Черемхова настоянка на спирту

Хто знає толк в алкогольних ягідних напоях, ні за що не упустить можливість спробувати настоянку з черемхи на спирту. Плоди черемхи корисні, але не особливо смачні, тому популярністю в кулінарії не користуються. А ось настоянка з черемхи або квіток рослини? інша справа.

Щоб зробити напій в домашніх умовах, особливих зусиль не буде потрібно. Рецепт черемхівки дуже простий і легко запам'ятовується. У той же час ягоди надають міцному алкоголю темно-рубіновий колір, м'який смак і приємний аромат. За ці якості домашня Черемхова настоянка на горілці або спирту цінується більше, ніж вишнева наливка.

Вибір черемхи для домашньої настоянки

На території Європи і Азії найчастіше зустрічається черемха Пташина (звичайна) дика і Віргінська Селекційна. У першому випадку плоди рослини дрібні, пофарбовані в синьо-чорний колір, дуже схожі начеремуха ягоди бузини. Вище вже згадувалося, що настоянка на диких ягодах чимось схожа на вишнівку. Але на відміну від вишневої настоянки смак у черемхівки терпкий більш кислий, зі специфічним мигдальним присмаком.

Червона черемха виведена селекційним шляхом в результаті схрещування з вишнею. Ягоди у неї більш солодкі, великі. Аромат не настільки виражений, як у квітів і ягід дикорослих чагарників. Колір ягід варіюється від яскраво-червоного до коричнево-червоного. З червоної черемхи настоянка на розбавленому спирті або горілці виходить досить солодкою, але без характерної терпкості і мигдалевого аромату.

Тому домашні ягідні настоянки рекомендується готувати саме з плодів дикорослих чагарників, що відрізняються насиченим ароматом. Червону краще використовувати в рецептах домашніх вин і солодких наливок.

Якщо свіжих ягід під рукою немає, наполягати горілку можна на сухий черемхи. Заготовити влітку завчасно або купити такий продукт можна у вигляді цілих ягідок або порошку.

Для виготовлення домашніх алкогольних настоянок рекомендується використовувати цілі сушені плоди, тому що в черемховому порошку присутні подрібнені зерна, що надають напою занадто різкий смак і запах. З порошку, як і з квіток рослини, краще готувати лікарські препарати.

Настоянка зі свіжих ягід чорної черемхи

Приготований точно за рецептом напій виходить досить міцним, кисло-солодким, з ароматом лікеру з вишневих кісточок. Наполягати можна як хороший чистий самогон, так і сортування 50% фортеці. На 2 л алкоголю знадобиться половина 3-літрового балона ягід і 0,4 кг цукру.

Технологія приготування:

  1. черемуховая настойкаСировину перебирають, зіпсовані, зелені ягоди відкладають, а хороші розсипають на чисте полотно і в'ялять їх в теплому сухому приміщенні днів 5-6.
  2. Підсушені, зморщені плоди з виділився клейким соком пересипають в 3 л чисту банку. Всипають цукор, вливають алкоголь.
  3. За рецептом знімати пробу можна буде через 14 днів. Щоб цукор в напої розчинився без залишку, банку потрібно раз в 1-2 дня струшувати.
  4. Готову настоянку з чорної черемхи пропускають через ватний фільтр. Дають ?відпочити? 4-6 днів і п'ють.

Щоб зробити смак алкоголю ще більш насиченим, що залишилася ягідну масу подрібнюють в кашку, заливають самогоном. Наполягають ще 2 тижні, проціджують через вату, змішують з першою порцією. При необхідності настоянку можна підсолодити цукром або фруктозою. Через тиждень настоювання напій буде готовий до дегустації.

Рецепт настоянки з сухої черемхи

Технологія виготовлення спиртової настоянки з сушених ягід чорної черемхи набагато простіше, ніж вищеописаний рецепт. Плоди (150 г) потрібно засипати в ємність відповідного обсягу, додати 2-4 ст.л. цукрового піску і залити 3 л самогону, горілки, розведеного спирту.

Наполягають алкоголь в темному місці при кімнатній температурі 3-4 тижні. Потім напій фільтрують через кілька шарів марлі або вату, з ягід віджимають весь сік. Якщо настоянка вийшла зовсім несолодкої, в неї додають цукровий сироп.

Ємність з напоєм залишають у спокої ще на тиждень. Після цього можна дегустувати продукт.

Настоянка з червоної черемхи на горілці

У селекційної черемхи немає речовин, які при контакті зі спиртом перетворюються в синильну кислоту. Тому наполягати на її плодах міцний алкоголь можна довше, ніж на чорних ягодах. Крім того, завдяки тривалій витримці напій вийде більш ароматним.


Вирішивши зробити настоянку з червоної черемхи на горілці, потрібно підготувати 1 л алкоголю, 0,8 кг ягід і 200 гводка на черемухе цукру. Плоди перебирають, миють, підсушують. Висипають в чисту банку разом з цукром.

Банку закривають капроновою кришкою і трясуть до тих пір, поки з ягід не виділиться сік. Потім ягідну масу заливають горілкою, перемішують і настоюють протягом 20 днів в темному теплому приміщенні.

Готовий напій фільтрують, розливають по пляшках з темного скла. Зберігають в холодильнику.

Пряна настоянка з червоної черемхи

Якщо потрібно облагородити самогон, усунути його специфічний запах і поліпшити смак, кращого рецепта, ніж настоянка на червоній черемхи, годі й шукати. На 2 л міцного самогону або 50% сортування знадобиться:

  • Сушені ягоди червоної черемхи ? 20 ст. л.
  • Цукор ? 16 склянок.
  • Гвоздика ? 10 бутонів.
  • Кориця ? 1 паличка.

Ягоди попередньо потрібно залити теплою водою (кип'яченою), щоб вони набрякли. Потім висипати в банку, туди ж кинути бутони гвоздики і розрізану на шматочки паличку кориці. Засипати цукром, гарненько розмішати.

Залити інгредієнти алкоголем. Наполягати в теплі 2 тижні. Готовий напій відцідити, профільтрувати від осаду, розлити по 0,5 л пляшках. Зберігати при низькій температурі.

Настоянка з квіток черемхи

З ягід черемхи роблять смачні міцні напої для застілля. Квітки рослини є ціннимцветы черемухи сировиною в рецептах приготування лікарських зілля. Алкогольна основа в рецептах цілющих настоянок не використовується ? сировина заварюють окропом, наполягають на дистильованій воді.

Наприклад, для зняття запалення слизової оболонки очей 1 ч.л. квіток черемхи заливають 250 мл холодної кип'яченої води, настоюють протягом 8 годин. Використовують у вигляді примочок.

Для дезінфекції, Промивання виразок, ран, запалених очей застосовують настій з 10 квіток і 0,5 л окропу. Відстоюють склад 10 хвилин, після чого обробляють уражені місця.

Увага! Лікувальні настої з ягід, квіток, пагонів, кори черемхи не можна зберігати довго. При тривалому наполяганні в розчинах утворюється отруйна синильна кислота. З цієї ж причини застосовувати настойки з черемхи в лікувальних цілях не можна при вагітності, дітям до 2 років.

Настойка на черемухе настоянка на черемху