домашні настоянки з ягід горобини червоної

Варіантів використання плодів горобини в кулінарії безліч. Існує також багато рецептів напоїв з червоної горобини, в тому числі спиртних. Вина, наливки і настоянки з ягід горобини червоноїЯгоды рябины виходять чудові! І смак, і аромат у них чудовий. Більш того, вживати такі напої можна не тільки в гастрономічних, але і в лікувальних цілях, оскільки горобина наділяє алкоголь цілющими властивостями.

У тому випадку, якщо настоянка з горобини червоної готується як лікарський засіб, в якості алкогольної основи рекомендується використовувати очищений самогон. В інших рецептах можна робити настоянки на магазинній горілці, ректифікаційному або медичному спирті, розведеному до 45 градусів.

Коли збирати горобину?

Якісний спиртний напій з відмінними смаковими характеристиками вийде тільки в тому випадку, якщо робити його з правильно обраної горобини. По-перше, ягоди повинні бути стиглими, великими, соковитими. Недозрілі, гнилі або зіпсовані плоди потрібно відразу викидати — вони не повинні потрапити ні в настоянку, ні в сусло для домашнього вина.

По-друге, збирати урожай червоної горобини потрібно тільки після настання холодів. Ягоди повинні бути підмороженими. У такому вигляді вони стають солодше на смак і набагато м'якше, що позитивно позначається на смакових характеристиках напою.

По-третє, якщо є можливість, для настоянок і вина краще брати плоди окультуреної, селекційної червоної горобини. Сорти, виведені шляхом схрещування з вишнею набагато більшими, містять більше цукрів. Крім того, вони соковитіше диких ягід, а корисних речовин в них більше.

Настоянка з горобини червоної на спирту

Класична горобинова настоянка, рецепт якої можна назвати базовим. Інгредієнти спиртногоподготовка рябины напою:

  • Ягоди горобини — 2 кг.
  • Спирт розведений — 1 л.
  • Вода кип'ячена — 1 л.
  • Цукор — 1 кг.

Технологія приготування:

  1. Ягоди перетирають в кашку і засипають в скляну банку.
  2. Інвертують цукор, для чого його висипають у воду, ставлять на вогонь і варять після закипання 5 хвилин.
  3. Остиглий до кімнатної температури цукровий сироп з'єднують з ягідною масою.
  4. Заливають суміш спиртом, перемішують, банку закривають капроновою кришкою.
  5. Наполягають в теплому затемненому приміщенні 21 день.
  6. Готову настоянку проціджують і розливають по пляшках.

Виходить смачно пахне напій блідо-червоного кольору. Його можна застосовувати як лікувальний еліксир при розладі кишечника, а також для профілактики сезонних простудних захворювань.

Настоянка з червоної горобини з м'ятою

Завдяки використанню в цьому рецепті горобинової настоянки свіжих листочків м'яти або меліси смак напою виходить освіжаючим, а в ароматі чітко чутні «зелені» нотки.

Інгредієнти:

  • Горобина червона — 0,5 кг.
  • Цукор — 50 г.
  • Горілка — 1 л.
  • М'ята — за смаком.

Замість горілки в цьому рецепті дозволяється використовувати спирт, розведений водою в пропорції 1:1.

самогон на рябинеЯгоди перебирають, миють, обсушують. Подрібнюють в кашку, щоб горобина дала сік. Отриману масу заливають горілкою і настоюють в теплому темному місці 7-14 днів.

Після покладеного часу настій проціджують. Ягідний Макуха викладають в марлевий мішечок і віджимають.

Цукор підсмажують на сковороді, поки він не стане світло-коричневим. Вводять в горобинову горілку і гарненько перемішують. Листочки м'яти (меліси) заливають склянкою окропу і витримують на паровій бані 10 хвилин. Проціджують, вливають в настойку.

Ємність з домашньою горобиновою горілкою закривають кришкою і витримують в темному місці рівно тиждень.

Настоянка з червоної горобини на меду

У рецептах саморобних настоянок з горобини можна використовувати не тільки самогон, горілку або спирт, а й готовий коньяк. Такий напій має загальнозміцнюючі властивості, плюс, легко п'ється. Для поліпшення смакових характеристик в нього замість цукру додають мед.


Робити коньячну настоянку з горобини з медом просто. Потрібно взяти:

  • Червона горобина — 0,5 кг.
  • Коньяк хорошої якості — 1 л.
  • Мед — 2 ст. л.
  • Кора дуба — 1 ст. л.

Рецепт приготування:

  1. Ягоди миють, обсушують, засипають в скляну ємність.
  2. Заливають коньяком.
  3. Додають до розчину мед і подрібнену дубову кору.
  4. Перемішують склад, закривають ємність герметично.
  5. Наполягають в прохолодному темному приміщенні 3 місяці.

Готову горобинову настоянку з медом на коньяку потрібно відфільтрувати через вату, розлити по пляшках. Дати напою відстоятися до тих пір, поки його колір не стане світліше.

Настоянка горобинова солодка з корицею

настаивание рябиныКомпоненти складу:

  • Ягоди червоної горобини — 2 кг.
  • Спирт — 1 л.
  • Кориця мелена — 1 щіпка.
  • Цедра лимона 10-15 г.
  • Цукор — 1 кг.
  • Вода — 1 л.

Для початку з цукру і води потрібно зварити сироп. У процесі варіння (10 хвилин після закипання) потрібно знімати пінку, що утворюється на поверхні розчину. Як тільки піноутворення завершиться, сироп знімають з вогню і остуджують до кімнатної температури.

Окремо ягоди горобини ошпарюють, струшують зайву вологу і протирають через друшляк. Потім за допомогою полотняного мішечка фільтрують сік.

Сироп, Горобиновий сік, корицю і цедру змішують в одній ємності, заливають спиртом. За цим рецептом настоянку не витримують протягом якогось часу в темному місці при кімнатній температурі, а відразу розливають по пляшках, закупорюють і ставлять в холодильник.

Настоянка горобинова на коньяку

Вище вже згадувалося про те, що Коньячний варіант горобинової настоянки м'якше спиртової або горілчаної. Корисні властивості горобини в них зберігаються повністю, однак, в лікувальних цілях рекомендується використовувати спиртові настоянки. Горобиновий коньяк краще пити як звичайний міцний алкоголь.

Для приготування настоянки з червоної горобини на коньяку знадобиться:

  • Ягоди — 300 г.
  • Цукор — 30 г.
  • Коньяк — 0,5 л.

Горобину, як зазвичай, потрібно перебрати, помити і подрібнити в кашку. Цукор прожарити на сухій сковороді,рябина на коньяке поки він не потемніє.

Ягоди змішати з коричневим цукром і висипати в скляну ємність. Залити коньяком так, щоб він покрив ягідну масу на 2-3 см.

Банку закрити кришкою і кілька разів сильно струсити, щоб всі інгредієнти перемішалися. Наполягати напій потрібно протягом 1 місяця в прохолодному темному приміщенні. Раз в тиждень вміст банки потрібно збовтувати, не відкриваючи кришки.

Готову горобинову настоянку на коньяку фільтрують через вату і розливають по пляшках. При бажанні можна додати дрібку ваніліну — так запах настоянки буде смачніше.

Детальніше про способи приготування горобинової настоянки →

Класична наливка з червоної горобини

Чим відрізняється настоянка від наливки? У рецептах використовуються одні й ті ж інгредієнти, але при виготовленні наливок цукру потрібно в кілька разів більше.

Класична горобинова наливка складається з наступних компонентів:

  • Ягоди горобини — 2 кг.
  • Цукор — 1 кг.
  • Горілка — 1 л.

Порядок дій:

  1. Перебрані, вимиті і обсушені ягоди розминають в кашку дерев'яним або керамічним товкачем. Залишають в такому вигляді на 6 годин.
  2. Вносять в ягідну масу цукор, перемішують. Залишають суміш у спокої ще на 4 години.
  3. Пересипають в ємність для настоювання напою, заливають горілкою.
  4. Настоюють протягом 10 днів. 1-й, 2-й і 3-й день склад перемішують.

Через 10 днів наливку проціджують, фільтрують, розливають по пляшках. Потім відносять її в льох і залишають у спокої на 2 тижні.

Детальніше про те, як приготувати наливку з горобини червоної →

Класичне вино з червоної горобини

рябиновая настойкаІнгредієнти:

  • Ягоди горобини червоної — 3 кг.
  • Сік яблучний — 3 л.
  • Ізюм — 100 г.
  • Цукор — 3 кг.
  • Вода — 5 л.

Ягоди обдають окропом, струшують зайву вологу і тиснуть товкачем. Воду змішують з яблучним соком, вливають туди ж ягідну кашку, додають половину кількості цукру. Ізюм пропускають через м'ясорубку і додають до решти інгредієнтів. Склад ретельно перемішують.

Ємність з суслом для горобинового вина накривають марлею і залишають на 2 дні в темному приміщенні з кімнатною температурою. За цей час має початися бродіння.

Коли на поверхні сусла з'явиться Піна, а запах стане бражним, приступають до фільтрації вина. Рідку складову сусла зливають з осаду в бродильну ємність і вводять решту цукру.

На шийку встановлюють гідрозатвор або натягують гумову рукавичку. Переносять сусло в тепле темне приміщення і залишають там до тих пір, поки бродіння не завершиться.

Потім майбутнє горобинове вино декантують, проціджують через марлю. Герметично закупорюють і витримують в погребі або холодному підвалі кілька місяців. Перед вживанням вино з червоної горобини розливають по чистих пляшках і закривають щільними пробками. Через 2-3 дні його можна буде пробувати. Зберігати в прохолодному темному місці такий напій можна протягом декількох років.

Настойка из рябины. Рябиновка настоянка з горобини. Горобинівка