Рецепт домашнього бурбону-як приготувати смачний кукурудзяний віскі своїми руками

Класичний рецепт бурбону неможливо повторити в домашніх умовах. Та це й не потрібно. Набагато цікавіше придумати свій, оригінальний напій, який виявиться не гірше оригіналу. Такий бурбон не зможе похвалитися благородним походженням, зате доставить масу задоволення творцеві, гостям і членам сім'ї.

рецепт бурбона домашнего

Рецепт приготування американського віскі, як і будь-якого домашнього алкоголю, складається з двох етапів: отримання кукурудзяної браги і її подальшого перегону. Розберемо кожен крок детальніше.

відмінності бурбону від віскі

Неправильно називати віскі бурбоном, в той же час бурбон технічно є одним з видів віскі. Складно? Зараз пояснимо.

Бурбон — це різновид віскі, який виробляється в США з кукурудзи і витримується в бочках з обпаленого дуба. Суміш зерен, яка використовується в процесі виробництва, повинна містити не менше 51% кукурудзи. Бурбон також повинен витримуватися мінімум два роки, хоча багато високоякісних сортів бурбону витримуються набагато довше.

З іншого боку, віскі — це широка категорія ДИСТИЛЬОВАНИХ спиртних напоїв, яка включає багато різних видів, включаючи бурбон. Віскі може бути виготовлений з різних ЗЕРНОВИХ культур: ячмінь, жито і пшениця, витримуватися в бочках різних типів, дубових або для хересу. Віскі можна виробляти в багатьох країнах світу, включаючи Шотландію, Ірландію, Канаду та Японію. Як зробити віскі в домашніх умовах-базовий рецепт і варіації →

Коротко, бурбон — це підвид віскі, який виробляється в США із сусла, що містить щонайменше 51% кукурудзи, і витримується в дубових бочках.

Вибір та підготовка інгредієнтів

Для домашнього бурбону знадобиться певна кухонне начиння:

  • Каструля ємністю 50-60 л;
  • Лопатка або велика ложка для перемішування;
  • Ємність для бродіння з водяним затвором;
  • Ківш;
  • Сито;
  • Відро;
  • Спиртомір і термометр.


За бажанням до цього списку можна додати дубову бочку для витримки.

рецепт кукурузного виски

В якості основи рецепта беруть зерно в наступній пропорції:

  • Несолоджена солодка кукурудза -70%;
  • Світлий ячмінний солод — 16%;
  • Житній або пшеничний солод — 14% кг.

Якість інгредієнтів безпосередньо впливає на смак напою, а значить вибирати їх потрібно уважно. Ось що варто врахувати:

  • У рецепті оптимально використовувати подрібнену кукурудзу, краще перетерту до борошна. Якщо такий у продажу немає-зерно подрібнюють в зернодробарці самостійно;
  • Неферментований солод дає самий насичений аромат і смак бурбону;
  • Дріжджі краще вибирати спеціальні, від компанії fermentis. Можна використовувати спиртові для віскі (Bragman Whisky, Alcotec Whisky Turbo, Still Spirits Whiskey) або звичайні хлібопекарські. Але останні можуть зіпсувати смак напою і зменшувати вихід продукту;
  • Воду бажано використовувати з нейтральним рівнем жорсткості або відфільтрувати.

Оптимальний гідромодуль для приготування бурбону становить 1:4. Замість частини води в рецепті можна використовувати кукурудзяну барду після попередньої перегонки. Вона додасть напою більш насичений смак кукурудзи і полегшить роботу дріжджів.

Класичний рецепт на солоді

Приготування бурбону на солоді вдома — робота не для новачків в самогоноварінні. Навіть у досвідчених винокуров деякі етапи рецепта здатні викликати утруднення, тому розберемо кожен досконально.


самогонний апарат для віскі і бурбона-особливості та рейтинг кращих моделей →

Розварювання кукурудзи

Основна проблема солоду — перетворити кукурудзяний крохмаль на цукор. Але через тверду оболонку дістатися до нього важко. В процесі розварювання покриття зерна руйнується, і крохмаль виходить назовні. Відбувається це при температурі 90  ° С.нижчі значення термометра значно збільшують час розварювання кукурудзи. Якщо при 90  ° З потрібно 2 години, то при 80 ° з на процес піде 6 годин.

Операцію можна спростити, якщо під рукою є пароводяний котел і автоматична мішалка.

Затирання затору

Коли кукурудза зварилася і придбала однорідну консистенцію, її за рецептом потрібно швидко остудити до 73  ° С.також сусло бажано довести до pH 5,5-6. Потім додати порційно солод, починаючи з житнього (пшеничного). він поступово знизить температуру до 60-65 ° С.

Коли остання порція внесена, сусловарочний котел утеплюють і залишають на 1-2 години до повного оцукрювання крохмалю. Для перевірки успішності реакції використовують йод. Коли затор перестане фарбуватися в синій колір, його можна охолодити і внести дріжджі.

Ферментація браги

Далі за рецептом сусло фільтрують і промивають гарячою водою. Потім швидко остуджують до 25-30  ° З через чиллер або холодну ванну, переливають в ферментер і вносять розведені за інструкцією дріжджі. Встановлюють гідрозатвор і ставлять посуд з Брагою в приміщення з кімнатною температурою. Зброджується маса швидко, за 2-3 дні.

Отриману брагу для бурбона відразу потрібно перегнати, щоб вона не підкисла. Максимальний термін зброджування без псування — 96 годин.

Первинна перегонка

Для отримання первинного спирту-сирцю (СС) перша дистиляція виконується «насухо», до 3-4% в струмені, без поділу на голови і хвости. Навіть добре відфільтрована кукурудзяна бражка містить залишки крохмалю, які активно пригорають при нагріванні на сильному вогні. Тому сусло рекомендується нагрівати поступово, на повільному вогні. Ще один мінус кукурудзяної браги-сильне піноутворення, через це нагрівати її краще у відкритому Кубі.

Процес можна спростити, якщо використовувати дистилятор з парогенератором або пароводяної сорочкою.

Вторинна перегонка

Для другої дистиляції СС за рецептом розводять до 20% , це забезпечить краще розділення на фракції. Кількість відсікаються голів і хвостів становить приблизно 10% від абсолютного спирту (100%) в первісному дистилляте. Відбір середньої фракції припиняють при досягненні 45% спирту в струмені.

Як правильно перегнати самогон другий раз, підготовка, етапи →

В результаті вийде ароматний, трохи солодкуватий самогон. Щоб перетворити його на подобу бурбона, знадобиться дубова бочка або чіпси.

Витримка

За правилами бурбон на основі кукурудзи витримують в обпалених дубових бочках не менше двох років. У домашніх умовах все відбувається простіше. Перед витримкою міцність самогону за рецептом доводять до 45-55% спирту, потім наполягають на дубовій трісці, чіпсах або чурочках. Деревини беруть з розрахунку 4 г кубиків сильної обсмаження на 1 літр алкоголю. Старіння при такому методі відбувається швидко, через 2-3 місяці можна отримати непоганий кукурудзяний бурбон.

Якщо в господарстві є дубова бочка , самогон витримують в ній. Попередньо розбавляють до класичних 62,5% спирту, ємність надійно закупорюють і залишають на 3 місяці при кімнатній температурі.

Вуглеводи

Процедура в рецепті необов'язкова, але бажана. Проводять углевание перед облагороджуванням в дубі. В результаті поліпшуються органолептичні властивості, але може зникнути аромат кукурудзи.

Для роботи буде потрібно вугільна колона або пристрій з її імітацією. Наполягати кукурудзяний бурбон на вугіллі марно.

Бурбон на дріжджах Кодзі

домашний бурбон на кодзи

Цей рецепт бурбону стає все більш популярним в домашніх умовах, оскільки позбавляє винокура від тяганини з виварюванням крохмалю, оцукрюванням і підтриманням температури на початкових етапах.

Кодзі — це готова суміш спиртових дріжджів, ферментів та інших мікроорганізмів, які розщеплюють крохмаль на моносахара. При цьому в напої зберігається смак і аромат вихідної сировини.

Для рецепта кукурудзяного бурбона на Кодзі досить взяти воду, зерно, солод і дріжджі. Змішати все в ємності, поставити гідрозатвор і залишити бродити. Єдиний нюанс-бродіння триває 14-18 днів при кімнатній температурі.

Для бурбона домашнього приготування на дріжджах Кодзі знадобиться:

  • Кукурудзяна крупа-4 кг;
  • Пшениця — 1 кг;
  • Вода — 24 л;
  • Ячна крупа - 1 кг;
  • Кодзі -36 г.

Рецепт:

  • Дезінфікуємо бродильний бак марганцівкою або гарячим содовим розчином.
  • Розводимо Кодзі в 0,5 літрах теплої води і залишаємо доходити на 15 хвилин.
  • В бак заливаємо воду температурою 40  ° з, засипаємо крупи, перемішуємо.
  • Потім вносимо Кодзі, температура суміші не повинна бути нижче 36  ° С.ставимо гідрозатвор.
  • Чекаємо 2 тижні, поки йде бродіння. Ємність в брагою періодично збовтуємо для рівномірного розподілу дріжджів.
  • Готову брагу відправляємо на перегонку.

Після першої дистиляції виходить 6 л спирту сирцю фортеця 35%, після Другої — 3 літри кукурудзяного віскі міцністю 40%. Після витримки на деревині дуба домашній бурбон можна дегустувати.

Кукурудзяна брага на Кодзі-прості рецепти з подрібненої кукурудзи і крохмалю →

Перш ніж подати напій на стіл, його потрібно перелити в красиву тонкостінну бутель або графин з пробкою. Тоді гості побачать золотистий колір напою і оцінять старання господаря.

Приготувати аналог бурбона на основі кукурудзи в домашніх умовах нескладно, досить слідувати рецептом і дотримуватися пропорції сировини. Повністю повторити смак і аромат оригіналу навряд чи вийде, але створити гідну копію під силу навіть новачкові. Головне-не впадати у відчай при невдачах, а експериментувати далі.

Автор: Валентина
спеціально для byhaem.in.ua

Відео огляд: як приготувати домашній бурбон, класичний рецепт на солоді і на дріжджах Кодзі

поширені запитання
чи можна використовувати в рецепті дубову кору, скільки взяти для настоювання 1 літра бурбона?
для додання бурбону характерного кольору і аромату потрібно 1 столова ложка подрібненої дубової кори. Можна використовувати аптечну.
який максимальний час бродіння браги для бурбону?
при температурі 25-28 градусів — два тижні.
якщо затор для оцукрювання залишити на 10 годин в теплому місці, не зіпсується?
Ні, не зіпсується.
Допустимо для приготування домашнього бурбона використовувати звичайну воду з-під крана?
небажано. Якщо жорсткість висока, в напої можуть з'явитися білі пластівці, від яких не позбутися навіть фільтрацією. Краще використовувати для кукурудзяного віскі бутильовану або дитячу воду.
можна збільшити в рецепті масу солоду?
так, можна. Якщо боїтеся, що кукурудзяна каша не осолодиться, візьміть інші пропорції, наприклад, на 2 кг кукурудзи 1 кг солоду.
можна нову бочку для домашнього бурбона вимочувати у вині, а не в дистиляті?
можна, але краще в дистиляті.
можна в рецепті для приготування бурбона використовувати консервовану кукурудзу?
небажано. Консерванти можуть уповільнити бродіння. Якщо звичайного зерна немає, беріть пропорції, як в рецепті, без рідини.
у мене затор перед внесенням дріжджів піниться. Це погано?
все гаразд. Так і повинно бути.
Як правильно робити: кукурудзяну муку засипати в воду або воду заливати в борошно?
ніякої різниці. Головне-добре перемішати, щоб не було грудочок.
Хочу зробити домашній бурбон на попкорні. Варто спробувати?
ні, бурбон точно не вийде. Та й самогону нормального не вийде, попкорн не осахариться.
можна в рецепті збільшити кількість житнього солоду?
можна, але бурбон вийде більш жорстким, різким на смак.
який вихід самогону з кукурудзи?
теоретично 450 мл чистого спирту на кілограм. На практиці потрібно враховувати втрати, приблизно 15%.