Безалкогольне пиво за кермом формально не заборонено. Але зустрівши на дорозі Інспектора Державтоінспекції, можна» нарватися " на неприємності. Адже невідомо, чи не вжив водій до цього пляшечку-іншу звичайного пива. Характерний аромат буде присутній в будь-якому випадку. А якщо ще й прилад покаже заборонену концентрацію спирту в організмі, без штрафу не обійтися.
Але бувають ситуації, коли від компанії відставати не хочеться, а їхати потім треба. Скільки можна випити безалкогольного пива за кермом, щоб інспектор не запідозрив сп'яніння? Як швидко вивітрюється напій з організму? Відповіді нижче.
- Що таке безалкогольне пиво
- Кому можна вживати безалкогольне пиво
- Чи можна пити безалкогольне пиво за кермом, і в якій кількості?
- Наслідки розпивання безалкогольного пива при зупинці інспектором ДПС
- Через скільки можна сідати за кермо
- Відео огляд: чи можна сідати за кермо після безалкогольного пива в 0,5 літра
Що таке безалкогольне пиво
Безалкогольне пиво - напій, за смаком не відрізняється від звичайного пива, але містить значно менше алкоголю (до 1%). Варіння такого напою більш трудомістка і грунтується на наступних технологіях:
- Випаровування. Спирт видаляють з пива шляхом дистиляції. В результаті виходить пиво низької якості, оскільки в результаті нагрівання втрачаються багато корисних властивостей;
- Заморожування. Це більш сучасна методика грунтується на низькій температурі замерзання етилового спирту. Сусло заморожують до температури, коли вода і всі компоненти крім спирту тверднуть, після чого спирт зціджують;
- Фільтрування через мембрани. Сусло пропускають через спеціальні фільтри з дрібними мембранами, що утримують етиловий спирт. В результаті виходить найбільш якісний напій.
Жодна з цих технологій не може повністю видалити етиловий спирт з напою, залишаючи в складі від 0 до 1% алкоголю на 100 г продукту.
Набір інгредієнтів в безалкогольних сортах аналогічний традиційній рецептурі. При варінні використовують воду, дріжджі і їх похідні, хміль, солод різних злаків, які зумовлюють енергетичну цінність напою. Деякі виробники додають мальтозу, барвники та ароматизатори.
Детальніше про те, як виробляють безалкогольне пиво →
Калорійність безалкогольного пива становить приблизно 37 ккал, а кількість вуглеводів — 3 г на 100 мл.це менше, ніж в лимонаді, квасі, не кажучи про міцні алкогольні напої. Важливою особливістю пінного є наявність вітамінів групи В і РР, корисних мікроелементів: калій, магній і кремній.
Кому можна вживати безалкогольне пиво
Безалкогольний напій отримав популярність у багатомільйонної армії цінителів за те, що дозволяє насолодитися смаком пива без наслідків у вигляді сп'яніння і похмілля. Але пити його можна не всім.
Alco Free не можна вживати наступним категоріям людей:
- Вагітним і годуючим жінкам;
- Людям з алергією на компоненти напою;
- Алкозалежним;
- Дітям до 18 років;
- При прийомі антибіотиків.
Всім іншим безалкогольне пиво пити можна, навіть людям, що страждають на цукровий діабет. Глікемічний індекс продукту становить всього 20-30 пунктів. Для порівняння, ГІ традиційного пінного-в середньому 66 одиниць.
Детальніше про те, чи можна пити безалкогольне пиво — користь і шкода напою для здоров'я →
Чи можна пити безалкогольне пиво за кермом, і в якій кількості?
Після масової реклами поширилася думка, що водієві за кермом безалкогольне пиво пити можна. В Україні це дійсно так, але за умови, що об'ємна частка спирту в продукті не перевищує 0,5%.
У деяких країнах пінне навіть з 0% спирту вважається алкоголем. Братися за кермо після такого безалкогольного пива заборонено законодавством.
Друге питання — скільки безалкогольного пива можна випити, щоб без побоювання сісти за кермо? Давайте порахуємо. У банку 330 мл міцністю 0,5% міститься 1,65 мл спирту або 0,04 проміле. В 1 літрі — 5 мл етанолу і 0,12 проміле.
При перевірці на алкотестері норма алкоголю в крові не повинна перевищувати 0,35 проміле, що дорівнює 0,5 л звичайного або 3 л безалкогольного пива при масі тіла 80 кг.
Таким чином, вживання 2-3 банок Alco Free не призведе до позбавлення прав. Але якщо водій заартачітся і при наявності пивного запаху відмовиться від огляду — проблеми будуть.
Наслідки розпивання безалкогольного пива при зупинці інспектором ДПС
Якщо відразу після вживання баночки безалкогольного пива водій сяде за кермо і потрапить в поле зору Державтоінспекції, до нього неминуче виникнуть питання. Приводом стане яскравий пивний запах. Працівник ДАІ напевно зажадає " подути в трубочку».
Якщо водій погодиться, показання приладу після безалкогольного пива будуть мінімальними і ніяк не вплинуть на здатність тримати кермо. Упевнившись, що все в порядку, інспектор дозволить їхати далі. Тому не варто сперечатися і злити представника ГИБДД — можна позбутися прав.
Через скільки можна сідати за кермо
Щоб не викликати підозр і нормально спілкуватися з інспекторами ДПС, фахівці радять сідати за кермо, коли запах випитого вивітриться.
Наркологи провели серію досліджень і з'ясували, що перегар стає слабшим через 15 хвилин після вживання пляшки Alco Free. Неприємний аромат вже можна нейтралізувати кавою, жуйкою або почистити зуби, а потім сісти за кермо. Але краще почекати годину, щоб в диханні не залишилося навіть сліду алкоголю. Нема чого провокувати інспектора і створювати собі проблеми.
Після кількох літрів безалкогольного пива період вивітрювання збільшиться до 2-3 годин. За кермо в цей час краще не сідати або вжити заходів для нейтралізації запаху.
Через скільки часу вивітрюється пиво і запах, від чого залежить швидкість виведення →
Любителям Alco Free можна не хвилюватися-безалкогольне пиво і водіння автомобіля сумісні, але при дотриманні простих правил:
- Не вживати продукт міцністю вище 0,5%;
- Почекати після безалкогольного пива 40-60 хвилин, щоб запах не провокував співробітника ДПС;
- Вміти розраховувати кількість спирту в випитої порції;
- Відразу погоджуватися на огляд, якщо інспектор наполягає.
На реакцію, швидкість, ясність сприйняття інші навички, необхідні водієві за кермом, безалкогольне пиво не впливає. Але все-таки перед дорогою краще вибрати інший напій. Це заощадить час і нерви.
Автор: Дмитро
спеціально для byhaem.in.ua