пиво Miller (Міллер) - огляд легендарного американського пілснера, види і сорти напою

Пиво Міллер – відома марка американського пива. Через особливості виробництва напій значно відрізняється від класичних «еталонів пивоваріння» з Чехії, Бельгії та Німеччини.

пиво миллер

Завдяки м'якому і ніжному смаку, пінне збирає багато захоплених епітетів. Розберемося, чи так добре пиво під торговою маркою «Міллер» і в чому його особливість.

Історія та нагороди бренду

Історія бренду Міллер почалася в 1855 році, коли німецький емігрант Фредерік Міллер придбав невеликий пивоварний цех в США (штат Вісконсін) і заснував компанію Miller Brewing. Більше 100 років підприємство належало родині Міллерів.

У 1904 році на заводі Miller з'явилася перша в Сполучених Штатах автоматична лінія для розливу, етикетування і закупорювання пляшок. У 1936 році компанія почала випускати пиво в жерстяних банках.

У 1966 спадкоємці Міллера продали сімейний бізнес конгломерату W. R. Grace. Ще через 16 років бренд викупила фірма Philip Morris, а на початку двохтисячних компанія Miller Brewing увійшла до складу найбільшої пивоварної корпорації SABMiller. Після злиття з транснаціональним гігантом Anheuser-Busch Inbev у 2016 році SABMiller продала весь портфель брендів Miller Brewing Company канадській компанії Molson Coors.

У нашій країні пиво Міллер випускається підприємствами Групи компаній Efes Rus. Процес виробництва здійснюється із суворим дотриманням технології і під контролем зарубіжних експертів.

Пиво Miller регулярно отримує нагороди в різних спеціалізованих дегустаціях, преміях і конкурсах:

  • International Brewing Awards-золота медаль 2015 рік (Miller Lite);
  • Великий американський фестиваль пива - 1 Золота, 7 срібних та 2 бронзові нагороди з 2000 по 2013 рік;
  • Кубок світу з пива "World Beer Cup" - 17 різних нагород з 1996 по 2016 рік. 3 рази присуджувалося звання Champion Brewery;
  • Австралійська міжнародна пивна премія – 5 срібних нагород з 2011 по 2014 рік;
  • Дегустаційний конкурс в Брюсселі "Superior Taste Award – - нагорода" відмінний смак " в 2015 і 2016 році;
  • North American Beer Awards - 4 срібні нагороди з 2010 по 2015 рік;
  • The Dieline Awards, Чикаго – 1 місце за дизайн упаковки 2017 рік. (Miller Lite)

Особливості виробництва та склад

Miller — зразок американського пивоваріння. У процесі виробництва замість етапу пастеризації застосовується унікальний метод 4-х ступінчастою фільтрації, завдяки чому напій набуває незвичайну м'якість, але при цьому втрачає більшу частину аромату солоду і не відрізняється вираженим хмільним смаком.

Пиво вариться тільки з натуральної сировини:

  • Ячмінний солод;
  • Хмелепродукти;
  • Світла патока;
  • Очищена вода.

Склад додатково збагачений вітамінами групи В і корисними мінералами: калієм, фосфором і залізом.

На етикетці зазначено, що Міллер — це пивний напій. Причина, швидше за все, в дещо спрощеній рецептурі для нашої країни. Ось чому деякі поціновувачі пінного сприймають Miller як підробку. Втім, шанувальників у напою значно більше.

Дегустаційні характеристики, міцність і калорійність

Пиво Міллер відрізняється чистим свіжим смаком з ніжними відтінками хмелю і солодкуватим хлібним ароматом. Завдяки ультратонкої фільтрації має абсолютно прозору консистенцію. Колір в залежності від сорту коливається від світло-золотистого до темно-бурштинового.

Міцність – від 4,1 до 4,7%, калорійність – від 30 до 42 ккал на 100 г.

Різновиди


В даний час в Україні випускається тільки один сорт пива Міллер: Miller Genuine Draft, 4,7 %. Це класичний американський світлий лагер золотистого кольору, один з найуспішніших продуктів бренду. Вперше з'явився на українському ринку в 1986 році як розливне пиво. Пізніше став проводитися в скляних пляшках 0,33 і 0,5 л.

М'який, чистий смак Міллер Дженюін Драфт доповнений невагомими солодовими і фруктовими нотками. В ароматі гармонійно поєднуються відтінки хмелю і лугових квітів. При наповненні келиха формується стійка білосніжна піна. Має класифікацію» пивний напій " через включення до складу, крім традиційних компонентів, крохмальної патоки (кукурудзяного сиропу).

У США та інших країнах бренд Міллер представлений ширше. Під торговою маркою випускається ще кілька видів пінного.

Miller High Life 4,7%

Флагманське пиво лінійки було випущено в 1903 році. Miller High Life вариться за оригінальною рецептурою з суміші солодового ячменю, фірмових дріжджів Miller і хмелю з північно-західного узбережжя. Довгий час воно було найпопулярнішим сортом марки Міллер в Америці і тільки в 1991 році поступилося цей титул Genuine Draft.

Напис «Champagne of Beers» на етикетці точно відображає смак напою: освіжаючий, підбадьорливий і шипучий.

На початку XX століття Miller High Life випускалося в прозорих пляшках конічної форми, схожих на шампанське. Так Міллер намагався показати простим людям культуру Світського життя.

Miller High Life Light 4,1%

Низькокалорійний варіант «Miller High Life» створений в 1994 році. Виробляється за тією ж технологією, але для зниження калорійності виробник замінив мальтозу на декстрозу. Це дуже м'яке свіже пиво з приємними відтінками солоду і тонким ароматом трав і хмелю. Калорійність - 32 ккал на 0,33 л.

Miller Lite, 4,2%

Рецепт був розроблений в 1967 році. Напій створювався як» дієтичне пиво " для тих, хто стежить за своєю вагою і рахує калорії. На західному ринку цей сорт особливо популярний серед жіночої аудиторії.

У 2010 та 2014 роках Міллер Лайт виграв золоту медаль та «найкраще світле пиво в американському стилі» на пивному фестивалі в США. Напій глибокого золотистого кольору з легким солодовим смаком і солодкуватим хмільним фінішем. Відрізняється найнижчою калорійністю з усіх представників лінійки Міллер: 96 ккал на 0,33 л.

Miller Midnight, 4,5%

Темний лагер з'явився на вітчизняному ринку в 2008 році. Основним задумом розробників було створення темного сорту пива Міллер зі смаком світлого. В результаті вийшов напій темно-коричневого кольору зі свіжим квітково-фруктовим ароматом і карамельним смаком з відтінком підсмаженого солоду. Але, ймовірно, напій не витримав конкуренції в своїй категорії і був знятий з виробництва.

Miller Alkohol free 0,3%

У 2016 році Efes Rus представила сорт нового безалкогольного пива Міллер. Напій зберіг всі смакові якості легендарного американського пілснера. Його недовгий час виробляла уфимська пивоварня на спеціальному обладнанні для виробництва безалкогольного ліцензійного пива. Форми випуску: пляшки і банки 0,5 л.

Колір упаковки виробник змінив з золотистого на срібний для візуального відмінності з Genuine Draft.

Як відрізнити оригінал від фальсифікату

При покупці алкоголю потрібно бути гранично уважним. Щоб відрізнити справжнє пиво Міллер від підробки, важливо дотримуватися таких правил:

  1. Купувати напій тільки в магазинах, які можуть пред'явити сертифікат якості на свою продукцію.
  2. Зверніть увагу на вартість: пиво Міллера не може бути дешевим.
  3. Упаковка пиво Міллер має бездоганний зовнішній вигляд. Плями або розлучення на етикетці, відколи скла неприпустимі.
  4. Структура рідини повинна бути преміально прозорою, без каламуті, осаду, домішок.

Правила вживання напою

При дегустації пива марки Міллер слід дотримуватися класичних принципів подачі слабоалкогольних хмільних напоїв:

  • Для кращого розкриття смаку пінне охолоджують до температури 5-10 ° з;
  • Рідина наливають у високі келихи під кутом 45°, повільно, по стінці.

Пиво Міллер гармонійно поєднується з рибою і морепродуктами, сиром, горіхами, овочами, м'ясом на грилі, солоними закусками і снеками.

В Америці його люблять пити з «вуличної» їжею: гамбургерами, хот-догами або піцою, вітчизняні любителі стверджують, що свіжий смак пива Міллер відмінно підкреслюють шашлик або смажені курячі крильця.

Вартість та відгуки

Ціна єдиного сорту, який реалізується в Україні – Miller Genuine Draft — коливається від 25 до 38 грн. за 0,33 л в залежності від точки реалізації.

Відгуки про пиво Miller найрізноманітніші. З недоліків українські споживачі виділяють невиразний смак і завищену вартість.

Микола

Пляшка з пивом захищена від підробки гравіюванням на шийці, зручна гвинтова кришка. На мій погляд, це пиво краще підходить для жіночої аудиторії, в ньому немає насиченості.

Світлана

Легке, невагоме, гіркоти зовсім не відчувається. Думаю, що воно підійде і для дівчат. Не сподобалося, що Міллер коштує дорожче аналогів і зовсім не пахне пивом. Не рекомендую.

Олексій

У  пива Міллер приємний, злегка хмільний і трохи солодкуватий  смак без спиртового присмаку. Відмінно втамовує спрагу, для літа в самий раз. Припускаю, що в жаркий день однієї банки буде недостатньо.

Степан Сергійович

Так, балування, а не пиво. Хоча смачне і в охотку з спеки добре йде. Мені замість компоту, а дружина поважає дуже. Правда, рідко купуємо, дорогувато. 

Деякі любителі піни відмовляються купувати пиво Miller, посилаючись на те, що воно занадто очищене, має слабкий водянистий смак і дуже карбонізоване. Але ж в цьому і полягає унікальність американського пивного стилю і основна відмінна риса легендарного бренду.

Цінителів класичного солодового пива з характерною хмільною гіркотою пиво Міллер, очевидно, не вразить. А ось шанувальникам легких свіжих слабоалкогольних напоїв цей Пілснер, швидше за все, припаде до смаку.

Автор: Тетяна
спеціально для byhaem.in.ua

Відео огляд пива Міллер з американського магазину