Як зробити брагу на ранетках — простий рецепт приготування

Незважаючи на те, що основним рецептом для виготовлення самогону вважається напій на основі цукру або сировини, що містить крохмаль, існує безліч рецептів, що дозволяють в домашніх умовах використовувати для цієї мети фрукти, в тому числі яблука.

Дрібні яблука, будь-які сорти яких прийнято називати ранетками, що ростуть практично в кожномуранетки моют водой сільському дворі і мають низьку ринкову вартість, як не можна краще підійдуть для виготовлення браги. Таку фруктову рідину, насичену вітамінами і з низьким вмістом алкоголю, можна вживати не тільки для виготовлення міцних напоїв, але і пити як освіжаючий традиційний напій.

Для приготування браги з плодів яблук, підходять не всі сорти фруктів. Найбільш придатними вважаються зимові сорти — це пов'язано з великим процентним вмістом цукру в складі таких плодів. Існують різні способи приготування браги, вихідною сировиною для якої, послужили ранетки.

Виготовити брагу на ранетках можна із застосуванням дріжджів і цукру, на «диких дріжджах» і цукрі і навіть без цукру. Такий рецепт тривалий за термінами часу і перед його застосуванням бажано зробити пробну партію продукту. Справа в тому, що в фруктах може не вистачати цукру, необхідного для процесу і весь матеріал може бути зіпсований.

Брага з ранеток для самогону

Для приготування браги, яка потім буде в домашніх умовах перегнана в самогон, знадобляться:

  • 15 кг стиглих ранеток;
  • 10 л води;
  • 2 кг цукру;
  • 50 г пресованих дріжджів (10 г сухих).

Етапи приготування.

  1. Плоди необхідно помити і порізати невеликими часточками, попутно видаляючи гнилі ділянки і серцевину плодів. Так як кісточки будуть надавати неприємну гіркоту, в процесі виготовлення використовується тільки м'якоть плодів разом з шкіркою.
  2. Отримані часточки ранеток подрібнюються до перетворення їх в плодову однорідну суміш за допомогою терки або інших підручних пристосувань.
  3. Виділився в процесі подрібнення сік разом з усією яблучної масою, поміщаються в підібрану ємність, туди ж вливається 9 л води і розчинені в 1 л води 2 кг цукру.
  4. Вносяться підготовлені дріжджі. Вся маса перемішується.
  5. Ємність закривається. Посуд з підготовленим матеріалом, потрібно поставити в тепле місце набрага из ранеток бродіння, яке буде протікати протягом 10 ? 12 діб. На наступний день, після того як вся суміш поставлена для бродіння, поверхня рідини покриється щільним шаром мезги, яку необхідно зруйнувати для нормального піноутворення.
  6. Брага з ранеток буде готова після закінчення 10 — 12 діб, коли вона освітлити, бурління буде припинено, а мезга піде в осад.

Особливості виготовлення самогону з ранеток

Для збереження специфічного запаху ранеток, для виробництва міцного алкоголю в домашніх умовах рекомендують використовувати брагу, яка була акуратно злита з осаду, але не відфільтрована. Для того щоб брага, що містить яблучний матеріал, не почала підгоряти, рідина можна переганяти двома способами: з дуже повільним нагріванням і на водяній бані.

Процес перегонки браги в самогон відбувається з дотриманням відбору фракцій. Перша фракція складе 100-150 мл (5-7% від використовуваного цукру). Приблизний вихід самогону при використовуваному кількості цукру, води і ранеток, складе: 1,25 л фортецею 60 гр. і 1,25 л 40 гр. При падінні рівня фортеці нижче 40 гр. виробництво припиняється.

Перед повторною перегонкою, для підвищення якості продукту, в нього бажано додати сушених і свіжих ранеток. Через 2 — 3 дні, після того як рідина вбере в себе запах фруктів, самогон проціджують, в нього додається 1,5 л води і проводиться повторна перегонка.

При повторній перегонці, процедура з відсіканням 100 мл першої фракції повторюється. Виготовлення самогону триває до тих пір, поки міцність напою не впаде до 40 гр. При використанні такої кількості компонентів, повинно вийти 1,5 л самогону міцністю 60-65 гр.

До того як розбавляти рідину, до рекомендованої дієтологами фортеці 40-44 гр., самогон бажано поставити в темне і прохолодне місце — це дозволить посилити його аромат.

Брага на яблучному соку

Рецепт вважається простим, але рівень якості напою нижче, ніж в попередньому варіанті. Такий рецепт використовується в більшості випадків не для виробництва самогону, а для приготування браги яккомпот из ранеток слабоалкогольного пінного напою з ранеток.


Для приготування браги за цим рецептом потрібні будуть:

  • 10 л яблучного соку;
  • 2 кг цукру;
  • 20 г сухих дріжджів.

Етапи приготування.

  1. В яблучний сік додається цукор, і вливаються розчинені згідно з інструкцією дріжджі. Вся суміш повинна бути перемішана.
  2. Підготовлене сусло переливається в ємність, в якій буде бродити. На посуд встановлюється гідравлічний затвор у вигляді трубки і банки з водою або гумової рукавички з отвором.
  3. Посудину з матеріалом слід поставити в тепле і темне місце для проходження бродіння, яке триватиме до 1 місяця.
  4. Після того як бродіння продукту буде завершено — виділення вуглекислого газу припиниться, рідина стане світліше, а на дні випаде осад, брагу необхідно зняти з осаду і профільтрувати.
  5. Перегонка такої браги з соку ранеток виконується класичним способом — із застосуванням подвійної перегонки і відбором фракцій.

Питної рецепт без застосування дріжджів

Особливість такого рецепта полягає в тому, що брага виготовляється на «своїх» або «диких дріжджах». Перш ніж приступити до виготовлення за цим способом, треба спочатку приготувати закваску для продукту. Для цього потрібно 200 г соку ранеток змішати з мезгою, яка утворилася при його виготовленні. Суміш поміщається в банку, накривається марлею і ставиться в тепле і темне приміщення на 2 — 3 дні, протягом яких вона почне бродити. Після закінчення цього часу, матеріал віджимається через марлю — жива закваска готова.

Етапи приготування.

  1. Для приготування за таким рецептом, беруться немиті яблука. Плоди ріжуться, кісточки і серцевина фруктів, разом з пошкодженими ділянками, видаляються. Потім, отримані шматочки ранеток пропускаються через соковижималку.
  2. Сік заливається в ємність для бродіння, заповнюючи посуд непитьевая брага из яблок більш ніж на 2/3.
  3. В яблучний сік додається цукор з розрахунку: 150 г цукру на 1 л рідини і підготовлену заздалегідь закваску.
  4. На посуд з матеріалом встановлюється водяний затвор або його прототип — гумова рукавичка з отвором.
  5. Ємність потрібно поставити в теплому (22 — 26 гр.), захищеному від світла місці. При занадто активному бродінні брагу треба переставити в більш прохолодне приміщення. Якщо процес протікає мляво — утеплити додатково. У тому випадку, коли дріжджі «працювати відмовляються» в сусло можна додати 8 — 12 крапель нашатирю.
  6. Після закінчення процесу бродіння, готовий продукт зливається з осаду і переливається в інший посуд, із заповненням посудини до верху.

Зберігання готової браги

Особливість яблучної браги в тому, що вона може вживатися як самостійний продукт. Але будучи« живим » напоєм, з протікають всередині рідини уповільненими процесами, продукт вимагає і відповідного звернення.

Якщо брага використовується для безпосереднього вживання, її необхідно профільтрувати і розлити в пляшки, заповнивши їх під саме горло і закрити щільними пробками. Продукт зберігається в темному, холодному місці. Термін зберігання напою обмежений — від трьох днів до тижня.

Делаем яблочное вино и брагу робимо яблучне вино та брагу