілці всі корисні властивості свіжого плоду передаються напою. Тому лимонні настоянки і наливки в розумних кількостях корисно вживати в лікувально-профілактичних цілях регулярно. Крім перерахованого вище впливу, такі напої допомагають зняти втому, впорається з нервовим перенапруженням, підвищити життєвий тону. Не кажучи про те, що наливки з лимона просто дуже приємно пити для підняття настрою.

Рецепт класичної лимонної наливки

Щоб зробити класичну наливку з лимонів, м'якоть плоду не буде потрібно. У рецепті використовуєтьсяцедра лимона тільки його шкірка. Можна використовувати навіть ?відходи?, що залишилися від святкового застілля.

Шкірку промивають, обсушують на паперовому рушнику і кидають в пляшку з горілкою. На 500 мл алкоголю потрібно не більше 100 г сировини. Пляшку закупорюють і настоюють напій протягом місяця в шафі або теплій коморі.

Після закінчення покладеного терміну настій проціджують, кірки лимона віджимають через марлю. В окремій ємності зі склянки гарячої води і 100 г цукру роблять сироп.

З'єднують спиртовий розчин і солодкий сироп, перемішують, переливають назад в пляшку. Щільно закупорюють, зберігають в холодильнику.

При бажанні цей рецепт можна урізноманітнити. Зробити потрібно наступне:

  1. Взяти по 100 г свіжої шкірки лимона, апельсина і грейпфрута. Пропустити через м'ясорубку, викласти в 1 л банку.
  2. Залити цитрусові 1 горілки, закрити капроновою кришкою.
  3. Настоювати протягом 2 тижнів, після чого процідити, додати дрібку імбиру, 100 г цукру і 100 мл свіжовичавленого апельсинового соку.
  4. Наливку наполягати ще тиждень.

Відфільтрувати готовий напій і розлити по чистим пляшках з щільно закриваються пробками. Зберігати в холодильнику.

?Лімончелло?

За традицією при виготовленні лікеру Лімончелло використовують спирт, але для спрощеного варіанту солодкої домашньої наливки на лимонах підійде звичайна магазинна горілка. За бажанням в напій можна додати трохи лимонного соку, ванілін, корицю.

бокал наливки с лимонной цедройКомпоненти складу:

  • Лимон — 7 плодів.
  • Цукор — 3 ст.
  • Горілка — 1 л.
  • Вода — 600 мл.

Технологія приготування:

  1. Лимони миють, витирають насухо.
  2. Цедру акуратно знімають овочечисткою або ж натирають на тертці.
  3. З м'якоті лимонів вичавлюють сік, ставлять в холодильник.
  4. Висипають цедру в скляну банку, заливають горілкою.
  5. Закривають банку кришкою і настоюють напій в прохолодному приміщенні 10 діб.
  6. Коли настоянка стане яскраво-жовтою, її проціджують кілька разів.
  7. Окремо з води, соку лимонів і цукру варять сироп (5 хв.). Охолоджують до кімнатної температури.
  8. Горілчану настоянку на лимонах вливають в сироп, розмішують. Ємність закупорюють і залишають в прохолодному темному місці на 30 днів.

Після покладеного часу наливку ще раз проціджують і розливають по пляшках.

Проста лимонна настоянка

За смаком такий напій віддалено нагадує знаменитий італійський лікер ?Лімончелло?. Однак готується настоянка набагато простіше і швидше.

Потрібно взяти:

  • Лимон? 5 плодів.
  • Цукор ? 250 г.
  • лимонный алкогольГорілка ? 500 мл.
  • Вода ? 200 мл.

Технологія приготування:

  1. Лимони миють щіточкою в теплій воді. Витирають насухо.
  2. З одного лимона знімають цедру. З м'якоті вичавлюють сік.
  3. З соку, цукру і води варять сироп (5 хв.). У процесі варіння склад потрібно весь час помішувати і знімати утворюється на поверхні піну.
  4. З інших 4 лимонів теж знімають жовту частину цедри. Білу підкладку зрізають і викидають, а м'якоть ріжуть на маленькі шматочки.
  5. Цедру з м'якоттю поміщають в скляну банку і заливають горілкою, додають сироп. Закривають, кілька разів струшують.
  6. Банку з розчином ставлять в холодильник.
  7. Через 3-5 днів настоянку дістають і проціджують кілька разів.

Коли напій стане прозорим, можна розливати його по пляшках. Можна спробувати, що вийшло або залишити наливку в холодильнику до свят. Термін зберігання такого алкоголю необмежений.

Рецепт Лимончелло, итальянский лимонный ликер. рецепт Лимончелло, італійський лимонний лікер.