Коньяк Арарат 5 зірок: історія бренду і його особливості

Коньяк Арарат (АрАрАт) – це один з кращих брендів Єреванського заводу, який відомий в більш ніж 40 країнах світу. Близько половини всієї продукції експортується в Україну та Росію.

арарат 5 звезд

Цей коньяк відрізняється складним смаком, в якому благородно поєднуються ягідно-фруктові нотки з горіхово-апельсиновим шлейфом. Його впізнаваний смак і аромат зробили його обов'язковим атрибутом багатьох поколінь вже більше 100 років.

Історія бренду

Історія бренду починається з 1887 року, коли купець Нерсес Таїрян побудував перший вино-коньячний завод, використовуючи класичну французьку технологію викурки спиртів. Його виробництво вже тоді відрізнялося дворазовою перегонкою і спеціальним приміщенням для витримки. У той час інші вірменські компанії мали більш скромні можливості.

У 1899 році компанію придбав промисловець Микола Шустов, і саме цей період став другим етапом розвитку коньяків Вірменії. На початку XX століття продукція носила назву " Шустов і сини» і поставлялася до імператорського двору. Коньяк Арарат завоював Гран-прі серед коньяків світу у Франції, що свідчило про його найвищу якість.

У 1920 році компанія перейшла у власність Єреванського Коньячного заводу, оснащеного найбільш сучасним обладнанням. На цьому заводі досі виробляють легендарний коньяк з різним терміном витримки.

Арарат 5 зірок відноситься до лінійки кращих брендів Єреванського заводу і продається в більш ніж 40 країнах світу. Більше половини обсягу, що випускається експортується в Україну та Росію. Цей коньяк вважається обов'язковим атрибутом багатьох поколінь вже більше 100 років.

Склад і особливості виробництва

До складу коньяку Арарат 5 зірок входить місцевий виноград декількох сортів: Гарандамак, Бананц, Воскеат, Чілар, Кахет. Якість продукції заводу обумовлено підвищеним контролем фахівців за всіма стадіями виробництва.

состав коньяка арарат 5 звезд

Процес виробництва коньяку починається з ручного збору винограду, який здійснюється окремо для кожного сорту. Поетапне виготовлення коньяку Арарат включає в себе:

 1. Віджимання. Зібраний виноград поміщають в преси. Під час цього процесу кісточки залишаються цілими.
 2. Бродіння. Етап триває близько 10 днів при постійній температурі 25 °C, що дозволяє отримати сухе біле вино з вмістом спирту від 12° до 14°.
 3. Дистиляція. це наступний етап, на якому виходить трехфракционный спирт. Для подальшої роботи буде потрібно середня партія.
 4. Витримка. відбувається в дубових діжках і для коньяку Арарат 5 тривалість її становить не менше 5 років.
 5. Купаж. У процесі бере участь фільтрована вода з джерела Катнахпюр. Крім того, на цьому етапі додають цукровий колер і сиропи. Після цього вже готовий напій обробляють холодними температурами і проводять два рази процес фільтрації.
 6. Розлив. Перед розливом ємність промивають витриманими коньячними спиртами, а потім в пляшку заливають продукт.

Важливо! Подають вірменський коньяк Арарат 5 зірок в охолодженому до 20°з варіанті. Саме така температура дозволяє найкращим чином розкритися складній картині смаків і, разом з тим, усуває нотки спиртузності.

Дегустаційні особливості, калорійність і міцність напою

Коньяк Арарат 5 зірок характеризується складним смаком, в якому благородно поєднуються ягідно-фруктові нотки з горіхово-апельсиновим шлейфом. Його рекомендується пити маленькими ковтками, щоб відчути всю глибину і багатство смаку. Якщо спиртне здається занадто міцним, можна додати лід, воду, колу або приготувати складний коктейль, хоча фахівці проти різних доповнень.

Коктейлі з коньяком: 15 рецептів для домашнього виготовлення →

Дегустаційні особливості коньяку Арарат:

 • Аромат сливовий, благородно поєднується з нотами сухофруктів, персика і шоколаду.
 • Смак інтенсивний, з переважанням чорної смородини і солодкуватою м'якістю.
 • Колір класичний Бурштиновий з золотистим відтінком.
 • Міцність — 40%.
 • Калорійність — 236 ккал на 100 г продукції.

Щоб насолодитися всіма тонами смаку коньяку Арарат 5, необхідно правильно підібрати закуски. Нижче представлені кращі варіанти гастрономічного супроводу:

 • Дичина;
 • М'ясо, приготоване на грилі;
 • Сир твердих сортів;
 • Лосось копчений;
 • Чорний шоколад.

Не варто подавати вірменський коньяк з цитрусовими закусками, так як це може перебити його специфічний смак. з чим і як правильно пити коньяк — прості правила від фахівця →

Цікаво: благородний алкоголь можна зберігати в пляшці кілька десятиліть, при цьому його смак і аромат стають більш насиченими і глибокими.

Як відрізнити оригінал від фальсифікату

 коньяк арарат 5 звезд как отличить оригинал от фальсификата

Щоб уникнути розчарування при покупці коньяку і захистити себе від придбання фальсифікату, важливо звернути увагу на кілька моментів:

 • Купуйте коньяк тільки в перевірених магазинах, які дорожать своєю репутацією і спеціалізуються на продажу алкоголю;
 • Пакувальна коробка повинна бути з твердого картону з рельєфними написами;
 • Пробкова кришка повинна мати рельєфне тиснення;
 • Наклейки на пляшці повинні бути рівними, без патьоків клею;
 • Зверніть увагу на наявність акцизної марки з голограмою і фольгою, що містить всю необхідну інформацію;
 • На пляшці повинна бути вказана дата випуску продукції;
 • Коньяк повинен мати приємний і природний смак, без характерної штучності. Також слід звертати увагу на наявність спирту — він не повинен відчуватися. У хорошого коньяку тривалий післясмак.

Крім того, для впевненості в справжності продукту можна перевірити його за спеціальними базами даних, доступним на офіційних сайтах виробників.

Рейтинг Вірменських коньяків-13 найкращих, які варто спробувати →

Вартість коньяку Арарат 5 зірок

Коньяк Арарат 5 — більш витриманий і насичений напій, в порівнянні з Арарат 3 зірки, але різниця у вартості не є значною.

За пляшку вірменського коньяку Арарат 5 об'ємом 0,5 літра доведеться заплатити близько 600 грн., що відповідає середній ціновій категорії для цього сегмента алкогольних напоїв. Арарат 3 зірки обійдеться в 450-500 грн. за ту ж ємність.

Відгуки

Продукція Єреванського винного заводу знайома і улюблена багатьма. Розглянемо, які відгуки на коньяк Арарат 5 зірок залишають цінителі цього напою.

Михайло

Багато хто хвалить коньяк Арарат 5. Вирішив перевірити сам, наскільки хороший цей коньяк. Перед цим був досвід дегустації Арарату 3 зірки. Можу сказати точно, що коньяк 5-річної витримки краще на смак і аромат. Коли його п'єш, то немає смаку спирту. 

Маргарита

Я більше віддаю перевагу вірменські коньяки, ніж Дагестанські. Арарат 5 зірок підтвердив свій статус. Звичайно, є і більш витриманий алкоголь. Для мене коньяк 5 зірок здається досить міцним і терпким. Тому я його вживаю з льодом і свіжовичавленим апельсиновим або лимонним соком. 

Сергій

Ми часто купуємо Арарат 5 для домашніх свят, незважаючи на те, що зараз багато витриманих міцних напоїв інших виробників. Це перевірений коньяк. Його смак і аромат мені до душі вже довгі роки. Для мене важливий якісний алкоголь. Арарат 5 зірок – найбільш шанований мною коньяк. 

Коньяк Арарат 5 зірок можна назвати одним з кращих представників вірменської коньячної культури. Він користується заслуженою популярністю в багатьох країнах світу завдяки своїм високим якісним характеристикам і неповторному смаку. Це напій, який не просто п'ють, а насолоджуються ним, перебуваючи в приємній компанії або наодинці з собою.

Автор: Світлана
спеціально для byhaem.in.ua

Відеоогляд: коньяк Арарат 5 зірок, склад і дегустація

КОНЬЯК АРАРАТ  5 звезд, обзор и дегустация. КОНЬЯК АРАРАТ 5 зірок, огляд і дегустація.