настоянка з ягід шипшини на спирту

Цей колючий чагарник широко поширений в нашій країні. Близько 90 видів можна зустріти нашиповник в водке галявинах, луках і Підлісках. Навесні він приваблює запашними рожевими квітками, адже шипшина і троянда відносяться до одного ботанічного роду.

Сироп, екстракт і настоянки шипшини на спирту часто використовуються в народній медицині, так як вони допомагають лікувати різні захворювання, прискорюють процес одужання.

Лікувальні властивості були помічені давно, настоянка ж не тільки дуже смачна, але також дозволяє максимально зберегти вітамін з, яким так багатий шипшина.

Лікувальні властивості

У плодах, що дозрівають в кінці серпня і вересні, вітаміну з більше в десять разів, ніж у чорної смородини. У порівнянні з лимоном ці показники становлять від 50 до 100 разів, але тут багато що залежить від виду.

  • Вітамін Р підсилює фізіологічну дію «аскорбінки» і терапевтичний ефект, зміцнює капілярні судини.
  • Шипшина містить В1, В2, до і Е, а також органічні кислоти для поліпшення травлення.
  • У плодах є дубильні речовини, калій, марганець, фосфор, залізо, кобальт, мідь, магній, цукру і біофлавоніди.
  • Особливо благотворний вплив шипшина надає на шлунково-кишковий тракт, зокрема, лікує виразку шлунка і дванадцятипалої кишки.
  • Відмінний сечогінний засіб, що важливо при атеросклерозі, запальних процесах і захворюваннях сечостатевої системи.
  • Курс лікування допоможе поліпшити апетит, зняти втому, вивести токсини і надлишок холестерину.

Настоянка, зроблена на спирту, особливо ефективна в боротьбі із застудою і запаленням, так як допомагаєшиповник підняти імунітет. Це хороший профілактичний засіб, але необхідно враховувати деякі протипоказання.

Запобіжні заходи

Слід пам'ятати, що препарати на горілці можуть призвести до загострення деяких хронічних захворювань, особливо при перевищенні дози.

  • Настоянка з алкоголем призводить до звуження судин і підвищення тиску, що вкрай небажано при гіпертонії.
  • Надлишок вітамінів спровокує гастрит або виразку, викличе печію через високу кислотність.
  • Певних обмежень треба дотримуватися людям з тромбофлебітом і серцевими захворюваннями.
  • Щоб не пошкодити емаль, не завадить кожен раз після вживання, почистити зуби і прополоскати рот.


Індивідуальна непереносимість трапляється досить рідко, але ніколи не завадить проконсультуватися з лікарем перш ніж готувати на горілці таку корисну настоянку.

Вибір інгредієнтів

Настоянка має важливу перевагу. Вона дозволяє максимально зберегти вітамін З і інші мікроелементи.

  • Свіжий шипшина, особливо зібраний після перших заморозків, добре підходить для приготування вина. Однак він надає красивий і насичений колір. При цьому напій на початку вийде каламутним і доведеться його відфільтрувати.
  • Сушені плоди багаті на вітаміни і завжди дають особливу нотку і певний відтінок.
  • шиповник на спиртуОптимально використовувати підв'ялені плоди, які можна розім'яти качалкою. Перемелювати їх в блендері небажано, так як в цьому випадку прибрати повністю мікроскопічні волоски не вдасться і вони будуть дряпати гортань.
  • Етиловий спирт зазвичай розбавляють до 45-50 градусів. Також настоянку роблять на горілці або самогоні , очищеному і без запаху.

Щоб надати аромат непогано використовувати яблука, горобину, журавлину або цитрусові, такі спеції як м'ята і лавровий лист.

Рецепти приготування

Шипшина не володіє яскравими нотками, тому настоянка повинна мати в складі інгредієнти з
вираженим ароматом.

  1. Класичний варіант спиртової настоянки з шипшини полягає в тому, щоб залити літром розведеного спирту або горілки 400 грам ягід і дати їм настоятися в темному місці протягом двох або трьох тижнів. Потім слід все процідити і додати трохи цукру.
  2. Поліпшити смак допоможе дрібно нарізане ароматне яблуко, залите разом з шипшиною 0.5 л горілки або самогону. Настоянка буде готова через місяць при кімнатній температурі. Залишається тільки все профільтрувати через вату, залити в пляшки і використовувати протягом п'яти років.
  3. Щоб надати особливий смак настоянці на горілці з шипшини потрібно 4 л горілки або самогону, 1.5 склянки сушених плодів, 4 лаврових листки і столова ложка меду. Доведеться почекати місяць або два перш ніж пропустити її через фільтр. Невеликий осад від меду все одно залишається і треба дати напою ще відстоятися кілька днів.
  4. Для наливки потрібно взяти і прим'яти 700 г свіжих ягід, укласти в банку і пересипати кожен шар 300самогон на шиповнике г цукру. Через десять днів сік буде витягнутий і потрібно залити все горілкою, щоб через два тижні вийшов приємна наливка. ШипШина можна залити ще один раз і через 30 днів з'єднати отримані фракції після ретельної фільтрації.
  5. Оригінальний рецепт допоможе зробити з самогону елітний напій. На 0.5 л треба взяти до 300 г ягід, 60 г цукру, половину чайної ложки кави крупного помелу і цедру з одного апельсина. Всі інгредієнти змішуються, банку ставиться в темне і тепле місце на 15 днів. Марлевий і ватний фільтр дозволить видалити всі дрібні частинки. Додатково підсолодити допоможе цукровий сироп, досить додати одну або дві столові ложки.

Особливих складнощів приготування настоянки шипшини на спирту не викликає. Трохи фантазії і терпіння, склад же буде залежати цілком від власних уподобань.

Настойка шиповника, рецепт с кофе и цедрой апельсина. настоянка шипшини, рецепт з кавою та апельсиновою цедрою.