бельгійське пиво Леффе (Leffe) - відродження середньовічних рецептур і традиції

Пиво Леффе (Leffe)– продукція бельгійського виробництва, належить найбільшій світовій компанії Anheuser-Busch InBev. Хмільні напої цього бренду цінуються в різних куточках нашої планети за смак «справжнього пінного» і широкий асортимент.

пиво леффе

У лінійці бренду кілька сортів так званого абатського пива, яке відповідає всім вимогам норбертінского пивоваріння: висока щільність і високий вміст алкоголю, місцеві інгредієнти, рецептура і досвід кількох поколінь ченців. В даний час Леффе вариться на світській пивоварні, Але під контролем і під ліцензією абатства, якому виплачується роялті.

Історія та нагороди бренду

Історія пива Леффе сягає 13 століття. Вперше бренд згадується в 1240 році. Але є дані, що виробництво пінного почалося в 1152 році. У провінції Намюр в цей час було засновано абатство Леффе, ченці якого за старовинними рецептами варили традиційний бельгійський Ель високої міцності. Хмільне припало до душі і навколишнім жителям.

У монастирській пивоварні знайшли спосіб знезараження напою шляхом ферментації. Це було важливим відкриттям, оскільки в окрузі вирували епідемії.

Протягом століть абатство не раз піддавався гонінням і руйнувань. В середині XV століття воно пішло під воду після розливу річки Маас, ще через 6 років було зруйновано пожежею. У 1735 році обладнання пивоварні пошкодили розквартировані в монастирі угорські гусари, а французька революція 1794 року змусила ченців зовсім покинути абатство.

Лише в 1902 році монастир був заселений знову, але пивоваріння відновилося тільки в 1952 році. Через 3 роки виробництво переїхало на потужності світської компанії Stella Artois. Пізніше право випуску абатського пива перейшло до Interbrew. З 2008 року бренд Леффе належить до світового гіганта алкогольної продукції Anheuser-Busch InBev.

За останні десятиліття торгова марка Leffe стала володаркою безлічі міжнародних нагород і номінації. Серед премій:

  • 2002 р-бронзова медаль в США;
  • 2005 р – бронзова медаль в Лондоні;
  • 2008 р-срібна медаль в Балларете і Сан Дієго;
  • 2009 р – срібна медаль в Сан Дієго;
  • 2010 р-срібна медаль в США;
  • 2012 р-золота медаль в США;
  • 2013 р-золота медаль в Айдахо;
  • 2015 р-Срібна, бронзова і золота медаль в Айдахо і Лондоні;
  • 2016 р-бронзова і срібна медаль в Сан Дієго і Лондоні;
  • 2017 р – золота медаль в Айдахо, Сан Дієго і Лондоні.


У 2007 році бренд Леффе став володарем Гран-прі за іміджеву рекламу, а в 2017 році отримав Золоту медаль за дизайн упаковки.

Особливості виробництва та склад

Незважаючи на століття гонінь і розрухи, роки небуття і відродження в сучасному світі, пиво Леффе зберегло оригінальну рецептуру, відпрацьовану поколіннями ченців. Технологія варіння як і раніше знаходиться під найсуворішим секретом, про пропорції доводиться лише здогадуватися. Відомо лише, що застосовується верхове бродіння, в складі присутні вода, ячмінь і хміль, що ростуть в районі абатства.

Цікаво! Для виготовлення пива Леффе користуються декількома сортами хмелю, в деякі види пінного додають кукурудзу.

Дегустаційні характеристики, міцність і калорійність

Особливість пива Леффе в його гастрономічному різноманітті. Кожен споживач може вибрати своє хмільне з урахуванням індивідуальних переваг.

Характеристики бельгійського пива Леффе:

  • Колір варіюється від світло-золотистого до темно-коричневого в залежності від сорту пінного;
  • Смак. В цілому м'який, злегка гіркуватий, щільність висока. Кожен сорт пінного характеризується своїм ароматом, що дозволяє споживачам підібрати напій за настроєм;
  • Міцність залежить від виду пива, коливається від 5 до 9 градусів. В асортименті більше міцних сортів. Це обумовлено приналежністю Леффе до траппістського стилю;
  • Аромат радує своєю багатогранністю. Можна зустріти різновиди з пряними, фруктовими, карамельними, хлібними нотами.

Енергетична цінність пива Леффе вище стандартної — 60,5 ккал на 100 г продукту. Така калорійність обумовлена високою міцністю напою.

Сорти пива Леффе

Виробник представив на ринок кілька видів пива Леффе в скляних пляшках, алюмінієвих банках і розливне.

Leffe Blonde (Блонд), 6,6%

Leffe Blonde – пиво преміум класу з яскравим смаком і густою структурою, високої ферментації. Колір-світло-жовтий. Напій утворює багату пивну шапку. При дегустації чітко простежуються нотки ячменю, сухофруктів, банана, фруктові і хлібні аромати.

Leffe Brune (Брун), 6,6%

Leffe Brune – класичний варіант темного пастеризованого пива з пишною піною. Букет багатошаровий, простежується присмак гіркуватого шоколаду, карамельно-Медова солодкість, терпкість виноградного соку, диких яблук в поєднанні з нотами кави мокачино.

Leffe Ruby (Рубі), 5,0%

Пиво Leffe Ruby – напій червоного сорту. Хмільне зварене з додаванням бузини, полуниці, чорниці, вишні. Його відрізняє рубіновий колір, легкий, приємний, злегка солодкуватий аромат. Палітра смаку різноманітна: від терпких до кислих і солодких нот. Напій заявлений як фруктове пиво.

Leffe Amber (Амбер), 6,6%

Leffe пиво Amber – темний сорт пінного, звареного з двома видами солоду. Колір мідний, піна щільна, Середньостійка. Хмільне виготовлено з додаванням апельсинової цедри, коріандру.

Пиво відрізняється медовими і копченими тонами, пряним і фруктовим смаком. Після декількох ковтків залишається горіхова гірчинка.

Leffe Tripel (Трипель), 8,5%

Leffe Tripel – класичний світлий пейл-Ель. Колір злегка замутнений, золотистий. Відрізняється солодкуватим присмаком білого хліба, яблучними, мигдальними мотивами. Буквально після декількох ковтків залишається легка гвоздична перчинка, нотки банана і хмелю.

Leffe Rituel (Рітюель), 9,0%

Leffe Rituel – світлий сорт пива преміум класу. Пінне світло-коричневого кольору. Піна рясна, але швидкоосідаюча. Смак солодовий, з нюансами прянощів, хмелю, дріжджів, фруктів. Після перших ковтків залишається деревна нотка в поєднанні з легкою гіркотою.

Leffe Nectar (Нектар), 5,5%

Leffe nectar – світлий ель, який спочатку планували виробляти тільки для Франції. Напій золотисто-оранжевого кольору з яскравим медовим ароматом і присмаком бісквіта. Спокійний літній варіант хмільного.

Leffe Royale (Рояль), 7,5%

Leffe Royale – світле пиво преміум класу. Колір оранжево-Золотий. Смак складний, з яскравим букетом солоду, білого винограду, цитрусових, печеного яблука, груші. Гіркота слабка, врівноважена солодкістю. Сухе і злегка металеве післясмак.

Leffe Radieuse (Радьеуз), 8,2%

Leffe Radieuse – сорт абатського пива насиченого червоно-коричневого кольору. Відрізняється складним і потужним смаком. При дегустації проступає аромат смаженого солоду, Хмелевої гіркуватості в поєднанні з коріандром, карамеллю, нотами сухофруктів і банана.

Як відрізнити оригінал від фальсифікату і вартість напою

На полицях магазинів можуть виявитися підробки навіть кращих сортів бельгійського пива. Щоб уникнути неприємностей компанія Anheuser-Busch InBev рекомендує звертати увагу на наступні параметри:

  • Структура напою. Пиво має бути прозорим, без домішок, опадів, каламуті. Будь-які вкраплення вважаються ознакою неякісного продукту;
  • Місце придбання. Пиво Леффе слід купувати тільки у великих магазинах і спеціальних алкогольних маркетах, де можуть надати сертифікат якості;
  • Зовнішній вигляд. Фірмова тара позбавлена потертостей, відколів, нерівностей, вм'ятин. Важливо звернути увагу на якість етикеток. Не повинно бути патьоків клею, змазаних букв, помилок в написанні.

Пиво Леффе різниться за своєю вартістю. Деякі види міцно закріпилися в середньому ціновому сегменті, від 50 грн за банку. Інші сорти пінного тримають більш високу планку, за них доведеться викласти від 290 грн за 0.75 л.

Правила вживання

Щоб повністю розкрити смакову палітру, компанія пропонує наступні правила вживання напою:

  • Пиво Леффе краще пропонувати у високому келиху, за формою нагадує тюльпан;
  • Оптимальна температура подачі - 6-8 градусів;
  • Розливати Леффе потрібно під кутом 45º, щоб піна не вийшла за межі гуртки. Після осідання пінної шапки келих доливають.

Не варто без особливої потреби вживати Леффе з пляшки або банки. Перелите в прозорий високий келих або кухоль, пиво дозволить насолодитися густою і міцною піною.

В якості закуски до бельгійського Елю добре підходять гострі і смажені страви, копчений сир, гіркий шоколад, чізкейки.

Відгуки

Пиво Леффе зайняло гідне місце на українському ринку, тому на просторах інтернету можна без праці знайти відгуки споживачів про цей продукт.

Лариса

Не є любителькою пива. Чоловік ввечері приніс леффе нектар. Напій вразив густим, приємним, незвичайним смаком. Відмінно підійшов до шоколаду і м'яса. І я, і чоловік залишилися задоволені.

Михайло

Відмінна марка пива, завжди можна вибрати сорт в залежності від Заходу і настрою. Гідний натуральний продукт, без консервантів. Часто беру пляшечку Леффе просто так, посидіти ввечері в тиші. 

Сергій

Віддаю перевагу пиву Леффе вже довгі роки. Якісне бельгійське хмільне, яке не зіпсує настрою. Класичний варіант, міцний і насичений, підходить для чоловічої компанії. 

Бельгійське пиво Leffe відоме світу кілька сотень років, відрізняється міцністю і різноманіттям смаків. Відомий бренд дозволить без зусиль підібрати ідеальний алкоголь до майбутнього заходу або насолодитися пляшкою хмільного на самоті.

Автор: Світлана
спеціально для byhaem.in.ua

Відео огляд пива Leffe, види і смаки