Як виправити зайву солодкість вина

Домашні вина, які приготували любителі цього напою в кінці спекотного літа своїми руками з винограду і вклали всю душу в процес, наповнені ароматом літа, теплом рук винороба, зберігають велику кількість корисних речовин і вітамінів.

Сучасні технології приготування домашніх соковмісних алкогольних напоїв складаються з 4 стандартних етапів: збору і підготовки винограду (або інших ягід і фруктів), подрібнення руками,наливают вино в бокал пресом або ногами сировини, бродіння і освітлення.

Процес бродіння в приготуванні будь-яких вин (солодкого, напівсолодкого, сухого) складається з 2 етапів:

  • Бродіння мезги;
  • Додавання цукру і подальшого бродіння.

Іноді трапляється так, що винороб додав занадто багато цукру і отримав дуже солодку рідину, в результаті чого вийшов не приємний на смак напій, що радує око і серце, а нудотна маса, що залишає першіння в горлі від своєї солодощі.  Як бути в такій ситуації? Чи є можливість виправити помилку, додавши води і зробивши напій більш приємним на смак? Ситуація цілком поправна.

Як виправити помилку

Перед тим, як почати діяти, необхідно розібратися в причині, чому перебродив виноградний сік став занадто солодким. Зазвичай винуватцями того, що сталося виступають 2 випадки:

  1. Сам винороб перестарався, додаючи цукор.
  2. Виноград має підвищену солодкість, тоді як цукор додається відповідно до рецептури.

Основний спосіб виправлення помилки ? розведення водою. Робити це можна тільки, якщо напій вже перебродив.

Правила розведення вина водою

Сучасне виноробство розглядає кілька приводів розведення водою: для релігійних таїнств, зниження фортеці і солодощі, в медичних цілях, втамування спраги.

  1. бутылка винаДля втамування спраги рідина розбавляють водою в співвідношенні 1 до 3 або навіть до 4. Тоді з солодкого роблять напівсолодке.
  2. Для релігійних цілей червоне солодке десертне вино (Кагор) застосовують в таких обрядах як причастя, вінчання, сповідання. У таких випадках напій розводять водою в співвідношенні 1 до 3 і через 15 хвилин дивляться, що з цього вийшло. Якщо рідина помутніла або знайшла неприємний запах, то вона не придатна для проведення ритуалів.
  3. У медичних цілях виноградний алкогольний напій застосовують для лікування простудних захворювань. Для цього напій розводиться водою в пропорціях 1 л на 200 грам води, в рідину додають різні лікувальні трави, мед, корицю, гвоздику і нагрівають на повільному вогні протягом півтора хвилин.
  4. Для зниження міцності і солодощі солодкі вина розбавляються водою, кількість якої залежить від того, який напій по солодощі бажає отримати винороб: напівсолодким або кислуватим. Для того щоб зробити напій менш солодким, поступово додають кип'ячену (охолоджену або гарячу) або дистильовану воду, постійно помішуючи рідину і пробуючи на смак.

Поради щодо розведення вина водою:

  • В червоне вино ллють гарячу воду, а в біле ? холодний;
  • Вода наливається у вино, але ніяк не навпаки;
  • Кріплене вино не розбавляють, якщо це зробити, то смак напою буде повністю втрачений. Всі інші вина (сухе, напівсухе, солодке, напівсолодке) успішно розводять.
  • Напій можна розбавляти не тільки простою водою, але і мінеральної, тоді виходить легкий ігристий напій, в такому випадку мінеральної води витрачається більше, ніж самого вина.

Способи приготування напівсолодких і солодких вин

Для того щоб зробити солодкі і напівсолодкі червоні вина, використовуються перестиглі плоди виноградубокал вина и штопор солодких сортів, що накопичують цукор від 23% і вище. Всі гнилі і сухі ягоди видаляються. Немитий виноград давиться і залишається на час, поки мезга не побіліє і не спливе на поверхню. Після цього етапу мезгу віджимають і викидають, а що залишився, продовжує бродити, виноградний сік проціджують від виноградних кісточок і шкірки, сміття і частинок землі. Потім додається цукор, розрахунок якого залежить від того, який напій повинен бути отриманий ? солодкий або напівсолодкий. Цукор додається найчастіше шляхом приготування сиропу. Щоб зробити напівсолодке, йде наступний витрата сиропу: на 1 л соку 700 мл цукрової води. Якщо метою стає отримати солодке, то на 1 л виноградного соку йде від 800 мл і більше сиропу, кількість залежить від бажання робить вино.

Важливо: чим більше цукру, тим міцніше і, відповідно, солодше буде напій!

Далі продовжує бродити рідина ізолюють від надходження в неї повітря, тобто шийку банки або пляшки закривають гумовою рукавичкою, і залишають, поки бродіння не припиниться повністю. Потім вино освітлюють, проціджують, розливають по пляшках і залишають зберігатися.

Таким чином, якщо вино вийшло занадто солодким ? це не привід виливати його. Ситуацію можна виправити, розбавивши вино водою так, щоб його смак став легким і приємним, а присутність винного спирту не відчувалося.

&#nbsp;