Бражная або ректифікаційна колона: в чому відмінності і що вибрати?

Робота з колонним апаратом в самогоноварінні – це перш за все можливість точного контролю за температурою перегонки.

самогонный аппараты с бражной и ректификационной колоннами

Колонні апарати можуть бути бражними або ректифікаційними. У чому відмінність бражної колони від ректифікаційної? Перш за все-технічні параметри і принцип роботи. Розберемося, як вони працюють і що краще.

Різниця між бражною та ректифікаційною колонами

Головна відмінність бражної колони від ректифікаційної – ступінь очищення спирту. У першому випадку вона трохи нижче. Ректифікаційний апарат добре підходить для виготовлення спиртових настоянок. Але в цілому, для приготування браги за рецептом підійде будь-який пристрій.

Ще одна відмінність – габарити. Ректифікатор займає більше місця. Цей фактор слід враховувати перед вибором апарату, якщо простір для установки обмежена .

Відрізняється ректифікаційна колона від бражної і швидкістю роботи. Серед самогонників добре відомий той факт, що чим вище фортеця – тим довше процес приготування. З огляду на, що продукт, створений за допомогою бражної колони, менш міцний, перегонка в ньому відбувається набагато швидше.

Також два різновиди відрізняються один від одного за ціною. Ректифікаційна колона завжди потребує додаткового обладнання, внаслідок чого на неї йде більше фінансів.

Отже, ректифікаційна колона в порівнянні з бражною:

  • Займає більше місця;
  • Коштує дорожче;
  • Працює довше;
  • Дає алкоголь більш високої якості.

Принцип роботи бражної колони

бражная колонна

Бражна колона являє собою прямоточну систему, в конструкцію якої входять холодильник і дефлегматор. Стандартна фортеця спирту, виробленого за допомогою такого пристрою становить 80-90 %.

Для приготування якісного продукту важлива точність настройки. У разі найменшої помилки якість продукту різко погіршиться через насичення його шкідливими речовинами.

Бражний апарат також дозволяє зберегти смакові якості сировини.

Принцип роботи ректифікаційної колони

Принцип роботи цього пристрою полягає в ректифікації. Складається апарат з циліндра, тарілок і трубки. Іноді замість тарілок використовуються насадки. Вони необхідні для знищення шкідливих речовин.

Для роботи ректифікаційної колони досить встановити одну або дві тарілки і стежити за процесом. Тут не доведеться, як у випадку з бражной колоною, возитися з точкової налаштуванням.

самогонные аппараты с бражной и ректификационной колонной

Цикл роботи довгий, зате спирт на виході має високу міцність – приблизно 95 %.

Яку колону вибрати?

Ректифікаційна колона вважається елітної різновидом самогонних апаратів. Підійде вона тим, кому необхідна висока ступінь очищення спирту. Коштують такі пристрої дорого.

Бражная колона добре підійде при обмеженому бюджеті. Також вона відрізняється тим, що продукт тривалий час зберігає смакові якості. Зазвичай бражним апаратом користуються досвідчені самогонники, для яких не так важлива ступінь очищення спирту, як швидке виготовлення продукту.

Процес роботи з бражной колоною складніше. Тому новачкам рекомендується вибрати саме ректифікаційний пристрій.

Бражна колона і апарат з сухопутником-що краще

Для класичних самогонних апаратів існує ще одна модифікація-пристрої з сухопутник . Цей додатковий елемент конструкції покликаний забезпечити захист дистиляту від попадання в нього браги. Також сухопутник призначений для фільтрації продукту.

Головна перевага колони перед сухопутником – універсальність. Модульний режим роботи бражного апарату дозволяє змінювати методику відбору в різних режимах. Колони коштують дорожче, проте в цьому випадку ціна визначає якість.

Сухопутник потрібен для фільтрації продукту і досягнення кращих смакових якостей, однак і в цьому випадку бражное пристрій виграє за всіма параметрами.


Детальніше про бражних і ректифікаційних колонах в самогонному апараті →

Рейтинг самогонних апаратів з колонами

Подивимося на кращі моделі бражних і ректифікаційних колон від провідних світових виробників.

Бражні колони

У рейтингу 3 кращих моделі.

міні-бражна колона Добровар»ідея"

Це розділове самогонний пристрій застосовується для дистиляції рідких сумішей. На виході ви можете отримати дистильовану воду або ж прості дистиляти зі зміцненням до 90 %. Продуктивність становить 6 л/год.аппарат Добровар «Идея»‎ с бражной колонной

Є можливість збирати апарат з різним обладнанням: барботер, сухопутник, ректифікаційна царга і т. д.

Діаметр перегінного куба становить 26,5 см, а висота апарату 68 см.

Придбати таку міні-колону можна за ціною 4000 грн.

Фенікс Сіріус Про

Серед інших бражних колон вигідно відрізняється через високі показники чистоти спирту на виході.

Він створений з нержавіючої сталі, здатний виробляти до 3,5 л продукту на годину і підійде як для новачків, так і для досвідчених самогонників.

Міцність напою на виході становить 96,6 %. Видалення переробленої браги не складе труднощів, тому що діаметр горловини 30 см, що значно полегшує обслуговування апарату.

Висота пристрою 114 см, ширина 3 см. Обсяг перегінного куба 25 л. ціна пристрою варіюється від 8750 до 10500 грн.

Фенікс Кристал

Феникс Кристалл с бражной колоннойЗроблений з нержавіючої сталі, піддається модифікації і здатний виробляти до 6 л продукту на годину. Хороший апарат марки Фенікс при обмеженому бюджеті.

Висота колони 84 см.Обсяг перегінного куба 20 л. на виході Ви отримуєте спирт міцністю близько 80-85%.

Придбати апарат можна за 8300 грн. єдиним недоліком моделі є відсутність трубок в комплекті, на які доведеться витратитися додатково.

Ректифікаційні колони

Тепер перейдемо до рейтингу кращих ректифікаційних колон .

Cuprum &#amp; Steel Gold Pro DN 2

Модель виконана з міді і здатна виробляти до 7 л продукту на годину підвищеної міцності (90 °).Cuprum & Steel Gold Pro DN 2 с ректификационной колонной

Відрізняється від інших швидким охолодженням продукту за рахунок 6-трубчастої конструкції холодильника з мінімальними витратами води.

Обсяг перегінного куба 20 л. Діаметр бака 30 см. Висота в зборі досягає 132 см.

Придбати таку модель можна за ціною 18500 грн.

Luxstahl-7

Особливість цього апарату марки Luxstahl - перегонка до 12 л на годину.

За іншими параметрами ця марка мало відрізняється від інших ректифікаційних апаратів: нержавіюча сталь, розбірна конструкція і дві царги в комплекті.

На виході Ви отримуєте чистий спирт міцністю до 96,6 %.

Вага пристрою 20 кг. Обсяг бака 37 л. Середня ціна становить 11500 грн.

Luxstahl-7, Wein ReForm с ректификационной установкой

Wein ReForm

Існують дві версії такої моделі – з баком на 20 і на 37 л.головна перевага – доступна ціна (від 7000 грн.).

Апарат з нержавіючої сталі зроблений під відомою маркою Wein , поставляється з усім необхідним обладнанням і має розбірну конструкцію.

Продуктивність становить 8 л/ч.фортеця спирту на виході досягає 96,6%. Висота пристрою 129 см.

Конструкція будь-якого типу самогонного апарату зводиться до принципів, тому при бажанні можна модифікувати класичну колону в ректифікаційну.

Існує і такий різновид, як бражно-ректифікаційна колона. Вона являє собою універсальну конструкцію, призначену для дистиляції в двох режимах. Найчастіше ступінь очищення спирту з такими пристроями нижче, ніж з ректифікаційними, і вище, ніж з бражними – близько 93 %.

Автор: Тимур Загіров,
спеціально для byhaem.in.ua

Корисне відео про те, чим відрізняється ректифікаційна колона від бражної