з чим і як правильно пити червоне сухе вино-основні правила подачі напою

Вживання вина — це своєрідний ритуал, у якого є свої правила і тонкощі. Вони дозволяють максимально розкрити смак напою і отримати задоволення від процесу. Особливою популярністю користуються червоні сухі вина . Причина-в різноманітті сортів, стилів і смаків. Кожен знайде собі алкоголь до душі.

как пить сухое вино

У цій статті ми розповімо, як пити сухе вино, які келихи і закуски підібрати до конкретного випадку і сорту напою. Розберемо правила подачі і кращі поєднання.

Особливості червоного сухого вина

«Істина у вині» — писав давньоримський вчений Пліній, але ось в якому саме, не уточнював. Однозначно в червоному сухому, тому що це найдавніший вид алкоголю, знайомий ще будівельникам пірамід.

Сухе вино вважалося неодмінним атрибутом французького застілля. Його п'ють жителі Старого і Нового світу, п'ють на урочистостях від Норвегії до ПАР. В Іспанії, Італії та Грузії рідкісне сімейне застілля обходиться без келиха виноградного напою. Навіть дітям наливають трохи вина, розведеного водою. І в цьому немає нічого поганого.

Медики запевняють, що в помірній кількості подібні напої покращують апетит, сприяють переварюванню їжі, попереджають захворювання серця і судин, покращують склад крові. Особливо якщо вони виготовлені з темного винограду.

У сухому вині майже немає цукру, так як дріжджі при бродінні повністю його переробляють. Через це алкоголь набуває терпкий, кислуватий, виразний смак і невелику міцність — 9-12%. Напій володіє великим ароматичним букетом, де зустрічаються пряні, ягідні, фруктові та деревні ноти.

Основні правила подачі червоного сухого вина

Сухі вина багатьом не подобаються при першому «знайомстві». Найчастіше це відбувається через нехтування правилами подачі напою. Алкоголь дістають з полиці, розливають в келихи і відразу починають дегустацію. Але такий спосіб вбиває ароматику, в смаку відчувається терпкість і кислинка, іноді сліди спирту.

Як правильно пити червоне сухе вино:

  • Після відкоркування пляшки рідину потрібно декантувати або використовувати аератор. Так вино роздихається, зникнуть різкі алкогольні нотки, смак стане м'якше, а аромат більш насиченим.
  • Оптимальна температура подачі 16-18  ° C;
  • Вино п'ють з келихів тонкого скла на довгій ніжці типу Бургундія або Бордо.
  • Напій наливають в ємність максимум на третину. Так стінки келиха будуть збирати аромат.

Для молодих і легких сухих вин беруть келихи меншого обсягу. Для витриманих і зрілих підійдуть ємності від 500 мл.

Сухе вино п'ють невеликими ковтками, дотримуючись певних правил. Перший ковток потрібно потримати в роті, покатати на мові, щоб розкуштувати смакову гаму, фортеця, тонові шари, відчути післясмак. Чим складніше воно буде, тим цікавіше можна підібрати гастрономічну пару.

Закуски під червоне сухе вино

Гарне сухе вино з червоного винограду здатне підкреслити смак страви, а правильно підібрана закуска розкрити кращі властивості напою. І навпаки, якщо пити його з невідповідною їжею, можна розчаруватися в кращих сортах алкоголю.

Досвідчені сомельє підбирають вино і закуску за правилом кольору — Червоне до червоного. Це означає, що сухе вино з темних сортів винограду п'ють з м'ясом, червоною рибою і овочами того ж відтінку. Але це не єдиний варіант закуски.

Щоб не помилитися з вибором страв, варто скористатися порадами професіоналів:

  1. Правило аромату. сухе червоне вино має яскраві органолептичні характеристики. Їдальня пара, як мінімум, не повинна поступатися йому в ароматі. Якщо яловичина, то вимочена, замаринована і просмажена на грилі. Якщо птах, то з великою кількістю спецій. Якщо овочі, то в маслі або на мангалі.
  2. Правило зрілості. червоне сухе добре гармонує з витриманими продуктами. Якщо сири, то Пекоріно, Манчего, Грана Падано, зріла Гауда. Якщо м'ясні вироби, то хамон, бастурма.
  3. Правило +1. буває, страва має скромний смак, який явно поступається вину. Тоді його врятує яскравий соус. Правило прекрасно працює з рибою, морепродуктами, ніжною птицею. Соус доповнить смаковий пробіл.

З чим поєднувати сортове червоне сухе вино

Конкретні рекомендації завжди корисніше загального переліку правил, особливо якщо в руках пляшка дорогого, якісного вина від кращих виробників. Розчаруватися в такому напої через неправильний підбір супроводу дуже прикро.


Розповімо, з чим краще пити сортове сухе вино з червоного винограду.

Каберне Совіньон (Cabernet Sauvignon)

Відрізняється насиченим кольором, високим рівнем танінів і алкоголю, тому не рекомендується пити з легкими салатами, десертами, ніжною рибою. Вино заб'є смак продуктів і не розкриється саме. Гідний "противник" такого напою — м'ясо, жирні страви з високим вмістом білка, які здатні приборкати таніни. Температура подачі-16 ° С.

  • Ідеально: стейк, яловичий відруб, пряна баранина, качка, рагу з яловичини, ребра свинячі реберця на грилі, м'ясо в горщиках., сир
  • Оригінально: оленина, риба-меч, акула, тунець в перці — все на грилі.
  • Неприпустимо: овочеві салати, солодкі десерти, шоколад, супи, соуси на основі вершків, сири.

Мальбек (Malbec)

Червоне вино з насиченим, але більш спокійним і гармонійним смаком ніж каберне. Не дає довгого і насиченого післясмаку. Це дозволяє пити алкоголь з яскравими спеціями, благородним сиром і пікантними, незвичайними стравами. Вино п'ють кімнатної температури.

  • Ідеально: ягнятина з розмарином і м'ятою, бургери з блакитним сиром, незвичайні види м'яса (буйвол, лось, крокодил), пряна яловичина з цибулею і гвоздикою, несолодка випічка.
  • Оригінально: перець фарширований на грилі, смажені білі гриби в вершках, баклажанні рулетики з блакитним сиром і карамелізованою цибулею.
  • Неприпустимо: гірка зелень (петрушка, шпинат, селера, кріп), риба, особливо річкова або біла, овочеві соуси.

Мерло (Merlot)

Найбільш універсальне сухе вино з усієї червоної групи. Найменш вимогливо до закусок, легке, м'яке, з гармонійним смаком. На відміну від сусідів любить овочі і солодке. П'ють охолодженим.

  • Ідеально: італійська паста, мусака, риба або овочі на грилі, тушкована курка у вершковому соусі, підкопчений сир Грюйер або Чеддер, курячі ніжки з розмарином, індичка з обпаленими помідорами.
  • Оригінально: яловичина Веллінгтон, тайський каррі, гострий курча Тікка-масала, чилі кон карне, трюфельний соус.
  • Неприпустимо: різкі соуси з відтінками оцту, мариноване, салати з лимонним соком.

Божоле (Beaujolais)

Теж вельми універсальний червоний сорт, доречний майже під будь-яку трапезу. Єдиний нюанс-чим старше напій, тим примхливіше. А ось молоде Божоле знайде спільну мову навіть зі стравами китайської кухні. П'ють при температурі від 11 до 17 ° C залежно від сорту.

  • Ідеально: бургери, холодне м'ясне (паштети, хамон, терріни), сири з білою пліснявою — камамбер і Брі, салати з куркою або беконом, качина грудка з вишнею, тар-тар з телятини, часникові ковбаски-гриль.
  • Оригінально: цесарка на грилі з інжиром, овочі по-китайськи, дичина, язик, печінка.
  • Неприпустимо: риба в будь-якому вигляді, суші, тверді сири

Барбера д ’Асті (Barbera d’ Asti)

Якщо потрібно знайти зразок класичного сухого червоного вина — це безсумнівно Барбера д’Асті. Повнотіле, з ароматом ягід і ванілі, з приємним тривалим післясмаком, кисле, але не терпке. П'ють при температурі 16-18 °С.

  • Ідеально: грудинка на грилі, стейк рибай, шийка свиняча томлена, паста, птиця, дичина, сири Зрілі.
  • Оригінально: різотто аль бароло, кролик з пастернаком, качка з трюфельним соусом.
  • Неприпустимо: кислі соуси, риба з лимоном, веганське меню.

Піно-нуар (Pinot Noir)

Королева серед сухих червоних вин, вимагає вишукану пару. Складний смак з відтінками ягід, прянощів і деякої землистості дозволяє доповнити Піно-нуар самими незвичайними стравами і дивними поєднаннями, які складаються в дивно гармонійну мозаїку. П'ють охолодженим до 17 °С.

  • Ідеально: качка по-пекінськи, смажена яловича вирізка, тар-тар з тунця, лосось на вугіллі, пряна свинина з цибулею і картоплею, кролик з гірчицею, твердий сир.
  • Оригінально: різотто з грибами, гребінці в вершково-шафрановому соусі, гусак з апельсинами, ягідний пиріг.
  • Неприпустимо: біла риба, «сухе» м'ясо.

Закуски під червоне сухе вино — це просто і дуже цікаво. Для того щоб вразити гостей вишуканими поєднаннями, не потрібно бути іменитим сомельє. Досить знати сорт напою і те, з чим він точно не поєднується. За методом» від противного " помилитися майже неможливо.

Автор: Валентина
спеціально для byhaem.in.ua

Відео огляд: з чим і як пити сухе вино, правильна закуска