Як зробити вино зі старого варення в домашніх умовах

Щоб зробити смачне домашнє вино не обов'язково використовувати свіжі фрукти і ягоди. Якщо в погребі або в підвалі застоялося старе варення, його не варто викидати. Воно може послужити прекраснимваренье інгредієнтом для приготування винного напою.

Старе варення можна приготувати з абсолютно будь-яких плодів. З яблучного варення вийде легке і ароматне вино з кисло-солодким смаком. Полуничне — буде ніжним, красивим, з приємним присмаком стиглих ягід. Смородина додасть яскравий, насичений колір і п'янкий аромат. Вино, приготоване з будь-якого варення буде по-своєму приємним, смачним і натуральним.

Можна також зробити домашнє блюдо з декількох видів старого варення, тоді вийде асорті з цілого букета ароматів і смаків.

Рецепт приготування

Для приготування знадобляться наступні інгредієнти: варення, вода, цукор і родзинки.

  1. Візьміть рівну кількість домашнього варення та води. Вода повинна бути кип'ячена і охолоджена до 37-40 градусів. Зверніть увагу на те, щоб варення було без цвілі.
  2. Помістіть варення з водою в скляну ємність. Посуд повинен бути простерилізованим.
  3. Потім додайте цукор, з розрахунку: 100 гр цукру на 3 л суміші води і варення.
  4. Покладіть родзинки, 2-3 - столові ложки на кожні 1,5 л води. Ізюм потрібно використовувати не митий, так як в ньому містяться речовини, що сприяють бродінню. Якщо вино робиться в сезон, замість родзинок можна додати ягоди винограду або будь-які інші.
  5. Всі інгредієнти слід перемішати, накрити кришкою і поставити в приміщення, з температурою повітря від 12 до 17 градусів на 8-10 днів. Слідкуйте за тим, щоб на посуд не потрапляли прямі сонячні промені.
  6. Після закінчення 10 днів, в процесі бродіння ягоди з родзинками піднімуться на поверхню ємності. Далі слід зняти мезгу, а майбутнє вино процідити через марлю і злити в скляний посуд длядрожжевая закваска из изюма продовження процесу. Посуд може бути у вигляді 3-х літрової банки або ж скляних бутлів більшої ємності.
  7. Якщо ви любите солодкі напої, ви можете додати більше цукру за смаком.
  8. Коли вино проціджено і доданий цукор, на скляну ємність необхідно надіти звичайну медичну рукавичку. Її слід закріпити скотчем або зав'язати звичайним шнуром, щоб рукавичка не злітала, в процесі надування. Вистоювати грає вино необхідно теж при певній температурі від 10 до 18 градусів. Слідкуйте за тим, щоб температура повітря не знижувалася, інакше бродіння може припинитися. Як тільки Рукавичка здується, приблизно через 30-40 днів напій слід відправляти на зберігання.
  9. Замість рукавички можна зробити гідрозатвор. Для цього слід накрити ємність з вином герметичною кришкою, в якій робиться отвір потрібного діаметру. В отвір щільно і герметично вставляється гнучкий тонкий шланг за розміром. Кінець шланга поміщається в невелику банку з водою. Таким чином, газ буде виходити через кінець шланга в банку. В процесі бродіння в банку з водою будуть спостерігатися бульбашки.
  10. Коли процес закінчено, і вино набуває прозорий колір, необхідно його процідити через марлю, або злити за допомогою тонкого шланга таким чином, щоб осад залишився на дні.

Правильне зберігання вина з варення

Після того, як винний продукт проціджений, його необхідно помістити в правильну посуд. Бажано, щоб це були невеликі (приблизно 0,5-0,75 л) пляшки з темного скла. Посуд обов'язково повинна бути чистою і без сторонніх запахів. Далі вино слід помістити в прохолодне місце (підвал, льох) до повного дозрівання. Термін може бути від 2-х місяців і до декількох років.

Можна спробувати його відразу. Такий молодий напій буде мати недостатньо зрілий смак, але пити його можна. Якщо ви хочете зберегти вино на кілька років, простежте, щоб кришка була по максимумуземляничное варенье герметичній, а на пляшку не потрапляло сонячне світло. Найкраще зберігати в темному підвалі, а пляшки тримати в горизонтальному положенні.

Температура повітря при зберіганні повинна становити від 9 до 12 градусів. Слід берегти готовий напій від перепадів температури, інакше воно може втратити смак, колір і аромат.

Рецепт вина з заграв варення

Якщо ви виявили, що варення заграло, не біда. З нього також можна приготувати гарне домашнє вино. Принцип приготування такий же, як і зі старого варення.

Необхідно взяти заграло варення і теплу кип'ячену воду в рівних пропорціях. Потім додати немиті родзинки і цукор. До речі, в таке вино цукор можна не додавати взагалі. Тоді за смаком воно буде нагадувати напівсолодке. Далі слід дотримуватися рецепт приготування зі старого варення. І через 2-3 місяці у вас вийде відмінне домашнє вино, нітрохи не гірше, ніж зі свіжих ягід і фруктів.

Дані рецепти домашнього вина зі старого або заграв варення не займають багато зусиль і фінансових коштів. Слід дотримуватися пропорції і технологію рецепта, і тоді ви зможете приготувати його без праці і насолодитися приємним смаком домашнього вина з натуральних інгредієнтів.

Https://www.youtube.com/watch?v=Q7WP9IcaDYY