Все більше людей вибирають Домашнє виноробство як хобі. Воно дозволяє не тільки цікаво проводити вільний час, але і насолоджуватися плодами праць в приємній компанії. Задоволення цілком бюджетне. При достатній кмітливості і творчому підході чудовий алкоголь можна виготовити з непридатних продуктів. Чому б не створити виключно смачне домашнє вино з джему або варення. Навіть з заграв і зацукрованого.
Вино реально зробити з різного варення, крім надто запліснявілого. Якщо наліт утворився тільки у горлечка банки, то можна акуратно зняти його ложкою, а залишився джем використовувати. Але якщо після видалення запліснявілих острівців залишається неприємний запах, вино з такого варення вже не поставити. Зацукровані сировину спочатку варто розігріти, розчинивши кристали. А замість води можна використовувати фруктовий компот або сік зі старих домашніх запасів ? спиртне буде яскравіше за смаком.
При виготовленні благородного напою з зимових заготовок потрібно слідувати певній технології. Можна вносити в рецепт корективи, але є нюанси, які не залежать від виду варення:
Вино повинно бродити в спеціальних бочках. При відсутності можна використовувати скляні бутлі і банки об'ємом від 3 до 10 л.на час бродіння майбутній алкоголь потрібно заховати від світла в прохолодному місці. Інакше колір буде бляклим, а смак ? надмірно терпким.
Варення і кип'ячена вода або компот зазвичай беруться в однакових пропорціях. Тобто на 1,5 л рідини потрібно стільки ж сировини. Обсяг цукру залежить від солодощі варення, але при вищевказаних пропорціях вистачить склянки.
Для кращого бродіння в майбутній хмільний нектар кладуть немиті родзинки ? він містить виноградні дріжджі. Якщо цей інгредієнт передбачається замочувати, то додавати його потрібно з водою. Можна взяти перетерту малину ? вона теж дасть потрібний ефект. Або купити винні дріжджі і додати 50 г на 1 л варення. Вони часто викликають піноутворення на початковому етапі бродіння, але боятися цього не варто.
Міцність вина залежить не тільки від часу бродіння. Цінителям спиртного міцніше потрібно брати більше дріжджів, малини або родзинок ? приблизно рази в два. Хочеться зробити градус ще вище? Тоді за основу беруться не два, а три компоненти в рівному співвідношенні: вода, варення і горілка. Таку суміш в темному місці наполягають 20 днів. Після фільтрації вийшла рідина додають в пляшки з готовим вином, роблячи його кріпленим.
Основні етапи перетворення в благородний напій
Вищевказані компоненти слід змішати в потрібному співвідношенні. Для цього підійде емальована миска або каструля, можна використовувати блендер.
Отриману субстанцію перелити в скляну тару: бутель або балон. Третина ємності потрібно залишити порожній, адже ?грає? вино піднімається.
На горлечко бутлі або банки надіти продірявлену гумову рукавичку. Або зробити спеціальний відвід для газів і можливої піни, направивши його в окрему ємність з водою.
Ступінь готовності заграв вина перевіряється просто: вищий пік настає при сильному булькання води або роздуванні рукавички. Коли та опадає, або бульбашки з відводу більше не виходять, можна приступати до нового етапу.
Далі думки виноробів розходяться. Деякі, відфільтрувавши вийшла рідина, млоять закриту бутель в темних і прохолодних умовах, потім дістають через тиждень. Переливають через трубочку прозорий верхній шар, не турбуючи осад, і закупорюють в пляшки. А деякі в відфільтровану рідину кладуть половину склянки цукру і тримають в темному, але вже теплому місці в чистій скляній тарі. Зазвичай цей процес триває 2-3 місяці, після проводиться розлив по пляшках і закупорювання. Другий спосіб дозволяє зробити вино більш міцним і вишуканим.
Як зберегти готовий алкоголь
Упаковувати хмільне потрібно в чисті пляшки, краще з темного скла, щоб довше зберігся колір напою.
Смакові якості подібних домашніх вин протримаються незмінними довше при температурі не нижче 10° і не вище 12°.
Щоб пробки не тріскалися і не обсахаріваться, пляшки зберігають стійко, краще з невеликим нахилом. Не можна їх струшувати і переносити з місця на місце, тим більше в різних температурних умовах.
Рецептура: найпростіші і самі незвичайні способи
Малинове швидке
Заграло варення саме з малини дозволяє зробити вино в найстисліші терміни. Для виготовлення використовують стандартний рецепт, який описаний вище. В якості каталізатора бродіння малинового вина використовується родзинки. Зазвичай таке домашнє спиртне дозріває за 3 тижні, а після фільтрації доходить в прохолодній темряві за 3 дні.
Полуничне елітне
Вина і лікери з цієї ягоди в магазинах коштують досить пристойно. Варто здивувати гостей хмільним полуничним ласощами, створеним в домашніх умовах. Тим більше що воно не поступиться за смаковими якостями найпрестижнішим маркам. Зробити його нескладно: щоб поставити алкоголь, використовують традиційний рецепт, описаний вище. Тільки води або компоту треба додати на літр більше, а родзинки ? замочивши. Цінителі найвишуканіших варіантів додадуть в полуничний хмільний напій трохи смородинового або малинового вина.
Яблучне старовинне
Рецепт яблучного вина з заграв варення, мабуть, найпопулярніший і використовується дуже давно. Це кисленьке хмільне люблять і в Європі. Так, зимові сидри іноді роблять саме на основі джему або мармеладу. Тут рецепт передбачає заміну родзинок на склянку непромитого рису і 20 г хлібопекарських дріжджів. Яблучний джем кладуть в скляний балон, засипають рисом і додають розведені водою дріжджі. Потім все це заливають водою, залишивши місце для того, щоб вино ?ходило?. Вміст банки потрібно розмішати, встановити газовідвід і поставити тару в темне місце. Важливо: не в прохолодне, а в тепле! Коли каламуть вляжеться, а вино перестане бродити, його упаковують в пляшки. Надмірно кислий напій підсолоджують і відправляють на пару днів на дозрівання.
Смородинове розкішне
Вино з чорної або червоної смородини виходить дивно насиченого кольору і смаку. Варення в якості сировини робить його навіть краще. Таке вино корисно, адже воно зберігає більшість вітамінів. Тут води треба брати в 2 рази більше, ніж джему. В якості підсилювача бродіння кладуть Непромитий рис і стакан виноградних ягід. Зробити смородинову розкіш можна, використовуючи той же рецепт, що і для яблучного напою. Тільки замість дріжджів кладеться виноград.
Вишневе особливе
Напої на основі вишневого варення можна поставити за будь-яким вищевказаним рецептом. Але найцікавіше створити вино з нотками спецій, сухофруктів. Для подібного спиртного підходить сировину з будь-яких червоних ягід. Найбільш яскраві смакові якості тут проявить вишня. В результаті вийде незвичайний насичений напій, який оцінять самі прискіпливі дегустатори. Він може стати основою для глінтвейну і коктейлів. На початку виготовлення використовується основний рецепт, але цукру необхідно в 2 рази більше, а родзинки не додається. Приблизно через місяць напій фільтрують. У майбутнє вино кладуть родзинки, а також трохи кориці, гвоздики, меду. Напій відправляють дозрівати в закритій скляній тарі ще на місяць, потім повторно проціджують і упаковують в пляшки.
Асорті ?Старі запаси?
Вино зі старого варення далеко не завжди можна зробити, використовуючи один сорт сировини. Часто ближче до весни в холодильнику або погребі залишаються розпочаті банки. Можна спробувати змішати різні сорти варення і отримати незвичайне асорті. Тут також використовують стандартний рецепт. Але рекомендується після змішування різного варення з водою нагріти отриману субстанцію для кращого розчинення. А перед заливанням в скляну тару остудити. Дозріває асорті трохи більше місяця.
Економ-варіант
Більшість домашніх вин на основі варення робиться з заграв або зацукрованого сировини. Але для них можна використовувати і якісний джем. А ось для економного напою, що виключає додавання цукру, потрібно щоб варення неабияк заграло. Для нього потрібно 3 л води, 5 л джему, родзинки ? 1 склянка. Змішане з водою варення кип'ятять 4 хвилини, потім остуджують. Розливають по скляних балонах, рівномірно засинаючи родзинки. Потім потрібно прикріпити гумові рукавички. Коли вони опадуть ? приблизно через 1,5 місяці ? відфільтроване вино упакувати в пляшки.
Секрети і рецепти приготування яблучного вина в домашніх умовах. Як зробити вино з яблук без віджиму, без цукру і дріжджів, з падалиці. Способи отримання соку.