Коньяк Арарат (Ararat) — міцний алкогольний напій, що випускається однойменним вірменським брендом. Спиртне виготовляють за класичною коньячної технології з використанням місцевої сировини. Торгова марка належить компанії Pernod Ricard Armenia, яка і є офіційним виробником продукту.
Ararat — алкоголь для справжніх цінителів, вишуканий, з неповторним багатогранним смаком і благородним ароматом. Виняткові характеристики зробили спиртне одним з відомих і популярних далеко за межами Вірменії. Розглянемо детально ці якості і різновиди напою, а також познайомимося з історією і дізнаємося головні секрети виробництва знаменитого коньяку.
- Історія бренду та нагороди
- Склад і особливості виробництва
- Дегустаційні особливості, калорійність і міцність напою
- Різновиди
- Арарат, 3 зірки
- Арарат, 5 зірок
- Ані
- Вибір
- Ахтамар
- Васпуракан
- Найрі
- Арарат, 25 років
- Еребуні
- Вірменія
- Двін
- Як відрізнити оригінал від фальсифікату
- Правила вживання
- Відгуки
- Відео: вірменський коньяк Арарат, історія, особливості виробництва, символ, види
Історія бренду та нагороди
Історія бренду Арарат почалася в кінці XIX століття. У ті часи винороб і підприємець Нерсес Таїрян заснував в Єревані завод, де відкрив виробництво алкоголю. Нерсес придбав виноробний досвід у Франції, там же він познайомився з технологією виготовлення коньяків, і отримані знання з успіхом застосував на батьківщині. На створеному ним підприємстві спиртне виробляли за французьким методом, але з використанням місцевої сировини і рецептур Вірменських виноробів. Продукція відрізнялася чудовим смаком і швидко стала популярною.
Вірменія — країна з давніми традиціями виноробства, розвитку яких сприяли сприятливі кліматичні умови і родючий грунт.
У 1899 р завод Таїряна викупила компанія «Шустов і сини». В кінці 1910-х рр.підприємство отримало нову назву — Арарат, яке пізніше змінилося на ЕКЗ (Єреванський коньячний Завод).
Поступово розширилося виробництво модернізували, поліпшивши тим самим якість випускаються коньяків. Торгову марку назвали "Арарат", і незабаром продукція стала відома на всю країну, ставши справжньою гордістю Вірменії.
У 1937-1973 рр .. провідним технологом на підприємстві був Маркар Седракян, досконало володів мистецтвом купажування і став легендою. Він створив кілька марок спиртного, які відразу заслужили визнання і користуються успіхом у сучасних споживачів досі.
Вірменський міцний алкоголь славиться відмінними характеристиками, завдяки яким отримав безліч престижних нагород. На змаганні World Spirit Competition в США в 2016 р коньяк Ахтамар взяв перший приз, а Арарат 5 зірок і Наірі завоювали срібло.
На конкурсі International Spirit Competition в Німеччині в 2017 р коньяк ані отримав золоту медаль, а Наірі — срібну. ЄКЗ переміг у номінації «Підприємство року».
Арарат кілька разів брав участь у Міжнародних конкурсах вин, отримавши:
- Гран-прі в 2011 р (Наірі);
- Золото в 2012 р (Ахтамар);
- Найвищу нагороду в 2013 р (Васпуракан);
- Перше місце в 2015 р (Вірменія);
- Золото і гран-прі в 2016 р (Наірі).
Символ коньяку Арарат — повстає з попелу птах Фенікс, що уособлює вічне відродження.
Склад і особливості виробництва
Багатогранний смак легендарного напою народжується в гірському регіоні Тавуш. Велика кількість сонця, тепло і склад грунтів багато в чому визначають смак ягід, а значить і майбутніх коньяків Арарат.
Виноград для алкоголю використовується тільки місцевий, виключно білих сортів, включаючи такий рідкісний, як Garan dmak і Voskehat. Саме вони надають напоям особливий смак і аромат.
Крім винограду, до складу коньяку Арарат входять:
- Цукор;
- Дріжджі;
- Цукровий колер;
- Коньячні основи різного віку.
Компанія створює напої за класичною французькою технологією. Рецепти алкоголю розроблені місцевими технологами. В процесі виготовлення велику увагу приділяють багатовіковим вірменським традиціям, завдяки чому ковзани Арарат виходять з унікальними характеристиками, яких немає більше ні в одного бренду.
Особливості коньяків Арарат:
- Дистиляцію коньячного спирту проводять на пару, що сприяє збереженню смакових якостей;
- Витримка продукту проходить в бочках, виготовлених з кавказького дуба у власній бондарной майстерні Арарату. Вік деревини-мінімум 70 років. В ємностях з такого матеріалу алкоголь набуває винятковий смак, насиченість і складний аромат. Час витримки коньяку вірменського виробництва-3 роки;
- Для виготовлення коньяків Арарат використовують найчистішу воду з Кахтапюра-джерела, здавна славиться цілющою силою;
Коньячну основу готують з добірного винограду кращих сортів. Ягоди збирають на угіддях, розташованих в екологічно чистій долині.
Дегустаційні особливості, калорійність і міцність напою
Вірменський коньяк марки Арарат пізнаваний по бурштиновому кольору з відливають золотом відблисками. Відтінок може набувати темні тони, при цьому візуальна картина не втрачає благородства.
Смаковий букет міцного алкоголю вражає багатогранністю, в якій гармонійно переплітаються ноти стиглих фруктів, ванілі, меду, шоколаду і прянощів. Аромат напою-яскравий і гармонійний, з насиченими квітковими і фруктовими тонами.
Енергетична цінність 100 мл Арарату — 224 ккал. Вміст вуглеводів в спиртному - 0,2 м міцність майже всіх видів коньяку — 40%. Виняток становлять Вірменія (45%) і Двін (50%).
Рейтинг Вірменських коньяків-13 найкращих, які варто спробувати →
Різновиди
У лінійці продукції Арарату коньяки різних видів. Всі вони володіють унікальними особливостями і індивідуальним терміном витримки, завдяки якому смакоароматичні якості поліпшуються і набувають нових відтінків.
Арарат, 3 зірки
Наймолодший коньяк в лінійці, що дозріває протягом 3-х років. Виділяється золотисто-бурштиновим відтінком з яскравими відблисками.
Алкоголь славиться насиченістю, збалансованістю і гармонійністю. Фруктові ноти смакового букета доповнені медовими і ізюмними включеннями. Аромат приємний, злегка маслянистий, з відтінками квітів і фруктів, доповненими деревними нюансами.
Арарат, 5 зірок
Ординарний 5-річний коньяк Арарат пізнаваний по сонячному бурштиновому кольору, в переливах якого проявляється блиск світлого золота.
Спиртне відрізняється солодкуватим присмаком з відтінком легкої пекучості. В основі букета-ноти фруктів, серед яких переважають виноградні, яблучні та інжирні тони. Тривалий післясмак підкорює м'якістю, наповненою солодкістю абрикоса з ледь відчутною гіркуватістю. Ароматичний супровід-яскраве, фруктове, з переважанням чорносливових ноток, доповнених нюансами свіжої випічки.
Ані
Ані — вироблений брендом Арарат марочний коньяк. Період витримки входять до складу спиртів — мінімум 6 років. Продукт отримав назву на честь міста, в давнину був столицею країни.
Пляшки ані прикрашає етикетка із зображенням барса —символу династії Вірменських правителів Багратідів.
Коньяк відрізняється фруктовою м'якістю, в якій помітні лимонні і сливові ноти, доповнені включеннями фініків і кураги. Складний аромат притягує свіжістю цитрусових, гармонійно поєднується з жасминовими і мигдальними тонами.
Вибір
Алкоголь 7-річної витримки виготовляють за рецептурою, розробленою на початку минулого століття.
Смак коньяку вражає оригінальним поєднанням солодощі та гіркоти. У букеті присутні карамельні і мигдальні ноти, в дуеті створюють гармонійний образ. Ароматичний супровід-багатогранне, з композицією з карамельних, виноградних, цитрусових і пряних відтінків.
Ахтамар
Ахтамар — коньяк, в складі якого присутній спиртові основи, витримувані мінімум 10 років.
Арарат цього різновиду володіє багатогранним смаком, в якому переплелися фруктово-ягідні нотки, гармонійно доповнені деревної свіжістю і легкої гіркотою темного шоколаду. Аромат-складний, з восковими, хвойними, смоляними і яблучними гранями.
Васпуракан
Вірменський Васпуракан — марочний коньяк, вік якого становить 15 років. Виробники присвятили напій Маркару Седракяну.
Алкоголь знаменитий м'якістю і гармонійністю смакового букета, що складається з горіхових, сливових і шоколадних тонів. У делікатному ароматі можна відчути деревні і фруктові мотиви.
Найрі
Випускається Араратом 20-річний коньяк Наірі складений з спиртових основ найвищої якості, які пройшли ретельний відбір.
На займаній Вірменією території в давнину розташовувалося царство Наірі, в честь якого і названий продукт.
Смаковий букет алкогольного напою — фруктовий, з медовими і ванільними включеннями, підкресленими легкої перцевої пікантністю. Ароматичний букет пахне пряними і горіховими відтінками.
Арарат, 25 років
Вихід першого примірника алкоголю приурочений до знаменної для Вірменії дати — 25-ї річниці незалежності країни. Тираж цього витриманого Арарату обмежений.
Багата смакова палітра напою складається з кавових, ванільних, мускатних і грушевих тонів. Ароматична композиція вражає вишуканим і цікавим поєднанням горіхових і чорносливових мотивів, яким вторять оригінальні шкіряні нюанси і теплі включення свіжої здоби.
Еребуні
Колекційний коньяк з асортименту Арарату виготовлений зі спиртів, мінімальний вік яких — 30 років.
Назвою продукт зобов'язаний місту Еребуні, що колись розташовувався в античній державі Урарту і нині є однією з найдавніших фортець у світі.
Основу смакового букета становить квітково-фруктова солодкість, в якій переважають відтінки карамелі, грейпфрута, апельсина і квіток акації, доповнені вишуканою пряністю. Аромат-легкий, фруктовий.
Вірменія
Витриманий Арарат, що відноситься до категорії колекційних коньяків. При виготовленні використовувалися спирти мінімум 10-річної витримки. Продукт додатково дозрівав протягом 36 міс.
Напій розкішного відтінку червоного дерева виділяється бархатистою багатогранністю, складеної ромовими, ізюмними і медовими мотивами. В ароматичному букеті помітні кардамонові і цитрусові нюанси.
Двін
Самий "дорослий" і міцний екземпляр з колекції коньяків Арарат вперше з'явився в 1940-х рр.Купаж становив знаменитий Маркар Седракян.
Двін кольору темного бурштину підкорює багатогранним смаком, в якому сусідять ноти дуба, сандалу, волоського горіха і фундука. Букет доповнений ванільною солодкістю, тонкою гіркотою ялівцевих ягід і легкими тютюновими мотивами. Аромат-витончений, фруктовий, з пряними і горіховими включеннями.
Як відрізнити оригінал від фальсифікату
Коньяки Арарат мають ряд ознак, які дозволяють відрізнити оригінальний алкоголь від фальшивого. Це:
- Нанесений на пляшку рельєфний символ коньяку Арарат, поруч з яким зображена буква " а»;
- Наклеєна на основу горлечка невелика етикетка, на яку нанесений вік спиртного;
- Вигравірувана на ємності дата створення компанії-1887;
- Якісна акуратна етикетка з добре помітними написами;
- Рельєфний, чітко вигравіруваний орнамент в нижній частині тари;
- Виконана з дубової кори пробки, на верхню частину якої нанесений символ компанії.
Правила вживання
Арарат — коньяк з віковими традиціями, і це потрібно враховувати при дегустації.
Для подачі алкоголю використовують сніфтери - «пузаті» коньячні келихи. Перед дегустацією не варто охолоджувати напій, рекомендована температура — 20-23 °С.П'ють коньяк не поспішаючи, маленькими ковтками, намагаючись відчути всі грані розкривається букета.
Благородне спиртне вживають:
- В чистому вигляді;
- З кавою або чорним чаєм;
- З гранатовим, вишневим, виноградним, цитрусовим, яблучним соком;
- З колою;
- У складі коктейлів .
З чим і як правильно пити коньяк — прості правила від фахівця →
В якості закуски до Арарату підійдуть:
- Нежирна свинина або телятина;
- М'ясо птиці;
- Паштет;
- Морепродукти;
- Сирна нарізка;
- Фрукти (крім цитрусових);
- Шоколад.
Коньяк ідеалі в ролі аперитиву або дижестива. Можна вживати його і під час трапези.
Відгуки
Споживачі незмінно залишають про коньяках Арарат позитивні відгуки, відзначаючи чудовий зовнішній вигляд і смакоароматичні якості.
Віталій
Спиртне вірменського виробництва Арарат купую давно. Пробував багато видів, всі вони по-своєму гарні. Відмінна якість і смак, яскравий аромат, що запам'ятовується, дуже приємно пити. Рекомендую всім.
Вікторія
Завжди трохи з підозрою ставилася до коньяків, вважала їх чисто чоловічими напоями. Зате чоловік любитель цього алкоголю. Часто купує Арарат і завжди захоплюється його смаком. Вирішила теж спробувати і не розчарувалася: м'який, оксамитовий, легко п'ється, з чудовим ароматом фруктів. По-справжньому елегантний напій.
Олександр
Можу сміливо назвати себе знавцем коньяків, перепробував багато цих напоїв. На мій погляд коньяк від Арарату один з кращих. Міцний і одночасно м'який смак, насичений, збалансований, приємний аромат. Ставлю тверду п'ятірку.
Анастасія
Чула багато хорошого про коньяках Арарат , але ніколи їх не купувала. Одного разу в гостях спробувала 5 зірок і можу точно сказати, що він дійсно заслуговує похвали. Мені сподобався солодкуватий фруктовий присмак і тонкий аромат. Впевнена, інші продукти з колекції ні гірше.
Арарат випускає кілька видів коньяків, кожен з яких відрізняється відмінною якістю і неповторними дегустаційними характеристиками. Міцне спиртне вживають в чистому вигляді, з алкогольними або безалкогольними розріджувачами. У супроводі правильної закуски благородний і елегантний Арарат повністю розкриє смак і аромат, і дегустація перетвориться на справжню насолоду.
Автор: Анна
спеціально для byhaem.in.ua