Вино Каберне Совіньйон-виноград у склянці

Каберне — вино з самого популярного і широко поширеного сорту винограду Каберне Совіньон (Cabernet Sauvignon). Незважаючи на те, що його батьківщина – Франція, ці темно-сині, міцно збиті ягоди з успіхом вирощують у всіх точках планети. Сорт володіє багатим, густим смаком і дає повнотілі, трохи важкуваті напої.

каберне совиньон вино

Класичне вино Каберне Совіньон — з великою кількістю танінів, ледь помітною кислинкою, дуже гнучке в плані смакових характеристик і стилів. У прохолодних регіонах воно приваблює нотками кедра, м'яти і чорної смородини, в помірних нагадує про вишні, а в жарких знаходить смак тягучого джему.

Історична довідка

Каберне Совіньон – зовсім молодий сорт винограду, надзвичайно витривалий, з високим рівнем ресвератролу і танінів. Останні дозволяють довго тримати вино в пляшках без натяку на псування.

Сорт з'явився 400 років тому в результаті схрещування винограду двох видів: Cabernet Franc і Sauvignon Blanc, і відразу придбав славу «Короля винограду». Цей почесний титул Каберне Совіньон утримував до кінця XX століття, коли здав позиції на користь конкурента Мерло.

Своєю популярністю як напій, так і виноград зобов'язані кардиналу Рішельє. Він багато подорожував, і під час чергової мандрівки привіз монастирю Бургей лозу Каберне Совіньон. Вона швидко прижилася і незабаром поширилася по всій території Франції. Це стало можливим завдяки дивовижній життєстійкості рослини — лоза прекрасно себе почувала практично в будь-якому кліматі, не хворіла і давала багатий урожай. І коли в XVIII столітті багато виноградні плантації вимерзли, Каберне Совіньон залишився єдиним ресурсом для виготовлення вин.

Склад і особливості виробництва

Вино Cabernet Sauvignon з'явилося в Бордо. Місцевим виноробам сподобався терпкий смак напою і його хороша реакція на дозрівання в бочках. Щоб зменшити кислотність, виноград стали стали змішувати з іншими сортами, в тому числі з Merlot. Так народився знаменитий Бордоський асамбляж, який незабаром перетворився на червоне вино Каберне Совіньон.

Стадії виробництва напою :

  1. Збір винограду на певній стадії.
  2. Вичавка автоматичним методом, під час якої відбувається відділення ягід від гребенів і їх подрібнення.
  3. Для додання готовому продукту яскравого кольору наполягають мезгу. Цей період триває три тижні, під час яких відбувається насичення сусла кольором, смаком і ароматом.
  4. Слідом йде бродіння при температурі 30 °С.саме на цій стадії сік перетворюється на вино. Тривалість бродіння-10 днів.
  5. Витримка. Етап відбувається в бочках з угорського, американського або французького дуба.
  6. Очищення. На цій стадії проводиться фільтрація вина від решти ягід.
  7. Розлив у темні скляні пляшки, які не пропускають сонячне світло, тим самим змінюючи структуру вина.
  8. Зберігання. Тривалість цього етапу варіює винороб. Молоде вино виходить сухим, терпким і яскравим на смак. Більш витримані сорти володіють м'яким, повним і гармонійним букетом.

Важливо! Сортове Каберне дозріває мінімум 8 років, на виході виходить продукт без в'язкості і терпкості.

Дегустаційні особливості, калорійність і міцність напою

Вино Каберне може відрізнятися найтоншими нотками і смаковими особливостями в залежності від території зростання винограду і виробника. Однак, незважаючи на велику географію і палітру стилів, напій зберігає свої типові дегустаційні властивості:

  • Смак . Напій характеризується повнотілістю, терпкістю, помірною кислинкою. При дегустації чітко простежуються мотиви чорної смородини, тютюну і перцю. Через щільну шкірки і великої кількості кісточок готове вино має легку в'язкість;
  • Колір . Молоде Каберне Совіньон відрізняється глибоким бордовим забарвленням з фіолетовим відтінком. Більш витримані марки володіє гранатовим забарвленням з пурпуровим відливом, який після 10 років зберігання втрачається;
  • Аромат . У букеті чути нотки чорної смородини, чорниці та ожини. Найбільш яскравий аромат у напоїв, які вироблені з повністю дозрілого винограду. При слабкому дозріванні ягід з'являється ледь вловимий запах перцю, оливок, аспарагуса.

Каберне Совіньон відрізняє високий вміст спирту. У австралійських і Чилійських вин градус досягає 14,5%, американські напої мають фортецею 15%, французькі вина — 13%.

Різновиди

Каберне Совіньон — дивовижний сорт вина, який здатний проявляти свою індивідуальність. Напій може бути різним залежно від віку, ступеня дозрівання ягід і географії виробництва.

Вино Каберне Совіньйон червоне напівсолодке

Класичний варіант Каберне, який виробляють всі виноробні країни. Напій відрізняється терпким смаком, високою танинностью. При дегустації відзначається глибокий аромат червоних ягід в поєднанні з сухофруктами, спеціями і чорним перцем. Колір насичений рубіновий.

Напій добре поєднується з запеченим м'ясом і сирами.

Вино Каберне червоне сухе

Каберне Геленджика

Продукт відрізняється виразним ароматом зрілої сливи і чорної смородини з невеликою кислинкою. Колір темно-Рубіновий. Смак оксамитовий, з низьким рівнем танінів, м'який, розкривається фруктово-перцевими відтінками. Післясмак короткий.

Каберне Совіньон червоне сухе подають до м'яса, дичини і гострих сирів, вино добре поєднується з птицею.

Вино Каберне Совіньон червоне напівсухе

Зразок володіє яскравим, але разом з тим гармонійним смаком фруктів, кислих ягід, м'яких танінів, терпкістю чорної смородини. Аромат м'який, напоєний нотками стиглої вишні, мигдалю та малини. Колір глибокий червоний.

Каберне червоне напівсухе подають зі смаженим м'ясом, дичиною, птицею, гострими сирами, барбекю, овочами.

Вино Каберне Совіньйон рожеве напівсухе

Фанагория,

Колір напою ніжно-рожевий, аромат яскравий, багатогранний, з мотивами ягід і стиглої полуниці. Смак свіжий, соковитий, тривалий, з фруктовою солодкістю і приємною кислинкою.

Каберне рожеве напівсухе поєднується з м'ясними і рибними стравами, ягідними десертами, м'якими сирами.

На замітку: червоне напівсолодке вино відрізняється від червоного напівсухого концентрацією цукру. У першому випадку показник варіюється від 30 до 80 г на 1 літр, у другому – від 5 до 30 г цукру на 1 літр рідини.

Правила вживання

Червоне вино Каберне Совіньон вимагає до себе особливого ставлення. Тільки при правильній подачі воно розкриється повним і насиченим смаком, порадує відтінками фруктів і солодкістю.

Правила дегустації:

  • На стіл Каберне подають трохи холодніше кімнатної температури: 15-17 °С. якщо вино більш прохолодне або тепле, букет не розкриється;
  • За годину до подачі слід відкрити пляшку, щоб вино наситилося киснем. Тоді вийде повністю розпізнати смак Каберне;
  • Якщо на дні пляшки видно осад, напій слід перелити в графин, залишивши 2-3 см в ємності;
  • Наливають Каберне у великі круглі келихи на 1/3. Вино не слід довго тримати в руці, щоб воно не нагрілося.

Важливо правильно підходити до вибору продуктів, які поєднуються з Каберне. Їх смак не повинен перебивати аромат напою, але і вино не повинно затьмарювати гастрономічний супровід.

Найкраща закуска до вина Каберне Совіньйон:

  • М'ясо в будь-якій варіації: копчене, тушковане, гриль;
  • Грибні страви;
  • Сири;
  • Смажені овочі;
  • Запашні спеції, цибуля;
  • Соуси;
  • Десерти з темного шоколаду.

Небажані поєднання з Каберне:

  • Солодощі;
  • Солоні страви;
  • Рис;
  • Горіхи;
  • Риба, крім тунця;
  • Фрукти;
  • Паста.

Цікаво! У перекладі з французької Sauvignon означає "Дикун". Одного разу кулінарний критик сказав, що приручити Cabernet Sauvignon можна тільки за допомогою тушкованої яловичини.

Найбільш благородне вино Каберне випускають у Франції. При бажанні придбати якісний, ароматний і разом з тим доступний напій слід звернути увагу на країни-виробники: Україну, Аргентину, Чилі, США.

Автор: Світлана
спеціально для byhaem.in.ua

Відео огляд по Каберне Совіньон-опис сорту, Стилістика вин, гастрономічний супровід