ректифікаційна колона або самогонний апарат - що вибрати?

Практично кожна людина хотіла б вдома мати невеликий лікеро-горілчаний завод для власних потреб. При цьому є бажання отримувати якісні напої, витрачаючи на їх виробництво скромні гроші. В принципі, це реально організувати, купивши колону або самогонний апарат.отличие ректификационной колонны от самогонного аппарата

Це обладнання відрізняється і важливо вибрати правильний варіант для себе. Навмання брати не варто, так як ціни на те й інше вельми кусючі. Щоб не помилитися, потрібно чітко уявляти собі всі особливості обладнання.

Пристрій і принцип роботи самогонного апарату

Все досить просто. Брага в перегінному кубі нагрівається до температури закипання спирту і його пари відправляються в спеціальний холодильник, де конденсуються. Це все-процес швидкий і простий. Але якість готового продукту не надто висока, його міцність після однієї гонки не перевищує зазвичай 70-80%.

так виглядає класичний самогонний апарат

Багатьох від цього варіанту відлякує своєрідний присмак і аромат самогону, але є і ті, хто цей момент вважає гідністю. Обладнання відноситься до найпростішого. За допомогою такого апарату можна швидко зробити спирт-сирець. Продукт бажано додатково очистити.

Важливий факт: фортеця одержуваних напоїв на самогонному апараті не перевищує 70-80 градусів.

Пристрій і принцип роботи ректифікаційної колони

ректификационная колонна
так виглядає ректифікаційна колона

Обладнання призначене для ділення багатокомпонентної спиртовмісної суміші на чисті фракції. Якщо говорити точніше, відбувається відділення:

  • Етилових спиртів
  • «Метила»
  • Води
  • «Сивухи»
  • Альдегідів та іншого

З перегінного куба спирт-сирець випаровується шляхом його нагрівання. Далі він потрапляє в колону, всередині якої зазвичай знаходиться РПН, тарілки і т.д. випаровується рідина багаторазово конденсує на цих поверхнях і поступово ділиться на фракції через різницю температур кипіння. На виході можна отримати спирт вищої якості міцністю до 96%.

За допомогою колони можна отримати спирт фортецею 96%

Чим колона відрізняється від самогонного апарату

Якщо не заглиблюватися, то процеси роботи схожі: нагрівання, випаровування і конденсат. Але якщо вникнути в суть, то різниця відчутна, як і відмінності готового продукту. Ціни на обладнання теж сильно різняться. Якщо потрібен самогон для рідкісних посиденьок з друзями, то можна обійтися бюджетним самогонним апаратом. Якщо у вас бажання отримувати домашні напої і настоянки вищої якості, то без ректифікаційної колони не обійтися.

Порівняємо самогонний апарат і ректифікаційну колону:

найменування фортеця
продукту (%)
швидкість
перегонки
Ціна
обладнання
якість
продукту
габарити
обладнання
самогонний апарат близько 70-80 Швидка середній Середнє компактні
ректифікаційна колона До 96 повільна Висока відмінний громіздкі

Що вибрати?

Якщо ви живете в малогабаритній квартирі, то вам просто фізично не розмістити в ній колону, тому що в зібраному вигляді вона громіздка. Але варто чітко розуміти, що на звичайному самогонному апараті практично нереально зробити високоякісний напій. Часто люди просто хочуть просто знайти альтернативу магазинної горілці, яка у нас в країні може надати контрафактною і небезпечною для життя. Якщо це ваш варіант, то слід вибрати самогонний апарат .

Якщо ж вам вкрай важливі смакові аспекти, хімічна чистота продукту і так далі, то самогонного апарату вам буде мало. Тут обов'язково потрібна хороша ректифікаційна колона.

ТОП - 5 кращих самогонних апаратів

Технологія не стоїть на місці, і виробники постійно випускають все нове обладнання. Але деякі моделі при цьому не стають популярними, а інші починають користуватися попитом у самогонників. Розглянемо список кращих апаратів на ринку.

Первач Преміум-Класик 16Т

Хороший варіант за досить прийнятні гроші. Виготовлений з нержавіючої сталі.


Обсяг перегінного куба – 16 л, оснащений термометром і холодильником проточного типу.

Продуктивність - до 2 л готового продукту на годину. Модель компактна.

Алковар Економ 12

Доступний варіант при гідній якості виконання. Обсяг куба - 12 л.

Виготовлений з нержавіючої сталі товщиною 1 мм.

На такому самогонному апараті можна отримувати до 2,5 л продукту на годину.

Проточна система охолодження. Модель компактна (підходить для малогабаритних квартир).

Завод Сільмаш Преміум 20

Досить серйозний варіант в своєму класі.

Куб (розбірний) має обсяг в 20 л, зроблений з якісної нержавіючої сталі (товщина – 1,5 мм), передбачені ручки для зручності перенесення.

Продуктивність – до 3 л/год.

&#nbsp;

Первач Уральський Самовар 12

Гідна модель з кубом на 12 л (Нержавіюча сталь – 1,5 мм), проточним холодильником і двома сухопутниками.

Модель може давати до 2,5 л продукту на годину.

Передбачені ручки і клампові з'єднання для зручності використання.

На Кубі є вбудований термометр. У комплект входять шланги для холодильника і спиртометр.

Апарат порівняно компактний.

&#nbsp;

МАГАРИЧ Преміум БКДР 20

Хороший варіант за свої гроші.

Розбірний перегінний куб на 20 л (виготовлений з нержавіючої сталі товщиною 1,5 мм) оснащений ручками, холодильником проточного типу і сухопутником.

Компактний апарат, здатний давати до 1,4 л самогону на годину.

З'єднання різьбові, на Кубі є термометр.

ТОП-5 кращих колон

Якщо ви вирішили балувати себе і своїх близьких кращими алкогольними напоями, то вам буде потрібно більш серйозне обладнання. Колони габаритні і варто це чітко розуміти, вони не підійдуть для тісних квартир. Вони також дорогі, але кінцевий результат того вартий. Пропонуємо добірку хороших ректифікаційних колон, які відносно доступні за ціною.

Колона Вейн Wein ReForm 20

Оснащена проточним холодильником. Обсяг перегінного куба-20 л, на ньому передбачений зливний кран і сривной запобіжний клапан. Тип нагріву-індукційний, є отвір під установку Тена.

Комплектується двома електронними термометрами, носиком збору продукту з ТСО, царгою (50 см), концентраторів флегми/фіксатором СПН, НРП (нержавійка (1,5 м), шлангом ПВХ (6 м), парою голчастих кранів і двома трійниками.

В цілому комплектацію можна назвати повною, в неї навіть включені спиртометр і книга рецептів. Заявлена продуктивність колони-до 6 л/год.

Колона Фенікс Сіріус Про 20

Модель з кубом з нержавіючої сталі на 20 л, зливним краном і проточною системою охолодження, здатна видавати до 3,5 л готового продукту на годину.

Нагрівання – індукційний.

В комплект входить: 2 термометра, НРП, дефлегматор. Всі з'єднання клампові.

Колона відповідає запитуваної за неї ціною. Вона повністю комплектна і готова до роботи відразу після покупки.

Колона Фенікс Кристал 20

Модель з 20-літровим перегінним кубом з нержавіючої сталі і індукційним типом нагріву. Оснащена термометром. На Кубі є зливний кран і додаткові ребра жорсткості.

В комплекті: НРП, Зміцнююча колона (56 см). Відзначимо, що Фенікс Кристал – це бюджетна модель. Вона являє собою колону (не ректифікаційну), на ній неможливо отримати спирт міцністю 96%.

З нею ви можете досягти продукту в 70-80%. Це якийсь перехідний варіант від самогонних апаратів в сторону ректифікаційних колон. Варто чітко це розуміти.

Колона Helicon Витязь 30

Непоганий представник свого класу.

Куб з нержавіючої сталі (товщина 1,5 мм) на 30 л і проточним охолодженням. У комплект входить електронний термометр. На перегінному кубі є зливний кран і ручки. Заявлена продуктивність-до 5 л на годину.

Судячи з відгуків покупців, може траплятися шлюб, який полягає в неякісної зварюванні швів.

Колона Добрий Жар Абсолют 20

Перегінний куб (нержавіюча сталь товщиною 1 мм) має обсяг в 20 л.в комплект входить: 2 електронних термометра, дефлегматор (20 см), холодильник (з сімома трубками) проточного типу (50 см) і царга з трьома РНП. Гідний представник свого класу.

Самогоноваріння – непростий процес, в який потрібно вникати, і без досвіду в цій справі нікуди. Для виробництва хороших напоїв потрібно гідне обладнання, яке коштує не так вже й мало. Потрібно розуміти, що не варто відразу скуповувати найдорожчі колони, адже, можливо, що вам достатньо і самогонного апарату початкового рівня. Вірно оцінюйте свої можливості і потреби перед тим, як зробите вибір.

Автор: Олександр Жданов,
спеціально для Tonnasamogona

Корисне відео, що розповідає в чому відмінність ректифікаційної колони від самогонного апарату