настоянка на перцевій м'яті

Настоянка м'яти перцевої, приготована точно за рецептом і приймається в розумних кількостях, дуже вживана в багатьох сферах застосування: медицина, косметологія, кулінарія.

М'ятний екстракт, зроблений власноруч на горілці або самогоні, володіє такими кориснимимята властивостями:

  • Зняття запалень
  • Знеболення
  • Очищення
  • Стимуляція
  • Ароматизація

Медицина

Офіційна і народна медицина щосили застосовує цю настоянку, як додатковий засіб при лікуванні ряду захворювань. Список їх досить великий, так як ментол, що міститься в стеблах, листках і суцвіттях рослини, одночасно:

  • Знеболює
  • Очищає нирки, печінку
  • Заспокоює нервову систему
  • Знімає запалення, роздратування
  • Розширює судини

Застосування за рецептом цього чудодійного засобу дозволяє:

  • Поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту (метеоризм, печія, болі, спазми і нетравлення шлунка, гикавка, запори, нудота)
  • Зменшити головні болі (застуда, похмілля, лихоманка, вегетосудинна дистонія, мігрень)
  • Надати седативну дію (серцево-судинні захворювання, депресія, стенокардія)
  • Відчути заспокійливий ефект (безсоння, морська хвороба, бронхіальна астма, невроз)

А в поєднанні з іншими препаратами, настоянка м'яти перцевої значно розширює сферу свогомята в водке застосування і підсилює цілющий вплив. Точного дозування на всі випадки не існує. Вона підбирається кожному індивідуально, дотримуючись відповідного рецептом. Примітно дію м'ятного екстракту на горілці або самогоні при похміллі будь-якої тяжкості.

На 250 мл холодної води додають 25 крапель настоянки, гарненько перемішують і випивають залпом. Після закінчення декількох хвилин, а в окремих випадках — практично відразу, зникають нездужання, головний біль, шум у вухах і інші симптоми, властиві похмілля.

Даний рецепт підходить абсолютно всім любителям рясних пиятик, за винятком алергіків і при індивідуальній непереносимості ментолу.

Косметологія

В косметичних цілях використовують м'яту на якісно очищеному самогоні або на спирті. Вона чудово нормалізує роботу сальних залоз, заспокоює свербіж шкіри, усуває лупу.

Якщо додавати кілька крапельок м'ятної настоянки до води для вмивання або ополіскування особи, то можна позбутися від вугрів, темних кіл під очима; освіжити колір шкіри. Ванни з трав'яним екстрактом відмінно заспокоюють нерви і розслаблюють напружені м'язи після важкого трудового дня.

Кулінарія

Кулінарні можливості м'ятних крапель теж досить широкі. М'ясні страви, десерти, всілякімятная водка соуси, випічка, напої, заправки — всі вони отримують ніжний тонкий аромат і чудовий пряний смак при додаванні трав'яний есенції. Достатньо всього 2-3-х крапель. Головне, не переборщити. Якщо додати більше, то напій або блюдо будуть гірчити, а це не кожному подобається.

Класичний рецепт

М'ятну настоянку самим зробити в домашніх умовах простіше простого.

Склад:

  • М'ята — 150 г,
  • Спирт (самогон) — 1 л.

Приготування: чисто вимиту, суху скляну тару заповнюють свіжими або сухими листям і стеблами рослини, далі заливають алкоголь згідно дозуванні. Потім щільно закривають, потім залишають в темному місці на 14 днів. Після отриману рідину проціджують і використовують за призначенням. Наприклад, як розтирання, для прийому всередину, або для ароматизації їжі.

Щоб використовувати м'ятну настоянку для виготовлення освіжаючого напою літньою спекою, або трохи «підлікуватися» при найжорстокішому похміллі, існує рецепт домашнього лікеру.

Більше рецептів настоянки самогону на м'яті →

М'ятний лікер

Для його приготування бажано взяти свіже рослина. Любителі домашнього самогоноваріння стверджують, що суха сировина залишає легкий запах соломи в кінцевому продукті. Тому варто постаратися, щоб отримати ексклюзивне спиртне. Можна пошукати-розпитати у бабусь, які торгують травами на ринку. Ідеальний варіант — виростити самому у власному саду або на грядці. Тоді вже у властивостях сировини не доведеться сумніватися. Якщо вже зі свіжим рослиною нічого не вийшло, доведеться купувати сушену м'яту в аптеці. Меліса для лікеру теж не годиться. У неї слабший аромат і меншемятная настойка вміст ментолу.

Звичайно ж алкоголь варто взяти якісний — добре очищений самогон, або якісний спирт. Все таки для особистого користування робите, а кому охота пити смердюче пійло сумнівного виробництва?

Отже, рецепт:

  • 1 л спирту (самогону)
  • 50 г листя і суцвіть м'яти (стебла не корисні)
  • 150 мл води
  • 150 г цукру

Траву залити алкоголем, витримати 7 днів в теплому темному місці. Відфільтрувати. Приготувати гарячий сироп з цукру і води. Відразу, не чекаючи охолодження, влити настій тонким струменем, гарненько перемішати. Витримати в теплі ще 7 днів. Потім знову профільтрувати, щільно закупорити і остаточно дати настоятися 21 день в прохолодному місці.

Тепер можна робити коктейлі, домашній лимонад, слабоалкогольні напої на основі соків, мінералки, шампанського … і насолоджуватися!

Мятная настойка на водке, идеально для фляги м'ятна настоянка на горілці, ідеально для фляги