Коли приходить час робити самогон, у досвідчених винокурів не виникає питання: який самогонний апарат вибрати ? У них вже все підготовлено і перевірено не раз. Найчастіше, це навіть не Саморобний найпростіший агрегат, а просунута техніка промислового виробництва. Так-так, є такі.
В даний час можна купити величезну кількість самогонних апаратів — від найпростіших до наворочених, будь-якого розміру.
Особливості
Кожен з них має свої особливості. Наприклад, бувають прилади з розбірним шевчопарником. В цьому випадку можна покласти в нього сухі чайне листя, стільники з медом, сухофрукти. Тоді на виході вийде цілком собі ароматний готовий продукт — домашній аналог бренді, коньяку, віскі. Після використання сухопутник можна легко розкрутити, почистити, помити.
Або, при бажанні, можна придбати установку, за допомогою якої готують пиво, наполягають брагу, виганяють самогон. Багатофункціональний, дуже зручний пристрій, якщо ви вирішили займатися виробництвом домашнього алкоголю всерйоз. Тим більше, зараз державою і законом самогоноваріння абсолютно не заборонено, за умови особистого користування, а не торгівлі.
На що слід звернути увагу при покупці
- Матеріал. Бажано — харчова або медична нержавіюча сталь. В ідеалі — мідь. Хоча б змійовик і куб з міді. Товщина металу має значення. Вона повинна бути не менше 2-х мм, інакше сусло буде занадто швидко, але нерівномірно нагріватися. Іноді навіть підгоряти, що погано позначиться на кінцевому продукті.
- Обсяг. Можна порадитися з продавцем з приводу передбачуваних обсягів переробки. Консультант допоможе підібрати оптимальний розмір перегінного куба серед обраних моделей.
- Очищення. Сухопутник — обов'язкова наявність. У ньому осяде велика частина шкідливих домішок і масел, на виході вийде кристально чистий продукт.
- Комплектація. Купуючи промисловий пристрій, обов'язково перевірте наявність шлангів, прокладок, термометра. Щоб після не бігати по магазинах у пошуках додаткових запчастин.
- Герметичність. Варто оцінити якість з'єднань і зварних швів хоча б « на око». А найкраща перевірка — наявність у продавця сертифіката.
- Розмір горловини. Особливого значення не має. Правда, набагато легше мити бак після використання, коли рука вільно проходить всередину.
- Наявність Тена . Даний пункт важливий, якщо апарат планується нагрівати без використання електричної, індукційної або газової плити.
- Кран для зливу. Актуальний в установках великого обсягу (20-30 л). Для маленьких самогонних апаратів не настільки важливий. Призначений для зливу відпрацьованої браги. Позбавляє від необхідності тягати всю систему цілком.
Звичайний або проточний?
Останнім часом найбільшу популярність мають установки проточного типу. Вони грунтовно« посунули » в сторону агрегати зі звичайним типом охолодження. Просто тому, що працювати з проточними набагато легше: підключив до водопроводу — ніяких турбот. Не треба постійно міняти нагріту воду, адже при великих обсягах вигону її доводиться носити буквально відрами, що не завжди зручно і здійснимо.
У комплектацію деяких самогонних апаратів (більш дорогих) входять ПВХ або силіконові шланги для підключення до водопроводу, а також спеціальний кран-перехідник. Його прикріплюють на змішувач за допомогою різьблення.
Знімати перехідник кожен раз після використання немає необхідності. Завдяки вбудованому вентилю можна регулювати подачу води для побутових потреб, або для охолоджувача агрегату.
Шланги виготовлені з харчових термостійких матеріалів, тому не варто побоюватися появи в Самогоні сторонніх хімічних або «гумових» запахів.
Збирати і підключати до водопроводу пристрій слід дуже уважно, строго по додається інструкції. При першому використанні варто продистилювати звичайну воду. При цьому промиються всі конструкції, заодно перевіриться герметичність, правильність з'єднання вузлів і якість збірки.
Якщо все нормально, ніяких ексцесів не відбулося — сміливо наливайте в куб брагу, підключайте до водопроводу, потім починайте процес створення домашнього спиртного.
Детальніше про те, який самогонний апарат краще →
Своїми руками? Простіше простого!
Що робити, коли немає самогонного апарату, немає можливості використовувати водопровід? Адже іноді хочеться створити чогось такого? такого ароматного і зігріваючого!
Не варто впадати у відчай, все можна виправити. Звичайно, велика кількість сусла нижчеописаними способами перегнати досить проблематично, навіть трудомістким. Але, іноді ось прямо дуже потрібно. Наприклад, вино не вийшло, зате вийшла прекрасна брага. Чим не напівфабрикат? Або заграло варення — не на смітник ж нести, все таки витрачалися час і кошти.
Існує три найбільш відомих способу зробити самогонний апарат найпростішої конструкції.
Залізо — мороз
Даний прийом дуже специфічний. Самогон виходить неприємно пахне, мутний. Так що брати на озброєння це можна тільки в самому крайньому випадку.
Інструменти: металевий лист або звичайний будівельний лом, тазик, температура як мінімум -30°C, голий ентузіазм. В іншому варіанті: Металева тара, морозилка.
Як робити: чистий аркуш заліза (лом) ставлять в тазик на вулиці взимку. Потім тонкою цівкою обережно ллють брагу. Метод заснований на звичайних законах фізики: вода примерзне до металу, спирт стече в таз. Або можна поставити сусло в каструлі в морозилку на деякий час, після зібрати залишилася в центрі рідина. Лід залишиться на стінках посудини.
Суть зрозуміла, слідувати цьому чи ні — вибирати кожному особисто. На перший погляд сумнівно, але, тим не менш, працює. З чуток, частенько користуються даними « ноу-хау» у північних регіонах, благо нестачі в морозах немає.
Каструлі — рушник
Другий прийом, на відміну від першого, цілком тягне на горде звання самогонного апарату. Найпростіша конструкція не вимагає наявності водопроводу. Правда, саме холодна вода буде потрібна. Можна брати з колодязя, річки, з-під крана, не важливо. Головне — холодна і багато.
Інструменти: 2 каструлі (велика і маленька), мокрий рушник (шматок сирого тіста або розім'ятий вологий Хлібний м'якуш), підставка, глибока сковорода за розміром горловини більшої посудини, велике бажання.
Як робити: на дно великої каструлі ставлять підставку, наливають напівфабрикат не вище підставки, встановлюють маленьку каструльку по центру. Сковороду прилаштовують на отриману конструкцію. Місця зіткнення ущільнюють мокрим рушником (тестом, хлібним м'якушем), щоб не виходив пар. Потім нагрівають це на маленькому вогні. У сковороді потрібно періодично міняти гарячу воду на холодну.
Незручність даного способу в тому, що неможливо проконтролювати тиск і ступінь нагріву. Досвідчені самогонники в такому випадку радять керуватися класичним правилом: з 5 л браги — 1 л готового напою.
Кип'ятильник — плівка
Третій метод трохи зручніше попереднього тим, що можна стежити за процесом. Отже, уникнути закипання сусла.
Інструменти: 10-15 л відро, глибока миска, підставка, щільна прозора плівка, широка гумка, кип'ятильник, холодна вода, натхнення.
Як робити: у відро ставлять підставку, наливають напівфабрикат, встановлюють миску. На край відра вішають кип'ятильник так, щоб він був занурений в сусло, але не діставав до дна. Зверху конструкцію накривають товстою плівкою, потім притягують гумкою по ободу відра. Важливо: плівка не повинна стосуватися Тена кип'ятильника! Натягувати її потрібно з провисом в центрі. Після налити в отриману ямку крижаної води, включити нагрів.
Через прозору плівку добре видно весь процес, пропорції вигону ті ж, що в попередньому рецепті. Воду так само змінюють.
Детальніше про особливості конструкції самогонного апарату →
Звичайно, ні про яке відділенні хвостів і голів при таких конструкціях мови бути не може. Отриманий алкоголь буде з усіма сивушними маслами, значить амбре відповідне. Але, якщо дуже треба — методи мають місце бути. Якщо ж хочеться дійсно якісного самогону, то краще купити нормальний промисловий апарат. Щоб не довелося соромитися за каламутну смердючу рідину, пригощаючи друзів.